hambergermenu

چگونه یادگیری زبان آلمانی را شروع کنیم؟

چندین سال پیش، یادگیری زبان انگلیسی یک مزیت برای افرادی به حساب می‌آمد که قصد داشتند کاری را به صورت حرفه‌ای آغاز کنند؛ در واقع دانستن این زبان بین‌المللی شانس استخدام آن‌ها در مشاغل مختلف را بالا می‌برد. رفته‌رفته همه افراد اهمیت یادگیری زبان انگلیسی را درک کردند و امروز، می‌بینید که دیگر آشنایی با زبان انگلیسی نه یک مزیت، بلکه یک ضرورت است. حالا چند سالی هست که یادگیری زبان سوم نیز، به این جریان اضافه شده و بسیاری از افراد علاوه بر انگلیسی، زبان دیگری را نیز یاد می‌گیرند. با توجه به اینکه یادگیری زبان سوم عمدتاً به منظور مهاجرت انجام می‌شود و آلمان نیز یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت است، عده زیادی از اطرافیانتان را می‌بینید که کلاس‌های زبان آلمانی را در برنامه روزانه خود گنجانده‌اند. حال اگر شما هم به فکر یاد گرفتن این زبان باشید، حتماً سوال‌های متعددی در ذهنتان شکل گرفته که قصد داریم به آن‌ها پاسخ دهیم.

 

چگونه یادگیری زبان آلمانی را شروع کنیم؟

 

بهترین روش را برای یادگیری زبان انتخاب کنید

نخستین چیزی که درباره آموزش زبان آلمانی ذهن زبان‌آموزان را به خود مشغول می‌کند، سخت بودن این زبان است. حتی اگر هنوز وارد جریان یادگیری زبان آلمانی هم نشده باشید، حتماً از اطرافیان خود می‌شنوید که زبان سختی را برای یادگیری انتخاب کرده‌اید. حقیقت این است که نحوه آموزش هر زبان می‌تواند آن را برایتان سخت یا آسان کند. مادامی که آموزش زبان آلمانی را از بهترین منبع و مرجع آن درخواست نکنید، ممکن است این طور فکر کنید که زبان سختی را برای یادگیری انتخاب کرده‌اید؛ اما اگر به روش‌های نوین و متدهای جدید این زبان را یاد بگیرید، هرگز چنین احساسی نخواهید داشت؛ بنابراین نگران هیچ چیز نباشید و تمام تمرکزتان را معطوف یادگیری کنید. یکی از مهم‌ترین نکات در این مسیر، انتخاب بهترین روش آموزش زبان آلمانی و نحوه یادگیری آن است.

 

برای آن که یادگیری این زبان شیرین را آغاز کنید، می‌بایست پیش از هر چیز تصمیم بگیرید که با چه نوع کلاس‌هایی راحت‌تر یاد می‌گیرید. دو انتخاب پیش روی شما وجود دارد؛ کلاس‌های حضوری را انتخاب کنید یا از کلاس آنلاین زبان آلمانی نهایت استفاده را ببرید. با وجود آن که سابق بر این، به خاطر فراهم نبودن بستر برگزاری کلاس آنلاین اغلب افراد با مراجعه حضوری به آموزشگاه‌ها از آموزش زبان آلمانی بهره می‌بردند؛ اما امروزه روش‌های بهتری جایگزین شده‌اند که از جمله آن‌ها، همین آموزش آنلاین زبان آلمانی است. در ادامه به مزایای این روش یادگیری پرداخته‌ایم.

 

بهترین روش را برای یادگیری زبان آلمانی انتخاب کنید

 

مزایای یادگیری زبان آلمانی به روش آنلاین

همان طور که گفته شد، آموزش آنلاین زبان آلمانی این روزها در بسیاری از آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود و به عنوان یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار نیز شناخته شده است؛ اما به نظر شما یادگیری آنلاین چه مزایایی دارد که سبب این محبوبیت چشم‍گیر شده است؟

 

 • در دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی، محدودیت مکانی از بین می‌رود؛ در واقع شما می‌توانید در هر مکانی به یادگیری زبان آلمانی بپردازید. حتی اگر کیلومترها با آموزشگاه مد نظرتان فاصله داشته باشید، باز هم آموزش آنلاین، شما را به هم متصل می‌کند.

 

 • دسترسی به هر کلاسی به روش آنلاین ممکن می‌شود. با وجود آن که محدودیت در دسترسی می‌تواند مانع یادگیری و بهره‌مندی از آموزش شود؛ اما سیستم آموزش آنلاین پیشرفت قابل‌توجهی را در این زمینه ایجاد کرده و افراد در دورافتاده‌ترین روستاها نیز تنها به شرط دسترسی به اینترنت، می‌توانند از کلاس‌های مختلف بهره‌مند شوند.

 

 • هیچ محدودیت زمانی نخواهید داشت؛ کلاس‌های حضوری عمدتاً در ساعات خاصی برگزار می‌شوند و اگر امکان حضور در آموزشگاه در ساعات مشخص را نداشته باشید، از آموزش باز می‌مانید. کلاس‌های آنلاین طیف گسترده‌ای از ساعات شبانه‌روز را پوشش می‌دهند و می‌توانید بهترین آن‌ها را با توجه به برنامه روزانه خود انتخاب کنید. از سوی دیگر، امکان شرکت در کلاس آنلاین زبان آلمانی در کشورهای دیگر با وجود اختلاف زمانی نیز وجود دارد.

 

 • دسترسی به فیلم ضبط شده کلاس‌ها یک مزیت مهم است. اغلب آموزشگاه‌هایی که کلاس آنلاین برگزار می‌کنند، فیلم ضبط شده کلاس‌ها را نیز تهیه خواهند کرد؛ به همین خاطر برای مرور بیشتر می‌توانید از این فیلم‌ها استفاده کنید. همچنین اگر امکان شرکت در یکی از جلسات را نداشته باشید، فیلم‌های ضبط شده کمک می‌کنند تا از درس جا نمانید.

 

 • کلاس‌های انلاین مقرون‌به‌صرفه هستند. عموماً کلاس‌های آنلاین نسبت به آموزش زبان آلمانی به صورت حضوری، هزینه کم‌تری دریافت می‌کنند. اگر چه این مسئله در آموزشگاه‌های مختلف متفاوت است؛ اما در کل اگر به دنبال کلاس‌های اقتصادی با شهریه کم‌تر هستید، آموزش زبان آلمانی به صورت آنلاین را نیز گوشه ذهنتان داشته باشید.

 

مزایای یادگیری زبان آلمانی به روش آنلاین

 

بهترین تکنیک برای یادگیری گرامر آلمانی

پس از آن که تصمیمتان را در ارتباط با نحوه آموزش زبان آلمانی گرفتید، در یک آموزشگاه معتبر ثبت‌نام کنید. اگر قصد بهره‌مندی از آموزش آنلاین زبان آلمانی را داشته باشید، می‌توانید از خدمات آموزشگاه معتبر «فرالن» استفاده کنید. این آموزشگاه با توجه به سابقه درخشانی که در حوزه آموزش 8 زبان، برای طیف وسیعی از زبان‌آموزان دارد، به عنوان بهترین مرجع آموزش زبان آلمانی به شما پیشنهاد می‌شود. پس از آن که روند ثبت‌نام را طی کردید، با شروع شدن کلاس‌ها احتمالاً با مشکلات دیگری در این زبان دوست‌داشتنی مواجه خواهید شد.

 

یکی از چالش‌های پیش روی شما می‌تواند گرامر زبان آلمانی باشد. تنوع زیاد افعال در زبان آلمانی، وجود تعداد زیادی از افعال بی‌قاعده سبب شده تا زبان‌آموزان با چالش‌هایی در این زمینه روبه‌رو باشند. با این وجود، روش‌هایی که در مجموعه فرالن به کار گرفته می‌شوند، یادگیری گرامر زبان آلمانی را تسهیل خواهند کرد. با این حال بهتر است چند نکته را مد نظر داشته باشید:

 

 • نخست اینکه هیچ چیز به اندازه تمرین و تکرار نمی‌تواند به شما در یادگیری گرامر زبان آلمانی کمک کند. سعی کنید تا حد امکان مواردی که برایتان سخت به نظر می‌رسند را مرور کنید. برای این کار می‌توانید از خواندن کتاب‌های ساده و مبتدی یا تماشای فیلم‌های آلمانی با زیرنویس فارسی استفاده کنید. به هر میزان که گوشتان به شنیدن گرامر آلمانی عادت کند، راحت‌تر می‌توانید بر اساس این گرامر جمله‌بندی کنید.

 

 • مورد بعدی، تقسیم‌بندی افعال برای یادگیری بهتر آن‌هاست. اگر می‌خواهید با مطالعه بیشتر، گرامر آلمانی را بهتر یاد بگیرید، حتماً افعال را تقسیم‌بندی کنید. به این ترتیب مشترکات میان هر گروه را نشانه‌ای برای یادگیری بهتر آن‌ها قرار می‌دهید. همچنین با درک بهتر تفاوت‌ها می‌توانید افعال متفاوت را نیز بهتر یاد بگیرید.

 

 • همواره سعی کنید فعالیت‌های روزمره‌تان را به زبان آلمانی شرح دهید. برای یادگیری یک زبان جدید هیچ ایرادی ندارد که گاهی با خودتان صحبت کنید. در طول روز اتفاقات ساده‌ای که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، می‌توانند نکات آموزشی مهمی در یادگیری زبان داشته باشند.

 

 • در کنار یادگیری زبان آلمانی از طریق کلاس‌های آموزشی، بهتر است از یک اپلیکیشن آموزشی نیز استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید، دائماً گرامر زبان آلمانی و لغات آن را مرور کنید.

 

 • پس از مدتی یادگیری زبان آلمانی، اگر بتوانید با آلمانی زبان‌ها صحبت کنید، پیشرفت قابل‌توجهی را مشاهده خواهید کرد. در هر زبانی بخشی از گرامر در صحبت‌های عامیانه به کار گرفته نمی‌شوند یا جور دیگری از آن‌ها استفاده خواهد شد. بهتر است با موارد این چنینی آشنا باشید.

 

بهترین تکنیک برای یادگیری گرامر آلمانی

 

کتاب های آموزش زبان آلمانی

از جمله نکات دیگری که در آموزش زبان آلمانی باید به آن توجه شود، کتاب های آموزش زبان آلمانی است. برخی از افراد ممکن است بخواهند یادگیری این زبان را به صورت خودآموز شروع کنند. در این حالت انتخاب کتاب های آموزش زبان آلمانی، بخش مهمی از روند مطالعه آن‌ها خواهد بود. پیش از آغاز یادگیری به این روش، بهتر است با یک استاد زبان آلمانی مشورت کنید تا بهترین منابع را به شما معرفی کنند. در این روش کتاب های آموزش زبان آلمانی علاوه بر آن که منبعی برای یادگیری یک زبان جدید هستند، نقش یک معلم را نیز ایفا می‌کنند.

 

از طرف دیگر اگر از طریق یک موسسه آموزشی نیز برای بهره‌مندی از آموزش زبان آلمانی اقدام کرده باشید، باز هم کتاب های آموزش آلمانی نقش مهمی در روند پیشرفت شما خواهند داشت. نکته بسیار مهم در این زمینه این است که همیشه کتاب‌هایی را انتخاب کنید که هم سطح با دانش شما باشند. استفاده از کتاب‌هایی بالاتر از سطح سواد آلمانی شما، نه تنها به افزایش سوادتان کمک نخواهند کرد، بلکه ممکن است سبب دلزدگی شما از این زبان شوند؛ به همین خاطر حتماً کتاب‌هایی را تهیه کنید که فهم آن‌ها برایتان دشوار نباشد.

 

قدم به قدم یادگیری زبان آلمانی

حال که با جزئیات یادگیری زبان آلمانی آشنا شدید، بیایید به طور خلاصه قدم به قدم این فرایند را مرور کنیم:

 

 • تصمیم بگیرید که چه روشی برای آموزش زبان آلمانی مناسب‌تر است. می‌توانید از کلاس‌های حضوری و آنلاین استفاده کرده یا روش Self Study را انتخاب کنید.

 

 • اگر شرکت در کلاس‌ها را انتخاب می‌کنید، یک آموزشگاه معتبر را پس از تحقیق و بررسی در نظر بگیرید.

 

 • از میان اساتید یک آموزشگاه نیز بهتر است، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. اگر از آشنایانتان کسی در کلاس‌ها شرکت کرده، از او پرس و جو کنید. اگر نه می‌توانید یک جلسه آزمایشی در کلاس‌ها شرکت کنید.

 

 • کتاب های آموزش آلمانی معتبر، مناسب با سطح خودتان را خریداری کنید.

 

 • تکرار و تمرین مداوم را از یاد نبرید.

 

قدم به قدم یادگیری زبان آلمانی

 

نتیجه‌گیری

برای آموزش زبان آلمانی حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ چیز به اندازه تمرین و تکرار نمی‌تواند در پیشرفت شما نقش داشته باشد. حتماً بخشی از روز را به مرور دانسته‌ها و یادگیری مفاهیم جدید اختصاص دهید. امیدواریم با تلاش و پشتکار خودتان و کمک مجموعه فرالن، بتوانید به بالاترین سطح رضایت از یادگیری یک زبان جدید برسید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی