hambergermenu

پرداخت خلافی با امکان مشاهده تصویر تخلف در تلفن همراه

 

پرداخت خلافی با امکان مشاهده تصویر تخلف در تلفن همراه

 

برای پرداخت خلافی از چه راهی استفاده کنیم؟ امکان دارد این پرسش برای تمام افرادی که معمولا با جریمه­های مختلف از سوی راهنمایی و رانندگی مواجه می­شوند پیش بیایید.

 

تخلف­های مختلفی در زمان رانندگی منجر به جریمه افراد می­شود که هر چند وقت یک­بار لازم است تا با دریافت اطلاعات کامل درباره آنها، هزینه مورد نظر را به حساب پلیس راهور واریز کنید. لازم بذکر است درحال­حاضر روش آنلاین نیز برای پرداخت خلافی ماشین وجود دارد.

 

معرفی انواع مختلف جرایم خودرو

قوانین مختلفی در رابطه با کاهش تصادف­های رانندگی از سوی پلیس راهور اعلام می­شود که افراد بر اثر بی­توجهی به آنها مشمول پرداخت جریمه می­شوند که مهم­ترین موارد به شرح زیر است.

 

جریمه تسلیمی

زمانی که افراد به­دلیل بی­توجهی به قوانین مانند نبستن کمربند یا بر اثر سرعت مجاز دچار تخلف می­شوند، در این حالت پلیس با توقف ماشین و بررسی مدارک، برگه جریمه را به­صورت تسلیمی به آنها ارائه می­دهد.

 

جریمه الصاقی

یکی دیگر از انواع جریمه­هایی که می­تواند از سوی پلیس راهور برای رانندگان خاطی در نظر گرفته شود، الصاقی نام دارد که در این حالت با توجه به عدم حضور راننده در محل مورد نظر، پلیس جریمه را ثبت می­کند و از طریق پیامک اطلاع می­دهد، مانند زمانی که در محل توقف ممنوع ماشین خود را پارک می­کنید.

 

جریمه دو برگی

در مواقعی که پلیس به شما دستور توقف می­دهد اما به­صورت عمدی یا غیر عمدی دستور او را نادیده می­گیرد، جریمه دو برگی برای شما صادر می­شود و در قالب پیامک آن را دریافت می­کنید.

 

جریمه خودداری

چنین جریمه­ای نیز برای رانندگانی صادر می­شود که به هر علتی از دریافت قبض جریمه از سوی پلیس خودداری می­کنند و در هر صورت در سابقه آنها ثبت می­شود و ملزم به پرداخت هزینه هستند.

 

جریمه دوربینی

این مورد یکی از جدیدترین شیوه­های ثبت خلافی برای رانندگان است که معمولا با استفاده از دوربین­هایی که در مسیر جاده­ها تعبیه شده، تخلف افراد با ارائه جزئیات پلاک ماشین ثبت می­شود.

 

البته در نظر داشته باشید که شما می­توانید در صورت اعتراض نسبت به هر کدام از این جرایم به پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کنید، این مسئله به خصوص در رابطه با ثبت­های دوربینی بیشتر اهمیت دارد.

 

از چه راهی برای استعلام و پرداخت خلافی استفاده کنیم؟

در نظر بگیرید که اگر نسبت به پرداخت جریمه خود در زمان مقرر و تعیین­شده اقدام نکنید و به پیامک­های اخطار نیز توجهی نداشته باشید، امکان دارد خودروی شما توقیف شود.

 

از همین رو درحال­حاضر بهترین راهی که می­توانید برای استعلام و پرداخت خلافی ماشین خود استفاده کنید، نصب اپلیکیشن­های همراه است که در سریع­ترین زمان به شما این امکان را می­دهد.

 

در مواقعی که دوربین­ها تخلف را ثبت می­کنند و پیامک برای شما ارسال می­شود، با توجه به اینکه امکان دارد فراموش کرده باشید که در چه زمانی و کجا چنین جریمه­ای برای شما ثبت شده می­توانید از این اپلیکیشن­ها برای مشاهده تصویر و جزئیات استفاده کنید.

 

در ضمن یکی دیگر از خدمات بسیار خوبی که اپلیکیشن­های همراه در اختیار دارندگان خودرو قرار می­دهند امکان استعلام و پرداخت عوارضی آزادراهی است که از اتلاف وقت شما جلوگیری می­کند.

 

درحال­حاضر سوپر اپلیکیشن تاپ به­عنوان یکی از برنامه­های هوشمند و کاربردی در نظر گرفته می­شود که می­توانید برای استعلام و پرداخت مبلغ جریمه و همچنین مشاهده تصویر تخلف دوربینی از آن استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از سوپر اپلیکیشن تاپ برای پرداخت خلافی

ازآنجایی­که تا قبل از ارائه چنین خدماتی به­صورت آنلاین، افراد مجبور بودند تا برای پرداخت جریمه به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنند، زمان زیادی از آنها برای این کار تلف می­شد.

 

این در حالی است که شما با استفاده از گوشی همراهی که روزانه مدت زیادی از آن استفاده می­کنید و با نصب سوپر اپلیکیشن تاپ، قادر خواهید بود تا تمامی مراحل لازم برای پرداخت جریمه را به­صورت آنلاین انجام دهید.

 

سوپر اپلیکیشن تاپ چندین روش مختلف را برای این منظور در نظر می­گیرد، از دیگر مزایای استفاده از این برنامه هوشمند برای استعلام و پرداخت جریمه می­توان موارد زیر را نام برد:

 

  • کاربری راحت و آسان

 

  • امکان پرداخت به­صورت یک­جا

 

  • امنیت در پرداخت زیر نظر پلیس

 

  • نمایش تمام جزئیات همچون تاریخ، ساعت، مکان و تصویر جریمه

 

  • امکان مشاهده بازبینی آخرین استعلام به­صورت رایگان

 

با سرویس¬های تاپ بیشتر آشنا شوید

 

با سرویس­های تاپ بیشتر آشنا شوید

سوپر اپلیکیشن تاپ علاوه­بر خدمات خودرو، با برخورداری از 100 سرویس متنوع و ویژه به کاربران خود این امکان را می­دهد تا بسیاری از فرایندهای آنلاین را در بستری امن و مطمئن انجام دهند که تعدادی از این امکانات به شرح زیر است:

 

  • بازار سرمایه: احراز هویت، پرداخت سود، حق تقدم و توکن ققنوس را می­توانید در این بخش مشاهده کنید.

 

  • گردشگری و تفریحاتی: برای خرید بلیط اتوبوس، قطار، هواپیما نیازی نیست به چندین سایت مراجعه کنید؛ چراکه تاپ بهترین پیشنهادها را برای شما دارد. علاوه­بر آن پرداخت عوارض خروج از کشور و بسیاری خدمات دیگر نیز در این بخش قابل دسترسی است.

 

  • فین تک و پرداخت: برای کارت به کارت، خرید شارژ و پرداخت قبوض کافی­است به این بخش مراجعه کنید.

 

  • مالی و اعتباری: تمام فرایندهای غیر حضوری از سوی بانک را می­توانید در این قسمت از خدمات تاپ ببینید.

 

جمع بندی

زمانی که رانندگان بر اثر بی­توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی جریمه می­شوند باید مبلغ خلافی خود را که با توجه به نوع تخلف مشخص می­شود به حساب پلیس راهور واریز کنند که برای این منظور استفاده از اپلیکیشن­های همراه همچون تاپ بهترین انتخاب خواهد بود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی