hambergermenu

تاثیر وای فای رایگان در افزایش وفاداری مشتریان

کاربرد اینترنت در زندگی روزمره‌ی ما روزبه‎‌روز بیشتر می‌شود. دانشجویان، کارمندان و تقریباً همه‌ی افراد جامعه برای انجام کارهای گوناگونی از اینترنت استفاده می‌کنند. شاید در گذشته، فقط افرادی که به کافه‌ها می‌رفتند، می‌خواستند که در کنار نوشیدن یک فنجان قهوه از اینترنت استفاده کنند، اما حالا دیگر استفاده از اینترنت در تمام اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، باشگاه‌ها و … رایج شده است. همین مسئله، اتصال به اینترنت را به یکی از دغدغه‌های اصلی تمام مشتریان چنین کسب‌وکارهای تبدیل کرده است.

 

آمارها نشان می‌دهند که اتصال به وای‌فای رایگان برای بیش از 70 درصد مشتریان رستوران‌ها اهمیت دارد. این افراد علاقه دارند که در کنار استفاده از خدمات کسب‌و‌کار شما، بتوانند به‌صورت رایگان به اینترنت متصل شده و به کارهای روزمره‌ی اینترنتی خود هم رسیدگی کنند. در نتیجه، فراهم‌بودن امکان استفاده از اینترنت رایگان نه‌تنها باعث جذب مشتریان جدید می‌شود بلکه با جلب رضایت مشتریان فعلی، آن‌ها را به مشتریانی وفادار تبدیل می‌کند. به همین خاطر، در این مقاله به تاثیر وای‌فای رایگان در افزایش وفاداری مشتریان می‌پردازیم و به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید از طریق پیاده سازی یک برنامه مدیریت وای فای با افزایش وفاداری مشتریان ، فروش خود را هم بیشتر کنید.

 

تاثیر وای فای رایگان در افزایش وفاداری مشتریان | اسمارت ایکس

 

تاثیر وفادارسازی مشتریان در فروش رستوران‌ها و کسب‌و‌کارها

آمارها نشان می‌دهند که افزایش وفاداری مشتریان ، تأثیر مستقیمی بر بیشتر شدن فروش رستوران‌ها دارد. اگرچه برای وفادارسازی مشتریان نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و طولانی‌مدتی است، اما گاهی ارائه‌ی امکاناتی خاص، مانند وای‌فای رایگان، شما را زودتر به این هدف می‌رساند. بنابراین، با ارائه‌ی چنین خدماتی، می‌توانید به‌سرعت شاهد افزایش وفاداری مشتریانتان باشید. مزایای وفادارسازی مشتریان، که باعث افزایش فروش شما می‌شود، عبارت است از:

 • مشتری ثابت: این افراد به مشتریان ثبات شما تبدیل می‌شوند و درآمد ثابت شما را تضمین می‌کنند.

 

 • معرفی به دیگران: مشتریان ثابت شما کسب‌و‌کارتان را به دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کنند.

 

 • کاهش هزینه‌ی بازاریابی: با افزایش تعداد مشتریان وفادارتان، می‌توانید هزینه‌ی موردنیاز برای بازاریابی و تبلیغات را کاهش دهید.

 

 • معرفی محصولات جدید: زمانی که می‌خواهید محصول جدیدی را ارائه کنید، مشتریان وفادار شما بهترین گزینه برای خرید و معرفی آن به دیگران هستند.

 

 • بهبود عملکرد: مشتریان وفادار مانند خانواده‌ی شما هستند و استفاده از نظرات و پیشنهادات آن‌ها به بهبود کارایی رستوران شما کمک می‌کند.

 

اسمارت وای‌ فای ( Smart Wifi ) چیست؟

در گذشته، مدیران کسب‌و‌کارها برای ارائه‌ی وای‌فای رایگان از یک مودم خانگی استفاده می‌کردند و چنین مودمی با محدودیت‌های خاص خود مواجه بود. به همین خاطر، نسل جدید خدمات وای‌فای، با عنوان اسمارت وای‌فای یا وای‌فای هوشمند، پا به عرصه گذاشته است تا امکانات بسیار خوبی را در اختیار مدیران کسب‌وکارهای گوناگون بگذارد. در نتیجه، اگر در رستوران خود از وای‌فای هوشمند استفاده کنید، نه‌تنها به‌خوبی می‌توانید تمام رفتارها و اتصال‌های اینترنت را زیر نظر داشته باشید بلکه با استفاده از امکانات وای‌فای هوشمند ارتباط نزدیکی را با مشتریانتان برقرار می‌کنید.

 

استفاده از اسمارت وای‌فای مزایای زیر را برای شما به‌همراه دارد:

 

 • احراز هویت خودکار تمام کاربران

 

 • محیط کاربری ساده

 

 • امکان خوش‌آمدگویی به مشتریان

 

 • قابلیت اتصال به صندوق فروشگاهی

 

 • کاملاً هوشمند و بدون دخالت انسان

 

 • بدون خطا

 

 • عدم‌نیاز به احراز هویت مجدد

 

 • کنترل میزان مصرف اینترنت

 

 • ارائه‌ی تاریخچه‌ی اتصال کاربران

 

 • نمایش سابقه‌ی خرید مشتریان

 

 • امکان ارائه‌ی پیشنهادهای ویژه

 

چگونه با اسمارت وای فای مشتریان وفاداری داشته باشیم؟

استفاده از اسمارت وای‌فای و ارائه‌ی اینترنت رایگان، یکی از بهترین روش‌های افزایش وفاداری مشتریان است. ارائه‌ی چنین خدماتی می‌تواند راز برتری شما نسبت به سایر رقبا باشد. بنابراین، باید از این امکان استفاده کرده و رابطه‌ی نزدیکی را با مشتریان خود برقرار کنید. استفاده از راهکارهای زیر به شما کمک می‌کند که با استفاده از وای‌فای هوشمند، بتوانید بهترین شکل وفاداری را در مشتریانتان ایجاد کنید. همچنین اطلاعات بیشتر در این خصوص را میتوانید از طریق مجله اسمارت ایکس بدست آورید.

 

1. جذب بازدیدکنندگان و رهگذران

نصب یک علامت، لوگو یا تابلوی «وای‌فای رایگان» می‌تواند پای عابرانی را که تا به حال مشتری شما نبوده‌اند به رستورانتان باز کند. از آنجایی که استفاده از اینترنت، یکی از دغدغه‌های اصلی افراد جامعه است، مشاهده‌ی چنین تابلویی می‌تواند تعداد زیادی مشتری جدید را برای شما به‌همراه داشته باشد. در صورتی که این افراد در همان دفعه‌ی اول از خدمات شما رضایت داشته باشند، احتمال اینکه به مشتری وفادار شما تبدیل شوند، بسیار زیاد است.

 

تاثیر وفادارسازی مشتریان در فروش رستوران‌ها و کسب‌و‌کارها | اسمارت ایکس

 

2. ارائه‌ی اطلاعاتی درباره‌ی رستورانتان

همیشه اطلاعات مشتریان از یک کسب‌و‌کار محدود است و شاید شما بخواهید چیزهای بیشتری به آن‌ها بگویید. استفاده از اسمارت وای‌فای ، یکی از بهترین روش‌های ارائه‌ی اطلاعات به مشتریان است. به‌محض اینکه این افراد به وای‌فای هوشمند شما متصل شوند، می‌توانید اطلاعات رستورانتان را به آن‌ها ارائه کنید. این کار باعث می‌شود که مشتریان، جزئیات بیشتری را درباره‌ی محصولات شما بدانند و سفارشات زیادتری را ثبت کنند.

 

3. برقرای ارتباط با مشتریان

هرکدام از مشتریان که بخواهند از اسمارت وای‌فای استفاده کنند، باید برای احراز هویت، شماره‌ی تلفن خود را وارد کنند. مجموعه‌ی این شماره‌‌ها منبع خوبی برای برقراری ارتباط مداوم با مشتریان است. با ارسال پیامک، می‌توانید باعث افزایش وفاداری مشتریان شوید. این پیامک‌ها می‌توانند شامل پیشنهادهای ویژه، طرح‌های تخفیفی، معرفی محصول جدید و … باشند.

 

4. هدیه‌دادن در هنگام احراز هویت

وقتی که یک مشتری به اسمارت وای‌فای شما متصل می‌شود، می‌توانید به او یک پیشنهاد ویژه ارائه کنید. یعنی برای کسی که شماره‌ی موبایل خود را وارد می‌کند و احراز هویت می‌شود، یک هدیه یا پاداش در نظر بگیرید. این پاداش می‌تواند شامل یک‌ سالاد رایگان باشد که در کنار خرید یک محصول دیگر ارائه می‌شود. گاهی تشویق مشتریان به دریافت یک هدیه در کنار خرید یک محصول، تأثیر زیادی روی افزایش فروش شما می‌گذارد.

 

5. معرفی شبکه‌های اجتماعی

به مشتریانی که از اسمارت وای‌فای شما استفاده می‌کنند، پیشنهاد دهید که در صفحه‌های اجتماعی شما عضو شوند. با این کار، می‌توانید ارتباطی مداوم و نزدیک با مشتریان خود داشته باشید. شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در افزایش وفاداری مشتریان دارند.

 

مزایای استفاده از وای فای هوشمند Smartx

برنامه‌ی مدیریت وای‌فای Smartx ، کاربری بسیار آسان و جذابی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن، به‌راحتی وای‌فای رستوران خود را مدیریت کنید. به‌علاوه‌ی اینکه، استفاده از اسمارت ایکس، امکانات گسترده‌ای را برای افزایش وفاداری مشتریان در اختیار شما می‌گذارد. ویژگی‌های استفاده از وای‌فای هوشمند Smartx عبارت‌اند از:

 

 • کاربری ساده و جذاب

 

 • اتصال خودکار کاربران

 

 • اتصال به نرم‌افزار صندوق فروشگاه

 

 • نمایش سوابق خرید مشتریان

 

 • تحلیل میزان وفاداری افراد

 

 • امکان ارسال پیامک به مشتریان

 

 • قابلیت قراردادن لینک در پیامک

 

 • و بسیاری از امکانات دیگر

 

اسمارت وای‌ فای ( Smart Wifi ) چیست؟ | اسمارت ایکس

 

سخن پایانی

استفاده از اینترنت، بخشی جدانشدنی از زندگی روزمره‌ی افراد جامعه است. به همین خاطر، رستوران‌ها و کسب‌و‌کارهایی که وای‌فای رایگان را به مشتریانشان ارائه می‌کنند، می‌توانند نسبت به سایر رقبا برتری داشته باشند. حالا تصور کنید که شما به‌عنوان صاحب یک رستوران، با استفاده از اسمارت وای‌فای، می‌توانید روش‌های گوناگونی را برای وفادارسازی مشتریانتان به کار ببرید. امکاناتی که سرویس وای‌فای هوشمند Smartx در اختیار شما می‌گذارد، به شما کمک می‌کند که ارتباطی نزدیک با مشتریان برقرار کنید. این ارتباط تنگاتنگ، گامی بلند برای افزایش وفاداری مشتریان خواهد بود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *