hambergermenu

مقایسه دوچرخه ثابت نشسته و ایستاده و اسپینینگ؛ کدام بهتر است؟

امروزه درباشگاه‌های بدنسازی و حتی باشگاه‌های خانگی تنوع دستگاه ها آنقدر بالارفته که شما به راحتی می‌توانید با استفاده از یک برنامه متنوع تمرین کنید. درمیان دستگاه‌های بدنسازی از دستگاه‌های چندکاره گرفته تا دستگاه‌های سیمکش تنوع آنقدربالا هست که بتوانید درشلوغی باشگاه تمریناتتان را بدون توقف انجام دهید. البته باید این نکته را بدانید که اگر قصد استفاده از دستگاه دیگری را که دربرنامه تمرینی‌تان ذکر نشده داشته باشید باید ابتدا از مربی خود راهنمایی بگیرید.

 

در میان دستگاه‌های هوازی نیز چنین مسئله‌ای وجود دارد. شما با وجود داشتن امکان استفاده از دستگاه‌های مختلف باید بدانید که کدام دستگاه هوازی با اهدافتان مطابقت دارد. دستگاه دوچرخه ثابت در سه مدل دوچرخه ثابت اسپینینگ، مبلی یا پشتی دار و همچنین ساده تولید می‌شود که هرکدام ویژگی‌ها و کاربرد خاص خودشان را دارند.

دراین مقاله ما قصد داریم تادرخصوص انواع مدل‌های دوچرخه ثابت صحبت کرده و ویژگی‌های این دستگاه هوازی را مرور کنیم و بدانیم کدام مدل برای تمرینات مناسب‌تر است. اگر شماهم مشتاق به دانستن اطلاعات بیشتری دراین خصوص هستید تا انتهای این مقاله باما همراه باشید.

 

مقایسه دوچرخه ثابت نشسته و ایستاده و اسپینینگ

 

دوچرخه ثابت نشسته یا مبلی چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از بهترین و پرطرفدارترین مدل‌های دوچرخه ثابت نمونه مبلی یا نشسته این دستگاه است. قیمت دوچرخه ثابت مدل مبلی در مدل‌های مختلف متفاوت است و دوچرخه ثابت مبلی ازنظر ظاهری کاملا متفاوت از دوچرخه ثابت اسپینینگ و ساده است و به شکل یک صندلی پشتی دار بوده که پایدان های دوچرخه در راستای افقی دستگاه قرارگرفته اند.

 

این دستگاه برای تمامی افراد ازجمله افراد دارای وزن بالا یا مشکلات جسمی بسیار مناسب بوده و شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه تمرینات کم شدت اما مستمر خوبی را تجربه کنید. دوچرخه ثابت مبلی مزایا زیادی دارد که ازجمله می‌توان به قابلیت تشخیص مسافت، کالری مصرف شده،تنظیم سرعت و سختی حرکتی دستگاه وغیره اشاره کرد. اما توجه داشته باشید که از دوچرخه ثابت مبلی نباید مدت زیادی استفاده کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد فشار در ناحیه فیله کمر و باسن شود.

 

دوچرخه ثابت ایستاده چه ویژگی هایی دارد؟

مدل دیگر دوچرخه ثابت مدل ایستاده یا ساده است. ساده‌ترین نمونه دوچرخه ثابت درمیان مدل‌های معرفی شده همین مدل است.

 

این دستگاه بدنسازی همانند یک دوچرخه عادی بوده که تنها آپشن آن قابلیت تنظیم ارتفاع زین دوچرخه بوده و اگر دارای لنت باشد، امکان تنظیم سختی حرکتی رانیز برای شما فراهم خواهد کرد. شما بعنوان یک ورزشکار انتظار زیادی از این نمونه دستگاه دوچرخه ثابت نمی‌توانید داشته باشید و باید این نکته رانیز بدانید که استفاده ازین دستگاه نباید در مدت زمان طولانی انجام بپذیرد تا از فشار به اندام تحتانی و زانوها جلوگیری شود.

 

دستگاه دوچرخه ثابت ساده یا ایستاده معمولا برای افرادی مناسب است که درخانه و در گاهی اوقات بدنبال تمرینات ساده و کوتاه مدت هستند و قصد پرداخت هزینه زیادی برای دستگاه بدنسازی مورد نیازشان را نیز ندارند. قیمت دوچرخه ثابت ایستاده تقریبا کمتر از نصف قیمت سایر مدل‌هاست.

 

دوچرخه ثابت نشسته یا مبلی چه ویژگی هایی دارد؟

 

دوچرخه اسپینینگ چه ویژگی هایی دارد؟

حالا نوبت به بهترین و پرطرفدارترین مدل ازمیان مدل‌های دوچرخه ثابت می‌رسد. دستگاه دوچرخه ثابت اسپینینگ بعنوان پراستفاده ترین و پرآپشن‌ترین نوع دوچرخه ثابت درنظر گرفته می‌شود.

 

این دستگاه بخاطر نوع طراحی، کنترل فشاری که روی پاها دارد و همچنین آپشن‌های متوالی دارای بهترین عملکرد درمیان دوچرخه ها است. یک دستگاه دوچرخه ثابت اسپینینگ دارای آپشن‌های مثل تنظیم ارتفاع زین، تنظیم اندازه پایدان، برنامه تمرینی ازپیش تنظیم شده، کالری مصرف شده، مسافت طی شده، نمایش فشار تمرین، تنظیم سختی حرکتی، تنظیم ارتفاع دستگیره‌ها وغیره می‌باشد که همه این ویژگی‌ها امکان داشتن یک تمرین عالی و نتیجه‌ فوق العاده را به شما می‌دهد.

 

توجه داشته باشید که دستگاه دوچرخه ثابت اسپینینگ نیز همانند دیگر دستگاه‌ها نباید بصورت مداوم و طولانی مدت درهر وعده تمرینی استفاده شود تا از فشار به زانوها و کمر جلوگیری شود.

 

هر مدل از دوچرخه ثابت برای چه کسانی مناسب است؟

شاید برایتان سوال شود که باهمه این شرایط و ویژگی‌ها کدام مدل برای شما مناسب تر است؟ درپاسخ به این سوال باید موارد گوناگونی را بررسی کنید. مثلا اگر مشکلات جسمی مخصوصا درناحیه زانو یا کمر دارید استفاده از دستگاه مبلی بهترین گزینه برای شماست. اگر تازه کار هستید یا بدنبال داشتن دستگاهی مقرون به صرفه برای استفاده خانگی هستید خرید دستگاه بدنسازی دوچرخه ثابت ساده گزینه مناسبی است. اگرهم ورزشکار حرفه‌ای هستید یا بدنبال تجهیز باشگاه ورزشی خود می‌باشید قطعا خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ می‌تواند کار شمارا راه بیاندازد.

 

هر مدل از دوچرخه ثابت برای چه کسانی مناسب است؟

 

بهترین دوچرخه ثابت برای چربی سوزی

اگر برایتان سوال شود که بهترین نوع دوچرخه ثابت کدام است باید گفت هرکدام بسته به نیاز برای هرکسی مناسب است و نمی‌توان گفت بهترین مدل کدام است. اگر قصد خرید دوچرخه ثابت داشتید حتما به نیازها و بودجه‌تان توجه کنید، از متخصصین مشاوره بگیرید و سپس اقدام به خرید یک دستگاه دوچرخه ثابت بکنید.

 

خرید مناسب ترین دستگاه دوچرخه ثابت از فروشگاه دنیز اسپرت

در انتها می‌خواهیم یکی از بهترین فروشگاه‌های ورزشی کشور را به شما معرفی کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های عرضه لوازم و تجهیزات بدنسازی است که شما می‌توانید علاوه بر بررسی و مقایسه میان محصولات، از مشاوره تخصصی پیش از خرید متخصصین ورزشی دنیز اسپرت استفاده کنید. دنیز اسپرت علاوه بر اینها، برای تمامی محصولات ضمانت اصالت و سلامت کالا را ارائه داده و شما با خرید از دنیز اسپرت می‌توانید از خدمات پس از فروش و مزایای دیگر نیز برخوردار شوید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *