تبلیغاتی

بازدید ۱۰ باغ وحش بی نظیر جهان

بازدید از باغ وحش بطور کلی متفاوت از هر تفریح دیگری است و تجربه ای جدید را در اختیار انسان قرار میدهد.

 

به همین خاطر و به دلیل علاقه زیاد گردشگران به باغ های وحش ، دولت ها در سراسر جهان سعی میکنند که با احداث باغ وحش های مجهز و کامل از نظر گونه های مختلف حیوانات ، نظر گردشگران را به سمت کشور خود جلب کنند.

در باغ وحش های خوب جهان، یک باغ وحش فقط به معنی نگهداری گونه های مختلف جانوری نیست بلکه فعالیت هایی از قبیل حفظ گونه های کمیاب و در معرض انقراض ، ایجاد پوشش گیاهی مناسب جانوران مختلف، نحوه زندگی و حتی آموزش های مختلف به حیوانات نیز انجام می شود.

 

در این باغ وحش ها حیوانات در آرامش و راحتی زندگی می کنند و اکوسیستم لازم برای زندگی این حیوانات مانند دمای مناسب فراهم می گردد.

 

ما در بخش گردشگری مجله اینترنتی باحال مگ ، در مقاله زیر به معرفی ۱۰ باغ وحش برتر جهان پرداخته ایم.

 

۱۰) باغ وحش برلین (باغ جانور شناسی برلین)

 

برای معرفی باغ وحش برلین ویژگی های فوق العاده ای وجود دارد.

 

این باغ وحش که در سال ۱۸۴۴ افتتاح شده قدیمی ترین باغ وحش آلمان و پربازدید ترین در جهان است.

 

همچنین با در اختیار داشتن ۱۵۰۰ گونه مختلف از جانوران و ۹۵۰۰ جانور کامل ترین مجموعه در جهان است.

 

این باغ وحش علاوه بر حیوانات غیر آبزی دارای بزرگترین آکواریوم جهان نیز هست.

 

علاوه بر ویژگی های متعدد، محیط ساده این باغ وحش معماری بی نظیری را رقم زده است.

 

مسئولیت پذیری مدیران این باغ وحش نیز قابل تحسین است، زیرا آنها با ایجاد ارتباط با دانشگاه ها و متخصصان مختلف در تلاشند تا محیط بهتری را فراهم آورند.

 

 

باغ-وحش-برلین-سردر

باغ-وحش-برلین-آکواریوم

 

 

۹) باغ وحش برونکس ، نیویورک

 

باغ وحش برونکس در سال ۱۸۹۹ افتتاح شد و در سال ۱۹۰۳ با رشد و پرورش ببر برفی، به تنها باغ وحش نیم کره غربی شد که دارای ببر برفی است.

 

با وجود انقراض این گونه از ببر جالب است بدانید که این حیوانات هنوز که هنوز است در این باغ وحش زندگی میکنند و این اتفاق ، اتفاقی بسیار لذت بخش است.

 

در قرن بیست و یکم این باغ وحش با تجهیز خود به پیشرفته ترین تکنولوژی ها و نوآوری ها توانسته محیطی امن و مناسب برای گونه های مختلف جانوری پدید آورد.

 

باغ وحش برونکس با بیش از ۶۰۰۰ حیوان در ۲۶۵ هکتار ، دارای ویژگی های جالبی مانند خندق های عمیق است تا حیوانات را از شکارچیان و طعمه های خود جدا کند و همچنین یک مونوریل برای گردشگران جهت دیدن زیستگاه های خود قرار داده است.

 

باغ-وحش-برونکس-مونوریل

باغ-وحش-برونکس

 

 

۸) باغ وحش لندن

 

 

باغ وحش لندن در ابتدا در سال ۱۸۲۶ به عنوان یک مرکز تحقیقات جانوری شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۸۴۷ نیز به عنوان باغ وحش کار خود را آغاز کرد.

 

در این مدت فعالیت های زیاد و جالبی از جمله تاسیس اولین خانه خزندگان جهان ، آکواریوم عمومی ، تاسیس باغ حیوانات خانگی و …  انجام داده که باعث شده همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

 

این باغ وحش محیطی زیبا با نام ساحل پنگوئن ها ساخته که یک استخر دایره ای است که  ۱۲۰۰۰ متر مربع مساحت و ۴۵۰۰۰۰ لیتر آب نیز گنجایش دارد.

 

 

باغ-وحش-لندن-پنگوئن

باغ-وحش-لندن

باغ-وحش-لندن-استخر

 

 

۷) باغ وحش بجینگ ، پکن

 

این باغ وحش در سال ۱۹۰۶ در اواخر سلسله چینگ تأسیس شد و در ابتدای کار به عنوان یک محیط ساده برای نگهداری ۱۲ میمون ، دو طوطی و یک شترمرغ کور شروع به فعالیت کرد.

 

اکنون و پس از گذشت یک قرن این باغ وحش دارای ۹۵۰ گونه جاندار در ۲۱۹ هکتار زمین است که محل نگهداری تعداد زیادی پاندای غول پیکر است که از جاذبه های این باغ وحش نیز به حساب می آیند.

 

از دیگر حیوانات ویژه این باغ وحش می توان به ببر های جنوب چین ، سمندر های چینی و تمساح های چینی اشاره کرد.

 

 

باغ-وحش-پکن

باغ-وحش-بجینگ

باغ-وحش-بجینگ-پاندا

 

 

۶) باغ ملی جانورشناسی آفریقای جنوبی

 

باغ ملی جانورشناسی آفریقای جنوبی ، که به نام باغ وحش پرتوریا شناخته می شود ، در سال ۱۹۱۶ تاسیس شد و از آن زمان تاکنون ۲۱۶ هکتار را در بر گرفته است.

 

نیمی از وسعت این باغ وحش بصورت دشت و نیمی دیگر از آن به صورت کوه و تپه است که این دو منطقه بوسیله رودخانه آپیس از هم جدا شده اند.

 

با ورود به این باغ وحش میتوانید با ۷۰۵ گونه مختلف و ۹۰۰۰ حیوان بصورت مستقیم تماس برقرار کنید.

 

باغ-وحش-آفریقا

فیل-باغ-وحش-آفریقا

فیل-باغ-وحش-آفریقا-گشت

 

 

۵) باغ وحش کلمبوس ، ایالات متحده امریکا

 

باغ وحش کلمبوس با بیش از ۹۰۰۰ حیوان در ۷۹۳ گونه و بیش از ۲٫۳ میلیون بازدیدکننده در سال ثابت کرده است که توسط چه مدیران لایق و کاربلدی اداره می شود.

 

این باغ وحش با مهیا کردن امکانات بی نظیری از جمله پارک آبی ، قایق سواری ، ساحل های مناسب برای شنا و … باعث شده علاوه بر باغ وحش ، محیطی مفرح و هیجان انگیز برای گردشگران فراهم شود .

 

باغ-وحش-کلمبوس

کلمبوس

 

 

۴) باغ وحش وین ، اتریش

 

باغ وحش وین ، قدیمی ترین باغ وحش جهان است که در قرن ۱۷ میلادی ساخته شد.

 

این باغ وحش در کاخ شنبرون ، قلمرو تابستانی سلسله هاپسبورگ ساخته شد.

 

این کاخ باشکوه علاوه بر اینکه محل پرورش حیوانات عجیب و غریب است ورق هایی مهم از دفتر تاریخ را در خود جای داده است که از این موارد میتوان به میزبانی از ناپلئون بناپارت و موتسارت اشاره کرد.

 

 

باغ-وحش-وین-شیر

باغ-وحش-وین-دلفین

 

 

۳) باغ وحش تورانگا ، سیدنی

 

باغ وحش سیدنی که برای رسیدن به آن باید مسافتی ۱۰ دقیقه ای با کشتی را بپیمایید در یک منظره فوق العاده زیبا و نفس گیر قرار دارد که چشم هایتان را به روی منظره ای متفاوت و جذاب باز میکند.

 

بازدید کنندگان می توانند با استفاده از راهنمای تور ، بازدید از زرافه ها ، کوالاها ، فیل های آفریقایی ، شیرهای دریایی استرالیا و بیش از ۳۰۰ گونه دیگر را مشاهده کنند.

 

جذاب تر از همه اینکه کسانی که بلیط VIP تهیه میکنند میتوانند شب را نیز در این باغ وحش در چادر هایی که برپا شده است بخوابند و صبح با صدای غرش شیر از خواب بیدار شوند.

 

باغ-وحش-سیدنی

 

 

۲) باغ وحش سن دیگو ، ایالات متحده امریکا

 

سن دیگو یک مقصد عالی برای کسانی است که علاوه بر علاقه به حیوانات ،به اکتشافات و ماجراجویی های دریایی نیز علاقه مندند.

 

این باغ وحش دارای موجودات بسیاری مانند پاندا های غول پیکر ، کوالاها ، پلنگ ها ، فیل ها ، تمساح های چینی و موارد دیگر است که بین ده منطقه آب و هوایی آن تقسیم می شود.

 

این مجموعه دارای یک باغ گیاه شناسی بی نظیر با بیش از ۷۰۰۰۰۰ گیاه نیز هست که میتوانید از دیدن آن لذت ببرید.

 

 

باغ-وحش-سن-دیگو-فیل

باغ-وحش-سن-دیگو-ورودی

 

۱) باغ وحش سنگاپور

 

بیش از ۲۸۰۰ حیوان که نماینده ۳۰۰ گونه پستانداران ، پرندگان و خزندگان هستند که در پارک حیات وحش ۶۴ هکتاری که در جنگلهای سرسبز ماندای واقع شده است ، پخش شده اند.

 

این باغ وحش با سایر باغ وحش های سنتی یک تفاوت عمده دارد و آن این است که حیوانات در آن بصورت آزاد و بدون قفس و حصار زندگی میکنند و فقط حیواناتی که از نظر زیستی با یکدیگر متفاوت هستند از هم جدا شده اند.

البته تدابیری اندیشیده شده است که حیوانات خطرناک را از انسان های جدا میکند و بازدید از این باغ وحش را بی خطر کرده است.

 

در این مجموعه ، فیلم ها و مستند های دست اولی نیز اکران می شوند که مخاطبان و گردشگران می توانند از آن استفاده کنند.

 

 

باغ-وحش-سنگاپور-فیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبگردی