hambergermenu

سگ هایی که در جیب جا می‌شوند!

سگ هایی که در جیب جا می‌شوند!

 

سگ هایی که در جیب جا می‌شوند

 

سگ هایی که در جیب جا می‌شوند!

 

 

احتمالا چندین بار واژه سگ جیبی به گوش‌تان خورده است و در ذهن‌تان چیزی شبیه به جاسوییچی کوچک و جمع و جور تداعی شده! سگ های جیبی به سگ‌هایی گفته می‌شود که در اندازه بسیار کوچکی قرار دارند. نژادهای مختلفی از سگ های جیبی وجود دارد که افراد براساس سلیقه شخصی اقدام به خرید آن می‌کنند.

 

اگر برای شما جالب است که در خصوص سگ های جیبی بیشتر بدانید و انواع نژاد سگ جیبی با ویژگی‌های مختلف را بررسی کنید، همراه ما باشید!

 

سگ جیبی به چه نوع سگی گفته می‌شود؟

تمام چیزهایی که پسوند جیبی به خودشان می‌گیرند، در جیب ما جا می‌شوند و می‌توانید به راحتی آن‌ها را همراه‌تان حمل کنید. سگ‌ های جیبی نیز همین ویژگی را دارند و به راحتی در جیب شما قرار می‌گیرند.

 

سگ‌ های جیبی ابعاد کوچکی دارند و از نژادهای مختلفی معرفی می‌شوند. اگر بخواهید نژادهای مختلف انواع سگ جیبی را بشناسید، باید به نژادهای پرطرفداری مثل مالتیز، پامرانین، پاپیون، شیواوا، یورکشایر تریر و شیتزو اشاره کرد. این سگ ها عموماً به عنوان یک حیوان خانگی پرجنب و جوش اما کوچک شناخته می‌شوند.

 

محدودیت زندگی در آپارتمان‌ها و فضاهای کوچک، اصلی‌ترین دلیل محبوبیت این نژادهای بانمک است؛ چرا که دیگر مشکلی برای تخلیه انرژی و بازی در فضای کوچک وجود ندارد و نیازهای متفاوتی در این سگ‌ها دیده می‌شود.

 

ویژگی‌های ظاهری سگ های جیبی چیست؟

برای انتخاب سگ های جیبی چارچوب مشخصی وجود دارد. با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان سگ‌های جیبی را از سایر انواع سگ جدا کرد.

 

  1. 1. ابعاد و وزن: یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های سگ‌ جیبی، وزن او است. معمولا سگ‌های جیبی اندازه بسیار کوچکی دارند و وزن آن‌ها در مقایسه با سگ‌های متوسط و بزرگ بسیار اندک است. وزن این سگ‌ها معمولا کم‌تر از 5 کیلوگرم است.

 

  1. 2. صورت مینیاتوری: زمانی که ابعاد سگ کوچک‌تر می‌شود، بدیهی است که همه چیز مینیاتوری‌تر نشان می‌دهد. چهره، صورت و پوزه سگ‌های جیبی مینیاتوری است و بسیار کوچک‌تر از سایر نژادها خودش را نشان می‌دهد.

 

  1. 3. دست و پاهای ظریف: اکثر سگ‌ های جیبی، دارای دست و پاهای ظریف و آسیب پذیری هستند. اگر کودکی در منزل دارید یا شرایط زندگی‌تان به گونه‌ای است که این سگ‌ها در ریسک آسیب قرار دارند، در خرید آن‌ها تجدید نظر کنید.

 

با نژادهای مختلف سگ جیبی آشنا شوید!

سگ‌های جیبی نژادهای مختلفی دارند که هر کدام ویژگی شخصیتی و ظاهری متفاوتی را بروز می‌دهند. شناخت آن‌ها موجب می‌شود تا دید بهتری برای انتخاب سگ محبوب‌تان کسب کنید.

 

با نژادهای مختلف سگ جیبی آشنا شوید

 

سگ جیبی کورگی

  • سگ پاپیون: این نژاد سگ، بدن کوچکی دارد و گوش‌هایی شبیه به بال یا پاپیون از بالای سر او قابل مشاهده است. بدن پشمالو و دست و پاهای ظریف از دیگر نشانه‌های این نژاد بامزه است. یادتان باشد که پاپیون‌ها همگی دارای پوزه کشیده هستند.

 

  • سگ چیواوا: یکی از کوچکترین نژادهای جیبی یا عروسکی، چیواوا یا شی هوا هوا است. این نژاد با بدن کوچک و سر بزرگ و گوش‌های کشیده شناخته می‌شود. جذابیت چهره چیواوا به دلیل چشم‌های درشت و مشکی رنگی است که می‌درخشد.

 

  • سگ مالتیز: سگی با چهره بانمک، پوژه‌ای کوتاه و گرد به همراه دندان‌هایی معمولا نامرتب است. این نژاد با موهای بلند و نرم شناخته می‌شود. معمولا بلندی موها تاحدی است که می‌توان آن را به شکل و فرم‌های مختلفی تغییر داد. دست و پاهای مالتیز بسیار ظریف است و وزن آن‌ها مانند سایر سگ‌های جیبی، کم‌تر از 4 کیلوگرم است.

 

  • سگ یورکشایر تریر: سگی کوچک با گوش‌هایی نسبتا کوچک و موهایی بسیار براق است. این نژاد معمولا در اطراف پوزه، موهای بلندی دارد که مثل سبیل پیرمردها خودش را نشان می‌دهد. بدن پشمالو و چشم‌های مشکی دکمه‌ای نه چندان بزرگ، از ویژگی‌های این نژاد محسوب می‌شود.

 

  • سگ پامرانین: سگ‌های این نژاد به شدت ظریف هستند و ظاهر بانمکی دارند. پوزه کشیده یا گرد همیشه باز که فرمی از لبخند را تداعی می‌کند، به شدت محبوب است. پامرها معمولا سر و یال پرمویی دارند و در ناحیه دم نیز به شدت متراکم هستند.

 

  • سگ شیتزو: سگ‌های نژاد شیتزو با بدن کوچک، صورت پرجنب و جوش خودنمایی می‌کنند. آن‌ها موهای بلند و فراوانی دارند. فرمان‌پذیری مطلوب و شیطنت این نژاد از اصلی‌ترین دلایلی است که خودش را در دل افراد جا کرده است.

 

  • سگ کورگی: یکی از نژادهای گران‌قیمت و سلطنتی که به عنوان سگ جیبی نسبتا بزرگ شناخته می‌شود، نژاد کورگی است. این سگ‌ها که به نژاد محبوب ملکه انگلستان شهرت دارند، دست و پاهای تپل و بدنی کشیده دارند. موهای کورگی بسیار کوتاه است و گوش‌های او فرمی کشیده و ایستاده دارد. نسبت به سایر نژادهای جیبی، این نژاد نسبتا درشت است.

 

آموزش‌پذیری سگ‌ های جیبی به چه صورت است؟

شاید تصور کنید که سگ جیبی به دلیل ابعاد کوچک و قابل کنترل، نیازی به آموزش ندارد؛ اما شما برای زندگی در کنار این فرشته‌های کوچک، قطعا وابسته به آموزش خواهید بود. خوشبختانه، هوش این نژادها همگی به گونه‌ای است که می‌توانید به راحتی همه چیز را برایشان شرطی‌سازی کنید؛ اما باید یادتان باشد که هر گونه شوخی گرفتن این پروسه و عدم کنترل شیطنت یا تخلیه انرژی سگ‌ها منجر به داشتن یک سگ پرخاشگر، بی تربیت و غیرقابل کنترل خواهد شد.

 

قیمت سگ جیبی چقدر است؟

تامین بودجه مورد نیاز برای خرید سگ محبوب، از جمله اقدامات مهمی است که باید جدی بگیرید. هرچند به سرپرستی گرفتن سگ‌ها، مهم‌ترین موضوعی است که در اولویت قرار دارند، اما حقیقت ماجرا چنین است که خرید سگ برای برخی نژادهای خاص، منطقی‌ترین اقدامی است که می‌توانید انجام دهید. قیمت سگ جیبی وابسته به نوع نژاد او متغیر است. اگر سگ جیبی محبوب‌تان را انتخاب کرده باشید، باید در جستجوی یک مرکز پرورش اصولی سگ باشید. سبک زندگی سگ‌ها و نوع پرورش آن‌ها، تضمین کننده سلامتی و کیفیت زندگی هر کدام در آینده خواهد بود. به همین دلیل، در قیمت نهایی سگ‌ها، این پارامتر اهمیت زیادی دارد. کیفیت نژاد و سلامت او نیز، از جمله پارامترهایی است که قیمت سگ جیبی را مشخص می‌کند. به هر میزان که یک نژاد در محدوده جغرافیایی شما کمیاب‌تر باشد و زاد و ولد کم‌تری داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود. نژادهایی مثل کورگی و پامرانین به دلیل زایمان‌های سخت و بارداری پرهزینه، معمولا قیمت بالایی در میان سگ‌ های جیبی دارند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی