hambergermenu

بررسی انواع کلاس های پروازی

 

بررسی انواع کلاس های پروازی

 

وقتی صحبت از سفر هوایی لوکس می‌شود، دو گزینه اصلی که به ذهن می‌رسد، بلیط پرواز فرست و بیزینس کلاس است. در این مطلب، به بررسی و مقایسه این دو کلاس پروازی خواهیم پرداخت.

 

تفاوت پرواز بیزینس کلاس و فرست کلاس چیست؟

پرواز فرست کلاس

 

پرواز فرست کلاس

 

پرواز فرست کلاس، بالاترین سطح از لوکس بودن در پروازها است. مسافران فرست کلاس از خدمات ویژه‌ای مانند پذیرش اختصاصی، انتقال با خودروی لوکس به پای پرواز در فرودگاه و دسترسی به سالن‌های cip مجهز و یا لانژهای اختصاصی فرست کلاس ایرلاینها بهره‌مند می‌شوند که خدمات آن با سایر لانژها متفاوت میباشد.

 

در بدو ورود به هواپیما مهمانداران هواپیما از شما استقبال کرده و شما را به کابین اختصاصی هدایت میکنند. عموما ایرلاین ها برای مسافران فرست کلاس خود گیفت های هدیه تهیه میکنند همچنین بعضی از ایرلاین ها به منظور افزایش احساس راحتی مسافران خود برای آنها پک های اختصاصی و لباس خواب نیز در نظر میگیرند.

 

صندلی‌های این کلاس معمولاً به صورت اتاقک‌های خصوصی هستند که به راحتی به تختخواب تبدیل می‌شوند. در این کابین اختصاصی مینی باری پر از نوشیدنی ها و انواع تنقلات وجود دارد.

 

ارائه انواع غذاهای با کیفیت با منوی اختصاصی از جمله سایر امکانات این سطح میباشد. در پرواز فرست کلاس محدودیتی برای سفارش غذا ونوشیدنی وجود ندارد و منو این کلاس هواپیمایی برابر با منوی یک هتل 5 ستاه وجود دارد.

 

در کابین های فرست کلاس مانیتوری بزرگ با امکان دیدن انواع ویدئو ها، بازی ها و موزیک های جدید وجود دارد.

 

همچنین امکان تنظیم نور کابین و شخصی سازی آن نیز وجود دارد.

 

در بعضی از ایرلاین ها مانند ایرلاین امارات امکان دوش گرفتن و استحمام نیز فراهم شده است. البته مدت زمان دوش گرفتن بسیار محدود و در حدود 5 دقیقه میباشد.

 

در بعضی از ایرلاین ها فروشگاهی نیز ایجاد شده است که میتوانید از آنها خرید کرده و در هواپیما آن را دریافت نمایید.

 

البته امکانات نام برده شده بیشتر برای ایرلاین های خارجی می باشد و پرواز فرست کلاس توسط ایرلاین های ایرانی به دلیل قدیمی بودن ناوگان هوایی و عدم وجود هواپیماهای بزرگ قابل ارائه نیست. از جمله بهترین ایرلاین هایی که خدمات فرست کلاس با کیفیتی ارائه می کنند شرکت هواپیمایی امارات، قطرایرویز، لوفتهانزا و…. میباشند.

 

پرواز بیزینس کلاس

 

پرواز بیزینس کلاس

 

بیزینس کلاس، گزینه‌ای محبوب برای مسافران کسب‌وکار و آن‌هایی که به دنبال ترکیبی از راحتی و کارایی هستند، می‌باشد. صندلی‌های بیزینس کلاس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فضای کافی برای استراحت و خواب راحت را فراهم می‌کند. خدمات پذیرایی در این کلاس پروازی شامل غذاهای باکیفیت و نوشیدنی‌های متنوع است، اما نه به لوکسی که در فرست کلاس ارائه می‌شود.

 

بیزینس لانژ از لانژهای معمولی و اکونومی متفاوت هستند. این لانژها معمولاً امکاناتی مانند منو غذایی با گاها 160 نوع غذا فراهم شده است.

 

امکان گرفتن اتاق خواب برای مسافرانی در بعضی از ایرلاین ها به همراه حمام و محیطی با امکانات کامل برای دوش گرفتن فراهم شده است.

 

همچنین در بیزینس لانژها فضایی اختصاصی برای کودکان فراهم شده است که به بازی و تماشای کارتون های مختلف بپردازند.

 

در بعضی از ایرلاین ها مانند بیزینس لانژ ترکیش فضایی برای گذراندن اوقات فراغت از جمله بازی گلف و … فراهم شده است.

 

در ایران بیزینس کلاس ایران ایر و ماهان معروف است.

 

تفاوت‌های کلیدی پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس

در حالی که هر دو کلاس خدمات و امکانات برتری نسبت به اکونومی ارائه می‌دهند، تفاوت‌های عمده‌ای نیز در آنها وجود دارد:

 

پروازهای فرست کلاس راحتی و خصوصیت بیشتری نسبت به بیزینس کلاس ارائه می‌دهد فاصله صندلی ها در این سطح بیشتر است و فضای خصوصی تری در اختیار مسافر قرار دارد. در حالی که صندلی‌های بیزینس کلاس نیز به تخت‌های راحتی تبدیل می‌شوند، اما اغلب فاقد جدایی کامل هستند و امکانات کمتری نسبت به فرست کلاس دارند.

 

در فرست کلاس، غذاها و نوشیدنی‌ها اغلب بهتر از کلاس بیزینسی است. در مقابل، بیزینس کلاس نیز غذاهای باکیفیت ارائه می‌دهد، اماپذیرایی در فرست کلاس بسیار لاکچری تر از فرست کلاس است.

 

بلیط‌های فرست کلاس به طور کلی گران‌تر از بیزینس کلاس هستند. این تفاوت قیمت به دلیل سطح بالاتر خدمات، راحتی و امکانات ارائه شده در فرست کلاس است.

 

این تفاوت‌ها باعث می‌شوند که مسافران بر اساس نیازها و بودجه خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند. برای کسانی که به دنبال بالاترین سطح از لوکس بودن و راحتی هستند، فرست کلاس انتخاب ایده‌آلی است، در حالی که بیزینس کلاس گزینه‌ای عالی برای سفرهای کاری و راحتی است که هنوز هم از سطح بالایی از خدمات و امکانات برخوردار است.

 

در ایران برای مسافران بیزینس کلاس ایرلاین ها خدمات CIP فرودگاه امام و CIP در سایر فرودگاههای بین المللی نظیر مشهد، شیراز و اصفهان فراهم است. بعضی از ایرلاین ها برای راحتی مسافران بیزینس طبق قرارداد با سالن های cip خدمات رایگان به مسافر ارائه می دهند و به عبارتی ایرلاین مربوطه هزینه سرویس های cip را متقبل می شود. در سالهای اخیر ایرلاین های امارات، ترکیش، قطر، ماهان ، ایران ایر، فلای دوبی و عمان ایر برای مسافران بیزینس کلاس خود خدمات cip رایگان ارائه داده اند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی