hambergermenu

بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟

 

بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟

 

ورود به دنیای ارز دیجیتال می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. اما اگر ورود شما موفقیت آمیز نباشد و ضرر مالی در پی داشته باشد، طولی نخواهید کشید که شما از بازار پر پتانسیل ارزهای دیجیتال خارج می شوید. برای جلوگیری از ضرر در بازارهای مالی باید دانش و مهارت لازم برای انجام معاملات و سرمایه گذاری اصولی را داشته باشید و این مهم فقط با یادگیری میسر خواهد شد.

 

راه های متعددی برای یادگیری ارز دیجیتال وجود دارد که یکی از محبوب ترین و سریع ترین این روش ها استفاده از دوره های آموزش ارز دیجیتال است. طی سال های گذشته دوره های آموزشی بسیار زیادی به بازار عرضه شدند که شما را در مرحله انتخاب دچار سردرگمی می کند. اما آیا واقعا تمامی این دوره ها ارزش تهیه کردن و زمان گذاشتن را دارند؟ قطعا خیر. بسیاری از این دوره ها دارای سرفصل های حیاتی برای یادگیری مهارت های مهم مثل تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال نیستند و برخی دیگر نیز متاسفانه توسط مدرسین کم تجربه در بازار با هدف کسب درآمد طراحی و ضبط شده اند.

 

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما ویژگی های یک دوره آموزش ارز دیجیتال مفید و مناسب را معرفی کنیم تا بتوانید به کمک این ویژگی ها در انتخاب دوره مورد نظر خود راحت تر تصمیم گیری کنید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

ویژگی های بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال

 

1- آموزش مفاهیم پایه

دنیای ارز دیجیتال یک دنیای کاملا جدید محسوب می شود. شما برای ورود به این دنیا لازم است تا با مفاهیم پایه آن آشنا شوید. باید با ماهیت ارز دیجیتال و هدف شکل گیری آن و نظام مالی و نحوه عملکرد آن به خوبی آشنا شوید تا به خوبی وجود این بازار و رمزارزها را درک کنید.

 

2- آشنایی با بلاک چین

فناوری محوری به کار گرفته شده در رمزارز ها بلاک چین (Blockchain) می باشد. ارزهای دیجیتال یا بلاک چین اختصاصی خود را دارند و یا بر روی بلاک چین یک ارز دیجیتال خاص قرار گرفته اند و از آن استفاده می کنند. بنابراین تمامی رمزارزها برای انجام کارها و وظایف خود نیاز به فناوری بلاک چین دارند. اما این فناوری حیاتی کمی پیچیده است و شاید نتوان با مطالعه چند خط مقاله درباره آن ماهیت آن را درک کرد. بنابراین لازم است تا در یک دوره آموزش ارز دیجیتال مناسب، درباره بلاک چین به اندازه کافی صحبت شود و نحوه عملکرد آن و دلیل استفاده از آن آموزش داده شود که در کمتر دوره آموزشی این اتفاق افتاده است.

 

3- آموزش تحلیل تکنیکال

یکی از حیاتی ترین مهارت ها برای فعالیت در بازارهای مالی تحلیل تکنیکال می باشد. شما برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر تکنیکال باید به خوبی با انواع نمودارها، الگوها، اندیکاتورها و اسیلاتورها و روش های تحلیل تکنیکال آشنا شوید و روش مورد دلخواه خود را از میان آنها انتخاب کنید تا به کمک آن بتوانید موقعیت های خرید و فروش مناسب را در چارت قیمتی رصد کنید. بدون تحلیل تکنیکال فعالیت در بازارهای مالی بسیار پرخطر و پر ریسک می باشد و باید از تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل های دیگر از جمله تحلیل فاندامنتال استفاده کرد تا درصد برد یا Win rate را تا حد ممکن افزایش داد. بنابراین یکی دیگر از مباحث مهم که باید در یک دوره آموزش ارز دیجیتال وجود داشته باشد آموزش تحلیل تکنیکال است.

 

آموزش تحلیل تکنیکال در دوره ارز دیجیتال

 

4- آموزش تحلیل فاندامنتال

بسیاری از مواقع در بازارهای مالی حرکت قیمتی نشات گرفته از یک خبر یا یک اتفاق می باشد. به عنوان مثال شروع جنگ میان دو کشور یا آمارهای تورمی نگران کننده و خبرهای مرتبط و تاثیرگذار در بازارهای مالی می توانند به شدت بر روی قیمت تاثیر بگذارند. شما در تحلیل فاندامنتال یا بنیادی خبرها را دنبال می کنید و تاثیر آنها را جلوتر از دیگران در بازار کشف می کنید و تصمیم مناسب برای ورود یا خروج از بازار را اتخاذ می کنید. استفاده از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال در تایم فریم های بالا در سرمایه گذاری های بلند مدت بسیار حائز اهمیت می باشد و در یک دوره آموزش ارز دیجیتال مناسب حتما باید به آن پرداخته شود.

 

5- آموزش نکات ترید و سرمایه گذاری

ترید ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در آنها علاوه بر اینکه نیاز به تحلیل های متنوعی دارد، یکسری نکات و فرمول های خاصی دارد که با استفاده از آنها می توان دقت را افزایش داده و درصد برد را افزایش داد. برخی مدرسین در دوره های ارز دیجیتال با توجه به تجربیات خود و شکست هایی که تجربه کرده اند یکسری نکات را به دانشجو آموزش می دهند که بسیار می تواند مفید باشد. بنابراین دوره های آموزش ارز دیجیتال که در آنها در مورد نکات مهم ترید و سرمایه گذاری گفته شده، بهتر از سایر دوره های دسته بندی می شوند.

 

6- مدیریت ریسک

فعالیت در بازارهای مالی تماما به مدیریت ریسک مرتبط است. اگر شما به خوبی نتوانید ریسک را مدیریت کنید در دام ضرر و معاملات اشتباه خواهید افتاد. مدیریت ریسک دارای یکسری نکات و فرمول هایی است که دانستن آنها برای باز کردن یک معامله کم ریسک ضروری است. به عنوان مثال روش های DCA یا کم کردن میانگین می توانند روشی موثر برای مدیریت و کنترل ریسک باشد.

 

در دوره ارز دیجیتال آموزش تحلیل سنتیمنت

 

7- آموزش تحلیل سنتیمنت

تحلیل سنتیمنت به گرایش و تفکر کلی مارکت گفته می شود. هر مارکت متشکل از سرمایه گذاران کلان و خرد است که نوع تفکر و پیش بینی و احساس آنها به بازار می تواند تعیین کننده شرایط قیمتی در آینده باشد و ما اگر بتوانیم این احساسات و جهت فکری بازار را کشف کنیم، می توانیم همسو با آن حرکت کنیم و از ضررهای احتمالی جلوگیری کنیم. تحلیل سنتیمنت یکی از مباحث پیشرفته در آموزش ارز دیجیتال محسوب می شود که در کمتر دوره آموزشی وجود دارد و یکی از دوره هایی که به خوبی این مبحث در آن آموزش داده شده، دوره پکیج آموزش جامع کهکشان ارز دیجیتال است که توسط جناب آقای نوید الهامی تهیه و تولید شده است و می توانید از سایت داناپ (Danup.ir) آن را تهیه کنید.

 

8- پیدا کردن پروژه های آینده دار ارز دیجیتال

دنیای ارزهای دیجیتال با سرعت شگفت انگیزی در حال تغییر است و هر روز پروژه های جدید با اهداف و شعارهای جدید وارد بازار می شوند. البته بسیاری از این پروژه ها فقط با هدف کلاهبرداری طراحی می شوند و تعداد معدودی از آنها یک پروژه واقعی هستند که هدف مشخصی را دنبال می کنند. در میان پروژه های نوپا ارز دیجیتال مواردی بوده اند که تا 1000 برابر رشد داشته اند. یعنی اگر شما فقط 100 هزار تومان در آنها سرمایه گذاری کرده بودید، سرمایه شما 100 میلیون تومان شده بود! این پتانسیل بالا قابل چشم پوشی نیست و البته که روش های متعددی برای شناخت و کشف این پروژه ها وجود دارد که فقط در تعداد انگشت شماری از دوره ها می توانید آن را پیدا کنید. این مبحث نیز در دوره ای که قبل تر معرفی شد یعنی پکیج آموزش جامع کهکشان ارز دیجیتال آموزش داده شده است.

 

جمع بندی

شما برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال باید تا جای ممکن اطلاعات و دانش خود را افزایش دهید. این بازار با وجود سودهای کلان می توانند ضررهای بزرگی را نیز به شما تحمیل کند. بنابراین گذراندن دوره های آموزش ارز دیجیتال و تمرین مهارت ها قبل از ورود به بازار با سرمایه واقعی بسیار حائز اهمیت می باشد. ما در این مطلب 8 مورد از مهم ترین سرفصل هایی که یک دوره ارز دیجیتال مناسب باید داشته باشد را با یکدیگر مرور کردیم تا بتوانید در انتخاب خود جهت خرید دوره آموزشی بهترین تصمیم را بگیرید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *