hambergermenu

نحوه خرید طلا به صورت اینترنتی چگونه است؟

 

نحوه خرید طلا به صورت اینترنتی چگونه است؟ با توضیحات

 

چکیده : در این مقاله سعی کردیم تا به تمام مواردی که پیش از خرید طلا به صورت اینترنتی باید توجه داشته باشید، بپردازیم تا بیشترین میزان رضایت را از خرید خود داشته باشید.

 

با تغییر نسل، شیوه خرید مردم نیز تغییرات زیادی داشته است و نسل های امروز مشتاق به خرید اینترنتی شده اند. خرید اینترنتی مزایای بسیاری دارد. از جمله آن میتوان به قدرت انتخاب از بین کالاهای متنوع تر، بررسی و مقایسه انواع خدمات قبل و پس از خرید از فروشگاه های مختلف، مقایسه قیمت ها و از همه مهم تر به صرفه جویی در زمان اشاره کرد. همچنین گشت و گذار در سایت های مختلف به شما این امکان را میدهد تا بیشتر با دنیای مد آشنا شوید و آگاهی بیشتری نسبت به طراحی ها و مدلهای روز طلا داشته باشید.

 

اما علاوه بر مزایای خرید اینترنتی، معایب و نگرانی هایی نیز وجود دارد. به خصوص در مورد کالاهایی که جزو کالای لوکس محسوب میشوند و یا قیمت بالایی دارند، این نگرانی بیشتر خواهد بود. خرید آنلاین طلا یکی از آن دسته خریدهای اینترنتی است که بسیار سخت تر از کالاهای دیگر انجام میگیرد. ما در این مقاله سعی کردیم تا به تمام مواردی که پیش از خرید طلا به صورت اینترنتی باید توجه داشته باشید، بپردازیم تا بیشترین میزان رضایت را از خرید خود داشته باشید.

 

اطمینان از سایت خرید آنلاین طلا

پیش از هر اقدامی برای خرید طلا به صورت آنلاین، میبایست نسبت به فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید، اطمینان حاصل کنید. بررسی صفحات درباره ما و تماس با ما، به شما کمک میکند تا اطلاعات کامل تری از فروشگاه مدنظر را به دست آورید. سعی کنید از فروشگاهی خرید کنید که امکان خرید به صورت حضوری را نیز داشته باشد و حداقل یک فروشگاه حضوری برای خرید داشته باشد تا در صورتی که با هر گونه مشکلی مواجه شدید، بتوانید به فروشگاه مراجعه کنید.

 

نکته بعدی داشتن اینماد در سایت است. با توجه به اینکه هر سایت فروشگاهی میبایست برای دریافت اینماد، مدارکی را ارائه کند تا هویت فروشگاه تایید شود، داشتن اینماد در سایت میتواند اطمینان بیشتری در راستای خرید از آن فروشگاه به شما بدهد. شبکه های اجتماعی فروشگاه و همچنین نظرات پیشین کاربران در مورد خرید از آن فروشگاه نیز میتواند به شناخت بیشتر شما از آن فروشگاه کمک شایانی کند.

 

اطمینان از اصل بودن و عیار طلا

ممکن است شما نسبت به فروشگاهی که از آن قصد خرید دارید، اطمینان حاصل کرده باشید. اما کافی نیست. علاوه بر فروشگاه باید از کیفیت و مرغوبیت اجناس فروشگاه نیز اطمینان حاصل کنید. ممکن است بعضی فروشگاه ها، طلاهایی با عیار پایین تر از 18 عیار عرضه کنند و یا اینکه طلایی به فروش برسانند که کیفیت ساخت آن پایین باشد. البته بررسی و تشخیص کیفیت ساخت و عیار طلا برای افرادی که کارشناس این حوزه نیستند بسیار سخت است. بنابراین میتوانید از یک فرد که کارشناس حوزه طلا است، کمک بگیرید.البته عیار طلا معمولا بر روی قسمتی از طلا حک میشود. اما این قسمت معمولا به سادگی از طریق عکس قابل رویت نیست. برای شناخت بیشتر انواع عیار طلا به مقاله انواع عیار طلا و روشهای تشخیص  مراجعه کنید.

 

نحوه خرید طلا به صورت اینترنتی چگونه است؟

 

اطمینان از نحوه محاسبه قیمت طلا

نحوه محاسبه قیمت طلا یکی از اصلی ترین دغدغه های هر خریدار است. هنگام خرید طلا باید به این نکات توجه داشته باشید:

 

قیمت طلای خام همان روز چقدر است؟ اجرت کار مورد پسند چند درصد محاسبه شده است؟ میزان سودی که برای طلا فروشی محاسبه شده است را سوال کنید. این عدد میبایست ۷ درصد و یا کمتر باشد.در صورتی که طلای شما دارای سنگ است، باید بدانید که آیا وزن سنگ از وزن کل طلای شما کسر شده است یا خیر و در صورتی که جداگانه محاسبه میشود، حتما این مورد در فاکتور قید شود. همچنین در صورتی که کار اصل و برند تهیه میکنید، حتما شناسنامه کار را از فروشنده درخواست کنید.

 

فرمول محاسبه قیمت طلا

۹% مالیات بر ارزش افزوده + ۷% سود طلافروش + [وزن طلا × (اجرت ساخت * قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار)]

 

اطمینان از یکی بودن عکس طلا و اصل طلا

بزرگ ترین دغدغه یک خرید اینترنتی این است که وقتی کالا را تحویل میگیرید، دقیقا مشابه عکسی باشد که آن را قبل از خرید در سایت مشاهده کرده اید. خیلی از مواقع ممکن است به این مشکل برخورده باشید که تفاوت هایی هرچند اندک در عکس و کالای دریافتی وجود داشته باشد. این مشکل در خرید طلا نیز ممکن است وجود داشته باشد. برای اینکه دغدغه خود را در این مورد به حداقل برسانید، سعی کنید علاوه بر رویت عکس طلا، از فروشنده بخواهید تا پیش از خرید یک ویدئو یا عکس دیگری علاوه بر آنچه در سایت دیده اید، دراختیار شما بگذارد. اما در صورتی که میبایست طلا را سفارش دهید تا برای شما ساخته شود، سعی کنید با تحقیق بیشتر در مورد فروشگاه مدنظر، این دغدغه را به حداقل برسانید.

 

اطمینان از انتخاب سایز مناسب

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید طلا به صورت اینترنتی باید به آن توجه کرد، انتخاب سایز مناسب است. ممکن است برای شما بارها پیش آمده باشد که لباسی را به صورت اینترنتی خریده باشید، اما مناسب سایز شما نباشد. اگر پیش از خرید طلا به خصوص انگشتر طلا و دستبند طلا ، سایز مناسب انگشت و مچ دست خود را بدانید، این مشکل برای شما پیش نخواهد آمد. روش های بسیار ساده ای برای تشخیص سایز و هم چنین توجه به سایر موارد زیبایی شناسی در خرید طلا وجود دارد که میتوانید در مقالات زیر مطالعه کنید:

 

راهنمای خرید انگشتر طلا

 

راهنمای خرید دستبند طلا

 

توجه به زمان ارسال طلا و نحوه ارسال

 

توجه به زمان ارسال طلا و نحوه ارسال

پیش از نهایی کردن خرید خود حتما قوانین موجود در سایت را برای خرید اینترنتی مطالعه کنید و از زمان ارسال کالای خود اطمینان حاصل کنید. سعی کنید یک تاریخ حدودی از اینکه طلا تا چه تاریخی به دست شما خواهد رسید، از فروشنده طلا بگیرید. هم چنین حتما از نحوه ارسال طلا پرس و جو کنید و اطمینان حاصل کنید در صورتی که ارسال به وسیله پست انجام میشود،طلای شما توسط پست، بیمه شده باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل، پاسخگو باشد.

 

اطمینان از دریافت فاکتور خرید طلا

ارائه فاکتور فروش طلا توسط سایت موردنظر شما یک نکته اصلی، مهم و ضروری است. شما تحت هر شرایطی باید فروشگاه‌های معتبری را انتخاب کنید که قادر به ارائه فاکتور در خرید آنلاین هستند. زیرا اگر زمانی تصمیم به فروش طلای خود داشته باشید صرفاً با ارائه فاکتور اجازه فروش خواهید داشت. همچنین در صورتی که هر گونه مغایرتی در فاکتور و خرید شما وجود داشته باشد، با ارائه فاکتور به فروشگاه، میتوانید حقوق خود را مطالبه کنید. حتما درنظر داشته باشید که نوع کالای خریداری شده با اسم کامل، وزن طلا، قیمت طلا در روز خریداری شده، اجرت، مشخصات سنگ ها، تاریخ و مهر فروشگاه در فاکتور شما لحاظ شده باشد.

 

در نهایت پس از خرید طلا سعی کنید تا از راه هایی که سایت موردنظر برای شما فراهم کرده است، تجربه خرید خود را اعم از نقاط قوت و نقاط ضعف فروشگاه برای خرید را در اختیار سایرین قرار دهید تا دیگران هم بتوانند یک خرید خوب و یک تجربه عالی پس از خرید را تجربه کنند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی