hambergermenu

با تزریق بوتاکس آشنایی دارید ؟

 

تزریق بوتاکس صورت برای از بین چین و چروک

بوتاکس یا سم بوتولینوم یک محصول زیبایی ضد پیری محبوب است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. تزریق بوتاکس در کاهش چین و چروک و خطوط ریز صورت بسیار موثر است و همچنین به کاهش هایپرهیدروزیس یا غدد عرق بیش از حد فعال کمک می کند.

 

بوتاکس به طور متوسط ​​تا سه ماه دوام دارد. به طور گسترده ای برای کاربرد های آرایشی مانند صاف کردن خطوط و چین های صورت، گردن و چانه استفاده می شود؛ برای کسانی که در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنند و بیش از حد را در پشت، پیشانی یا زیر بغل خود عرق می کنند، بوتاکس می تواند به طور موثر این شرایط را درمان کند.

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس که به عنوان سم بوتولینوم نیز شناخته می شود، یک پروتئین عصبی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. در کاربرد های پزشکی و آرایشی عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش یا از بین بردن موقت چین و چروک ها و خطوط ریز روی صورت استفاده می شود.

 

در محیط‌ های پزشکی، بوتاکس اغلب برای درمان برخی بیماری‌ های عضلانی، مانند اسپاسم عضلانی، تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس)، میگرن مزمن، و برخی اختلالات حرکتی مانند دیستونی دهانه رحم یا بلفارواسپاسم (پرش غیر ارادی پلک) استفاده می‌ شود.

 

در کاربرد های آرایشی، تزریق بوتاکس برای صاف کردن موقت چین و چروک ها و خطوط ریز روی صورت، به ویژه در نواحی مانند پیشانی، بین ابروها (خطوط گلابلار) و اطراف گوشه چشم (پای کلاغ) استفاده می شود. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌ های عصبی که باعث انقباض عضلانی می‌ شوند، عمل می‌ کند و در نتیجه باعث شل شدن موقت عضلات تحت درمان می‌ شود. این امر منجر به کاهش ظاهر چین و چروک و صافی و ظاهری جوان تر می شود.

 

توجه به این نکته ضروری است که بوتاکس فقط باید توسط متخصصان پزشکی واجد شرایط، مانند متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک، که آموزش و تخصص لازم را در کاربرد ایمن آن دارند، انجام شود.

 

مواد تشکیل دهنده بوتاکس - تزریق بوتاکس

 

مواد تشکیل دهنده بوتاکس چیست ؟

بوتاکس نام تجاری پروتئین عصبی سمی به نام سم بوتولینوم است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. ماده فعال در بوتاکس شکل خالص شده این سم است که به نام سم بوتولینوم نوع A شناخته می شود.

 

ماده فعال، سم بوتولینوم نوع A، با مسدود کردن موقت آزاد شدن استیل کولین، یک انتقال دهنده عصبی، از سلول های عصبی عمل می کند. این مهار از انقباضات عضلانی جلوگیری می کند و مکانیسم کلیدی پشت اثرات زیبایی و درمانی بوتاکس است.

 

به غیر از ماده فعال، تزریق بوتاکس همچنین ممکن است حاوی مواد یا اجزای غیرفعال دیگری برای حفظ ثبات، کمک به بازسازی یا ایجاد pH مناسب برای استفاده باشد. این مواد غیر فعال بسته به فرمولاسیون و سازنده خاص می توانند متفاوت باشند. نمونه هایی از این مواد غیرفعال شامل آلبومین انسانی (پروتئین موجود در پلاسمای خون)، کلرید سدیم (نمک) و لاکتوز است.

 

آشنایی مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به دلیل فواید مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در اینجا برخی از مزایای مهم بوتاکس وجود دارد:

 

 • کاهش چین و چروک: تزریق بوتاکس بیشتر برای کاهش موقت خطوط و چین و چروک روی صورت، به ویژه در مناطقی مانند چین و چروک پیشانی، پنجه کلاغی و خطوط اخم بین ابروها استفاده می شود. بوتاکس با شل کردن ماهیچه های زیرین، ظاهری صاف تر و جوان تر به پوست می بخشد.

 

 • پیشگیری از چین و چروک های جدید: بوتاکس همچنین می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کند کردن شکل گیری چین و چروک های جدید استفاده شود. با هدف قرار دادن منظم عضلاتی که باعث حرکات مکرر صورت می شوند، تزریق بوتاکس می تواند از عمیق شدن چین و چروک های موجود یا ایجاد چروک های جدید جلوگیری کند.

 

 • گزینه غیر جراحی: بوتاکس یک درمان غیر تهاجمی و غیر جراحی است که آن را به انتخابی محبوب برای افرادی تبدیل می‌کند که می‌خواهند ظاهر خود را بدون خطرات و زمان از کار افتادگی ناشی از روش‌های تهاجمی بهبود بخشند. تزریق ها نسبتا سریع هستند و نیازی به بیهوشی یا برش ندارند.

 

 • سریع و راحت: تزریق بوتاکس معمولاً روش های سریعی است که اغلب می تواند تنها در چند دقیقه در مطب یک متخصص پزشکی انجام شود. نیازی به آماده سازی یا زمان بهبودی زیاد نیست و به افراد امکان می دهد تقریباً بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بازگردند.

 

 • حداقل ناراحتی: در حالی که تجربیات فردی ممکن است متفاوت باشد، اکثر افراد کمترین ناراحتی را در طول تزریق بوتاکس گزارش می کنند. سوزن های استفاده شده بسیار ظریف هستند و هر گونه درد یا ناراحتی احتمالی معمولا مختصر بوده و توسط بیماران به خوبی تحمل می شود.

 

 • تطبیق پذیری درمان ها: بوتاکس علاوه بر کاهش چین و چروک، می تواند برای بیماری های مختلف دیگر مانند میگرن مزمن، تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس)، مثانه بیش فعال و اسپاسم عضلانی استفاده شود. ثابت شده است که در درمان این شرایط موثر است و برای بسیاری از افراد تسکین می دهد.

 

مزایا و معایب تزریق بوتاکس چیست ؟

 

با عوارض تزریق بوتاکس آشنا شوید

در مطالب بالا مزایای تزریق بوتاکس را بررسی کردیم، اما نوبت به آن می رسد که برخی عوارض این درمان را هم بررسی کنیم:

 • کبودی و تورم: تجربه کمی کبودی و تورم در اطراف محل تزریق کاملاً رایج است. کبودی ها ممکن است چند روز طول بکشد تا از بین بروند، اما آنها فقط آزاردهنده اند.

 

 • سردرد: برخی از افراد ممکن است پس از تزریق بوتاکس دچار سردرد شوند. شاید سوزن‌ هایی را که به صورت شما می‌ کوبند، مقصر بدانید.

 

 • افتادگی صورت: در موارد نادر سم مورد استفاده در بوتاکس می تواند باعث افتادگی موقت صورت شود. برای مدتی شبیه یک تابلوی پیکاسو واقعی خواهید بود، اما نگران نباشید، معمولاً ظرف چند هفته خود به خود حل می شود.

 

 • واکنش های آلرژیک: آلرژی می تواند یک درد واقعی در الاغ باشد. در موارد نادر، افراد ممکن است واکنش های آلرژیک به بوتاکس داشته باشند که منجر به خارش، بثورات پوستی یا مشکل در تنفس شود.

 

 • نتایج ناهموار: گاهی اوقات، بوتاکس تزریق شده می تواند منجر به نتایج ناهموار شود و باعث عدم تقارن در صورت شما شود. بنابراین، ممکن است در نهایت به نظر برسید که به تازگی یک جراحی پلاستیک ناموفق داشته اید.

 

 • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن: تزریق بوتاکس در نزدیکی ناحیه دهان یا گلو می تواند باعث مشکل موقت در صحبت کردن یا بلع شود.

 

 • عوارض جانبی سیستمیک: اگر چه نادر است، تزریق بوتاکس می تواند عوارض جانبی سیستمیک داشته باشد و سایر قسمت های بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. اینها می تواند شامل ضعف عضلانی، خستگی یا ضعف عمومی باشد.

 

بوتاکس ها معمولاً برای کاهش ظاهر چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شوند. این ماده توسط پزشک تزریق می‌ شود و با عملکرد موقت بر روی عضلات صورت، تغییر در فعالیت ماهیچه‌های صورت ایجاد می‌ کند. این باعث کاهش چروک‌ های خطی مانند خطوط خطوط چشم و خطوط پیشانی می‌ شود.

 

تزریق بوتاکس می‌ تواند برای کاهش بهره‌وری تعرق برخی مناطق بدن مانند دست‌ها، پاها و زیربغل‌ها نیز استفاده شود. در این مناطق، انتقال پیام عصبی بین عضلات و غده‌های تعرق محدود شده و در نتیجه تعریق کمتری تولید می‌ شود.

 

برای دریافت نتایج مطلوب و کاهش موقت چروک‌ها، عملکرد بوتاکس تا چند ماه ممکن است برقرار باشد. همچنین، نتیجه واقعی و عملکرد بوتاکس بستگی به عوامل متعددی مانند نوع پوست، محل تزریق، میزان ماده تزریقی و تکنیک پزشک دارد.

 

بنابراین، مشاوره با پزشکان مجرب و متخصص در زمینه تزریق بوتاکس کلینیک ایرانیان می تواند نتیجه رضایت بخشی را برای شما به همراه داشته باشد.برای دریافت مشاوره و یا نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۷۵۹۰۰ و یا به سایت iranianclinic.com مراجعه فرمایید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی