hambergermenu

حق العملکار گمرک کیست و چرا به آن نیاز دارید ؟

مقدمه

گاهی اوقات افرادی که در زمینه تجارت تمایل به واردات و صادرات کالا دارند، ممکن است با بعضی از شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار و دیگر گمرکات کشور آشنایی کامل نداشته باشند؛ مثلا شاید در ذهن خیلی از این افراد این سوال ایجاد شود که حق العملکار گمرک چه کسی می باشد و چرا به حضور آن احتیاج است؟ درواقع فردی است که با دریافت وکالت قانونی از مالک بار، کلیه امور اداری و تشریفات گمرکی را به تجار و بازرگانان اطلاع خواهد داد و ترخیص کالا را انجام می دهد. با رشد و پیشرفت تجارت بین المللی، لزوم استخدام چنین فردی در شرکت ترخیص کالا افزایش پیدا کرد. اگر قصد فعالیت تجاری بین المللی را دارید و می خواهید از شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار اطلاع پیدا کنید، بهتر است با وظایف، اهمیت، شرایط و … حق العملکار گمرک نیز به طور کامل آشنا شوید.

 

حق العملکار گمرک کیست و چرا به آن نیاز دارید

 

حق العملکار کیست و در گمرک چه نقشی دارد؟

از آنجایی که هر محصولی ابتدا که وارد کشور خواهد شد، برای دریافت مجوزات قانونی باید از گمرکات عبور کند، که پیچیدگی های مختص به خود را دارد. بنابراین لازم است تا فردی به عنوان حق العمل کار کلیه امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک را انجام دهد، همچنین باید از طرف مالک بار یا وارد کننده محصول را به دست مصرف کننده برساند. به طور معمول هر فردی تا سقف ده بار قادر است از افراد برای ترخیص کالای خود استفاده کند. باید به این نکته توجه داشت که حق العملکار گمرک باید فردی مطمئن و امانتدار باشد، تا امورات مربوط به ترخیص کالا را بدون درد سر و مشکل انجام دهد. شرکت ترخیص کالا (ققنوس ترخیص) با بهترین شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار را برای مشتریان خود انجام می دهد.

 

اهمیت استفاده از یک ترخیص کار در گمرک

همان طور که پیش تر گفتیم، با ورود هر کالایی به داخل کشور در اولین اقدام باید از گمرک مربوطه عبور کند و مالک بار یا نماینده قانونی وی وظیفه دارد با دریافت مجوزهای مورد نیاز ترخیص کالا از گمرک را انجام دهد. اشخاصی که در پیمودن آزمون حق العملکاری موفق شده اند، می‌توانند با دریافت وکالت از سوی وارد کننده حقیقی یا حقوقی محصول و به عنوان حق العملکار گمرک در شرکت ترخیص کالا کلیه امورات را انجام دهد. هر چند هر تاجر یا بازرگانی می‌تواند به انجام امور بازرگانی نیز بپردازد، بنابراین باید دقت داشت که فعالیت در این حوزه به دقت و سابقه کافی نیاز دارد تا دچار مشکلات و خسارت‌ های زیاد نشوید و با بهترین شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار و دیگر شهرهای کشور انجام دهید؛ بنابراین حق العملکاران و شرکت ترخیص کالا همچون ققنوس ترخیص نقش مهمی در ترخیص کالا را دارند.

 

دلیل استفاده از یک ترخیص کار در گمرک

چون که ترخیص کالا از گمرک کاری تخصصی و بسیار پیچیده است، لازم است یک سری از مراحل تخصصی را طی کرد؛ به همین دلیل باید از دانش ترخیص کالا و همچنین قوانین و مقررات گمرک و بخشنامه های ارسال شده از سوی سازمان ها و ارگان های مربوطه اطلاع داشت. بنابراین بیشتر تجار و بازرگانان کالا جهت ترخیص بدون دردسر و مشکل تمایل دارند از شرکت ترخیص کالای مناسبی همچون ققنوس ترخیص کمک بگیرند تا فرآیند ترخیص کالا طول نکشد و در زمان و هزینه ها صرفه جویی شود. اگر این فرآیند بیشتر از موعد مقرر و تعیین شده به طول انجامد، تاجر و بازرگان دچار ضرر مالی فراوانی خواهد شد. شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار طوری است که از بهترین و مطمئن ترین ترخیص کاران جهت انجام فرآیند مربوطه استفاده می کنند تا در کمترین زمان امورات را انجام دهند تا تاجر متضرر نشود.

 

بنابراین اگر پروسه ترخیص کالا از گمرک را به فرد یا شرکتی که در این رابطه از مهارت های لازم برخوردار است و آشنایی کامل دارد بسپارید، می توانید در کمترین زمان امورات خود را انجام دهید.

 

شرایط ترخیص کالا های هوایی دریایی و زمینی

مهم ‌ترین بخش در واردات بار، استفاده از خدمات شرکت ترخیص کالا است. درواقع بیشتر هزینه و زمان تجار، به ترخیص کالا برای واردات به کشور صرف خواهد شد. بنابراین انتخاب گمرک معتبر و مناسب با نیاز‌های تاجر و بازرگان همچون گمرک شهریار اهمیت بسیار زیادی دارد. گمرکات با ارائه خدمات مزیت هایی که دارند، نظر بازرگانان را به خود جلب خواهند کرد. شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار طوری است که بازرگانان بسیاری این گمرک را بر می گزینند. به طور کلی شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار و دیگر گمرکات کشور به صورت زیر انجام است:

 

ابتدا لازم است تجار اسناد و مشخصات مربوط به کالای خود را در سیستم گمرکی EPL ثبت کنند. در واقع در این قسمت باید به کارشناسان گمرکی اعلام کرد که ماهیت محصولات چیست، چه مقدار است و اسنادی همچون فاکتور خرید، بارنامه، قبض انبار، ترخیصیه و … دیگر مدارکی که هویت محصول را تعیین می کنند به سیستم گمرکی ارائه داد.

 

در قدم بعدی اظهارنامه ‌ی تاجر توسط کارشناسان اداره‌ ی گمرکی بررسی خواهد شد و صحت آن تایید می ‌شود. با تایید اظهار نامه، یک شماره‌ی کوتاژ به کالای مورد نظر تعلق گرفته که بعد از این از راه همان شماره قابل پیگیری می باشد. سپس با توجه به نوع بار و شرکتی که درخواست ترخیص دارد، باید یک مسیر برای ادامه‌ی روند کار انتخاب شود که شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار در هر یک از آن ها متفاوت می باشد. در این مرحله بسته‌ ی مورد نظر باز خواهد شد و محتویات داخل آن بررسی و با برگه‌ی اظهارنامه مطابقت داده می ‌شوند. سپس لازم است مجوزهای مورد نیاز برای کالا دریافت شود. در این قسمت است که شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار متفاوت می شود.

 

لیست قیمت و تعرفه های ترخیص کالا از گمرک

 

لیست قیمت و تعرفه های ترخیص کالا از گمرک

اگر سوالی در رابطه با هزینه ترخیص کالا و همکاری با شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص و نحوه و همچنین شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار دارید، باید بدانید بعضی از هزینه هایی که باید پرداخته شود شامل کارمزد ترخیص کالا، خدمات گمرکی مبدأ و مقصد، انبارداری، بن مصرفی، کارمزد، کرایه ماشین، هزینه پلمپ، هزینه اسکن و هزینه باسکول می شود. به طور کلی، مهمترین هزینه هایی که برای ترخیص بار باید پرداخته شود، عبارتند از:

 

هزینه هاتوضیحات
حقوق ورودی کالابعد از حمل کالا تو سط شرکت ققنوس ترخیص باید حقوق ورودی کالا ( شامل 4 درصد ارزش افزوده و سود بازرگانی) پرداخته شود.

 

سود بازرگانیدولت میزان سود بازرگانی را تایید می کند و هزینه ای برای واردات قطعی کالا به حساب می آید.

 

انبارداریهنگامی که بار مشتریان عزیز توسط شرکت ققنوس ترخیص به انبار گمرکی ورود پیدا می کند، باید این هزینه پرداخته شود.
مجوزهای لازمبا توجه به دریافت مجوزهای مورد نیاز جهت ترخیص کالا، دریافت آن ها هزینه هایی را به دنبال دارد.
هزینه کارت بازرگانیاز آنجا برای واردات و ترخیص بار باید کارت بازرگانی داشت، هر واردکننده بعد از واردات مرسولات خود در پایان هر سال باید مالیات بر کارت خود را به سازمان مالیاتی کشور پرداخت کند.

 

هزینه ثبت سفارشهزینه ثبت سفارش درصدی از ارزش محصولات وارداتی می باشد که یکی از مراحل ترخیص بار محسوب می شود.
دستمزد ترخیص کالابرای انجام فرآیند گمرکی کالاهای وارداتی، ترخیصکاران ققنوس ترخیص دستمزد مشخصی را دریافت خواهند کرد.

 

چرا به یک شرکت ترخیص کالا نیاز است؟

یکی از اصلی ترین و با اهمیت ترین موانعی که شرکت ‌های بازرگانی، تولیدی، خدماتی و… با آن مواجه هستند، فرآیند ترخیص کالا می باشد. با توجه به تغییرات مداوم قوانینی که لازم است رعایت شوند، قبل از shipping from China to UK ، درک قوانین گمرکی و اسناد لازم جهت واردات کالا بسیار مهم است. واردکنندگان باید حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده محصولات وارداتی را پرداخت کنند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. مالیات ‌ها و عوارض گوناگون که باید پرداخت شوند، رسیدگی به امور گمرکی به تخصص ویژه ای نیاز دارد. بنابراین جهت استفاده از خدمات یک شرکت ترخیص کالا و آگاهی از شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار و دیگر گمرکات و استفاده از آن ها، علل فراوانی وجود دارد که در ادامه ارائه خواهیم داد.

 

دانش در الزامات پیچیده نظارتی

بعضی از کسب‌ و‌ کارها به الزامات پیچیده نظارتی حاکم بر نقل و انتقالات بار از مرزها اطلاعی ندارند. در این شرایط می ‌توانند ااز خدمات یک شرکت ترخیص کالا همچون ققنوس ترخیص استفاده کنند. شرکت‌ های کارکشته در حوزه واردات و صادرات بار، مجموعه کاملی از خدمات تجاری اعم از لجستیک، نقل و انتقال، انبار و ترخیص کالا از گمرک را ارائه خواهند داد، در این صورت می ‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید که به‌ طور کامل به کسب ‌و کار شما رسیدگی خواهد شد.

 

راستی‌ آزمایی اظهارنامه‌ ها

از دیگر نکاتی که هنگام نیاز به شرکت ترخیص کالا باید به آن توجه کرد این است که شما از لحاظ قانونی در ازای کلیه اظهارنامه ‌های گمرکی که ارائه داده اید، مسئولیت دارید. چون که اظهارنامه ‌های اشتباه می‌ توانند منجر به حسابرسی، جریمه و مجازات جهت کسب ‌و کار شما شود، مطمئن شوید که اظهارنامه‌ های خود را توسط یک شرکت ترخیص کالا از گمرک که از اعتبار کافی برخوردار است، انجام داده اید.

 

کمک به جلوگیری از هزینه ‌های غیر ضرور

قوانین و مقررات در معاملات بین المللی به صورت مکرر در حال تغییر است. کارگزاران گمرک به‌ عنوان متخصص می ‌توانند کمک کنند تا از تاخیرهای با هزینه بالا، جرایم، مصادره بار و دیگر مجازات ‌ها پیشگیری شود.

 

کمک به جلوگیری از هزینه ‌های غیر ضرور

 

جمع بندی

به طور کلی بهترین راهکار جهت این که بتوانید کلیه امورات ترخیص کالا را بدون مشکل انجام دهید، همکاری با یک شرکت ترخیص کالا که از اعتبار کافی برخوردار است می تواند با تیم ترخیص کار متخصص خود، به تسهیل امور گمرکی و انجام تشریفات آن در کمترین زمان کمک فراوانی کند. شرکت ققنوس ترخیص به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های ترخیص کالا، مفتخر است تا با ارائه خدمات و ایجاد بهترین شرایط ترخیص کالا از گمرک شهریار، گمرک بازرگان، گمرکات بندرعباس، گمرک بندر امام خمینی، گمرک امانات پستی و سایر گمرکات کشور، خدمات دریافت مجوزهای ترخیص کالا، تعیین تعرفه گمرکی و ارزش کالا و دیگر امورات، تجربه ای متفاوت از تجارت و بازرگانی را برای شما همراهان گرامی رقم بزند. همچنین اگر شما هم نیاز به shipping from China to UK دارید، میتوانید همین الان با شماره ۰۲۱۴۸۰۰۰۱۱۰ تماس بگیرید یا به وبسایت www.fnxcustoms.com  مراجعه کنید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *