hambergermenu

قرص غضروف ساز چه ویژگی‎هایی دارد؟

 

قرص غضروف ساز

 

قرص غضروف ساز به قرصی گفته می‌شود که مواد مورد نیاز مفاصل را تامین می‌کند و از بروز درد در مفاصل جلوگیری می‌کند. کسانی که درد زیادی را در مفاصل خود احساس می‌کنند، با استفاده از این قرص می توانند درد را کاهش دهند و به ارتقا سلامتی مفاصل کمک کنند. معمولا، استفاده از این مکمل به کسانی پیشنهاد می‌شود که مفاصل آنها به دلیل سن زیاد و یا انجام کارها و یا تمرینات سنگین بدنی آسیب دیده است و دیگر نمی‌تواند عملکرد سابق را داشته باشد.

 

کاهش درد و التهاب

یکی از مهمترین ویژگی های قرص غضروف ساز کاهش درد و التهابی است که در غضروف های بدن به وجود آمده است. غضروف ها نقاط اتصال استخوان ها را پوشش می دهند و اجازه نمی دهند مشکلات بزرگی مانند ساییدگی استخوان ها به وجود بیاید. به همین دلیل، زمانی که غضروف ها و مفاصل بدن آسیب می‌بینند درد بسیار شدیدی به وجود می آید که حتی زندگی را مختل می کند. با استفاده از این مکمل ها می توان از آسیب به غضروف ها و مفاصل بدن جلوگیری کرد.

 

افزایش انعطاف پذیری مفاصل

یکی دیگر از مواردی که باعث شده است افراد برای خرید قرص غضروف ساز متمایل شوند افزایش انعطاف پذیری مفاصل است. دلایل زیادی باعث می شوند که مفاصل انعطاف پذیری خود را از دست بدهند و به اصطلاح عموم خشک شوند. زمانی که از این قرص استفاده می کنید میزان اسید هیالورونیک در غضروف ها بالا می رود و در نتیجه آنها منعطف می شوند. این مسئله می‌تواند دامنه حرکت افراد را بالا ببرد و نقش موثری در بهبود و درمان دارد.

 

قرص غضروف ساز

 

کمک به ترمیم بافت مفاصل

از جمله مواردی که باعث شده است استفاده از قرص غضروف ساز مورد توجه قرار گیرد کمک به ترمیم بافت مفاصل است. البته باید بدانید در برخی از موارد از این ویژگی به حالت تبلیغاتی استفاده می شود و در نتیجه خیلی از افراد اعتماد خود را به این مکمل ها از دست می دهند. مواد موثره ای که در این قرص وجود دارند می توانند زمینه را برای ترمیم بافت مفاصل آماده کنند. البته باید بدانید این مسئله به شدت آسیب به غضروف ها و مفاصل بستگی دارد. با وجود این، فاکتورهای دیگری مانند رژیم غذایی مناسب نیز در این میان نقش بسیار مهمی دارند.

 

کدام بیماری ها به غضروف‌ها آسیب می رسانند؟

بیماری های متعددی باعث می شوند که بافت غضروف ها و مفاصل آسیب ببیند و در نتیجه افراد باید استفاده از قرص غضروف ساز را مد نظر قرار دهند. یکی از بیماری هایی که به غضروف ها آسیب می رساند بیماری آرتروز است. آرتروز باعث می شود که مفاصل دیگر به خوبی کار کنند و ضعیف می شوند. زمانی که آرتروز بسیار شدید است مفاصل شکل و ظاهر خود را از دست می دهند و ساختاری ناهنجار به خود می گیرند. آرتریت روماتوئید یکی دیگر از بیماری هایی است که زمینه ساز ابتلا به بیماری های مفصلی می شود.

 

چه کسانی نباید از قرص غضروف ساز استفاده کنند؟

با اینکه قرص غضروف ساز مکمل بسیار ارزشمندی است، اما این امر بدین معنا نیست که تمامی افراد مجاز به مصرف آن هستند. باید بدانید زنان بارداری که در دوران بارداری به این مشکلات دچار می شوند معمولا مجاز به مصرف این مکمل ها نیستند. همچنین، کسانی که از داروهای ضد انعقادی خون مانند وارفارین استفاده می کنند باید قبل از مصرف این مکمل ها با پزشک مشورت نمایند. این مسئله در مورد افرادی که از بیماری های مزمن مانند دیابت رنج می برند نیز صدق می کند.

 

قرص آهن

 

آیا زنان باردار می توانند از قرص آهن استفاده کنند؟

یکی از مواردی که زنان در بارداری باید به آن توجه داشته باشند تامین آهن مورد نیاز بدن است. به همین دلیل همواره این سوال پرسیده می شود آیا زنان باید از قرص آهن استفاده کنند. پاسخ به این سوال مثبت است، اما مسئله ای که در این میان وجود دارد این است که زنان باید قبل از استفاده از قرص آهن با پزشک خود مشورت نمایند و بر اساس شرایط بدنی خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. بنابراین، در صورتی که باردار هستید، نباید خودسرانه از این مکمل ها استفاده کنید.

 

برای خرید این مکمل ها به کجا مراجعه کنیم؟

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد قرص غضروف ساز در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این قرص می تواند به افزایش انعطاف پذیری مفاصل کمک کند و درد و تورم را کاهش دهد. اگر به دنبال مرکز معتبری برای خرید مکمل های دارویی مانند قرص غضروف ساز و قرص آهن هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید. کارشناسانی که در این مرکز حضور دارند مشاوره های رایگان خرید مکمل های دارویی را در اختیار شما قرار می دهند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

مطالب پیشنهادی