hambergermenu

۶ ایده برای چیدمان مبل در فضای کوچک

 

چیدمان مبل در خانه کوچک

 

با توجه به کوچک تر شدن متراژ خانه ها، چیدمان درست تاثیر زیادی در ایجاد هماهنگی و نظم میان لوازم خانه و تناسب آن ها با یکدیگر دارد. هنگام تزئین و چیدمان یک فضای کوچک، نکات خاصی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. در ادامه این مقاله ارائه‌ی چند راهکار مفید برای چیدمان مبل در فضاهای کوچک را با شما در میان می‌گذاریم.

 

انتخاب رنگ های روشن برای دلباز تر شدن فضا

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در فضایی طراحی شده با رنگ های روشن احساس خوشایندی پیدا کنید. رنگ های روشن نور را به خوبی از خود منعکس می‌کنند و سبب روشن تر بودن فضا می‌شوند. این موضوع با ایجاد خطای دید فضا را بزرگتر از حد معمول نشان می‌دهد و تاثیر زیادی در دلباز تر بودن محیط می‌شود. انتخاب رنگ روشن برای فرش و مبلمان که کانون اصلی چیدمان هستند بیشترین تاثیر را بر روی دکوراسیون منزل دارد.

 

استفاده از یک پالت رنگی خنثی در اتاق نشیمن کوچک، بهترین راه برای بزرگتر نشان دادن فضا است. رنگ های سفید، کرم، طوسی و زرد را برای دیوار ها و مبلمان راحتی انتخاب کنید.

 

اندازه گیری درست فضای چیدمان و نقطه های کانونی

 

چیدمان مبل و تلویزیون در فضای کوچک

 

اندازه گیری دقیق فضا، در چیدمان خانه های کوچک اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که بدون اطلاع دقیق از متراژ نشیمن اقدام به خرید مبلمان کنید؛ امکان دارد مبل خریداری شده بزرگتر از فضای چیدمان شما باشد. از سویی دیگر راهرویی برای رفت آمد را در نظر بگیرید تا به راحتی از فضای نشیمن مبل استفاده کنید.

 

چیدمان اتاق نشیمن کوچ را حول محور یک نقطه کانونی مشخص شده برنامه ریزی کنید تا مرکزیت چیدمان مشخص شود. تلویزیون بهترین نکته کانونی برای چیدمان فضاهای کوچک می‌باشد. از سویی دیگر پنجره ها، شومینه و یا کنج دیوار نیز می‌تواند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود. مبلمان و سایر لوازم پذیرایی منزل را در اطراف نقطه کانونی قرار دهید تا چیدمانی واضح را به نمایش بگذارید.

 

دکوراسیون مدرن و خلوت؛ جایگزین مناسب  برای مبلمان سلطنتی

برای چیدمان کامل اتاق نشیمن کوچک، مطمئن شوید که نوع مبلمان مناسبی دارید. امروزه استفاده از دکوراسیون مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است. در دکوراسیون مدرن، تمامی المان ها در ساده ترین حالت خود طراحی می‌شود که در عین حال کارایی زیادی دارد. خرید مبل راحتی ساده با نشیمن نرم، دسته های اسفنجی و پشتی های راحت از مهم ترین پارامتر های دکوراسیون مدرن شناخته می‌شود.

 

انتخاب این مبلمان علاوه بر ایجاد آرامش فضای مناسبی برای جلوی تلویزیون و استراحت های روزانه است. در فضاهای کوچک، هر چقدر وسیله‌ی کمتری وجود داشته باشد، فضا بهتر به نظر می‌رسد. بنابراین، فقط وسایل ضروری را نگه دارید.

 

ایجاد جلوه های عمیق با استفاده از آینه

آینه‌ها نه تنها نور را منعکس می‌کنند، بلکه عمق فضا را بیشتر از حد معمول نمایش می‌دهند و در نتیجه ، فضا را وسیع‌تر نشان می‌دهند. آینه های قدی و چراغ دار انتخابی مناسب برای چیدمان های مدرن و آینه های چوبی برای چیدمان های سلطنتی و یا کلاسیک مناسب هستند. توجه داشته باشید که رنگ چوب و طرح ظاهری آینه همخوانی کافی با چیدمان منزل را داشته باشد.

 

چیدمان متقارن را برای مبلمان خود انتخاب کنید

 

چیدمان مدرن

 

بهره گیری از تقارن همه چیز را واضح تر و راحت تر در مقابل چشم به نمایش می‌گذارد و به طور خودکار فضا را آرام و منظم می‌کند. با این حال خیلی ساده پیش نروید، یک اتاق نشیمن آپارتمانی را با استفاده از عناصر طبیعی همانند گلدان های سبز و یا میز های چوبی متمایز کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشد. مبل ال مدرن تقارن خوبی را نوع طراحی خود دارد و فضای مناسبی برای ایجاد یک کنج مهیج در منزل است.

 

چیدمان مبل در پذیرایی مربعی

 

چیدمان مبل در پذیرایی مربعی

 

برای چیدمان مبل در پذیرایی مربعی، دست شما باز است و تنوع زیادی وجود دارد. انتخاب دو کاناپه در کنار دو یا چهار تک نفره، گزینه مناسبی برای چیدمان پذیرایی مربع شکل است. مبل نئوکلاسیک ست مناسبی برای یک دکوراسیون شگفت انگیز در پذیرایی مربعی شکل است. چیدمان قرینه را به خوبی می‌توانید در پذیرایی مربعی شکل تکمیل کنید. برای ایجاد مرز بین آشپزخانه و نشیمن از یک میزناهارخوری متناسب با فضای در دسترس استفاده کنید. در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید مبل را با دیگر وسایل منزل، مانند میزها و صندلی‌ها، ترکیب کنید تا هماهنگی بیشتری در فضا ایجاد شود

 

به یاد داشته باشید که انتخاب مبل برای خانه‌ی کوچک بیش از همه به سلیقه شما بستگی دارد. با این حال، با استفاده از نکات فوق، می‌توانید به یک انتخاب عالی برای فضای خود برسید.

 

منبع    https://sayadecor.com/

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *