hambergermenu

۴ راه کاهش تاثیر دخالت‌ اطرافیان در روابط همسران

واقعیت این است که در عمل نمیتوان همیشه میزان دخالت‌ها را به صفر نزدیک کرد. چراکه بخشی از ماجرا به ویژگی‌های شخصیتی والدین بازمی‌گردد، که البته همسران توانایی تغییر دادن آنها را ندارند.

اما این به معنای آن نیست که در مقابل دخالت‌ها باید سوخت و ساخت، بلکه میتوان با راه‌کارهایی عوارض این دخالت‌ها را به‌ویژه در روابط همسران کم کرد.

با مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید.

 

1️. بعضی وقت‌ها چشم‌ها را ببندید

شاید این راه چندان جوان‌پسندانه نباشد. اصلاً اگر به بعضی از جوانان بگویید بهتر است برخی چیزها را بشنوید، اما به روی خودتان نیاورید به آنان برمی‌خورد که یعنی من ادا دربیاورم که ناشنوا هستم و چیزی نمیشنوم! یا مگر من نابینا هستم؟ به تصور این افراد هر چه به اصطلاح تیزتر باشند و مچ اطرافیان را بهتر بگیرند، نشان‌دهنده‌ی زرنگی آنان است.

اما اگر همین افراد کمی با خود روراست باشند، می‌بینند این به اصطلاح تیز بودن چه دردسرهایی که تا به‌حال برایشان نداشته است.

البته لازم به یادآوری است که قرار نیست به صورت افراطی و همیشه از این روش استفاده کنیم. بلکه استفاده‌ی مناسب و گاه‌گاهی از این روش می‌تواند هم به آرامش ما کمک کند و هم باعث شود احترام‌مان حفظ شود.

 

2️. به عنوان یک گزینه برای انتخاب نگاه کنید

گاهی اوقات این اطرافیان صحبت خود را به صورتی مطرح می کنند که امکان نادیده گرفتن آن به‌هیچ صورتی وجود ندارد، از طرفی آنان اصرار دارند حرفشان عملی شود.

 

در این شرایط با توجه به موضوع پیش آمده می توان حرف خانواده‌ها را در جلو آنان عملی کرد، اما بعداً مطابق نظر خود عمل کنیم.

شاید بگویید این کار چندان مؤدبانه نیست و اصلاً این کار به نوعی نفاق است.

اما… توجه داشته باشید شما بین بد و بدتر دارید دست به انتخاب می‌زنید، می توانید حرف والدین خود یا همسرتان را عملی نکنید و دلخوری ایجاد کنید یا می‌توانید به صورت آزمایشی نظر آنان را اجرا کنید تا در صورتی که نپسندید بعداً نظر خود را اعمال کنید.

 

3️. همسرتان را مسئول رفتار اقوامش ندانید

گاهی اوقات واکنش همسران به دخالت اطرافیان باعث می‌شود روابط آنان تحت تأثیر این موضوع قرار بگیرد و دعوا و کشمکش ایجاد شود. این موقعیت به‌ویژه زمانی ایجاد می شود که همسران همدیگر را مسئول دخالت‌های خانواده‌ ها تلقی می‌کنند و در نتیجه هر دلخوری و ناراحتیی که از خانوادهی همسر خود پیدا می‌کنند از چشم او می‌بینند و واکنش نشان می دهند.

 

اما این اشتباه چرا پیش می‌آید؟ بسیاری از همسران این موضوع را شنیده‌اند که در زمان دخالت خانواده‌های هر کدام از طرفین همان فرد باید با خانوادهاش صحبت کند.

 

به عنوان مثال اگر خانواده‌ی عروس دخالت نابه‌جا می‌کنند، عروس مسئول صحبت با آنان است. اما گاهی این مسئولیت باعث برداشتی نادرست میشود به این معنا که افراد تصور میکنند اگر همسرشان مسئول صحبت با خانواده‌اش باشد پس مسئول صحبت‌های آنان نیز هست!

برای جلوگیری از ایجاد عوارض بیشتر در روابط شما و همسرتان سعی کنید رفتار خانواده‌اش را به پای او ننویسید.

 

4️. بدگویی‌ها را کاهش دهید

یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند عوارض دخالت اطرافیان را به‌شدت افزایش دهد، بدگویی‌های احتمالی پیش همسر است.

شاید درد دلی که هرازگاهی بیان شده است و البته طی آن احترام خانواده‌ی همسر هم حفظ می شود عوارض چندانی بر روابط بین همسران نداشته باشد، اما مطمئن باشید اگر قرار به گله‌گذاری دائمی باشد، شما گره‌ای را که می‌شد با دست بازش کرد فقط با دندان سفت‌تر کرده‌اید!

 

مطالب پیشنهادی روانشناسی و موفقیت

میلیاردر های جهان IT5 کار ساده برای شاد تر زیستنترفندهای افزایش اعتماد به نفس
ترفندهای  واضح تر صحبت کردنآشنایی با فن بیان۱۰ نشانه بلوغ و رشد شخصیتی
کارهایی که نباید به خاطر آن ها عذر خواهی کنیمتاثیر مدل ذهنی در موفقیت نقش اعتماد به نفس در موفقیت
رمز پنهان موفقیتبرنامه ریزی و مدیریت زمان برای موفقیتتوصیه های خواندنی برایان تریسی برای موفقیت

 

 

منبع : کانال تلگرامی دکتر لیلا جبلی

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی