آشنایی با مهاجم جدید پرسپولیس : اوساگونا

آشنایی با مهاجم جدید پرسپولیس اوساگونا

آشنایی با مهاجم جدید پرسپولیس : اوساگونا .

 

با بخش اخبار ورزشی از مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید .

 

کریستین اوساگوآنا که فصل گذشته مدتی در ذوب آهن بازی می کرد، یکی از خریدهای پرسپولیس در نقل و انتقالات نیم فصل بود. مهاجمی که دوران پرفراز و نشیبی در فوتبالش تجربه کرده است.

اوساگوآنا ۲۹ ساله که برای تقویت خط حمله سرخ پوشان بار دیگر به لیگ ایران بازگشته، گذشته جالبی دارد که در ادامه بعضی از آن ها را مرور می کنیم.

۱- کریستین اوساگوآنا، اهل نیجریه است اما فوتبال حرفه ای خود را از کشور بنین آغاز کرده. او با ۱۹۴ سانتی متر قد، دقیقاً هم قد شیخ دیاباته مهاجم استقلال است.

۲- کریستین در سال ۲۰۱۵ به تیم راجا کازابلانکا منتقل شد و در این باشگاه مراکشی دوران خوشی را تجربه کرد. یکی از خاطرات خوب این مهاجم، به بازی با کایزر چیفس در جام باشگاه های آفریقا برمی گردد که اوساگوآنا ۲ گل برای راجا می زند.

۳-  اوساگوآنا در سال های اخیر، مدام تیمش را تغییر داده. یک فصل در میشلن بلژیک، یک فصل و نیم در وسترلو در لیگ ۲ بلژیک، نیم فصل در ام صلال قطر، نیم فصل در ذوب آهن، نیم فصل در ججو یونایتد کره و حالا در پرسپولیس.
۴-  اوساگوآنا در سال ۲۰۱۴ توسط استفن کشی به تیم ملی نیجریه دعوت شد و در کارنامه او دو بازی ملی دیده می شود. کریستین در اولین بازی ملی اش، در دقیقه ۹۰ جانشین احمد موسی شد و ۲دقیقه بازی کرد. در بازی مقابل آفریقایی جنوبی هم کمتر از نیم ساعت فرصت بازی پیدا کرد و با همین ۳۰ دقیقه، پرونده بازی های ملی او بسته شد.

۵- او در طول فوتبالش تا به حال هیچ وقت هت تریک نکرده. در دوران فوتبالش هم در لیگ، فقط ۲ بار موفق شده که در یک بازی ۲ گل بزند. یک بار برای راجا کازابلانکا و یک بار هم در دسته ۲ بلژیک برای وسترلو.

۶-  نکته جالب درباره این مهاجم آن است که هیچ وقت مصدومیتی طولانی مدت نداشته و در طول دوران فوتبالش، هیچ وقت پنالتی نزده است.

۷-  او برای ذوب آهن در لیگ فقط یک گل زد اما سه گل او در لیگ قهرمانان آسیا، مقابل الکویت، الغرافه قطر و الوصل امارات باعث شد که کره ای ها برای خرید او متقاعد شوند.

۸-  اوساگوآنا در لیگ کره جنوبی، ۱۱ بار به میدان رفت که در ۴ بازی از ابتدا در ترکیب اصلی بود. حاصل کار او یک گل برای ججو بود. در مجموع این مهاجم در ۶ فصل اخیر ۲۲ گل زده که بهترین عملکردش در لیگ مراکش (۶ گل در یک فصل) بوده.

۹- شماره محبوب اوساگوآنا شماره ۹ است. او در وسترلو، ام صلال و ججو همین شماره را پوشیده. در ذوب آهن شماره ۱۸، در راجا شماره ۳۳ و در میلشن شماره ۱۲ برتن کرده. حالا که شماره ۹ در اختیار مهدی ترابی است، این مهاجم شماره ۹۹ را انتخاب کرده.

۱۰-  بیشترین ارزشی که اوساگوآنا داشته، ۴۰۰ هزار یورو بوده و سایت ترانسفرمارکت در حال حاضر ارزش او را ۳۵۰ هزار یورو برآورد کرده.

۱۱- اوساگوآنا به خاطر سبک فوتبالش، معمولاً زیاد کارت زرد می گیرد اما در این سال ها کمتر اخراج شده.

همچنین می تونید نیم نگاهی به مطالب زیر داشته باشید .
مطلب پیشنهادی
بیوگرافی علی علیپور + عکس های صفحه اینستاگرام
مطلب پیشنهادی
بیوگرافی بوژیدار رادوشوویچ دروازه بان پرسپولیس + عکس های همسر

 

مطلب پیشنهادی
بیوگرافی محمد انصاری + پست های اینستاگرام

 

 

اگر دوست داشتید یه نگاهی هم به اخبار باشگاه پرسپولیس داشته باشید .

 

مطلب پیشنهادی
خبر جدید مذاکرات پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ

 

مطلب پیشنهادی
درخواست عجیب کالدرون از مسئولان پرسپولیس !

 

مطلب پیشنهادی
اظهار نظر ترابی در مورد قهرمانی پرسپولیس با کالدرون

 

مطلب پیشنهادی
کلین شیت بوژیدار رادوشویچ مقابل نساجی قائم شهر

 

مطلب پیشنهادی
بهترین بازیکنان پرسپولیس در دیدار با نساجی

 

مطلب پیشنهادی
جر و بحث دو بازیکن پرسپولیس در تمرین

 

مطلب پیشنهادی
پست جدید شجاع خلیل زاده پس از برد گل گهر در اینستاگرام

 

مطلب پیشنهادی
شوک به ستاره ملی‌پوش پرسپولیس

 

مطلب پیشنهادی
کریم انصاری فرد پرسپولیسی می شود؟

 

منبع :
ارتش سرخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *