hambergermenu

۵ رشته تحصیلی هنری ایده آل برای دختران

رشته‌های تحصیلی زیر شاخه گروه هنر

انتخاب رشته تاثیر زیادی بر زندگی افراد دارد؛ که در ادامه این می‌تواند شغل فرد را در آینده نیز تحت تاثیر قرار دهد. یکی از رشته‌های تحصیلی که امروزه مورد توجه افراد زیادی به خصوص دختران قرار گرفته است، رشته تحصیلی هنر است.

 

هنر یک واژه کلی است که دارای زیر مجموعه و زیر شاخه‌های گوناگونی است که دانش آموزان می‌توانند گرایش مورد علاقه خود را انتخاب کنند و به تحصیل آن بپردازند. در ادامه به معرفی چند مورد از رشته‌های پرطرفدار می‌پردازیم که با بررسی آن شما به راحتی می‌توانید در این تصمیم گیری عمل کنید.

 

5 رشته تحصیلی ایده آل برای دختران گروه هنر

با توجه به این موضوع که برخی محدودیت‌ها برای دختران در جامعه امروزی ما وجود دارد باید فاکتور جنسیت را هم در حین انتخاب رشته تحصیلی حتما مد نظر گرفت. این موضوع به این معنی نیست که چند مورد از رشته‌های به طور کلی حذف می‌شوند؛ بلکه با توجه به تفاوت‌های شخصیتی و فردی بین افراد باعث می‌شود که این انتخاب راحت تر پیش رود.

 

در رشته‌های هنر و قبولی برای هر یک تنها دانش نظری کافی نیست و به طور معمول اغلب با یک امتحان عملی نیز همراه هستند. پشنهاد می‌شود جزوه‌های لازم اساتید بزرگ گروه هنر را در یک مرکز  خدمات دانشجویی که قیمت پرینت پشت و رو و آن به صرفه است چاپ کنید و با مطالعه زیاد خود را آماده آزمون کنید. در ادامه به بررسی 5 رشته تحصیلی ایده آل برای دختران گروه هنر می‌پردازیم.

 

·       سینما

 

پرینت رنگی ارزان برای سینما

 

یکی از زیر شاخه‌های پرطرفدار هنر، سینما است. در این رشته شما به دانش کلی در مورد گرایش‌های مختلف فیلم سازی اعم از کارگردانی، بازیگری، تدوین، فیلم نامه نویسی و غیره می‌رسید. با توجه به توانمندی‌های زیادی که در تحصیل این رشته کسب می‌کنید در آینده می‌توانید به راحتی از هر یک از توانمندی‌ها استفاده کنید و شغل مورد علاقه خود را برگزینید. هرچه استعداد و علاقه تان بیشتر باشد برای آموختن و خلاقیت و نو آوری خود را چاشنی آن کنید به موفقیت‌های بیشتری در این رشته دست می‌یابید.

 

·       عکاسی

 

عکاسی یک رشته ایده آل برای دختران

 

امروزه ثبت وقایع و مستند کردن حوادث حتی ساده ترین اتفاقات از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل نیاز به عکاسی همواره حس می‌شود. شما با تحصیل در این رشته به راحتی می‌توانید به یک بازار کار خوب در آینده دست یابید.

 

حوزه‌های مختلفی که برای فعالیت در عکاسی وجود دارد برای مثال شما می‌توانید به عنوان عکاس خبری با خبرگذاری‌ها و سایت‌های خبری مختلف همکاری داشته باشید، یا اینکه به عنوان عکاس برای روزنامه‌ها و مجلات مختلف همکاری داشته باشید. عکاسی مدلینگ هم یکی از زیر شاخه‌هایی است که به راحتی می‌توانید با آن به در آمد‌های بالایی دست یابید و با طراحان مختلف لباس و یا فروشگاه‌ها همکاری داشته باشید. در صورتی که علاقه به کار در محیط‌های فراتر از موارد ذکر شده داشته باشید می‌توانید در حوزه عکاسی صنعتی مشغول به کار شوید.

 

یکی از مزیت‌های این رشته در این مورد است که شما تنها محدود به یک حوزه نمی‌شوید و می‌توانید به صورت همزمان بر روی پروژه‌های مختلف کار کنید؛ همچنین می‌توانید با افراد دیگر در حوزه معماری یا طراحی صعنتی همکاری داشته باشید.

 

·        گرافیک ( ارتباط تصویری )

 

گرافیک یک رشته ایده آل برای دختران

 

در دنیای ماشینی امروز سرعت زندگی و پیشرفت در همه حوزه‌ها افزایش یافته است و این موضوع باعث این شده است که افراد تمایل کمتری به خواندن متن‌های طولانی و یا حتی کوتاه از خود نشان بدهند؛ همچنین افراد تمایل دارند که ذهن خود را به چالش بکشند و صرفا با خواندن یک متن درصد پذیرش آن در افراد پایین تر است. همه این موارد باعث شده است که امروزه اهمیت نماد‌ها و تصاویر بسیار بیشتر از قبل شود و پیامی‌که فرد قصد رساندن آن را دارد به صورت بصری و با برقراری ارتباط و نوعی کنکاش ذهنی و تصویری به او برساند.

 

چاپ هر یک از آثار شما به عنوان نمونه کار برای ارائه به کارفرما و یا نصب در محل‌های مختلف نیز از موضوعاتی است که باید به آن توجه داشته باشید و قیمت پرینت رنگی را مد نظر بگیرید. در تمامی ‌موارد ذکر شده اهمیت رشته گرافیک به طور واضح دیده می‌شود. شما برای تحصیل در این رشته علاوه بر اینکه باید به یادگیری دروس و مهارت‌های تعریف شده در رشته بپردازید؛ بلکه افزایش تجربه و کسب مهارت‌های جدید نقش زیادی در موفقیت شما دارند. شما حتی در حین تحصیل نیز می‌توانید مشغول به کار بشوید.

 

·       نقاشی

 

نقاشی یک رشته ایده آل برای دختران

 

معمولا همه ما از کودکی و زمان مدرسه واژه هنر را با نقاشی می‌شناسیم و در واقع این دو واژه دو جزء جدا نشدنی از هم هستند. داشتن دانش در زمینه نقاشی در واقع نوعی پایه و زیر بنا برای تمامی‌گرایش‌های هنر است چرا که هر یک کمابیش با طراحی و نقاشی در هم آمیخته هستند. شما با تحصیل در این گرایش از هنر می‌توانید به دانش در مورد تاریخچه نقاشی و سبک‌های مختلف آن دست یابید.

 

در ادامه شما می‌توانید به فروش نقاشی‌های خود و یا برگزاری نمایشگاه و شرکت در جشنواره و مسابقات مختلف مشغول شوید. تدریس کردن مهارت نقاشی نیز یکی از راه‌های کسب درآمد در این رشته است؛ البته شما می‌توانید در پوستر سازی و طراحی صحنه تئاتر نیز مشغول به کار شوید و پس از کسب تجربه لازم با چاپ کتاب به عنوان یک استاد هنری شناخته شوید.

 

·       طراحی صنعتی

 

طراحی صنعتی گزینه مناسبی برای دختران

 

یکی از رشته‌های تحصیلی زیر شاخه هنر که شما را به سرعت می‌تواند وارد بازار کار کند گرایش طراحی صنعتی است. با تحصیل در این رشته شما به تنهایی نیاز به دانش در حوزه هنر و طراحی ندارید بلکه در وهله اول باید دانش خود در زمینه کامپیوتر و نرم افزار‌های مختلف طراحی و دیزاین بالا ببرید. شما با داشتن خلاقیت در این حوزه و توجه به جزئیات و عناصر موضوع مورد نظر حود می‌توانید با هنری که دارید از خشن بودن تبلیغات و طراحی‌های صنعتی بکاهید و آن را در نظر مخاطبین جذاب کنید.

 

داشتن دانش در زمینه علوم مختلف به خصوص روانشناسی و جامعه شناسی به شما بسیار کمک می‌کند. در برخی موارد نیاز است که شما طراحی که انجام داده اید؛ در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه پایین به مرحله استفاده انبوه برسانید؛ در چنین شرایطی قیمت پرینت سیاه و سفید برای شما مسئله بسیار مهمی‌است. این رشته کمک زیادی به تبلیغات و شناخت محصول به جامعه هدف و مخاطبان ‌می‌کند. نو آوری و خلاقیت و داشتن نگاهی نو به تما‌می ‌اجزای پیرامون در موفقیت شما در این رشته کمک شایانی ‌می‌کند. دقت به تبلیغات‌های خارجی و ایده گرفتن از آن نیز ‌می‌تواند دید جدیدی به شما بدهد.

 

گرایش‌های مختلف رشته هنر برای دختران

همانطور که ذکر شد در رشته هنر گرایش و زیر شاخه‌های بسیاری وجود دارند که با توجه به علاقه و هدفی که برای آینده خود در سر دارید؛ می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب کنید. رشته هنر با داشتن گرایش‌های زیاد این قدرت انتخاب را به شما ‌می‌دهد تا در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی