درمان طبیعی سرفه های کهنه و نو – طب اسلامی


در این مقاله ابتدا چند نکته کلی در مورد سرفه بیان می کنیم، سپس به علت ابتلا به سرفه می پردازیم و در نهایت درمان انواع سرفه را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

چند نکته ی مهم در مورد سرفه

1 – سرفه همانند سرماخوردگی، ورم چشم، جوش و دمل جزء بیماری های مفید به شمار می آید.

 

2 – سرفه باعث پیشگیری از بیماری های متعدد مانند فلج شامل سکته مغزی، ام اس، میوپاتی و مانند آنها می شود و شاید علت شیوع ام اس و فلج ، درمان سرفه باشد.

 

3 – برای سرفه و سرما خوردگی درمان هایی بیان شده است ولی تا جایی که قابل تحمل است نباید درمان شود و اگر طولانی شود یا سرفه قدیمی و کهنه باشد یا از تحمل خارج شود باید درمان شود.

 

4 – درمان سرفه با داروهای اهل بیت علیهم السلام مفید بوده و سبب پیشگیری از فلج هستند در حالیکه درمان طب شیمیایی و جدید نوعا دارای الکل هستند.

 

 

علت ابتلا به سرفه

1 – اگر خشک باشد به احتمال زیاد به علت مشکل در قلب است که نباید درمان شود چون با فلج در ارتباط است.

 

2 – اگر همراه با خلط باشد علت آن عفونت ریه است. خلط برای بدن مضر است و سبب بیماری های متعدد مانند ضعف چشم، بدبویی دهان ، فراموشی و مرگ می شود که درمان نکردن آن سبب خروج خلط های مضر میشود.

 

درمان انواع سرفه

1 – داروی کاشم (انجدان رومی-درمان شاخص سرفه) و شکر نیشکر (سرخ یا قهوه ای) را بمیزان مساوی ترکیب کرده و بدون آب یا عسل و … بمدت 1 الی 2 روز به میزان یک قاشق غذاخوری مصرف کنید.

 

نکته : کاشم درمان شاخص و پالایش کننده ریه و بهترین داروی سرفه است و شکر سرخ نیز بلغم و خلط را از بین میبرد که یکی از علل سرفه نیز بلغم و خلط می باشد.

 

2 – دو لیوان آب روی مقداری رازیانه ریخته و بجوشانند تا یک لیوان باقی بماند، سپس به اندازه یک گندم داروی جامع امام رضا علیه السلام را در دهان گذاشته و با آب رازیانه همانند قرص بخورند یا در آب رازیانه حل کرده و مصرف شود.

 

نکته : بهتر است برای سرفه، میزان عسل در داروی جامع امام رضا علیه السلام نصف میزان داروی معروف بوده و عاقرقرحا نیز به آن اضافه نشده باشد.

 

3 – داروی ترکیبی شافیه حضرت موسی علیه السلام بمیزان یک فندق در شب.

 

4 – دم کرده گل ختمی جهت رفع خشکی سرفه

 

مطالب پیشنهادی در زمینه طب سنتی

داروی امام رضانوشیدنی لاغر کننده سنتی تقویت ریشه ی مو طب اسلامی
داروی امام کاظمخواص نمک دریا طب اسلامیفواید کاسنی در احادیث ائمه
روایات چشم پزشکی امام رضاباید ها و نباید های حجامت طب اسلامیاحادیث پزشکی امام علی
درمان بی اشتهایی با گیاهان داروییپیشگیری از بواسیر طب اسلامیدرمان اثنی عشر طب اسلامی
درمان کرم روده با گیاهان داروییتقویت قلب طب اسلامیسردی معدی و راه های درمان
درمان سرفه طب اسلامیخواص برگ چغندر طب اسلامیدرمان بوی دهان با طب اسلامی

 

پیشنهاد

مطالب پیشنهادی