hambergermenu

نکات دوخت پارچه خامه دوزی و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

چکیده : پارچه خامه دوزی یکی از محبوب ترین پارچه های مانتویی در سال های اخیر بوده است. شاید به این دلیل که تمام ویژگی هایی که از یک پارچه تابستانی انتظار دارید را دارد. این پارچه لطافت فوق العاده ای دارد و می توانید از پوشیدن آن لذت ببرید. علاوه بر این، تنوع بالای طرح و رنگ این پارچه این امکان را به شما می دهد که از آن در دوخت لباس های مختلف استفاده کنید.

 

نکات دوخت پارچه خامه دوزی و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

 

قرن هاست که لباس دیگر تنها یک محافظ پوست نیست بلکه یک لباس زیبا می تواند بیانگر سلیقه و طرز تفکر شما باشد. لباسی که انتخاب می کنید باید متناسب با فصل، فضا و سن شما باشد.

 

علاوه بر این، داشتن احساس راحتی یک فاکتور مهم دیگر در انتخاب لباس است. در واقع زیبایی و آراستگی تنها یکی از معیارهایی است که باید در هنگام انتخاب لباس خود در نظر بگیرید.

 

به همین دلیل انتخاب پارچه مناسب می تواند کاری دشوار باشد. به طور معمول پارچه های خنک مناسب فصول گرم، در ساده ترین حالت ممکن طراحی می شوند. زیرا در این فصول برای کار و فعالیت، اولویت راحتی شما است.

 

در نتیجه توصیه می کنیم پارچه ای سبک و خنک را در نظر بگیرید. این پارچه اگر زیبا هم باشد شما بهترین انتخاب ممکن را داشتید.

 

پارچه خامه دوزی یکی از محبوب ترین پارچه های مانتویی در سال های اخیر بوده است. شاید به این دلیل که تمام ویژگی هایی که از یک پارچه تابستانی انتظار دارید را دارد. این پارچه لطافت فوق العاده ای دارد و می توانید از پوشیدن آن لذت ببرید. علاوه بر این، تنوع بالای طرح و رنگ این پارچه این امکان را به شما می دهد که از آن در دوخت لباس های مختلف استفاده کنید.

 

در ادامه این مطلب نیز ما قصد داریم به تمام جزئیاتی که باید در مورد این پارچه بدانید، صحبت کنیم. اگر برای بهار و تابستان پیش رو به دنبال یک پارچه مانتویی خنک هستید، بد نیست بدانید پارچه خامه دوزی مشکی یکی از پرفروش ترین پارچه های مانتویی این فصل است.

 

با مطالعه این مطلب با نکات دوخت پارچه خامه دوزی و قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو نیز آشنا خواهید شد.

 

پارچه خامه دوزی چیست

 

پارچه خامه دوزی چیست

 

اجازه دهید قبل از هر چیز به این سوال بپردازیم که پارچه خامه دوزی دقیقا چیست و از نظر ظاهری چه مشخصاتی دارد.

 

در واقع این پارچه با نام پارچه وال خامه دوزی شناخته می شود. زیرا در زمینه آن از پارچه وال استفاده می شود. همانطور که می دانید، پارچه وال یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین پارچه های پنبه ای و طبیعی موجود در جهان است.

 

این پارچه سبک با بافتی بسیار ساده یکی از تنفس پذیرترین پارچه هایی است که می توانید در فصل گرم از خنکی و لطافت آن بهره ببرید.

 

پارچه هایی با بافت تار و پودی، به راحتی جریان هوا را از خود عبور می دهند. اگر الیاف به کار رفته در آن ها طبیعی باشد درصد تنفس پذیری پارچه به شکل چشم گیری افزایش می یابد.

 

پارچه خامه دوزی تمام ویژگی های فوق العاده پارچه وال را دارد. خامه دوزی های سطح این پارچه معمولا با الیاف نخی انجام می شود. این کار را به طور معمول با دستگاه های پیشرفته و در متراژ بالا انجام می دهند.

 

هرچند معمولا پارچه وال به دلیل سادگی، چندان در دوخت لباس های روزمره برای استایل خیابانی کاربرد ندارد. شاید به همین دلیل است که با اضافه کردن خامه دوزی های جذاب و زیبا به این پارچه، سعی شده است آن را به پارچه ای فوق العاده برای دوخت لباس مختلف و زیبا تبدیل کنند.

 

خامه دوزی های سطح این پارچه به شکل های مختلف متقارن، نامتقارن و حاشیه دوزی است.

 

پارچه خامه دوزی با لطافت فوق العاده و تنوع بی نظیری که در طرح و رنگ دارد، انتخابی عالی برای دوخت انواع مانتو و پیراهن است.

 

شما می توانید با انتخاب یک طرح مناسب از این پارچه باکیفیت، استایلی بسیار دوست داشتنی در فصول گرم برای خود بسازید. این پارچه برای دوخت لباس های نیمه رسمی نیز کاربرد خواهد داشت، مشروط بر اینکه بتوانید یک مدل شیک انتخاب نمایید.

 

پارچه خامه دوزی چه ویژگی هایی دارد

 

پارچه خامه دوزی چه ویژگی هایی دارد

 

تا این بخش از مطلب سعی کردیم به طور کامل شما را با پارچه خامه دوزی آشنا کنیم.

 

در واقع سعی کردیم با بیان مشخصاتی، به شما کمک کنیم نادیده درک کنید این پارچه چه زیر دستی دارد و چه حسی به شما می دهد.

 

در ادامه نیز اشاره کردیم پارچه خامه دوزی مشکی یکی از پرفروش ترین رنگ های این پارچه پرکاربرد است. اما همچنان نکات زیادی وجود دارد که دانستن آن ها به شما کمک می کند بتوانید خرید بهتری را تجربه نمایید.

 

به همین دلیل در ادامه قصد داریم به صورت جزئی به بررسی ویژگی های پارچه خامه دوزی بپردازیم. به این ترتیب اگر به دنبال قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو هستید نیز می توانید پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

 

پارچه خامه دوزی تنوع رنگ و طرح فوق العاده ای دارد

یکی از ویژگی هایی که این پارچه را تبدیل به پارچه ای کاربردی کرده است تنوع رنگ آن است. شما می توانید هر رنگی که مایلید را در میان مدل های مختلف پارچه خامه دوزی پیدا کنید.

 

به این ترتیب می توانید استایلی رنگارنگ و دوست داشتنی برای بهار و تابستان خود طراحی کنید.

 

همانطور که می دانید، خامه دوزی های روی این پارچه نیز بسیار متنوع است. شما می توانید مدل های گلدار، طرح های هندسی و انواع اشکال متقارن و نامتقارن را روی سطح این پارچه مشاهده نمایید. این تنوع در طراحی نیز دست شما را برای استفاده از این پارچه در استایل های مختلف باز می گذارد. به این ترتیب می توانید در طراحی لباس خود بسیار خلاقانه تر عمل کنید.

 

این پارچه بسیار بادوام است

قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو بسیار مناسب است. اما در واقع یکی از دلایلی که باعث شده است این پارچه تا این حد برای دوخت مانتو مورد استقبال قرار گیرد، دوام آن است.

 

برای دوخت مانتوهای روزمره به پارچه ای نیاز دارید که شستشوی آن شما را دچار مشکل نکند.

 

علاوه بر این، در فصول گرم ممکن است نیاز باشد پس از هر بار استفاده، مانتوی خود را بشویید. به همین دلیل به پارچه ای بادوام نیاز دارید که رنگ آن بر اثر شستشو آسیب نبیند.

 

بافت و الیاف پارچه وال خامه دوزی بر اثر استفاده و شستشو تغییری نخواهند کرد. این پارچه دچار ساییدگی و پرزدهی نیز نمی شود. در نتیجه می توانید با خیالی آسوده آن را هر روز بپوشید و بشویید و از زیبایی اش لذت ببرید.

 

پارچه خامه دوزی لطافت بی نظیری دارد

پارچه های طرحدار معمولا دارای الیاف پلی استر هستند.

 

 

در بسیاری از موارد نیز طرح برجسته روی پارچه ممکن است باعث ایجاد زبری شود. اما باید بدانید پارچه خامه دوزی لطافت بی نظیری دارد.

 

این پارچه با داشتن الیاف طبیعی از نخ و پنبه، با پوست شما دوست است. به دلیل همین لطافت و ضد حساسیت بودن، شما می توانید از پارچه خامه دوزی در طراحی و دوخت لباس کودک استفاده نمایید.

 

این پارچه بسیار سبک است

به طور کلی می توان گفت پارچه های دارای الیاف طبیعی، بسیار سبک هستند. این الیاف از ریسیدن دانه های گل پنبه به دست می آیند و بسیار سبک و جاذب رطوبت هستند.

 

در نتیجه اگر به دنبال یک پارچه مانتویی ایدئال برای دوخت مانتو بهاره خود هستید، به شما پارچه خامه دوزی را توصیه می کنیم. پارچه خامه دوزی مشکی یکی از پرطرفدارترین پارچه های موجود در بازار برای دوخت انواع لباس زنانه مانند مانتو و شومیز است.

 

پارچه خامه دوزی تنفس پذیری بالایی دارد

انجام کارهای روزمره در فصول گرم می تواند با انتخاب یک لباس نامناسب، بسیار طاقت فرسا باشد. به همین دلیل نیاز است پارچه ای را انتخاب کنید که تنفس پذیری بالایی داشته باشد.

 

بهتر است الیاف و نوع بافت پارچه به گونه ای باشد که جریان هوا را به راحتی از میان خود عبور دهد.

 

معمولا توصیه می شود برای فصول اگر از لباس هایی با رنگ روشن استفاده نمایید. پارچه خامه دوزی مشکی یکی از پرفروش ترین رنگ های این پارچه است. دلیل آن نیز خنکی و تنفس پذیری بالای آن است که حتی در رنگ های تیره نیز مشاهده می شود.

 

این پارچه کشسانی ندارد

به طور معمول، الیاف طبیعی پنبه، کشسانی ندارند. پارچه خامه دوزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

هرچند قیمت پارچه خامه دوزی برای طراحی انواع مانتو مناسب است، اما توصیه می کنیم از این پارچه برای طراحی مدل های تنگ استفاده نکنید. برای دوخت مانتو یا سایر لباس هایی که فرمی تنگ دارند، به پارچه هایی نیاز دارید که اندکی کشسانی داشته باشند.

 

در مقابل این پارچه گزینه ای عالی برای دوخت مانتوهای گشاد و اورسایز است.

 

پارچه خامه دوزی ضد حساسیت است

در فصول گرم تعریق شما افزایش پیدا می کند. پارچه های دارای الیاف مصنوعی این تعریق را تشدید کرده و در بعضی موارد حتی ممکن است باعث ایجاد حساسیت های پوستی شوند.

 

در نتیجه به شما توصیه می کنیم یک پارچه با الیاف طبیعی و خاصیت ضد آلرژی انتخاب نمایید. پارچه وال خامه دوزی همان پارچه ای است که در جستجوی آن هستید.

 

با پارچه خامه دوزی چی بدوزیم؟

 

با پارچه خامه دوزی چی بدوزیم؟

 

در ابتدای متن چندین بار اشاره کردیم که پارچه خامه دوزی، پارچه ای بسیار کاربردی است. هرچند استفاده از این پارچه محدود به فصل خاصی نیست، اما بیشترین کاربرد آن در فصول گرم است. در نتیجه در ادامه قصد داریم چندین مدل زیبا و ایده دوخت برای استفاده از این پارچه در استایل بهار و تابستان به شما بدهیم.

 

انواع مانتو زنانه

همانطور که گفتیم، پارچه خامه دوزی مشکی یکی پرفروش ترین رنگ های این پارچه است. زیرا خانم های ایرانی در هنگام خرید مانتو علاقه زیادی به رنگ مشکی نشان می دهند.

 

این رنگ به هر تناژ پوستی ای می آید و با هر رنگی ست می شود. به این ترتیب با پارچه خامه دوزی مشکی مدل های مختلفی از مانتوهای زنانه را در بازار مشاهده خواهید.

 

این پارچه برای طراحی انواع مانتو کتی، مانتوهای بلند و مانتوهای کوتاه و چین دار کاملا مناسب است.

 

به دلیل ظاهر خاص این پارچه، شما می توانید از آن در استایل نیمه رسمی و کژوال خود بهره ببرید. قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو کاملا مناسب و مقرون بصرفه است و شما می توانید آن را با شلوار جین و مدل های مختلف شلوار پارچه ای ست کنید.

 

شومیز

علاوه بر اینکه از این پارچه می توانید در طراحی لباس های مختلف استفاده کنید، باید بدانید دوخت پارچه خامه دوزی نیز بسیار آسان است. شما می توانید از این پارچه دوست داشتنی با فرم پذیری مناسب شومیزهای فوق العاده ای طراحی کنید. همانطور که می دانید، شومیزها می توانند کاربردی ترین آیتم استایل شما باشند. با تغییراتی در جزئیات، شومیزی که با پارچه خامه دوزی طراحی می کنید، می تواند در استایل روزمره و مهمانی های شما کاربرد داشته باشد. این شومیز را هم می توانید همراه با کت و مانتو بپوشید و هم به تنهایی همراه با شلوار جین و کفش های کتانی استایلی متمایز برای شما می سازد.

 

لباس کودک

در بخش ویژگی های پارچه خامه دوزی به این نکته اشاره کردیم که این پارچه ضد حساسیت بوده و برای شما آلرژی ایجاد نمی کند.

 

به همین دلیل می توانید از این پارچه زیبا برای دوخت لباس کودک نیز استفاده نمایید. همانطور که می دانید، پوست کودکان بسیار لطیف است. در طراحی پوشاک کودک معمولا فقط از پارچه با الیاف طبیعی استفاده می شود.

 

پارچه خامه دوزی نیز در دسته این پارچه ها قرار می گیرد.

 

البته شما می توانید با اضافه کردن یک آستر مناسب از جنس وال ساده، لباس های جذاب تری نیز برای کودک خود طراحی کنید. انواع پیراهن، دامن، شلوار، سرهمی و دامن جزو لباس هایی است که با پارچه خامه دوزی می توانید برای کودکان بدوزید.

 

پیراهن ساحلی

در سال های اخیر پیراهن های راحتی برای استفاده در منزل و سفرهای تابستانی ترند شدند. این پیراهن های بلند و تقریبا گشاد با آستین و بدون آستین طراحی می شوند و شما می توانید در تمام تابستان از پوشیدن آن ها لذت ببرید.

 

این پیراهن ها را حتی می توانید در استایل خیابانی با مانتوهای بلند یا شومیزهای گشاد بر تن کنید. با توجه به سلیقه خود، می توانید از یقه های مختلف، آستین های مدل دار و دکمه و انواع بند برای تزئین این مدل پیراهن بهره ببرید.

 

پیراهن مهمانی

معمولا تصور می شود نمی توان از پارچه نخی با الیاف طبیعی در طراحی پیراهن های رسمی و نیمه رسمی استفاده کرد. پارچه خامه دوزی می تواند این تصور را نقض کند.

 

زیرا شما می توانید از این پارچه زیبا و متنوع در طراحی مدل های مختلفی از پیراهن های نیمه رسمی و مناسب مهمانی های مختلف، استفاده نمایید.

 

با این پارچه می توانید پیراهن های یقه دار، دامن های طبقاتی و چین دار و حتی مدل های کمربندی را طراحی نمایید.

 

پارچه خامه دوزی ایستایی متوسط دارد و برای طراحی آستین های مختلف نیز کاملا مناسب است. به این ترتیب می توانید برای پیراهن مهمانی خود، انواع آستین های کلوش، پفی و مچی را در نظر بگیرید.

 

دامن

دامن یکی از آیتم های کاربردی در کمد هر خانمی است. دامن ها دنیای بسیار متنوعی دارند و به استایل شما نیز جلوه ای متفاوت می بخشند.

 

پارچه خامه دوزی ظاهری ساده و در عین حال جذاب دارد. شما می توانید با این پارچه دامن های کوتاه و بلند زیبایی را برای مهمانی و استایل روزمره خود بدوزید.

 

این دامن هم در منزل با لباس راحتی و هم در استایل خیابانی همراه با مانتو برای شما کاربردی خواهد بود. اگر یک مدل مناسب انتخاب کنید، می توانید دامن مورد نظر را همراه با یک شومیز یا تاپ نیم تنه در مهمانی ها نیز بپوشید.

 

شلوار

پارچه خامه دوزی به دلیل داشتن طرح های مختلفی که گاها حفره های تزئینی دارد، چندان برای دوخت شلوار طرفدار ندارد.

 

اما اگر اهل پوشیدن لباس های خاص هستید باید بدانید این پارچه می تواند انتخابی فوق العاده برای شما به عنوان یک خانم جسور و طرفدار مد باشد. در سال های اخیر شلوارهای طرحدار به یک ترند محبوب تبدیل شدند.

 

با استفاده از این پارچه برای طراحی یک شلوار بگ، می توانید یک آیتم متفاوت و ترندی به استایل خود اضافه نمایید. پارچه خامه دوزی مشکی یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن یک شلوار خنک تابستانی است. شما می توانید به سادگی این شلوار را با کت های اسپرت، مانتو و شومیز ست نمایید.

 

نیم تنه

به طور کلی انواع تاپ، شومیز و کت های کوتاه و نیم تنه در سال اخیر ترندهای محبوب دختران جوان بودند. برای دوخت چنین مدل هایی می توانید از پارچه های طبیعی با ایستایی متوسط بهره ببرید.

 

پارچه خامه دوزی نیز یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای دوخت این لباس های مد روز در نظر داشته باشید. یک کراپ تاپ یا شومیز نیم تنه با این پارچه را می توانید با انواع دامن و شلوار جین ست کنید.

 

قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو چطور مشخص می شود؟

 

قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو چطور مشخص می شود؟

 

همانطور که گفتیم، پارچه خامه دوزی مشکی یکی از پرفروش ترین پارچه های بهاره برای دوخت مانتو است. یکی از دلایل این میزان فروش این پارچه، ویژگی هایی همچون سبکی و خنکی است.

 

پارچه خامه دوزی با توجه به ظاهر فوق العاده ای که به استایل شما می دهد، قیمت مقرون به صرفه ای دارد. اما ممکن است مدل های مختلفی از این پارچه را با قیمت های متنوع در بازار مشاهده کنید. به این ترتیب ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو چطور مشخص می شود؟

 

باید گفت اولین فاکتور موثر در قیمت یک پارچه، کیفیت و مرغوبیت الیاف به کار رفته در آن است. پارچه های دارای الیاف طبیعی اگر خالص باشند و در تولید آن ها از الیاف پلی استر استفاده نشده باشد، قیمت بالاتری دارند.

 

فاکتور موثر دیگر، کشور تولید کننده یا برند پارچه است. در سال های اخیر ترکیه اولین کشور تولید کننده پارچه های به روز با الیاف طبیعی بوده است.

 

هزینه واردات پارچه های خاص و مرغوب از کشورهای دیگر می تواند بر قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو موثر باشد.

 

در نهایت فروشگاهی که از آن خرید می کنید یا میزان خاص بودن طرح خامه دوزی روی پارچه، تاثیر زیادی بر قیمت پارچه مورد نظر شما خواهد داشت. اما به طور کلی باید گفت با توجه به دوام این پارچه، می توانید مطمئن باشید پارچه شیک و متفاوت با قیمتی مناسب تهیه کردید.

 

نکات خرید پارچه خامه دوزی

 

نکات خرید پارچه خامه دوزی

 

با توجه به اینکه پارچه خامه دوزی جزو پارچه های ترند است، می توانید آن را در فروشگاه های مختلفی مشاهده کنید. اگر به دنبال پارچه خامه دوزی مشکی یا قیمت پارچه خامه دوزی برای مانتو هستید، به شما پیشنهاد می کنیم به چندین فروشگاه برای مقایسه مراجعه نمایید. زیرا ممکن است کیفیت های مختلفی از این پارچه را در بازار مشاهده کنید. در ادامه نیز در نظر داشتن نکات زیر به شما کمک می کند در هنگام خرید پارچه خامه دوزی بهتر عمل نمایید.

 

به الیاف پارچه توجه کنید

همانطور که اشاره کردیم، مهمترین ویژگی پارچه وال خامه دوزی استفاده از الیاف طبیعی در بافت آن است. به این ترتیب این پارچه ضد حساسیت، سبک و تنفس پذیر است. اما اگر در بعضی نمونه های این پارچه از الیاف مصنوعی استفاده شود، دیگر نمی توانید تمام این ویژگی ها را از آن انتظار داشته باشید. به همین دلیل یکی از مهمترین نکات خرید پارچه خامه دوزی، توجه به الیاف به کار رفته در بافت آن است. اگر در پارچه مورد نظر شما از الیاف مصنوعی استفاده شده باشد، در قیمت آن نیز موثر خواهد بود.

 

مدل لباس خود را از قبل انتخاب کنید

برای اینکه بتوانید بهترین طرح یا رنگ پارچه را انتخاب کنید، توصیه می شود پیش از مراجعه به بازار مدل لباس مورد نظر خود را مشخص نمایید. به این ترتیب می توانید میزان دقیق پارچه ای که برای دوخت آن مدل لباس نیاز دارید، مشخص کنید. همانطور که می دانید، پارچه های دارای الیاف طبیعی ممکن است دچار آبرفت شوند.

 

در هنگام خرید پارچه خامه دوزی باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید. هرچند می توانید تنها با خرید 20 سانتی متر پارچه اضافه تر، این مشکل احتمالی را به طور کامل رفع نمایید.

 

تناسب فرم اندام خود را در نظر بگیرید

طرح های پارچه خامه دوزی بسیار متنوع است. رنگ بندی آن نیز بسیار متنوع بوده و شما می توانید هر رنگی که مایلید را انتخاب نمایید. اما اگر دارای اضافه وزن هستید یا مایلید لاغرتر به نظر برسید، به شما توصیه می کنیم از رنگ های تیره استفاده نمایید. هرچند طرح های سطح پارچه خامه دوزی کاملا هم رنگ با زمینه اصلی پارچه است اما به طور کلی انتخاب طرح های ظریف و ساده به شما کمک می کند لاغرتر به نظر برسید. با توجه به فرم اندام خود می توانید با این پارچه مانتوهای بلند و راسته یا پیراهن های چین دار بدوزید. در هر حالت این پارچه را به همه در هر سنی و با هر فرم اندامی توصیه می کنیم.

 

در مورد ویژگی های پارچه سوال کنید

آبرفت، اتو رفت، میزان چروک پذیری و ثبات رنگ پارچه جزو سوالاتی است که می توانید در هنگام خرید پارچه خامه دوزی از فروشنده بپرسید. به این ترتیب با اشراف کامل می توانید اقدام به خرید و دوخت نمایید. داشتن این اطلاعات به شما کمک می کند تا بدانید آیا نیاز هست متراژ بیشتری از پارچه تهیه کنید یا خیر.

 

به پارچه فروشی های معتبر مراجعه کنید

خرید از پارچه فروشی های معتبر به شما این امکان را می دهد که با خیال آسوده تری خرید خود را انجام دهید. یک فروشگاه معتبر تنوعی بیشتری از پارچه مورد نظر را در اختیار شما قرار خواهد داد. علاوه بر این اگر با دنیای پارچه ها و خیاطی آشنا نیستید می توانید از فروشندگان مشورت بگیرید تا بهترین پارچه و متراژ متناسب با مدلی که در ذهن دارید را به شما ارائه کنند. فروشگاه های معتبر معمولا بهترین قیمت بازار را به شما عرضه می کنند و می توانید از کیفیت پارچه ای که خریداری می کنید اطمینان داشته باشید.

 

نکات دوخت پارچه خامه دوزی

 

نکات دوخت پارچه خامه دوزی

 

پارچه خامه دوزی یک پارچه ساده و بدون لغزندگی است. در نتیجه در هنگام دوخت آن با چالش چندانی مواجه نخواهید شد اما در نظر داشتن نکات دوخت پارچه خامه دوزی که قصد داریم در ادامه به آن اشاره کنیم، این فرآیند را برای شما آسان تر خواهد کرد.

بر روی پارچه خامه دوزی شستشوی اولیه انجام دهید

برای گرفتن تست آبرفت نیاز است شستشوی اولیه انجام دهید. به این شکل که پارچه خامه دوزی را برای 8 ساعت در آب ولرم بخیسانید. البته این پارچه معمولا آبرفت ندارد اما به این ترتیب شما می توانید از میزان آبرفت یا رنگ دهی احتمالی این پارچه مطلع شوید.

 

برای دوخت پارچه خامه دوزی شما به یک قیچی تیز نیاز دارید

یکی از اصلی ترین نکات دوخت پارچه خامه دوزی استفاده از قیچی تیز است. هرچند این پارچه به دلیل داشتن الیاف طبیعی چندان نخ کش یا ریش ریش نمی شود اما برای محافظت بیشتر از بافت پارچه و خامه دوزی های روی آن، بهتر است از یک قیچی تیز برای برش و الگو کشی استفاده کنید.

 

از میز کار استفاده نمایید

استفاده از میز کار در هنگام خیاطی به شما کمک می کند تسلط بیشتری بر پارچه داشته باشید. علاوه بر این از چسبیدن هرگونه پرز و مویی به پارچه شما جلوگیری می کند. در نظر داشتن این جزئیات کوچک فرآیند دوخت پارچه خامه دوزی را برای شما آسان تر می کند و می توانید با ذهنی باز و آسوده به فعالیت بپردازید.

 

به جهت طرح روی پارچه خامه دوزی توجه کنید

به طور کلی در دوخت هر مدل پارچه طرحداری، باید به جهت طرح پارچه توجه نمایید. در حقیقت اگر پارچه شما طراحی متقارنی داشته باشد، نیاز است که در همه قسمت های لباس این تقارن را حفظ نمایید. یکی از نکات دوخت پارچه خامه دوزی همین مورد است. مخصوصا اگر خامه دوزی ها در حاشیه پارچه قرار دارد، شما نیز باید تلاش کنید این طرح را در حاشیه لباس به کار ببرید.

 

پارچه خامه دوزی را یک لایه برش بزنید

بسیاری از افراد تصور می کنند بهتر است پارچه های نازک و آهارداری مانند پارچه خامه دوزی را به صورت دو لایه برش زد. اما ما توصیه می کنیم اگر مبتدی هستید، برای کاهش خطاهای احتمالی در زمان برش این پارچه، حتما پارچه خامه دوزی را یک لایه برش بزنید. این کار دقت شما را افزایش می دهد و از آسیب دیدن طرح پارچه در قسمت های مختلف جلوگیری می کند.

 

از الگو استفاده نمایید

یکی از مهمترین نکات دوخت پارچه خامه دوزی، استفاده از الگو است.

 

خیاطان تازه کار یا کسانی که مایلند نتیجه نهایی دوخت آن ها بی نقص باشد، باید از الگو استفاده نمایند. شما می توانید برای سهولت کار خود، از سوزن ته گرد برای تثبیت الگو روی پارچه استفاده نمایید.

 

برای دوخت پارچه خامه دوزی مدل های ساده انتخاب کنید

پارچه خامه دوزی یک پارچه طبیعی است که معمولا در استایل روزمره و کژوال کاربرد دارد. با توجه به کاربرد این پارچه و طراحی خاص خامه دوزی های روی سطح آن، توصیه می شود مدل های ساده را برای دوخت آن انتخاب کنید. به این ترتیب زیبایی و ظرافت این پارچه بیشتر نمایان می شود.

 

کوک بندی را فراموش نکنید

خامه دوزی های روی این پارچه بسیار حساس است و اگر در دوخت درزها احتیاط نکنید، ممکن است آسیب ببینند.

 

به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از خطاهای احتمالی، پیش از قرار دادن این پارچه زیر چرخ خیاطی، کوک بندی های اولیه را انجام دهید.

 

با این پارچه لباس های تنگ ندوزید

پارچه خامه دوزی یک پارچه لطیف با ایستایی متوسط است. الیاف طبیعی به کار رفته در این پارچه به هیچ عنوان کشسانی ندارند.

 

به همین دلیل توصیه می شود از این پارچه برای دوخت لباس های تنگ و فیت بدن استفاده نکنید. در مقابل می توانید لباس های اورسایز و چین دار زیبایی با پارچه خامه دوزی طراحی کنید.

 

با احتیاط پارچه خامه دوزی را اتو کشی نمایید

به طور کلی پارچه خامه دوزی در برابر گرما و حرارت مقاوم است اما ممکن است خامه دوزی های روی این پارچه اندکی حساس باشند. به همین دلیل توصیه می شود این پارچه را با احتیاط اتو کشی نمایید. برای این کار می توانید پارچه را به صورت پشت و رو اتو بکشید. علاوه بر این، استفاده از یک پارچه نخی به عنوان محافظ می تواند روش هوشمندانه ای برای مراقبت بیشتر از این پارچه باشد.

 

از اکسسوری ها استفاده نمایید

پارچه خامه دوزی پارچه ای منعطف و فرم پذیری است. می توانید از آن برای طراحی اکسسوری های جذاب لباس مانند دکمه، پاپیون و کمربند استفاده نمایید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی