hambergermenu

اجباری شدن آزمون ماک آیلتس

زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند پس از شرکت در کلاس آیلتس می توانند توانایی های خود را محک بزنند. اینکه چقدر تسلط دارند و در چه مهارت هایی ضعیف تر هستند. بهترین راه برای اینکه متوجه شوید چقد آمادگی دارید، شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس است. سؤالات و زمان آزمون آزمایشی ماک آیلتس مشابه آیلتس اصلی می باشد و با هزینه ی ناچیز خودتان را محک بزنید. به اینگونه آزمون ها، Mock Test می گویند که شما می توانید در مراکز مختلف به آن دسترسی داشته باشید.

 

همچنین برای اطلاع از هزینه آزمون آیلتس در سال 2023 می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

هر آنچه باید از ماک آیلتس بدانید

معنای کلمه ی MOCK تقلیدی است و به آزمون هایی گفته می شود که شرایط و سؤالات کاملا شبیه به آزمون اصلی دارند. آزمون ماک آیلتس هم شباهت زیادی با آزمون اصلی دارد و چهار مهارت شنیداری (listening)، خواندنی(reading)، صحبت کردن (speaking) و نوشتاری (writing) را می سنجند. این آزمون به صورت حضوری است و توسط افراد دقیقی تصحیح می شوند. شما می توانید با هزینه کمتر شرایط آزمون را برای خود محیا کنید. مدت زمان آزمون حدود ۳ ساعت است و اکثر مراکز و مؤسساتی که آزمون آیلتس را برگزار می کنند، آزمون ماک آیلتس هم ارائه می دهند.

 

آزمون ماک ایلتس

 

کم شدن استرس آزمون آیلتس با ماک

برای اینکه بیشتر با شرایط آزمون آیلتس اصلی آشنا شوید، آزمون ماک آیلتس گزینه مناسبی است

.

۱) با شرکت در این آزمون، زمانبندی و برنامه ریزی برای اینکه هر بخش را در چه زمانی تکمیل کنید را یاد می گیرید.

 

۲) نقاط قوت و ضعف خود را می شناسید و سعی بر رفع نقاط ضعف خود می کنید.

 

۳) با ساختار آزمون و همچنین نمونه سؤالات آیلتس آشنا می شوید.

 

۴) می توانید متوجه پیشرفت خود شوید.

 

در واقع باید بگوییم آزمون ماک آیلتس یک نوع اطمینان خاطر است که با شرکت در آن توانایی های خود را قبل امتحان اصلی می سنجید.

 

شناسایی نقاط ضعف با آزمون ماک آیلتس

بهترین موقعیت برای پی بردن به اشتباهات زمانی است که هنوز وقت برای جبران آن ها داریم. آزمون ماک آیلتس به شما این امکان را می دهد که بدون در نظر گرفتن چیزی به اشتباهات خودتان پی ببرید. همچنین با شرکت در این آزمون ها پس از گذراندن کلاس آیلتس در بهترین آموزشگاه زبان می توانید نقاط ضعف خود را شناسایی و تصحیح کنید. در واقع با مدل سؤالات مختلف بخش های آزمون اصلی بیشتر آشنا می شوید.

 

با ماک آیلتس مدیریت زمان را اصلاح می کنید

مدیریت زمان از اصلی ترین موارد در آزمون آیلتس است. پس شما می توانید قبل از آزمون اصلی با شرکت در ماک آیلتس این موقعیت را برای خود فراهم کنید و زمان بندی مناسبی داشته باشید. در واقع باید از زمانی که برای یک مهارت تعیین شده است بهترین استفاده را داشته باشید. با تمرین از طریق آزمون های ماک آیلتس متوجه می شوید که چطور با این زمان محدود بهترین عملکرد را داشته باشید تا در آزمون اصلی موفق شوید.

 

 ماک آیلتس شما را با سوالات اصلی آزمون آشنا می کند

اگر تا به حال در آزمون آیلتس شرکت نکردید کی توانید با ماک آیلتس با نمونه سؤالات آیلتس آشنا شوید. یکی از اولین مزایای شرکت در آزمون ماک آیلتس این است که با بخش های مختلف آزمون یعنی لیسنینگ ، اسپیکینگ ، رایتیگ و ریدینگ آشنا می شوید. همچنین در مورد وظایف مختلف در هر بخش، تعداد سؤالات هر بخش و حتی زمان برگزاری آزمون موارد با ارزشی را خواهید آموخت. دانستن این اطلاعات برای شروع سفر شما به سمت موفقیت در آیلتس ضروری است. آزمون آیلتس فارغ از تسلط شما به زبان انگلیسی تحت تاثیر عواملی دیگری همچون محیط آزمون ، مصحح و از همه مهمتر شرایط روحی شما است. شاید شما از نظر دانش زبان در سطح بالایی باشید ولی اگر شما با ساختار آزمون و سوالات آشنا نباشید امکان گرفتن نمره خوب برای شما ممکن نخواهد بود.

 

ویژگی های آزمون آزمایشی آیلتس خوب چیست؟

شرکت در این آزمون مزایایی برای زبان آموز دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

۱) اینکه در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید به شما کمک می کند تا ذهن خود را برای آزمون اصلی آماده تر کنید. وقتی با نمونه سؤالات و شرایط آزمون اصلی روبرو می شوید، بهتر درک می کنید و استرس و اضطرابتان کمتر می شود.

 

۲) با مشکلات خود آشنا می شوید و سعی می کنید این اشتباهات را در آزمون اصلی تکرار نکنید.

 

۳) یادگیری روش تست زنی در آزمون های ماک

 

۴) با استرس کمتری یه جلسه آزمون اصلی می روید و در واقع به قبول نشدن کمتر فکر می کنید.

 

۵) نمره ی خود را تخمین می زنید. با این کار می توانید تشخیص دهید که در آزمون آیلتس اصلی تقریبا چه نمره ای کسب می کنید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی