hambergermenu

چطور استاد زبان انگلیسی شویم؟

 

چطور استاد زبان انگلیسی شویم؟

 

تدریس زبان انگلیسی یکی از شغل های جذاب برای افرادی است که می خواهند در حوزه آموزش فعالیت نمایند. زبان انگلیسی امروزه بیش از پیش مورد توجه افراد قرار داشته چرا که امروزه زندگی کردن بودن دانستن زبان انگلیسی شما را از دست یابی به فرصت های متعدد شغلی و تحصیلی محروم خواهد کرد.

 

از این رو نیاز به مدرس زبان انگلیسی بیش از پیش بوده و مدرسین حرفه ای و کاربلد در این زمینه از لحاظ کاری و درآمد در جایگاه خوبی قرار خواهند گرفت.

 

برای تدریس زبان انگلیسی از کجا باید شروع کنیم؟

برای اینکه بتوانید به حوزه تدریس زبان انگلیسی وارد شوید ابتدا باید از دانش زبانی مناسبی برخوردار باشید و زبان انگلیسی را حداقل تا سطوح فوق متوسطه مطالعه کرده و بر روی مباحث آن تسلط کافی داشته باشید.

 

سپس باید در یک دوره TTC شرکت کنید تا با مهارت های تدریس زبان انگلیسی که شامل ۴ مهارت اصلی زبان و همچنین دیگر روش ها و تکنیک های تدریس و مدیریت زمان و کلاس می باشد آشنا شوید.

 

در نتیجه با دریافت مدرک دوره می توانید با توجه به توانایی های زبانی و تدریسی خود به تدریس در آموزشگاه های مختلف در سطوح مختلف زبانی بپردازید.

 

ویژگی های دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی همانطور که اشاره شد قرار است به شما روش ها و تکنیک های تدریس زبان انگلیسی را آموزش دهد در نتیجه این دوره ها باید به صورت کاربردی و عملگرا برگزار شوند.

 

البته این دوره ها دارای یک سری مباحث تئوری نیز می باشند تا شما را با اصول تدریس آشنا نمایند اما مدرسین با کار عملی و ارائه مواردی که آموزش دیده اند می توانند به روش های تدریس مسلط شوند و توانایی های خود را بروز دهند.

 

در نتیجه بهترین دوره های تربیت مدرس باید این ویژگی را داشته باشد تا شما بتوانید دموهای مختلفی را برای هر نوع تدریس در هر مهارت ارائه دهید.

 

در دوره های تربیت مدرس یکی از موارد مهمی که آموزش خواهید دید نوشتن و اجرا lesson plan برای کلاس است که برنامه و هدف یک کلاس از ابتدا تا انتها را مشخص می کند و باعث می شود تا استاد براحتی و با یک هدف از پیش تعیین شده به آموزش بپردازد و در آخر بازخورد زبان آموزان را نسبت به آموزش ارائه شده بدست آورد.

 

مورد بعدی که باید در کلاس تربیت مدرس زبان انگلیسی آموزش ببینید نحوه برخورد با زبان آموزان و درک انواع زبان آموزان از لحاظ یادگیری است تا بتوانید به خوبی مفاهیم درسی را آموزش دهید و راه های مناسب را برای تدریس انتخاب نمایید.

 

یادگیری تکنیک های مختلف برای تدریس مهارت های مختلف و استفاده از آن ها در سطوح گوناگون دیگر ویژگی این کلاس ها است.

 

بحث مدیریت کلاس و زمان نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که برای هر درس و کلاس شما دارای محدودیت های زمانی خاصی هستید و باید بتوانید سیلابس درسی را به خوبی اجرا نمایید.

 

یک مدرس زبان انگلیسی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

قبل از اینکه بخواهید در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی شرکت کنید اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید بحث علاقه شما به تدریس است.

 

این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد و باعث می شود تا آموزش و نحوه ارائه مطالب برای تان در اولویت باشد و همواره تلاش نمایید تا با استفاده از ابزار یا روش های مختلف به تدریس زبان انگلیسی بپردازید تا زبان آموزان با نحوی ساده تری زبان انگلیسی را فرابگیرند و شما نیز نه تنها از این کار خسته نخواهید شد بلکه لذت بیشتری خواهید برد.

 

شاید بارزترین نکته بعد از علاقه صبور بودن یک مدرس است چرا که شما با زبان آموزان مختلف با درجه یادگیری و رفتار متفاوت برخورد خواهید کرد در نتیجه باید برای یادگیری آن ها بسیار صبور باشید و از توضیح چند باره موضوعات خسته نشوید.

 

خلاقیت دیگر ویژگی یک مدرس زبان انگلیسی است که می تواند آموزش را هم برای خودش و هم برای کلاس جذاب نماید و در بسیاری از مواقع گذشتن از کلیشه ها باعث می شود تا نتیجه بهتری را دریافت نمایید.

 

برخورد مناسب و خوشرویی در همه موارد و دادن انرژی مثبت به زبان آموزان باعث می شود تا انگیزه زبان آموزان نیز بالا رفته و علاقه و شوق به یادگیری را در آن ها زنده نگه دارید.

 

بروز بودن و مطالعه همیشگی یکی دیگر از ویژگی های یک مدرس است که باعث خواهد شد تا همیشه براساس دانش روز دنیا و روش ها و تکنیک های جدید یادگیری را برای زبان آموزان جذاب تر نماید.

 

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی آنلاین و حضوری

امروزه آموزش آنلاین سهم قابل توجه ای از آموزش زبان انگلیسی را دربرگرفته است. از این رو یک مدرس باید به هر دو روش برای آموزش آشنا باشد و بتواند کلاس آنلاین را همچون کلاس حضوری پویا و جذاب برگزار نماید.

 

یادگیری روش ها و ابزارهای آموزش آنلاین یکی دیگر از ویژگی های دوره تربیت مدرس است که شما را برای هر نوع کلاس آماده خواهد کرد.

 

در نتیجه شرکت در دوره تربیت مدرس به صورت آنلاین نیز این مزیت را به شما می دهد تا بتوانید در هر جایی که حضور دارید در این دوره شرکت نمایید و شانس مدرس شدن را بدست آورید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی