مقایسه بازار بورس ایران، ارز دیجیتال و فارکس

چکیده : آنچه در این مقاله می خوانید: درآمد روزانه از بورس ایران بیشتر است یا فارکس یا ارز دیجیتال؟ سرمایه گذاری بلند مدت در بورس ایران بهتر است یا بازار کریپتوکارنسی و یا بازار فارکس؟ کدام یک؟ چه نوع معاملاتی در بازار بورس ایران و ارزهای دیجیتال و فارکس وجود دارد؟ حد سود و ضرر در بازار فارکس و ارز دیجیتال و بورس ایران چگونه است؟

 

آموزش صرافی بینگ ایکس

 

پلتفرم های متعددی برای ارزدیجیتال و فارکس وجود دارد و در این میان مثلا بینگ ایکس یک پلتفرم دوتایی بروکر فارکس و صرافی کریپتوکارنسی است که حتما باید آموزش صرافی بینگ ایکس bingx را ببینید و بعد از این دو قسمت آن استفاده کنید. سرمایه گذاری و کسب درآمد از بازارهای مالی برای افرادی که به شکل تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه مشغول هستند، یکی از مهیج‌ترین کسب و کارها است.

 

برخی با تریدهای روزانه و کسب سودهای کم و ناچیز اما با تعداد بالا، می‌توانند در فارکس و ارز دیجیتال و حتی بورس ایران موفق باشند. برخی هم به عنوان سرمایه گذار قصد خرید سهام و ارز دارند و می‌خواهند آنها را به شکل دراز مدت نگه داری کنند تا سود کنند.

 

به هر حال تریدرها و هولدرها، هر دو به دنبال کسب درآمد و سود هستند. اگر حرفه‌ای باشند، زیاد تفاوتی نمی‌کند در کدام بازار مشغول باشند. زیرا بالاخره مسیر کسب سود و درآمد را به راحتی پیدا کرده و استفاده می‌کنند. اما نمی‌توان تفاوت‌های این سه بازار را نادیده گرفت چون در برخی از موارد، تفاوت‌های مهمی بین هر سه وجود دارد که باید مد نظر قرار بگیرد.

 

ما قصد داریم در این مطلب، بورس ایران و فارکس و بازار کریپتوکارنسی را مقایسه کنیم تا شما در انتخاب راحت‌تر باشید. بر همین اساس چند پرسش مهم و کلیدی مطرح کرده‌ایم که شامل موارد زیر است:

 

  1. 1. درآمد روزانه از بورس ایران بیشتر است یا فارکس یا ارز دیجیتال؟

 

  1. 2. سرمایه گذاری بلند مدت در بورس ایران بهتر است یا بازار کریپتوکارنسی و یا بازار فارکس؟ کدام یک؟

 

  1. 3. چه نوع معاملاتی در بازار بورس ایران و ارزهای دیجیتال و فارکس وجود دارد؟

 

  1. 4. حد سود و ضرر در بازار فارکس و ارز دیجیتال و بورس ایران چگونه است؟

 

مقایسه درآمد روزانه از بورس ایران، ارز دیجیتال و فارکس

چند سالی است که کسب درآمد از بورس ایران، ارز دیجیتال و درآمدهای دلاری در بازار فارکس در میان اکثر افراد به یک بحث داغ تبدیل شده است. برخی از افراد با تریدهای روزانه و کوتاه مدت در حال کسب درامد از این بازارها هستند. اما هر سه بازار از نظر سطح درآمد و کیفیت، کاملا متفاوت هستند.

 

بازار بورس ایران در سال 1396 طبق یک سیاست دستوری، رشد عجیبی پیدا کرد و بسیاری از افراد سرمایه‌های خود را وارد این بازار کردند. افراد کاربلد و حرفه‌ای و اشخاص حقوقی، به محض متوجه شدن داستان اصلی، سرمایه خود را خارج کردند و علاوه بر سودهای کلان، توانستند سرمایه اصلی خود را هم حفظ کنند. اما مابقی افراد بیشتر سرمایه‌های خود را از دست دادند. از آن روز تا به الان، این بازار هنوز هم نتوانسته است رشد خوبی را تجربه کند. این اولین تفاوت بین بورس ایران، ارزهای دیجیتال و فارکس است.

 

  1. 1. در بازار بورس ایران، دولت می‌تواند به راحتی مداخله کرده و این بازار را کنترل کند. اما در فارکس، این اتفاق کمتر رخ می‌دهد. زیرا در این بازار صحبت از ارزهای خارجی در کل دنیاست. در دنیای ارزهای دیجیتال هم چیزی به اسم مداخله دولت‌ها وجود ندارد. بنابراین می‌توان گفت که کسب درآمد روزانه و اسکالپ در بازار ارزهای دیجیتال و فارکس، خیلی بیشتر و بهتر از بورس ایران است. البته نباید میزان ریسک این بازارها را نادیده گرفت زیرا ریسک معامله در آنها بالاتر از بورس ایران است.

 

  1. 2. دومین تفاوت کسب درآمد روزانه در این سه بازار، مربوط به گستردگی آنها است. بازار بورس ایران گستردگی چندانی ندارد. دست کم در مقایسه با فارکس و ارزهای دیجیتال، حرفی برای گفتن ندارد. پر واضح است که ست اسکالپرها و تریدرهای روزانه در این بازار کمی کوتاه می‌شود. اما در بازار فارکس، تریدرها با هزاران سهم و جفت ارز مواجه هستند که روز به رو تعداد آنها نیز بیشتر می‌شود. این اتفاق و گستردگی در دنیای ارزهای دیجیتال نیز به همین منوال است. این بازار گستردگی بسیار زیادی دارد.

 

  1. 3. سومین تفاوت در کسب درآمد در این سه بازار، مربوط به تایم معاملات است. در بازار بورس ایران در مدت زمان محدود 3 ساعت و 45 دقیقه باید معاملات تریدر انجام شود. این مدت زمان به شدت محدود است. در ضمن روزهای تعطیل رسمی در تقویم ایران و روزهای جمعه را نیز باید به این مورد اضافه کرد. با توجه به سرعت پایین هسته معاملات در بورس ایران، تریدرها با مشکلات متعددی مواجه خواهند شد. اما در بازار ارزهای دیجیتال چنین اتفاقی پیش نمی‌آید. همچنین این بازار در 24 ساعت، فعال است و هیچ گاه بسته نمی‌شود. بازار فارکس از نظر محدودیت زمانی، به خوبی بازار ارزهای دیجیتال نیست اما مانند بورس ایران هم نیست. این بازار 24 ساعت دایر است اما در روزهای تعطیلی آخر هفته، یعنی شنبه و یکشنبه، تعطیل است. در چنین مواقعی، زمان می‌تواند روی درامد فرد، اثر بگذارد.

 

سرمایه گذاری بلند مدت در بورس ایران بهتر است یا ارز دیجیتال یا فارکس؟

 

اموزش صرافی bingx

 

معامله‌گران در بازار بورس ایران، ارزهای دیجیتال و فارکس، فقط تریدرهای روزانه و اسکالپرها نیستند. افرادی هم وجود دارند که به قصد سرمایه گذاری بلند مدت، سهام و ارز خریداری می‌کنند. این افراد سهم خود را هولد می‌کنند تا بعد از مدتی ( چند ماه تا چند سال ) سود بزرگی بدست بیاورند. بعضی از افراد هم به دنبال پلتفرم مناسب هستند که چون مثلا بینگ ایکس، خدمات خیلی متنوعی دارد، پیشنهاد می شود اگر خواهان استفاده از قسمت p2p این صرافی هستید، آموزش احراز هویت در صرافی بینگ ایکس BingX را مطالعه نمایید تا بتوانید از قسمت آربیتراژ هم کسب سود کنید.

 

این گروه از افراد خود به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که بدون علم و دانش و آگاهی اقدام به خرید می‌کنند. دسته دوم هم افراد کاربلد و حرفه‌ای هستند که با استراتژی و تحلیل سرو کار دارند و حساب شده پا در این راه می‌گذارند.

 

تکلیف دسته اول کاملا مشخص است. این افراد اگر جزء افراد صبور باشند، این سهام و ارزها را تا جایی نگه می‌دارند که رشد کند و آنها را بفروشند. عده‌ای هم صبور نبوده و به محض نوسان و پایین آمدن قیمت، اقدام به فروش هیجانی می‌کند. اما دسته دوم که با تحلیل و دانش و اطلاعات، اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند، هر سه بازار را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهند و سپس به آن ورد می‌کنند. این افراد، معمولا تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد نمی‌چینند. در هر سه بازار به میزان مشخصی سرمایه گذاری می‌کنند.  اما اینکه کدام یک بیشتر برای سرمایه گذاری مناسب‌تر است، باید بیشتر بررسی شود.

 

بازار بورس ایران، در حال حاضر جهش‌های لاک پشتی را پشت سر می‌گذارد که نشان از نداخله کمتر دولت و حقوقی‌هاست. بهترین سرمایه گذاری در بورس ایران، روی سهام‌های عرضه اولیه است. این سهم‌ها می‌توانند جایگاه رشد و پیشرفت خوبی در دراز مدت داشته باشند.

 

در بازار فارکس، سرمایه گذاری بلند مدت، ممکن است ریسک بالایی داشته باشد. زیرا قیمت ارز همیشه در حال تغییر است. اخیرا و پس از به وجود آمدن کرونا در سطح دنیا، شاهد این هستیم که دلار در حال از دست دادن جایگاه خود در معاملات دنیاست. البته این امکان وجود دارد که باز هم دلار برنده این بازی سیاسی باشد، اما چیزی که مشخص است، فراز و نشیب‌هایی است که در این بازار، سرمایه گذاران بلند مدت را با ریسک مواجه می‌کند.

 

در بازار ارزهای دیجیتال، وضعیت کمی بهتر است و می‌توا با سرمایه گذاری بلند مدت، سودهای خوبی بدست آورد. این بازار روز به روز در حال گسترش است.

 

مقایسه انواع معاملات در بازار بورس ایران، فارکس و ارز دیجیتال

معاملات مختلفی در بازار فارکس، ارز دیجیتال و بورس ایران وجود دارد. هر کدام از این معاملات می‌توانند موقعیتی سودآور ایجاد کنند تا تریدرها کسب سود کنند. البته بی دقتی و ورود بدون اطلاعات در برخی از معاملات می‌تواند سرمایه را به نابودی بکشاند.

 

در بازار بورس ایران، تریدرها می‌توانند سهام مورد نظر خود را خریداری کرده و با نوسان گیری و میانگین گیری آن را همان لحظه بفروشند و یا سهام را هولد کرده و بعد بفروشند. خرید و فروش بر اساس قیمت لحظه ای مارکت و یا قیمت پیش بینی انجام می‌شود. معاملات ETF و صندوق‌های سرمایه گذاری، صندوق‌های با درآمد ثابت از معاملات دیگر بورس ایران هستند.

 

در بازار کریپتوکارنسی‌ها، چند نوع معامله وجود دارد. معاملات اسپات و لحظه‌ای، معاملات فیوچرز و معاملات مارجین و اهرم دار، از انواع معاملات در این بازار است.

 

در معاملات اسپات، شخص می‌تواند بر اساس قیمت بازار یا مارکت معامله کند و یا پوزیشن خود را به صورت محدود و قیمت پیش بینی معامله کند. در معاملات فیوچرز امکان معامله ارز در آینده و با پیش بینی امکان پذیر است. حتی می‌توان از لوریج و اهرم نیز در این معاملات استفاده کرد. معاملات مارجین در این دسته قرار دارند و شخص می‌تواند معامله خود را آزاد یا ایزوله انتخاب کند.

 

نوع دیگری از معاملات در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که ممکن است در برخی از صرافی‌ها وجود داشته باشد. ان هم معاملات دمو است. این معاملات کاملا مجازی است و به عنوان معاملات تمرینی با پول مجازی صورت می‌گیرد. در صرافی‌ بینگ ایکس BINGX از این معامله در جهت آموزش و تمرین و یادگیری استفاده می‌شود. آموزش اپلیکیشن صرافی بینگ ایکس bingx را هم حتما ببینید، چون کار کردن با آن خیلی راحت است و دارای کپی ترید و ربات ترید است و از زبان فارسی و تریدینگ ویو و مناتریدر 5 هم پشتیبانی می کند.

 

معاملات در بازار فارکس تقریبا مانند بورس ایران است با این تفاوت که خیلی گسترده‌تر است و امکان انجام معاملات مارجین و اهرم دار نیز وجود دارد. معاملات اسپات نیز در این بازار بر اساس قیمت MARKET و استاپ لاس اوردر صورت می‌گیرد.

 

حد سود و ضرر در بازار بورس ایران، ارز دیجیتال و فارکس

 

اموزش اپلیکیشن صرافی بینگ ایکس

 

یکی از امکاناتی که در برخی از بازارهای مالی وجود دارد و تقریبا می‌تواند حاشیه امن خوبی برای معاملات ایجاد کند، تعیین حد سود و حد ضرر است.

در بازار فارکس، امکان حد سود یا take profit و همچنین حد ضرر یا stop loss  وجود داشته و می‌توان در معاملات از آن استفاده کرد. در بازار ارزهای دیجیتال نیز این امکان فراهم است. در صرافی بینگ ایکس bingx که در آن امکان معاملات فارکس و سهام و ارز دیجیتال وجود دارد، می‌توان حد سود و ضرر را در معاملات فیوچرز و مارجین به راحتی مشخص کرد. در این صرافی، ایرانیان بدون احراز هویت هم می توانند فعالیت کنند. ۰ تا ۱۰۰ آموزش ثبت نام در صرافی بینگ ایکس BingX را هم می توانید یاد بگیرید و نهایت استفاده از آن را ببرید.

 

این مفهوم در بورس ایران هم به نوعی وجود دارد و شخص باید حد سود و ضرر خود را با توجه به تحلیل‌های مختلف فاندامنتال و تکنیکال در نظر بگیرد.

 

و کلام آخر

در کل باید گفت، بازار ارزهای دیجیتال با توجه به پیشرفت روز افزون، معنای بهتری از حد سود و ضرر را در خود ارائه می‌کند. همچنین، سرمایه گذاری و کسب درآمد از این بازار، چشمگیرتر از فارکس و بورس است. اما می‌توان در صرافی بینگ ایکس bingx، از هر سه بازار بهره‌مند شد و جفت ارزهای فارکس و سهام شرکت‌های مه و معتبر دنیا را در کنار ارزهای دیجیتال، معامله کرد.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

هم اکنون دیگران می خوانند

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۵۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و پنجاه و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۶۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و شصت و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۷۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هفتاد و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۸۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و هشتاد و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۸۹۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و هشتصد و نود و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب فعالیت صفحه ۶۴ و ۶۵ ریاضی هشتم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

گام به گام فصل ۹ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۸ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۷ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۶ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۵ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۴ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۳ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۲ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )

گام به گام فصل ۱ ریاضی هشتم ⭐️ ( کاملا رایگان و تضمینی + جواب ها با توضیح )