hambergermenu

بهترین لوح تقدیر موجود در ایران

چکیده : لوح تقدیر ، هدیه‌ای نمادین است که برای تقدیر یا تشکر از اشخاص خاص به آن‌ها اهدا می‌شود. این هدیه در واقع نشانه قدردانی از زحمات یک فرد یا حتی یک تیم است و معمولاً با یک متن زیبا به اشخاص لایق تقدیم می‌شود

 

بهترین لوح تقدیر موجود در ایران

لوح تقدیر ، هدیه‌ای نمادین است که برای تقدیر یا تشکر از اشخاص خاص به آن‌ها اهدا می‌شود. این هدیه در واقع نشانه قدردانی از زحمات یک فرد یا حتی یک تیم است و معمولاً با یک متن زیبا به اشخاص لایق تقدیم می‌شود.

 

تقدیرنامه در بسیاری رویدادها به اشخاص مختلف هدیه داده خواهد شد. برای مثال در جشنواره‌های فیلم به بازیگرانی که نقش‌های ماندگاری خلق کرده‌اند، چنین هدیه‌ای اهدا خواهد شد. همچنین در بسیاری المپیادهای علمی و ورزشی هم به رتبه‌های برتر یک تقدیرنامه شیک می‌دهند که آن‌ها می‌توانند این تقدیرنامه را به عنوان یک هدیه گران‌بها در ویترین منزل یا محل کار خود نگه دارند؛ در واقع این هدیه نوعی نشان افتخار هم محسوب می‌شود که لیاقت و اعتبار افراد را نشان خواهد داد.

 

تقدیرنامه انواع مختلفی دارد و برای ساخت آن از متریال گوناگونی استفاده خواهد شد. ما در این مطلب تصمیم داریم ضمن معرفی انواع این محصول، نکات مهم در خرید لوح تقدیر را هم به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید!

 

بهترین لوح تقدیر موجود در ایران

 

کاربردهای لوح تقدیر

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم، لوح تقدیر یک هدیه مناسبتی است که در همایش‌ها و مراسمات خاص، به نفرات برتر یا افرادی که به دلایل مختلفی افتخار آفرینی کرده‌اند، اهدا می‌شود. در واقع لوح سپاس یک هدیه قدردانی رسمی است و برای تقدیر از افرادی که به هر دلیلی در حوزه‌های مختلفی مفید واقع شده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای اهدای تقدیرنامه عبارت‌اند از:

 

 1. 1. مدارس و دانشگاه‌ها: معمولاً در مراکز آموزشی برای تقدیر از دانشجویان و دانش آموزانی که موفق به دریافت نمرات برتر شده‌اند، از این هدیه استفاده می‌شود.

 

 1. 2. سازمان‌های دولتی و خصوصی: برخی از سازمان‌ها، ارگان‌های خصوصی و دولتی هم برای تقدیر از کارمندان برتر خود و قدردانی از زحماتشان، به آن‌ها لوح سپاس تقدیم می‌کنند.

 

 1. 3. جشنواره‌ها و مسابقات مختلف: همانطور که گفتیم، لوح تقدیر در اکثر جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف به افراد برتر اهدا خواهد شد. یکی از پرکاربردترین جشنواره‌هایی که در آن از این هدیه استفاده می‌شود، جشنواره فیلم فجر است.

 

 1. 4. تقدیر از برندگان المپیادهای علمی و ورزشی: در بسیاری از المپیادهای علمی و مسابقات ورزشی مختلف، به نفرات برنده در کنار جوایز گوناگونی که در نظر گرفته شده، یک لوح سپاس هم اهدا خواهد شد.

 

 1. 5. استفاده به عنوان یک ابزار تبلیغاتی: جالب است بدانید لوح سپاس می‌تواند در زمینه تبلیغات هم کاربرد داشته باشد. بسیاری از برندها به عنوان اسپانسر یک جشنواره یا مسابقه عمل کرده و لوح تقدیرهایی با برند و نام شرکت خود به افراد برنده اهدا خواهند کرد.

 

انواع لوح تقدیر

لوح سپاس از نظر شکل ظاهری و متریالی که برای ساخت آن استفاده شده، به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. برای مثال لوح تقدیر چوبی، لوح تقدیر فلزی، لوح تقدیر شیشه ای و … از رایج‌ترین انواع این هدیه از نظر متریال هستند. شما می‌توانید با توجه به مناسبت مورد نظر، جشنواره و همایشی که پیش رو دارید، همچنین کاربرد لوح سپاس، یکی از انواع مختلف این هدیه را سفارش دهید.

 

به طور کلی می‌توان انواع مختلف تقدیرنامه را به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 

تقدیرنامه جعبه‌ای

تقدیرنامه جعبه‌ای نوعی تقدیرنامه بسیار شکیل و رسمی است که معمولا در جشنواره‌ها و مراسمات مهم اهدا می‌شود. این تقدیرنامه دارای سه بخش جعبه، پلاک و صفحه است که هر بخش می‌تواند از متریال مختلفی ساخته شود. ابعاد آن هم کاملاً دلخواه بوده و به نظر سفارش‌دهنده بستگی خواهد داشت.

 

لوح تقدیر کتابی

این نوع تقدیرنامه، رایج‌ترین نوع لوح سپاس است که در مراکز آموزشی و سازمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع لوح تقدیر همانطور که از نامش پیداست، به شکل یک کتاب طراحی شده و جلد شیک و زیبایی دارد. جلد لوح تقدیر کتابی می‌تواند از جنس مقوا، چرم یا چوب باشد. ورقه آن هم که متن تقدیرنامه روی آن نوشته شده، از جنس کاغذ روغنی یا گلاسه مرغوب بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد.

 

لوح تندیس

در برخی مراسمات و جشنواره‌های بسیار بزرگ و مجلل، مانند جشنواره فیلم فجر، تقدیرنامه در قالب تندیس جذاب و باشکوهی به برندگان اهدا خواهد شد؛ در واقع متن تقدیرنامه روی یک تندیس حک شده و به نفرات برتر اهدا می‌شود.

 

انواع لوح تقدیر با جزئیات

 

همچنین انواع تقدیرنامه از نظر جنس موادی که برای ساخت این محصول استفاده شده به شرح زیر است:

 

تقدیرنامه چوبی

لوح تقدیر چوبی، یکی از زیباترین انواع مدل‌های تقدیرنامه است. در این نوع لوح سپاس، متن مورد نظر را روی یک قطعه چوب حک کرده و با کنده کاری‌های مختلف آن را تزیین می‌کنند.

 

لوح تقدیر فلزی

استفاده از این نوع تقدیرنامه چندان هم رایج نیست؛ اما با این وجود، برخی از سازمان‌ها و مراکز ترجیح می‌دهند چنین لوح سپاس خاصی هدیه دهند. متن لوح تقدیر فلزی روی یک تکه فلز چاپ شده یا حک خواهد شد. این فلز معمولا به رنگ سفید انتخاب می‌شود تا جلوه خوبی داشته باشد.

 

لوح تقدیر شیشه ای یا گلاس

یکی دیگر از تقدیرنامه‌های جذاب و محبوب، لوح تقدیرهای شیشه‌ای یا همان گلاس هستند. این نوع تقدیرنامه‌ها، ظاهری بسیار شیک دارند و می‌توانند هدیه‌ای ارزشمند و به یاد ماندنی باشند. متن روی لوح تقدیر شیشه ای هم معمولا از نوع چاپی است؛ اما می‌توان آن را به صورت حکاکی شده هم سفارش داد.

 

لوح تقدیر پارچه‌ای

در این نوع لوح تقدیر، متن مورد نظر روی یک تکه پارچه چاپ شده و سپس این پارچه با استفاده از موادی مثل فلز، چوب، چرم و … قاب گرفته می‌شود.

 

مزایای خرید و استفاده از لوح تقدیر

در بخش‌های قبلی سعی کردیم در مورد کاربردهای استفاده از لوح تقدیر با شما صحبت کنیم. حال ممکن است با این سوال مواجه شوید که چرا باید در مناسبت‌های مختلف از این هدیه استفاده کرد؟ در اینجا به برخی از مهم‌ترین مزایای خرید لوح تقدیر اشاره خواهیم کرد.

 

 • خرید و استفاده از این محصول، یک هدیه مقرون‌به‌صرفه و در عین حال ارزشمند است. شما با این هدیه می‌توانید از طرف مقابل و زحماتی که کشیده است، قدردانی کنید و انگیزه برای فعالیت‌ها و تلاش‌های بیشتر را در او ایجاد کنید.

 

 • لوح سپاس حس خوبی را در دانشجویان، کارمندان و هرکسی که موفق به دریافت این هدیه شده، به وجود می‌آورد.

 

 • این هدیه هرچند کوچک ولی ارزشمند، تاثیر مثبت زیادی روی افزایش راندمان شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف خواهد داشت.

 

 • لوح سپاس یک هدیه ماندگار است که دریافت‌کننده می‌تواند آن را در ویترین خود نگهداری کرده و همواره از افتخارات و دستاوردهای خود یاد کند.

 

مزایای خرید و استفاده از لوح تقدیر با توضیحات

 

نکات مهم در انتخاب متن لوح تقدیر

متنی که روی لوح تقدیر نوشته می‌شود، می‌تواند لبخند را به لب دریافت‌کننده این هدیه اورده و حس خوبی در او ایجاد کند. این متن باید بسته به شرایط و موقعیت انتخاب شود و حاوی جملاتی باشد که به خوبی از دستاوردها و زحمات شخص دریافت‌کننده قدردانی کند.

برای انتخاب متن لوح سپاس، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 

 • ابتدا متن لوح سپاس شما باید با کلماتی احترام‌آمیز نوشته شود و فرد دریافت‌کننده در ابتدای این متن با کلماتی مثل جناب آقا/ خانم …. یا آقای/خانم …. عزیز، خطاب شده باشد.

 

 • در صورتی که این لوح سپاس در مراسمات رسمی اهدا می‌شود، متن آن هم باید کاملا رسمی باشد؛ اما اگر در جشنواره‌ها یا مسابقات غیر رسمی‌تر مثل مسابقات علمی یا هنری مدرسه اهدا می‌شود، می‌‌توان از کلمات و جملات صمیمانه و نسبتا غیررسمی هم در متن لوح تقدیر استفاده کرد.

 

 • نام شخص حتما باید در متن تقدیرنامه ذکر شود. در صورت امکان بهتر است تصویری از شخص دریافت‌کننده هم در کنار اسم او چاپ شود.

 

 • در متن تقدیرنامه حتما باید علت دریافت آن هم ذکر شود. برای مثال در تقدیرنامه‌های مسابقات ورزشی باید رتبه‌ای که شخص موردنظر کسب کرده به همراه رشته ورزشی او نوشته شده باشد.

 

 • در پایان متن هم باید بنویسید که این تقدیرنامه از طرف کدام شخص، سازمان و موسسه‌ای اهدا می‌شود.

 

نکته: متن‌های آماده زیادی برای تقدیرنامه در اینترنت وجود دارد. شما می‌توانید متناسب با موقعیت، هرکدام از این متن‌ها را انتخاب کرده و روی تقدیرنامه چاپ کنید.

 

نکات مهم در انتخاب متن لوح تقدیر

 

نکات مهم در سفارش لوح تقدیر

بدون شک اولین نکته‌ای که باید در خرید و سفارش لوح تقدیر به آن توجه کنید، کیفیت محصول است. تقدیرنامه قرار است هدیه‌ای ماندگار باشد و تا سال‌های طولانی به همان شکل اولیه به عنوان یک یادگیری باقی بماند؛ بنابراین حتما باید برای ساخت آن از متریال درجه یک استفاده شود. شما باید در زمان خرید، به تمام جزییات محصول به خوبی دقت کرده و کیفیت ساخت آن را بسنجید.

 

مورد مهم دیگر این است که در زمان سفارش و خرید این محصول، علاوه بر سلیقه شخصی خود باید به سلیقه فرد دریافت‌کننده این هدیه هم توجه کنید. به هر حال شخصی که این هدیه را دریافت می‌کند، قرار است آن را به عنوان یکی از نمادهای افتخارآمیز از دستاوردهایش نگه دارد؛ پس باید این محصول از ظاهر شکیل و مناسبی برخوردار باشد. البته اگر قرار است این هدیه در یک مراسم معمولی اهدا شود، می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از انواع ساده‌تر این محصول استفاده کنید؛ اما در هرصورت باید ظاهر و کیفیت ساخت تقدیرنامه کاملاً زیبا و جذاب باشد.

 

نکته دیگری که باید در زمان خرید و سفارش این هدیه به آن توجه کنید، این است که حتماً برای خرید به یک مرکز فروش مناسب مراجعه کنید. فروشگاه‌ها و مراکز فروش معتبر از بهترین و درجه‌یک‌ترین متریال برای تولید این محصول استفاده می‌کنند. آن‌ها متن مورد نظر شما را به شکلی ظریف و باکیفیت روی لوح مورد نظر شما چاپ یا حک کرده و سفارشتان را به همان شکلی که می‌خواهید به شما تحویل خواهند داد. همچنین در صورت خرید از مراکز معتبر، می‌توانید مطمئن باشید که قیمت محصول کاملا مناسب و منصفانه خواهد بود.

 

نکات مهم در سفارش لوح تقدیر

 

قیمت لوح تقدیر

قیمت لوح تقدیر به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر کدام از انواع مختلف این محصول، از قیمت خاص خود برخوردارند؛ اما به طور کلی باید گفت که این محصول، هدیه‌ای مقرون‌به‌صرفه و در عین حال به یاد ماندنی به شمار می‌رود و نسبت به بسیاری هدایای دیگر که در مراسمات مختلف اهدا می‌شود، ارزان‌تر است.

 

برخی از مهم‌ترین عواملی که در تعیین قیمت لوح تقدیر نقش دارند، عبارت‌اند از:

 

جنس و نوع

همانطور که در بخش‌های قبلی هم اشاره کردیم، این محصول می‌تواند با استفاده از متریال مختلفی ساخته شود. نوع متریال به کار رفته در ساخت این محصول روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. برای مثال لوح تقدیر شیشه ای از نوع کاغذی و مقوایی گران‌تر است. همچنین هرچقدر ساخت این محصول با پیچیدگی و جزییات بیشتری همراه باشد، قیمت نهایی آن هم بیشتر خواهد بود؛ علاوه بر این، نوع و جنس جلد لوح سپاس هم می‌تواند در تعیین قیمت آن نقش داشته باشد. برای مثال لوح تندیس از دیگر انواع این محصول، قیمت بسیار بالاتری دارد.

 

تیراژ

بدیهی است که سفارش لوح تقدیر در تیراژ بالا، تخفیفاتی برای سفارش‌دهنده به همراه خواهد داشت و در این صورت قیمت نهایی محصول کم‌تر خواهد شد. سفارش این محصول در تیراژ بالا برای همه مناسب نیست. معمولاً فقط مدارس یا شرکت‌هایی که قصد دارند از تمام کارکنان خود بابت زحماتشان تشکر کنند، به سفارش تعداد زیادی لوح سپاس نیاز خواهند داشت.

 

هزینه خدمات شرکت مورد نظر

هر کدام از شرکت‌های تولیدکننده و ارائه‌دهنده انواع لوح‌ تقدیر، هزینه خاصی جهت خدمات خود از شما دریافت می‌کنند. این هزینه‌ها با توجه به کیفیت کار هر مجموعه متفاوت است؛ اما شما با کمی گشت و گذار می‌توانید شرکتی پیدا کنید که محصولاتی با کیفیت بالا و مناسب‌ترین قیمت ممکن به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

 

هزینه خدمات شرکت مورد نظر برای تهیه لوح تقدیر

 

جمع‌بندی

لوح تقدیر، یک هدیه ارزشمند و ماندگار است که برای تقدیر و قدردانی از زحمات افراد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این هدیه می‌تواند به نفرات برتر یک مسابقه ورزشی یا علمی اهدا شده یا اینکه از سمت مدیر یک مجموعه، به کارمندانی که برای پیشرفت آن مجموعه تلاش کرده‌اند، تقدیم شود. لوح سپاس کاربردهای زیادی دارد و می‌توان برای ایجاد انگیزه در دیگران و تشویق آن‌ها به تلاش بیشتر، از آن استفاده کرد.

 

در این مطلب سعی کردیم شما را با انواع این محصول آشنا کرده و تمام نکات لازم در خصوص خرید و سفارش لوح تقدیر را به شما عزیزان آموزش دهیم. شما می‌توانید با مراجعه به مجموعه تبلیغاتی نو نگاه ، جدیدترین مدل‌های لوح تقدیر را با ظاهر جدید و خلاقانه سفارش داده و در موقعیت‌های مختلف، به هرکس که می‌خواهید هدیه دهید.

 

دسته بندی :

دیدگاه ها

 • شایان خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ :: ۶:۵۲ ق.ظ

  سلام ممنون از سایت خوبتون. برای سفارش تندیس هم میتوان به سایت نو نگاه مراجعه کرد؟

  • منصوری مرداد ۸, ۱۴۰۲ :: ۸:۱۷ ق.ظ

   ما صرفا برای معرفی گذاشتیم لطفا با خودشون در ارتباط باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی