hambergermenu

بهترین شغل در دبی برای ایرانیان | معرفی ۲۰ شغل پردرآمد

چکیده : بهترین شغل در دبی برای ایرانیان کدامند؟ در این مطلب به معرفی و بررسی 20 شغل برتر در کشور امارات و شهر دبی پرداخته شده است.

 

بهترین شغل در دبی برای ایرانیان | معرفی 20 شغل پردرآمد

دبی به عنوان یکی از مراکز اصلی تجاری، گردشگری و سرمایه‌گذاری نه تنها در امارات، بلکه در خاورمیانه شناخته می‌شود. این شهر با امکاناتی دارد فرصت‌های فراوانی را برای کارکردن و شروع کسب‌وکار ارائه می‌دهد.

 

به طور کلی می‌توان از مشاغل مدیریتی، املاک و مستغلات، فعالیت در بخش‌های مالی و اقتصادی، کادر درمان و پزشکی به عنوان بهترین شغل در دبی برای ایرانیان، نام برد.

 

به علت نزدیکی امارات به ایران، رشد اقتصادی، رابطه خوب اماراتی‌ها با ایرانیان و … ایرانیان به ‌عنوان یکی از جوامع فعال و موفق در این شهر شناخته می‌شوند.

 

از آنجایی که دبی یکی از مراکز مالی جهانی است، به‌عنوان یکی از بهترین فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاری، زندگی و مهاجرت ایرانیان انتخاب می‌شود. در ادامه برخی از بهترین مشاغل ایرانی در دبی 2024 معرفی شده است.

 

بهترین شغل در دبی برای ایرانیان معرفی 20 شغل پردرآمد

 

چرا شرایط کاری در دبی خوب است؟

مزایایی مانند: عدم وجود مالیات بر درآمد، امکانات آموزشی بالا، سطح مناسب بهداشتی و درمان، اقتصاد رو به رشد، قوانین عادلانه و … این شهر را به یکی از مقاصد مناسب برای کار و سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

 

به عنوان مثال خرید ملک در دبی با رشدی که بازار املاک امارات در سال‌های اخیر داشته، به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور شناخته می‌شود.

 

لیست بهترین شغل در دبی برای ایرانیان

اگر تمایل به کار کردن در این شهر داشته باشید، حتما این سوال را دارید که «بهترین شغل در دبی برای ایرانیان» کدام است؟ کدام یک از بیزینس‌ها سودآور و پردرآمدتر هستند و امنیت شغلی بهتری دارند؟ پاسخ به این سوال با توجه به تجربه، مهارت و تخصص هرکس در هر زمینه متغیر است.

 

اما با توجه به نیازهای بازار کار در این شهر برخی از شغل‌های مورد تقاضا و مفید برای ایرانیان و سایر مهاجران در دبی، برخی از دسته بندی‌های کاری عبارت‌اند از:

 

 • مشاوره و خدمات در حوزه‌های حسابداری و مدیریت مالی
 • فعالیت‌های مرتبط با صنایع گردشگری و تفریحی مانند: هتلداری و مدیریت رستوران
 • تجارت الکترونیک و خرید و فروش آنلاین انواع محصولات
 • فناوری اطلاعات و ارائه خدمات مرتبط با این حوزه
 • فعالیت‌های مرتبط با ساختمان‌سازی و توسعه شهری
 • خدمات بهداشت و درمان از جمله پزشکی، دندانپزشکی و مراقبت از سالمندان

 

چرا شرایط کاری در دبی خوب است

 

لیست شغل های مورد نیاز در دبی

شغل های مورد نیاز در دبی، بر اساس نیازهای بازار کار و شرایط اقتصادی متغیر است. برخی از مشاغل مورد نیاز و پرطرفدار عبارت‌اند از:

 

 • مربیان حرفه‌ای: با توجه به رشد آموزش در این منطقه، آموزش حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله مربی ورزشی، مهارت‌های فنی مورد نیاز است و از شغل های آزاد در دبی محسوب می‌شود.
 • محتوای دیجیتال: با افزایش استفاده از رسانه‌های دیجیتال، تولید محتوا و خدمات فریلنسری در زمینه‌های مختلف از جمله نوشتن، طراحی، ساخت ویدئو، کارشناس بازاریابی و رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر اهمیت بالایی پیدا کرده است.
 • کادر درمان و پزشکی: دبی به‌عنوان یکی از مراکز بهداشتی و درمانی نیاز به پزشکان، پرستاران و سایر مشاغل مرتبط با کادر درمان مانند فیزیوتراپی دارد و این دسته جزو یکی از پردرآمدترین شغل در دبی، برای ایرانیان به حساب می‌آید.
 • متخصص تجارت الکترونیک: با رشد تجارت الکترونیک، متخصصان در زمینه خرید و فروش آنلاین و مدیریت فروشگاه‌های اینترنتی افزایش یافته است.
 • کارشناس توسعه تجارت و فروش: با افزایش صادرات و فروش، نیاز به استراتژیست‌های فروش و متخصصین توسعه بازار افزایش پیدا کرده است.
 • خبرنگار: با رشد رسانه‌های دیجیتال نیاز به خبرنگاران و مترجمان ماهر در این زمینه حائز اهمیت شده است.
 • مترجم تخصصی: در یک شهر بین‌المللی مانند دبی نیاز به مترجمان متخصص در زمینه‌های مختلف افزایش یافته است.
 • مهندس کامپیوتر: با گسترش فناوری اطلاعات، نیاز به متخصصان IT در زمینه توسعه نرم‌افزار، امنیت سایبری و مدیریت سیستم‌های شبکه افزایش یافته است.

 

نکته مهم: نیاز بازار کار دبی ممکن با تغییرات اقتصادی و اجتماعی متغیر است. و در ارزیابی مسیر مهاجرت نیاز به اطلاعات دقیق تری مانند: سابقه کار، مدرک زبان و سایر شرایط لازم است. به عنوان مثال در حال حاضر کشور امارات متحده عربی بیشتر برای کادر درمان ویزای کاری صادر می‌کند.

 

لیست شغل های مورد نیاز در دبی

 

لیست شغل های پردرآمد در دبی

برخی از مشاغلی که در دبی مورد نیاز هستند و پتانسیل بالایی برای درآمدزایی دارند شامل موارد زیر هستند:

 

 • کادر درمان و پزشکان: با توجه به اهمیت این موضوع، مشاغل مربوط به این حوزه از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و متخصصان تغذیه مورد توجه قرار گرفته‌اند.
 • مشاورین املاک: با رشد صنعت املاک و مستغلات، مشاغل مرتبط با مشاوره و معاملات املاک به یکی از بهترین گزینه‌های شغل های ازاد پردرآمد در دبی، تبدیل شده است. مشاور املاک نیووی، با داشتن 2 مدال طلایی محبوب‌ترین مشاور املاک، به عنوان یکی از بهترین مشاورین املاک در امارات شناخته می‌شود.
 • مهندسی: با توجه به نیاز به متخصصان در زمینه‌های مهندسی و فنی، این حوزه برای ایرانیان فرصت‌های شغلی بسیاری را فراهم می‌کند و مهندسی جزو یکی از بهترین شغل در دبی برای ایرانیان، به حساب می‌آید.
 • گردشگری: با وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان، فعالیت در این زمینه به شرط تجربه و تخصص لازم می‌تواند به یکی از پردرآمدترین مشاغل برای ایرانیان در دبی، تبدیل شود.
 • بازاریابی: با رشد سریع تجارت و بازارهای مختلف مشاغل مرتبط با بازاریابی و مشاوره تجاری نیز از جمله گزینه‌های شغلی پردرآمد برای ایرانیان است.
 • آرایشگری: آرایشگری به‌عنوان یکی از بهترین شغل برای خانم ها در دبی، شناخته می‌شود. با این حال برای موفقیت در این حوزه نیاز به تجربه، مهارت و فهم عمیقی از روندها و سلیقه‌های مشتریان است. آرایشگری یک شغل خلاقانه است که امکان ارائه خدمات شخصی‌سازی شده و ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر و اعتماد به نفس مشتریان فراهم می‌کند.

 

لیست شغل های پردرآمد در دبی

 

چرا ایرانیان به دبی (امارات) مهاجرت می‌کنند؟

فرصت‌های کاری خوب، مالیات بر درآمد صفر، زیرساخت‌های مدرن و … باعث شده تا دبی به عنوان یک شهر مناسب برای مهاجران انتخاب شود.

 

سایت pacificprime توضیحات خوبی در مورد عواملی که باید قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت به این شهر در نظر گرفته شود ارائه می‌کند. دقت به این عوامل و سنجش هر یک به اتخاذ تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کند.

 

Dubai’s job opportunities, cost of living, healthcare and education for expats, safety and security, lifestyle and culture, and Dubai’s weather are all important factors to consider when deciding whether or not you should move to Dubai.

فرصت‌های شغلی، هزینه‌های زندگی، درمان، تحصیل، امنیت، سبک زندگی، آب‌وهوا و … همگی عواملی هستند که باید هنگام تصمیم‌گیری برای مهاجرت در نظر گرفته شود.

 

منبع: pacificprime

 

کدام مهارت‌ها به پیدا کردن کار بهتر در دبی کمک می‌کند؟

زبان انگلیسی و عربی، آشنا بودن با فرهنگ و قوانین و مقررات امارات، مهارت ارتباطی قوی و موثر، مهارت‌ فناوری اطلاعات، مهارت‌ حل مسئله، مهارت‌ کار تیمی، مهارت‌های انعطاف پذیری و … مهارت هایی هستند که کمک شایانی به شما برای موفقیت در بازار کار دبی کمک می‌کنند.

 

رفتار مردم دبی با ایرانیان چگونه است؟

به طور کلی دبی شهری چند فرهنگی است که مردم با ملیت‌ و مذاهب مختلف به خوبی در کنار زندگی می‌کنند. رفتار مردم دبی با ایرانیان، خوب و قابل قبول است اماراتی‌ها به ایرانیان احترام گذاشته و رفتار دوستانه‌ای با ما دارند .

 

اماراتی‌ها به ایرانیان احترام گذاشته و رفتار دوستانه‌ای با ما دارند. تعداد زیادی از جامعه دبی را ایرانیان تشکیل می‌دهند و هموطنان زیادی از کشورمان در این شهر زندگی می‌کنند.

 

رفتار مردم دبی با ایرانیان چگونه است

 

با آداب و رسوم مردم دبی آشنا شوید!

 1. مذهب و زبان

دین بیشتر مردم دبی مسلمان و سنی‌مذهب است و بیشتر قوانین و روابط اجتماعی در آن بر پایه دین اسلام است.

 

اما به دلیل اینکه این شهر مهاجر پذیر است و افراد زیادی از کشورهای مختلف در آن زندگی می‌کنند، آزادی مذهب در آن وجود دارد؛ اما یکی از قوانین این شهر عدم اجازه برای تبلیغ دین‌هایی به غیر از اسلام است. زبان رسمی این شهر عربی است اما اکثر افراد به زبان انگلیسی تسلط خوبی دارند.

 

 1. مهمان‌نوازی در دبی

اماراتی‌ها خونگرم هستند و مهمان نوازی یکی از آداب و رسوم اصلی آن‌ها است. مهمان نوازی نشان دهنده صمیمیت مردمان این کشور با خارجی‌ها و مهاجران است. همچنین سلام و احوالپرسی هنگام دیدار با یکدیگر جز فرهنگ با ارزش عربی است.

 

 1. پوشش در دبی

به طور کلی حجاب در کشور امارات اجباری نیست و جزو قوانین محسوب نمی‌شود؛ اما تعدادی از خانم‌های عرب برای پوشش بیرونی خود از لباس و عبا‌های بلند و تیره استفاده می‌کنند. مردان اماراتی به منظور محافظت از خود در برابر آفتاب و گرد و غبار از دشداشه استفاده می‌کنند.

 

دشداشه، یکی از لباس‌های سنتی عربی است که از پارچه نخی در رنگ‌های سفید و خاکستری تهیه شده و با سرپوشی به‌رنگ سفید یا قرمز استفاده می‌شود. اکثر افراد سرشناس و شیخ‌ها در رویدادهای رسمی از دشداشه استفاده می‌کنند.

 

چه عواملی بر میزان درآمد در دبی تأثیر گذار هستند؟

شرایط بازار کار، میزان تقاضا برای نیروی کار، رقابتی بودن کار، سطح تحصیلات، تخصص و تجربه کاری و … از عواملی هستند که افزایش درآمد و تعیین حقوق کارکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

 

چه عواملی بر میزان درآمد در دبی تأثیر گذار هستند

 

بهترین شغل در دبی برای ایرانیان کدام است؟

دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان است که شهروندان در آن از موقعیت کاری و زندگی خوبی برخوردار هستند. به‌دلیل پیشرفت روزافزون و موقعیت‌های خوب کاری، تمایل مهاجرت ایرانیان به دبی افزایش یافته است.

 

بهترین شغل برای ایرانیان در امارات بسته به مهارت، تخصص، بازار کار و نیاز به نیروی انسانی تفاوت دارد.

 

غیر از مهاجرت کاری، امروزه از خرید ملک در دبی به عنوان یکی از بهترین روش‌های کسب اقامت امارات یاد می‌شود. در ادامه توضیحات کلی در رابطه با این شیوه مهاجرت ارائه شده است.

 

نیووی؛ بهترین سایت املاک در دبی

لازمه هر سرمایه‌گذاری، مشورت با افراد با تجربه و متخصص در آن حیطه است! نیووی یکی از مشاورین املاک معتبر در دبی است که طی 19 سال فعالیت تخصصی در حیطه خرید و فروش خانه، همواره تلاش کره خدمات با کیفیت همراه با حفظ استانداردهای اخلاقی به متقاضیان خرید خانه ارائه دهد.

 

مشاور املاک نیووی، با قابلیت‌هایی که از خود نشان داده، توانسته طی 3 دوره متوالی در سال‌های 2021، 2022 و 2023، نشان طلایی املاک را از اداره اراضی و املاک دبی کسب نماید.

 

جالب است که بدانید با خرید ملک به ارزش تنها 750 هزار درهم واجد شرایط برای دریافت اقامت امارات خواهید شد! برای کسب اطلاع بیشتر از شرایط و قوانین به وبسایت رسمی این مجموعه به نشانی https://newwayint.com/fa-ir/ مراجعه کنید.

 

در انتها:

در این مقاله تلاش شد تا با نگاه به وضعیت مشاغل مختلف، بازار کار این شهر را بررسی کرده و مواردی از بهترین شغل در دبی برای ایرانیان، معرفی کنیم.

 

اگر می‌خواهید به این شهر مهاجرت کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به خوبی بازار کار امارات را بررسی کرده و با سایر روش‌های اخذ اقامت آشنا شوید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

مطالب پیشنهادی