hambergermenu

بالون معده، یک روش سریع لاغری مطمان مرکز بالون معده تهران

بالون معده که با اصطلاح لاتینIntragastric balloon  نیز شناخته شده است، توسط دکتر فرزاد فرامرزی که فوق تخصص گوارش و اندوسکپی است در مرکز بالون معده تهران با هدف کاهش وزن انجام می‌گیرد. طی این روند بالون خالی که شباهت زیادی به بادکنک سیلیکونی دارد با استفاده از دستگاه آندوسکوپ و از مسیر دهان و مری درون معده گذاشته می‌شود. این امر باعث می‌شود فضای معده کم شود و به دنبال آن فرد نیز خوراک کمتری داشته باشد. بالون معده روشی برای کاهش وزن است که به افرادی که از چاقی یا اضافه وزن رنج می‌برند پیشنهاد می‌شود. این روش لاغری (بالون معده) از لحاظ شیوه انجام، عوارض، میزان تاثیرگذاری و… بسیار مطلوب است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افرادی که رژیم‌های غذایی گوناگون و انجام ورزش روی کاهش وزن آن‌ها تاثیر چندانی ندارد به این روش روی آورند.

 

بالون معده دکتر فرزاد فرامرزی

 

عمل بالون معده با اینکه اسم ترسناکی دارد اما برخلاف تصور عموم به سادگی توسط دکتر فرزاد فرامزی انجام می‌شود و بیمار بدون درد تحت درمان قرار می‌گیرد. خوشبختانه فردی که عمل بالون معده روی آن انجام ‌می‌شود نیاز به بستری طولانی مدت نخواهد داشت و بعد از عمل می‌تواند همان روز به منزل برگردد. مدت زمانی هم که عمل بالون معده طول می‌کشد تقریبا 15 تا 20 دقیقه تخمین زده می‌شود.  به طور کلی این روش آسانتر از آن چیزی که تصور می‌کنید انجام می‌شود و درصد بسیار زیاد و قابل توجهی از بیماران بعد از این عمل احساس رضایت داشته‌اند. بالون معده سبب می‌شود مواد غذایی دیرتر از معده خارج شوند و مدت بیشتری در آن باقی بمانند. در این وضعیت چون خارج شدن مواد غذایی از معده به آرامی اتفاق می‌افتد، فرد دیرتر احساس گرسنگی خواهد کرد. همچنین بالونی که درون معده قرار گرفته می‌تواند تغییراتی در میزان هورمون کنترل اشتها به وجود آورد. به دنبال این اتفاق فرد احساس گرسنگی کمتری خواهد داشت و در نتیجه مواد غذایی کمتری میل می‌کند. در چنین حالتی بدن مجبور می‌شود برای به دست آوردن انرژی مورد نیاز خود از ذخایر چربی و… استفاده کند که در نهایت نیزشاهد کاهش وزن خواهیم بود.

 

برای بهره ­مندی از شرایط ویژه مرکز بالون معده تهران می توانید به وبسایت رسمی “بالون معده تهران” مراجعه کنید.

 

بالن معده دکتر فرزاد فرامرزی

 

چرا عمل بالون معده را در مرکز بالون معده تهران انجام دهیم؟

یکی از نکاتی که در عمل‌های لاغری و به طور کلی جراحی‌های پزشکی اهمیت دارد، انتخاب پزشک و جراح حاذق است. دکتر فرزاد فرامرزی بیش از پانزده سال است که در زمینه درمان‌های غیر جراحی چاقی فعالیت می‌کند و عمل بالون معده را به عنوان کم خطرترین روش درمان چاقی با بروزترین تجهیزات و لوازم پزشکی انجام می‌دهد. دکتر فرزاد فرامرزی از جدیدترین روش های آندوسکوپیک (غیرجراحی) برای کاهش وزن استفاده میکند. دکتر فرزاد فرامرزی ، فوق تخصص گوارش و کبد و آندوسکوپی ، نفر سوم بورد فوق تخصصی کشور در سال 1384 می باشد. ایشان پس از گذراندن دوره های متعدد در خارج از کشور از سال 1387 به عنوان اولین نفر در ایران فعالیت خود را در زمینه درمان های غیر جراحی چاقی آغاز نمود و هم اکنون این خدمات طبق به روز ترین و کم خطرترین روشهای درمان چاقی توسط ایشان انجام می شود. ایشان تاکنون بیش از 12000 عمل بالون معده موفق را انجام داده­است.

 

اگر می‌خواهید با توجه به شرایط جسمی و سلامتتان، وضعیت خود را برای انجام این عمل لاغری بسنجید پیشنهاد می‌کنیم از طریق تماس با شماره 0218861419102188614192 در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان مرکز بالون معده تهران برخوردار شوید. دکتر فرزاد فرامرزی به عنوان اولین متخصص درمان غیر جراحی چاقی در ایران، بهترین خدمات و مشاوره را برای مراجعین خود در نظر گرفته تا جسم و سلامت آن‌ها با کمترین عارضه تحت درمان قرار گیرد.

 

9 مزیت انجام عمل بالون معده در مرکز بالون معده تهران چیست؟

 1. 1.مهمترین مزیت این روش سرپایی بودن عمل است؛ همچنین عمل بالون معده بدون ایجاد شکاف یا برش روی بدن انجام می‌شود و درد خاصی ندارد.به همین دلیل ترسی برای بیمار نخواهد داشت.

 

 1. 2.این عمل در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و15 دقیقه یا حداکثر 30 دقیقه طول می‌کشد.

 

 1. 3.در عمل بالون معده بیهوشی کامل انجام نمی‌شود و در نتیجه مضرات داروهای بیهوشی به حداقل می‌رسد.

 

 1. 4.بعد از انجام عمل دوره نقاهت کوتاه خواهد بود و بیمار نیازی به بستری شدن ندارد.

 

 1. 5.به طور معمول بیمار شش ماه بعد از عمل ده تا پانزده درصد از وزن خود را از دست می‌دهد.

 

 1. 6.عمل بالون معده علائم بیماری‌های دیابت، اختلالات قلبی، ناراحتی‌های مربوط به چاقی مفرط و فشارخون بالا را کاهش می‌دهد.در واقع می‌توان گفت که تا حدودی به بهبود این بیماری‌ها کمک می‌کند. 

 

 1. 7.بعد از عمل در صورت پشیمانی بیمار ، می‌توان بالن را از معده خارج کرد.

 

 1. 8.اگر پس از عمل پشیمان شدید و بالون را خارج کردید امکان انجام جراحی لاغری برای شما وجود خواهد داشت.

 

 1. 9.به طور کلی این روش در مقایسه با جراحی‌های لاغری به صرفه‌تر است.

 

برای بهره ­مندی از شرایط ویژه مرکز بالون معده تهران می توانید به وبسایت رسمی “بالون معده تهران” مراجعه کنید.

 

عمل بالون معده به چه کسانی پیشنهاد می ‌شود؟

افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها حداقل ۲۷ است، نتایج خوبی از عمل بالن معده دریافت خواهند کرد. به طور کلی این روش به کسانی که شاخص توده بدنی آن‌ها بین ۳۰ تا ۴۰ است پیشنهاد می‌شود. به بیان ساده‌تر افرادی که با کمک رژیم و ورزش همچنان ۱۰ تا ۳۰ کیلو اضافه وزن دارند، می‌توانند برای جاگذاری بالون معده اقدام کنند. عمل بالون معده یک وسیله و ابزار کمکی برای کاهش وزن و لاغری است و نباید در طول دوره رژیم غذایی مناسب و ورزش را کنار بگذارید. کسانی که قصد انجام عمل بالون معده را دارند باید بدانند که کنترل رفتارهای درمانی، پیگیری‌های پزشکی و اصلاح سبک زندگی مواردی هستند که به روند کاهش وزن آن‌ها سرعت بیشتر می‌بخشند؛ به همین دلیل برای دست یافتن به نتیجه مطلوب نباید این موارد را فراموش کنند.

 

10 مراقبت اساسی‌ بعد از عمل بالون معده چیست؟

بعد از عمل بالون معده، دکتر فرامزی یک سری دستورالعمل به بیمار می‌دهد که شامل محدودیت‌ها و مراقبت‌های لازم است. در تاریخ یا زمان‌هایی که پزشک برای چکاپ مشخص می‌کند حتما مراجعه کنید تا تحت نظر قرار بگیرید.

 1. 1.به پهلوی چپ بخوابید.

 

 1. 2.در حالت درازکش سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.

 

 1. 3.تا شش ساعت بعد عمل چیزی نخورید و بعد از آن هم کم کم نوشیدن مایعات را شروع کنید.

 

 1. 4.بهتر از برای جلوگیری از ضعف تا چند روز بعد عمل از سرم و داروهای تقویتی استفاده کنید.

 

 1. 5.هفته اول از مایعات میل کنید و از هفته دوم کم کم غذاهای نرم را جایگزین کنید و بعد از سه هفته طبق رژیم غذایی مناسب خود عمل کنید.

 

 1. 6.تا زمانی که بالون درون معده شما قرار دارد، آب و مایعات بیشتری بنوشید.

 

 1. 7.هنگام میل کردن غذا، استخوان‌های ریز یا تیغ ماهی را نبلعید.

 

 1. 8.از نوشیدن مایعات گازدار و کافئین‌دار از جمله قهوه، الکل و…بپرهیزید.

 

 1. 9.مصرف شیرینی‌جات و چربی را کمتر کنید.

 

 1. 10جویدن مناسب غذا را فراموش نکنید که در این دوران اهمیت زیادی دارد.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی