hambergermenu

بهترین منابع رایتینگ آیلتس

چکیده : اخرین و بهترین منابع رایتینگ آیلتس، که در سال 2024 از طرف بهترین اساتید آیلتس جمع آوری شده در مقال زیر آورده شده است مطالعه این مقاله را از دست ندید.

 

بهترین منابع رایتینگ آیلتس

 

یادگیری مهارت‌های نوشتاری آیلتس برای کسانی ضروری است که می‌خواهند این آزمون را بگذرانند تا به یک کشور انگلیسی‌زبان مهاجرت کنند، شغلی داشته باشند یا در مقاطع بالا‌تر ادامه تحصیل دهند.

 

آزمون آیلتس مهارت شرکت‌کنندگان را در چهار بخش خواندن، نوشتن، صحبت‌‌کردن و شنیدن ارزیابی می‌کند و نوشتن یکی از چالش‌ برانگیز‌ترین جنبه‌های این آزمون است. اگر می‌خواهید در آن نمره بالایی کسب کنید باید مهارت‌های نوشتاری خود را نیز بهبود بخشید.

 

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که مهارت نوشتاری آیلتس 25‌درصد از نمره کلی را به خود اختصاص می‌دهد.

 

منابع بسیاری برای تقویت مهارت رایتینگ وجود دارند، اما طبق گزارش‌هایی که انجام شده است بعضی از آن‌ها جزو بهترین منابع رایتینگ آیلتس معرفی شده‌اند.

 

این کتاب‌ها و وب‌سایت‌ها، راهنمایی جامعی را در مورد چگونگی بهبود مهارت‌ نوشتاری، از جمله نکات و تکنیک‌های عملی، مقاله‌ها و تمرین‌های نمونه به داوطلبان ارائه می‌دهند.

 

بهترین منابع رایتینگ برای سطح A2 تا B1 (4.5 تا 5.5)

اگر سطح زبان شما متوسط است، می‌توانید از کتاب Get ready for IELTS writing استفاده کنید. این کتاب شما را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده می‌کند.

 

این مجموعه کتاب برای خودآموزی ایده‌آل است و پاسخ‌نامه‌هایی نیز همراه دارد. همچنین در آن می‌توانید واژگان کلیدی و گرامر مربوط به آیلتس را مشاهده کنید و با نمونه ‌سوال‌های بخش رایتینگ آیلتس بیشتر آشنا شوید.

 

یکی دیگر از بهترین منابع رایتینگ آیلتس، کتاب writing for IELTS توسط Anneli Williams است. اگر رایتینگ شما مانع از کسب نمره موردنیاز در آیلتس می‌شود، این منبع آیلتس می‌تواند به شما کمک کند. این کتاب بیشتر روی بخش آکادمیک تمرکز دارد و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان تحصیل کنند.

 

بهترین کتاب رایتینگ آیلتس

همان‌طور که می‌دانید آیلتس بر اساس نیاز داوطلبان به دو بخش جنرال و آکادمیک تقسیم می‌شود. طبق بررسی های انجام شده، بهترین کتاب‌ رایتینگ آیلتس برای رایتینگ جنرال، کتاب top tips for IELTS General training است.

 

این کتاب در مورد مهارت نوشتاری به شما نکاتی را ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که این کتاب را گروه کمبریج ESOL با چندین سال تجربه نوشته است. کتاب top tips for IELTS General training شامل مثال‌ها و توضیحاتی می‌شود تا شما بهتر با این مهارت آشنا شوید.

 

سی دی این کتاب نیز حاوی آزمون واقعی آیلتس است تا بدانید که در روز آزمون چه‌کار‌هایی را باید انجام دهید و نحوه پاسخ به سوال‌ها چگونه است.

 

اگر هدف شما آیلتس آکادمیک است، در حال حاضر بهترین کتاب Cambridge IELTS academic است. این کتاب سطوح مختلفی دارد که بر اساس توانایی سطح زبان خود یکی را انتخاب می‌کنید.

 

این کتاب فرصت عالی برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا با آزمون آیلتس آشنا شوند و تکنیک‌های امتحانی را با آن تمرین کنند. در نظر داشته باشید که این کتاب CD و پاسخ‌نامه نیز دارد.

 

بهترین منابع رایتینگ برای سطح A2 تا B1

 

بهترین سایت‌های آموزش رایتینگ آیلتس

وب‌سایت‌های آمادگی آیلتس به داوطلبان کمک می‌کنند تا برای این آزمون در خانه آماده شوند. این نوع وب‌سایت‌ها در خصوص رایتینگ آیلتس تست‌های تمرینی ارائه می‌دهند و باعث می‌شوند عملکرد شما در این حوزه بهبود پیدا کند. همچنین بیشتر وب‌سایت‌ها، آزمون‌های آزمایشی، برای داوطلبان ارائه می‌دهند.

 

یکی از بهترین منابع رایتینگ آیلتس، وب‌سایت magoosh است. برنامه آن بر اساس برنامه آیلتس درست شده است تا به زبان آموزان کمک کند، مسیر درست را پیدا کنند. طبق بررسی های انجام شده این وب‌سایت یکی از بهترین منابع آیلتس برای مبتدیان است.

 

از دیگر وب‌سایت‌ها برای یادگیری رایتینگ آیلتس، وب‌سایت IELTS-exam.net است. این وب‌سایت رایگان است و نمونه امتحانات را بر اساس سطح داوطلبان از آسان به سخت طبقه‌بندی کرده است.

 

به جز این دو وب‌سایت، وب‌سایت‌هایی نیز وجود دارند که رایتینگ شما را ارزیابی و اشتباهات شما را عنوان می‌کنند. از جمله آن‌ها عبارت‌اند از:

 

  • Analyzemywriting.com؛ شما در این وب‌سایت متن خود را قرار می‌دهید و در آن اطلاعات زیادی در مورد متن خود مانند تعداد کلمات، طول کلمات و جملات و سایر تحلیل‌ها را به‌دست می‌آورید.
  • Virtual writing tutor؛ نوشته‌های شما را به شکل رایگان بررسی کرده و نتیجه را اعلام می‌کند.
  • Wordtune؛ افزونه گوگل کروم است. در این افزونه برای هر جمله‌ای که برجسته می‌کنید، گزینه‌های جایگزین ارائه داده می‌شود.

 

اگر می‌خواهید در مورد علائم نگارشی نیز اطلاعاتی کسب کنید، می‌توانید از منابع زیر استفاده کنید:

 

  • Howtospell.co.uk؛ می‌توانید املای کلمات را بررسی کنید.
  • Thepunctuationguide.ccom؛ تمام علائم نگارشی متن شما را بررسی و عنوان می‌کند.

 

همان‌طور که می‌دانید برای بخش رایتینگ باید علاوه بر داشتن دامنه لغوی، گرامر شما نیز قوی باشد. طبق اطلاعات به‌دست‌آمده زبان‌آموزان معمولا برای یادگیری این مهارت از دو وب‌سایت زیر استفاده می‌کنند:

 

  • Englishclub.com
  • English file

 

علاوه بر وب‌سایت‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، یکی دیگر از بهترین منابع آیلتس، آکادمی زبان تات است. این وب‌سایت به شما علاوه بر رایتینگ ، در زمینه لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ هم اطلاعات جامعی می‌دهد.

 

در آکادمی زبان تات شما را با بخش‌های مختلف آزمون در بخش نوشتاری مانند task 1 و task 2 آشنا می‌شوید. همچنین به شما یاد می‌دهد چگونه متنی را در سطح پیشرفته بنویسید.

 

در ضمن، نکات خوب نوشتن مانند نحوه پاسخ به سوال‌ها، استفاده از اصول گرامر و چگونگی مدیریت زمان را به شما یاد می‌دهد. استفاده از آموزش های رایگان و دوره های حرفه ای این سایت، می تواند شما را چندین قدم پیش ببرد و موفقیتتان را چند برابر کند.

 

بهترین سایت‌های آموزش رایتینگ آیلتس

 

بهترین منابع رایتینگ آیلتس برای سطح B2 تا C1 (6 تا .57)

اگر سطح زبانی شما B2 تا C1 است، می‌توانید از کتاب IELTS Advantage Writing Skills استفاده کنید. مطمئن باشید با این کتاب به نمره 6.5 تا 7 و حتی بالا‌تر دست پیدا خواهید کرد.

 

یکی از مزایا و ویژگی‌های این کتاب، آشناکردن دانش‌آموزان با نحوه پاسخ به Task 1 و Task 2 است. همچنین واژگان و ایده‌هایی را برای نوشتن عالی به شما ارائه می‌دهد و شامل تمرینات گرامر نیز است.

 

کتاب IELTS Advantage Writing Skills برای کلاس درس یا خودآموزی مناسب است و کلید پاسخ‌ها را نیز دارد.

 

یکی دیگر از بهترین منابع رایتینگ آیلتس، کتاب Expert IELTS 7.5 است. این کتاب مناسب برای سطح زبانی B2 تا C1 است و شامل ده موضوع نوشتاری می‌شود که اعتمادبه‌نفس داوطلبان را تقویت می‌کند. کتاب Expert IELTS 7.5 شامل گرامر نیز می‌شود.

 

بهترین منابع رایتینگ آیلتس برای سطح C2 (8 تا 9)

از بهترین منابع رایتینگ آیلتس برای سطح پیشرفته و اهداف جنرال و آکادمیک،IELTS Academic and General Task 1: how to write at a band 9 level است.

 

این کتاب الکترونیکی است و تمام منابع و انواع آیلتس آکادمیک TASK 1 را پوشش می‌دهد. این کتاب 74 صفحه دارد و شما یاد خواهید گرفت که چگونه از کلمات مناسب استفاده کنید. 10 نمونه در آن نوشته شده است و قدم به قدم نحوه نوشتن هر کدام را توضیح داده است.

 

یکی دیگر از منابع آیلتس برای این سطح به‌ویژه نمره 8، کتاب IELTS Writing Task 1 +2 نوشته راچل میتچل (Rachel Mitchell) است که برای 10 سال آیلتس را تدریس کرده است.

 

در این کتاب شما با استراتژی‌ها، ساختار‌ها، زبان، لغات و نمونه مقاله‌های Task 1 و Task 2 آشنا می‌شوید. با مطالعه آن می‌توانید نمره 8 را کسب کنید.

 

سخن نهایی

اگر می‌خواهید نمره خوبی از بخش رایتینگ آیلتس بگیرید، باید بهترین منابع رایتینگ آیلتس را بشناسید؛ زیرا استفاده از منابع خوب و معتبر می تواند سرعت رشد شما را افزایش دهد.

 

البته این نکته را در نظر داشته باشید فقط خرید کتاب کافی نیست، شما باید مدام تمرین کنید و از معلم خود بازخورد دریافت کنید. علاوه‌بر این، توصیه می‌شود یادگیری خود را با منابع دیگر، مانند دوره‌ها و کارگاه‌های آنلاین تکمیل کنید.

 

با رعایت این توصیه‌ها می‌توانید شانس خود را برای کسب نمره بالا در قسمت رایتینگ آیلتس افزایش دهید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی