hambergermenu

چطور در اتاق خواب کوچک تخت خواب دو نفره داشته باشیم …!

چکیده : تخت‌خواب را باید یکی از لوازم مهم و اساسی خانه دانست که در تجربه یک خواب راحت و بی‌دغدغه، تاثیر زیادی خواهد گذاشت. در اکثر خانه‌ها می‌توان حداقل یک تخت در هر اتاق دید؛ اما در برخی موارد، خانه‌های با ابعاد و متراژ پایین که اتاق‌های کوچکی نیز دارند، برای جا دادن تخت در اتاق با چالش‌ها و مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شوند. در این مطلب قصد داریم بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل را به شما بگوییم و آن هم چیزی نیست جز تخت تاشو یک نفره یا تخت تاشو دو نفره.

 

تخت‌خواب را باید یکی از لوازم مهم و اساسی خانه دانست که در تجربه یک خواب راحت و بی‌دغدغه، تاثیر زیادی خواهد گذاشت. در اکثر خانه‌ها می‌توان حداقل یک تخت در هر اتاق دید؛ اما در برخی موارد، خانه‌های با ابعاد و متراژ پایین که اتاق‌های کوچکی نیز دارند، برای جا دادن تخت در اتاق با چالش‌ها و مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شوند. در این مطلب قصد داریم بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل را به شما بگوییم و آن هم چیزی نیست جز تخت تاشو یک نفره یا تخت تاشو دو نفره.

 

چطور در اتاق خواب کوچک تخت خواب دو نفره داشته باشیم

 

چرا به تخت‌خواب نیاز داریم؟

پیش از هر چیزی، سوال مهمی که مطرح می‌شود، این است که اصولا چرا به تخت نیاز داریم و آیا بدون تخت نمی‌توان خوابید؟ در پاسخ باید گفت که بدون تخت، خوابیدن هم امکان‌پذیر است؛ اما خوابیدن روی تخت‌خواب مزایای بسیار زیادی دارد که بسیاری از متخصصان حوزه سلامت، بر استفاده از آن تاکید دارند.

 

تخت‌خواب با داشتن یک تشک به‌مراتب بزرگ‌تر و مرتفع‌تر، باعث می‌‌شود تا خستگی و فشار جسمی ناشی از کارهای روزمره، به‌طور کامل رفع شود و کیفیت خواب اشخاص نیز بهبود یابد. این تخت می‌تواند از نوع تخت تاشو، تخت دونفره، یک‌نفره یا حتی دو طبقه و چند طبقه باشد.

 

بهبود کیفیت خواب شبانه باعث رفع مشکلات فکری، ذهنی و جسمی خواهد شد و به‌همین دلیل، تخت‌خواب را باید معجزه سلامتی دانست. بااین‌حال، مشکلی که اغلب افراد با آن روبه‌رو هستند، نداشتن تخت نیست؛ بلکه کمبود فضا و مکان برای جا دادن یک تخت‌خواب در اتاق است. این مشکل تا حدی چالش‌برانگیز است که اغلب افراد به‌طور کلی، قید استفاده از تخت‌خواب و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن را می‌زنند.

 

چگونه یک تخت‌خواب دونفره را در اتاقی کوچک جا دهیم؟

توصیه برخی از افراد برای جا دادن تخت‌خواب در اتاق‌های کوچک، استفاده از تخت دو طبقه یا چند طبقه است؛ اما بااین‌حال نمی‌توان یک تخت دو نفره معمولی را در اتاقی کوچک جا داد؛ بنابراین، چاره این مشکل، استفاده از یک تخت تاشو است که نیازی به فضای زیادی هم نخواهد داشت.

 

چگونه یک تخت‌خواب دونفره را در اتاقی کوچک جا دهیم؟

 

با تخت‌های تاشو و کاربرد آن‌ها آشنا شوید

تخت‌های تاشو که به آن‌ها تخت کمجا نیز گفته می‌شود، نوعی از تخت‌خواب‌های مدرن و زیبا محسوب می‌شوند که ویژگی مهم آن‌ها، اشغال فضایی ناچیز و امکان جا دادن تخت‌خواب دونفره در یک محیط کوچک با متراژ کم است. باید توجه کرد که تخت‌های تاشو را با نمونه‌های ترکیبی و قدیمی مبل-تخت اشتباه نگرفت.

 

تخت‌ خواب تاشو برخلاف مبل‌هایی که به‌صورت تخت‌خواب نیز قابل استفاده هستند، یک نوع تخت‌خواب با مکانیزم جمع‌شونده داخل کمد است که در طول روز می‌توان آن را برای اشغال‌نشدن فضا، درون کمد مخصوص خود قرار داد. تخت تاشو در دو نوع تک‌نفره و دونفره قابل طراحی و ارائه است.

 

ویژگی مهم تخت‌های تاشو این است که می‌توان آن‌ها را متناسب با عرض محیط، در تعداد بیشتری جا داد. به بیان بهتر، باید گفت اگر عرض اتاق کوچک شما به اندازه کافی باشد، می‌توان حتی ۳ یا ۴ تخت را نیز با فاصله مشخص در آن پیاده‌سازی کرد.

 

انواع تخت‌های تاشو را بشناسید

در یک دسته‌بندی کلی، تخت‌های تاشو در دو نمونه یک‌نفره و دونفره طراحی شده و به‌صورت افقی یا عمودی، قابل پیاده‌سازی و اجرا در محیط هستند. البته باید توجه داشت که منظور، تعداد تخت‌ها نیست، بلکه نوع دونفره یا تک‌نفره آن‌هاست.

 

تخت تاشو یک نفره

این نوع تخت کمجا، مناسب برای اتاق‌های شخصی است که ابعاد کوچکی دارند و جای مناسب برای قرار گرفتن تخت در آن‌ها وجود ندارد. در این شرایط می‌توان یک تخت‌خواب مناسب و باکیفیت را به‌صورت تاشو و در قالب طرح کمدی، پیاده‌سازی کرد.

 

کیفیت و کارایی این نوع تخت در گذر زمان فوق‌العاده عالی بوده و استهلاک و خرابی قطعات مربوط به جک آن، چیزی نزدیک به صفر درصد است؛ به‌همین دلیل نیز انتخابی مناسب و هوشمندانه برای اتاق خواب کوچک بوده و طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرده است. این نوع تخت برای تمام سنین، یعنی از کودکان تا بزرگسالان قابل طراحی است.

 

تخت تاشو دونفره

این نوع تخت‌خواب، ابعادی تقریبا دو برابر مدل یک‌نفره دارد و می‌توان از آن برای اتاق اصلی خانه استفاده کرد. برای پیاده‌سازی این نوع تخت، حداقل طول و عرض اتاق باید به مقدار کافی باشد تا بتوان فواصل مورد نیاز برای عبور و مرور را نیز رعایت کرد.

 

مزیت مهم این نوع تخت، وزن بسیار کم آن است که برای یک تخت‌خواب مدرن و جذاب، بی‌شک گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. این نوع تخت، به‌نسبت تخت‌خواب‌های دونفره دیگر، در حالت باز شده نیز فضای کمتری اشغال خواهد کرد.

 

آشنایی با گروه صنعتی تاشوسازان؛ متخصص طراحی و تولید انواع تخت تاشو و تخت کمجا

گروه تولیدی و صنعتی تاشوسازان را باید یکی از برترین تولیدکنندگان تخت‌های تاشو و کمجا در ایران دانست که فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۸۲ با نام گروه تجاری کمجا چوبکده آغاز کرد. بعدها نام این مجموعه به تاشوسازان تغییر یافت تا تاکیدی باشد بر تخصص اصلی این مجموعه.

 

تاشوسازان با بهره‌مندی از تیمی متخصص، حرفه‌ای و باتجربه توانسته است طی سال‌ها به مرجعی شناخته‌شده در حوزه طراحی، تولید و ارائه تخت‌های تاشو تبدیل شود و صدها پروژه موفق و رضایت‌بخش را مطابق با ذائقه و سلیقه مشتریان عزیز ایرانی طراحی کند و مفهوم مدرن‌بودن را در خانه‌ها عملی سازد.

 

آشنایی با گروه صنعتی تاشوسازان

 

سخن نهایی

در این مطلب با تخت تاشو آشنا شدیم که به‌دلیل مکانیزم بازوبسته‌شدن خلاقانه و جالب خود، توانسته است به یکی از محبوب‌ترین طرح‌ها، علی‌الخصوص برای خانه‌های کوچک و با متراژ پایین تبدیل شود.

 

این نوع تخت‌خواب طی مدت زمات کوتاهی، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و در طی سال‌های اخیر، دستخوش تغییر و تحول فراوانی شده است.

 

بهترین تولیدکننده و ارائه‌دهنده تخت تاشو یک نفره و تخت تاشو دونفره در ایران، مجموعه صنعتی تاشوسازان است که با صدها پروژه موفق و رضایت‌بخش، سابقه‌ای طولانی در پیاده‌سازی و اجرای این طرح‌ها داشته است و به‌نسبت رقبای خود، کیفیت بالاتر، قیمت مناسب‌تر، طرح‌های متنوع‌تر و همچنین پشتیبانی بیشتری ارائه می‌دهد.

 

در صورت نیاز به تخت‌های تاشو کافیست از سایت رسمی تاشوسازان به آدرس tashosazan.ir دیدن فرمایید و پس از انتخاب طرح مورد نظر، آن را به سبد سفارش خود اضافه کرده یا با شماره تلفن ۷۷۱۹۸۵۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی