hambergermenu

راهنمای جامع خرید کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

در محیط­ های درمانی مانند بیمارستان و به ویژه اتاق عمل، حفظ نظافت نقش بسیار مهمی را در سلامت بیماران خواهد داشت و شرایط خاص این فضا، طلب می­کند که همه چیز آنتی باکتریال و به دور از آلودگی باشد و همچنین فضای ایمنی برای جراحی فراهم شود. یکی از مواردی که در تمیزی محیط اتاق عمل بسیار حائز اهمیت می­باشد کفپوشی است که برای این فضا انتخاب می­شود.

 

در بین انواع کفپوش نیاز است که به سراغ یک کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل رفت تا به این نحو، شرایط مطلوبی را برای اتاق عمل و جراحی بیماران مختلف فراهم نمود.

 

راهنمای جامع خرید کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

 

در این مطلب با ما با راهنمای جامع خرید کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل همراه باشید:

 

اهمیت انتخاب کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

انتخاب نوع کفپوش بیمارستانی برای بخش­‌های مختلف بیمارستان اعم از اتاق عمل، نقشی بسیار مهم در بهبود کیفیت و ایمنی محیط دارد و همچنین کمک بسیاری به کاهش استرس بیماران و کادر پزشکی می­کند و یک کفپوش خوب رضایت استفاده­ کنندگان از این فضا را به همراه خواهد داشت. در زمان انتخاب کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل، باید معیارها و اولویت­ های مربوط به این فضا را در نظر داشت و متناسب با آن دست به انتخاب زد در غیر این صورت ممکن است انتخاب یک کفپوش نامناسب، مشکلات متعددی را برای این بخش مهم بیمارستانی ایجاد کند. لذا برای هر بخش از بیمارستان نیاز به کفپوش بیمارستانی متناسب با آن است و نمی­توان یک نوع کفپوش را برای تمامی بخش­‌ها به کار برد.

 

کفپوش بیمارستانی اتاق عمل چه کفپوشی است؟

اتاق عمل و اتاق جراحی­ های سرپایی یکی از مهم‌­ترین بخش­ های یک بیمارستان است. در هنگام خرید کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل نیاز است که در کنار توجه به قوانین و مقررات وضع شده از سوی وزارت بهداشت در زمینه مشخصات کفپوش بیمارستانی، در انتخاب کفپوش، به برنامه­ های کنترل عفونت­ های بیمارستان نیز توجه شود.

 

همچنین کفپوش اتاق عمل در بین انواع کفپوش­ های بیمارستانی، کفپوشی است که ضمن برخورداری از ویژگی کفپوش ­های بیمارستانی باید با تجهیزات الکترونیکی موجود در اتاق عمل نیز سازگاری داشته و مشکلی را برای آن­ها ایجاد نکند.

 

انواع کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

 

انواع کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

برای انتخاب کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل و خرید بهترین کفپوش برای این بخش از بیمارستان بایستی، در قدم اول با انواع کفپوش اتاق عمل آشنایی داشت. به طور کلی کفپوش­ های اتاق عمل به دو دسته زیر تقسیم می­شوند:

 

کفپوش کانداکتیو اتاق عمل

یکی از کفپوش­ های مورد استفاده در مراکز درمانی، کفپوش کانداکتیو اتاق است. این نوع کفپوش از مقاومت، دوام و استحکام بسیار مطلوبی برخوردار می­باشد. برای داشتن اتاق عملی استاندارد، یکی از مهم­ترین موارد، جلوگیری از وجود آلودگی یا بو در فضا است. کفپوش­‌های کانداکتیو به خوبی این ویژگی را دارا هستند و آلودگی و بوی بد را به خود جذب نمی ­کنند.

 

از دیگر ویژگی­ های این نوع کفپوش می­توان به قابلیت ضدآب و شستشوی آسان، حمل و نصب سریع و راحت، قابلیت ضد حریق اشاره نمود.این نوع کفپوش اتاق عمل همچنین دارای قابلیت تخلیه بار الکتریکی از فضا و جذب توسط کفپوش است و این ویژگی در رابطه با کفپوش­ های مخصوص اتاق عمل که تجهیزات الکتریکی متعددی در آن­ها وجود دارد مشخص ه­ای بسیار مهم به شمار می‌­آید.

 

کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل

در زمان تجهیز کردن اتاق عمل، نیاز است که به ایمنی این فضا توجه ویژه­ای شود. در اتاق عمل وسایل متعددی وجود دارند که با جریان الکتریسیته کار می­کنند. از سوی دیگر بر روی زمین، بر اثر مالش کفش یا وسایل پلاستیکی دیگر با کفش الکتریسیته ساکن به وجود می­آید. به منظور حفظ ایمنی نیاز است که این الکتریسیته موجود در فضا جمع و تخلیه شود تا روی سطح اثری از آن باقی نماند.

 

با استفاده از کفپوش استاتیک اتاق عمل، متاسفانه الکتریسته در کف باقی مانده و تخلیه نمی­شود و به همین دلیل به کفپوشی آنتی استاتیک مانند کفپوش اپوکسی یا کفپوش آنتی باکتریال نیاز است. این نوع کفپوش همچنین آنتی باکتریال و ضد حریق نیز می­باشد.

 

ویژگی­های کفپوش اتاق عمل چیست؟

 

ویژگی­های کفپوش اتاق عمل چیست؟

برای آن که یک کفپوش بهترین کارایی را در محیط اتاق عمل داشته باشد و فضایی بسیار مطلوب را برای عمل جراحی فراهم کند باید دارای برخی از فاکتورها باشد. از بین ویژگی­‌های مهم یک کفپوش اتاق عمل می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 1. 1. ضد الکتریسته ساکن باشد و بتواند الکتریسته ساکن را از طریق کف تخلیه کند؛

 

 1. 2. آنتی باکتریال باشد و اجازه ندهد باکتری و آلودگی در فضا باقی بماند و فضای حساس اتاق عمل آلوده شود؛

 

 1. 3. کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل، باید سطحی صاف و بدون درز داشته باشد و همچنین از قابلیت درز جوش برخوردار باشد؛

 

 1. 4. دارای استاندارد مقاومت در مقابل مواد شیمایی شوینده، لک، خون و بتادین باشد؛

 

 1. 5. در برابر حریق و آتش سوزی مقاوم باشد و در واقع ضدحریق باشد؛

 

 1. 6. در برابر لغزش مقاومت خیلی خوبی داشته باشد و از سر خوردن افراد، ویلچر، تخت‌­های چرخ­دار و… به خوبی جلوگیری کند.

 

کفپوش بیمارستانی اتاق عمل باید دارای چه استانداردهایی باشد؟

یک کفپوش اتاق عمل باکیفیت و کاربردی بایستی از استانداردهای زیر برخوردار باشد:

 

 1. 1. استاندارد یورو

 

 1. 2. استاندارد آنتی باکتریال ۲kv

 

 1. 3. استاندارد مقاومت سایشی بالا

 

 1. 4. استاندارد کانداکتیو و مقاوم در برابر جریان الکتریکی

 

 1. 5. استاندارد مقاومت در برابر حریق

 

 1. 6. استاندارد مقاومت در برابر اجسام سنگین چرخ­دار

 

 1. 7. استاندارد مقاومت در برابر شستشو و مواد شوینده

 

 1. 8. استاندارد مقاومت در برابر لغزش

 

قیمت کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

به طور معمول قیمت کفپوش­‌های اتاق عمل، براساس متر مربع محاسبه می­شود و قیمت آن براساس ویژگی­ ها و نوع این کفپوش متفاوت خواهد بود و نمی­توان قیمت مشخصی را برای این کفپوش تعیین نمود. اما خرید از یک فروشگاه معتبر و منصف قطعاً یکی از راه­‌های خرید ارزان کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل خواهد بود.

 

خرید کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل

در این مطلب با هم انواع کفپوش اتاق عمل، ویژگی­‌های کفپوش اتاق عمل و همچنین استانداردهای یک کفپوش اتاق عمل آشنا شدیم. در صورتی که قصد خرید بهترین نوع کفپوش اتاق عمل را دارید کافی است سری به فروشگاه گامان تزیین جاوید بزنید. در این فروشگاه انواع کفپوش بیمارستانی مخصوص اتاق عمل با قیمتی مقرون به صرفه عرضه می­شود.

 

شما همچنین می­توانید از نظر کارشناسان تیم گامان تزیین جاوید در این زمینه برخوردار شوید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *