hambergermenu

مشکلات شایع در کاشی کاری و راه حل‌های آن‌ها

چکیده : ممکن است در هر کاری که به آن مشغول هستید دچار اشتباه شوید. در حوضه‌ی کاشی کاری به علت متنوع بودن روش‌های کاشی کاری امکان اشتباه نیز وجود دارد؛ با این حال اشتباهاتی هستند که به علت تکرر زیاد توسط کاشی کارها، در این مقاله نام برده شده‌اند تا توسط شما عزیزان کمتر صورت گیرد.

 

ممکن است در هر کاری که به آن مشغول هستید دچار اشتباه شوید. در حوضه‌ی کاشی کاری به علت متنوع بودن روش‌های کاشی کاری امکان اشتباه نیز وجود دارد؛ با این حال اشتباهاتی هستند که به علت تکرر زیاد توسط کاشی کارها، در این مقاله نام برده شده‌اند تا توسط شما عزیزان کمتر صورت گیرد.

علاوه بر رعایت نکات تخصصی و فنی در پروژه‌های اجرای کاشی کاری با روش‌های مختلف، باید به موارد زیادی توجه داشته باشید تا زمان اتمام کار بتوانید نصب کاشی یا سرامیک را بدون عیب و نقص انجام داده باشید. در ادامه به اشتباهات رایج و نکات فنی که باید آن را رعایت کنید اشاره کرده‌ایم.

 

مشکلات و اشتباهات رایج کاشی کاران در حین کاشی کاری و راه حل‌های آن

 

مشکلات و اشتباهات رایج کاشی کاران در حین کاشی کاری و راه حل‌های آن :

1) ممکن است در ابتدای شروع فعایت در حوضه‌ی کاشی کاری، در سفارش تعداد کاشی‌ها دچار اشتباه شوید و در میانه کار دیگر نتوانید همان سایز و شکل کاشی مورد نظر را بیابید و این یعنی فاجعه ! بهتر است برای پیشگیری از این مشکل ابتدا از فردی مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا کمترین خسارت را به اولین پروژه‌های خود وارد کنید.

 

2) انتخاب کاشی در اندازه‌های مختلف یکی دیگر از معضل‌هایی است که در ابتدا برای شما پیچیده و دشوار به نظر خواهد رسید اما پس از مدتی دیگر مشکلی برای انتخاب اندازه سرامیک‌ها نخواهید داشت. در انتخاب اندازه کاشی‌ها باید دقت کافی را داشته باشید؛ زیرا انتخاب کاشی‌های کوچک برای مکان‌هایی که متراژ پایین‌تری دارند؛ راحت‌تر است؛ با این حال باید به این موضوع که کاشی‌های کوچک باعث کوچک‌تر دیده شدن اتاق خواهند شد دقت داشته باشید 🙁 .

 

بهترین راه حل در این زمینه، مشورت با افراد متخصص و کارآزموده است.

 

3) ممکن است این فرآیند برای شما اتلاف وقت یا مسخره به نظر برسد اما برای جلوگیری از هرگونه اشتباه احتمالی، بهتر است قبل از شروع کاشی کاری، چیدمانی فرضی با توجه به تعداد و طرح کاشی‌ها را در ذهن خود انجام دهید تا از ایجاد مشکلات مختلف جلوگیری کنید.

 

4) ممکن است در ابتدای کار باعث ترک خوردن بسیاری از کاشی‌ها در هنگام برش دهی شوید. برای به حداقل رساندن این مشکل در ابتدا باید از ابزار مناسب مانند اره الماس استفاده کنید؛ همچنین رعایت اصول برش دهی مناسب و هر موردی که برای یک کاشی کار حرفه‌ای شدن لازم است را به صورت صفر تا صد در دوره‌ی آموزش کاشی کاری آموزش خواهید دید؛ در نتیجه این پکیج کاربردی را با تخفیف‌های 20 درصدی آن از دست ندهید.

 

5) یکی از اشتباهات رایج کاشی کاران به خصوص افراد مبتدی این است که سطوح را قبل از شروع کار تمیز نمی‌کنند و این کار باعث عدم یک دست بودن و صافی سطوح می‌شود که نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت.

 

بهتر است قبل از شروع کاشی کاری، آموزش لازم در خصوص نکات پایه و اساسی کاشی کاری، سپس نکات تخصصی در این حوضه را به صورت صفر تا صد و مرحله به مرحله آموزش ببینید تا بعد از شروع کار از ایجاد اشتباهات احتمالی جلوگیری کنید.

 

آموزشگاه آنلاین موما با کمک گرفتن از اساتید برتر در این حوضه همواره تلاش کرده است تا مفیدترین و آموزنده‌ترین آموزش‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

 

6) یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام کاشی کاری به آن توجه داشته باشید؛ حفظ فاصله‌ی مناسب بین سرامیک‌ها است.

 

7) در هنگام انجام کاشی کاری، مراحل زیادی را باید پشت سر بگذارید. یکی از این مراحل که به صورت صفر تا صد در دوره‌ی آموزش کاشی کاری موما توضیح داده شده است؛ مرحله‌ی بند کشی است. بند کشی با رنگ اشتباه باعث ایجاد مشکل‌های فراوانی خواهد شد؛ برای مثال اگر بند کشی را با رنگ اشتباه انجام دهید باعث برهم خوردن تعادل رنگی کاشی‌ها و حتی از بین رفتن زیبایی ظاهری آن شود.

 

نکته : در هنگام استفاده از سنگ‌های طبیعی، موزاییکی و حتی آجر کاشی، بهتر است از رنگ‌های مات یا ملایم استفاده کنید؛ زیرا به مرور زمان به داخل سنگ‌ها نفوذ کرده و باعث تغییر رنگ و ایجاد لکه در آن‌ها خواهند شد.

 

8) کاشی کاری، یکی از مشاغلی است که نیازمند دقت و ظرافت زیادی است. برای مثال در مرحله‌ی بندکشی باید با تمام صبر و حوصله‌ی خود کاشی‌ها را روی سطح بچسبانید؛ تا از پر شدن تمامی شکاف‌ها به صورت یکسان مطمئن شوید. برای یادگیری تمامی این نکات تنها کافی است داخل سایت موما رفته و در دوره‌ی آموزش مقدماتی تا پیشرفته کاشی کاری ثبت نام کنید 🙂 .

 

نکاتی که هر کاشی کار حرفه‌ای باید بداند

 

نکاتی که هر کاشی کار حرفه‌ای باید بداند :

1) یکی از مهم‌ترین مواردی که شما به عنوان کاشی کار باید به آن توجه داشته باشید، ایجاد سطحی صاف و هموار قبل از شروع هر کاری است. در ابتدا باید هرگونه گرد و خاک، چربی و ناهمواری که در کف وجود دارد را پاک نموده تا در انتهای پروژه سطحی صاف و هموار به کارفرما تحویل دهید.

 

2) برای نصب کاشی به صورت درست و اصولی باید ابتدا کاشی‌ها را در کناره هم تصور کنید و تصویری از چیدمان درست آن در ذهن خود داشته باشید.

 

3) برای برش کاشی‌ها باید علاوه بر ابزار درست، روش اصولی برش کاشی را نیز بلد باشید تا کاشی دچار ترک نشود. همه‌ی این موارد را در آموزشگاه آنلاین موما به صورت صفر تا صد آموزش خواهید دید؛ با این حال در هنگام برش کاشی باید فشاری آهسته و یکنواخت به سرامیک وارد کنید تا دچار ترک نشود.

 

4) اعمال چسب کاشی به صورت یکدست و هموار یکی دیگر از مشکلاتی است که کاشی کارها با آن مواجه می‌شوند؛ برای رفع این مشکل تنها کافی است با ابزار مناسب کاشی کاری مانند ماخولی پهن، چسب را روی سطح پخش کنید.

 

بسیاری از مواردی که بالا گفته شد را مطالعه کردید و اصول کلی آن را آموختید؛ با این حال در هنگام انجام کاشی کاری ممکن است با مشکلات فراوانی رو به رو شوید و اشتباهات زیادی داشته باشید. رفع این اشتباهات یا مشکلات، تنها با تمرین و تکرار نکاتی که در دوره‌ی آموزش کاشی کاری گفته می‌شود قابل حل است.

 

شما در ابتدا می‌توانید از آموزش‌های رایگان موجود در اینترنت استفاده کنید اما برای حرفه‌ای و متخصص شدن نیاز به آموزش‌های تخصصی نیز خواهید داشت.

 

مشکلات شایع در کاشی کاری و راه حل‌های آن‌ها

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *