hambergermenu

بهترین مدل‌های پیانو یاماها (انواع پیانوهای دیجیتال و آکوستیک یاماها)

 

پیانو یاماها

 

بهترین مدل‌های پیانو یاماها به لحاظ کیفیت و صدا، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. یاماها یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین برندهای پیانو است. شرکت یاماها طی سال‌ها تجربه و تلاش، تکنولوژی‌های برتر را در ساخت پیانوهای خود بکار برده است. بنابراین، انتخاب بهترین مدل پیانو از بین محصولات یاماها می‌تواند یک تصمیم سخت باشد. این کمپانی در طراحی و ساخت پیانو بسیار کارآمد بوده و دارای مدل‌های مختلف با تنوع بسیار زیاد است. ما در این مقاله بهترین مدل‌های پیانو یاماها را بر اساس ویژگی‌ها و عملکرد آن بررسی خواهیم کرد.

 

معرفی تعدادی از بهترین مدل‌های پیانو یاماها

 

بهترین پیانو یاماها

 

در این قسمت از مقاله، تعدادی از کاربردی‌ترین مدل های پیانو یاماها را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید برای خرید پیانو از برند یاماها نهایت دقت را به خرج دهید. همچنین بتوانید پیانویی با کیفیت که مطابق با نیازتان باشد را خریداری نمایید. برخی از بهترین مدل‌های پیانو یاماها عبارتند از:

 

 1. 1. پیانو گرند یاماها مدل CFX: این مدل پیانو دارای صدایی قدرتمند و زیبا است و به عنوان یکی از بهترین مدل‌ها در دسته‌ی Grand Piano شناخته می‌شود.

 

 1. 2. پیانو یاماها مدل U1: این پیانو از لحاظ صدا، نگهداری و ساختار بسیار با کیفیت است و برای کلاس درس‌های آکادمیک و علمی مناسب است.

 

 1. 3. پیانو یاماها YDP-184: این مدل پیانو دیجیتال، حساس به لمس است و صدایی واقع‌بینانه از خود نمایش می‌دهد. این مدل برای عاشقان موسیقی بسیار مناسب است.

 

 1. 4. پیانو یاماها CP4: این پیانو دیجیتال یکی از بهترین مدل‌ها برای استفاده بر روی صحنه می باشد که دارای صدای واقع‌بینانه ای مطابق صدای پیانو های آکوستیک است.

 

 1. 5. پیانو یاماها AvantGrand N3X Hybrid: این مدل پیانو، هیبریدی و پیشرفته است که ترکیبی از صدای پیانو آکوستیک و فناوری دیجیتال را ارائه می‌دهد. صدای بسیار واقع‌بینانه و نزدیک به صدای پیانوهای گرند را به خوبی احیا می‌کند.

 

 1. 6. پیانو دیجیتال یاماها P125: این مدل یکی از بهترین پیانوهای دیجیتال یاماهاست. پیانو p125 به دلیل داشتن کیفیت بسیار بالا در کنار قیمت مناسب برای کسانی که بودجه محدودتری دارند، انتخاب بسیار خوبی است که در عین حال می تواند نیاز آنها را برآورده کند.

 

مقایسه تعدادی از بهترین مدل‌های پیانو یاماها

یکی از روش‌های کاربردی برای انتخاب یک پیانو ایده‌آل، مقایسه کردن دو یا چند پیانو، از نظر قابلیتهای مختلف با یکدیگر است. توجه داشته باشید که انتخاب بهترین مدل‌های پیانو یاماها به تعداد زیادی از عوامل مانند سلیقه، بودجه و هدف شما از استفاده آن بستگی دارد. بهتر است قبل از خرید، مدل‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و با توجه به نیازها و معیارهای خود، مناسب ترین پیانو را انتخاب کنید. در ادامه تعدادی از کاربردی ترین و بهترین پیانوهای برند یاماها را به لحاظ برخی ویژگی‌ها مورد مقایسه قرار خواهیم داد:

 

پیانو یاماها YDP 144 و پیانو یاماها YDP 164

 

مدل های پیانو یاماها

 

در مقایسه پیانو یاماها ydp 144 با 164 میتوان گفت که هر دو از برترین محصولات یاماها در دسته پیانوهای دیجیتالی هستند. این دو محصول، برخی ویژگی‌های مشابه دارند و همچنین اختلافاتی نیز دارند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 

 1. 1. کیفیت صدا: هر دو پیانو دارای صدای با کیفیتی هستند که بسته به تنظیمات برند و تکنولوژی و کیفیت بلندگوها، صدای طبیعی و واقعی پیانو را تولید می کنند.

 

 1. 2. کیفیت کلاویه ها: هر دو پیانو دارای کلاویه های سنگین هستند که کیفیتی در حدود یک پیانو آکوستیک دارند.

 

 1. 3. تعداد صداها: YDP 144 دارای 10 تن صدا است در حالی که YDP 164 دارای 10 صدای اصلی و 50 صدای اضافی می باشد.

 

 1. 4. تعداد آپشن‌ها: YDP 144 به عنوان یک مدل ابتدایی‌تر، قابلیت های کمتری دارد. از جمله اینکه قابلیت ضبط و پخش خودکار را ندارد. در حالی که YDP 164 دارای تمام آپشن‌ها از جمله ضبط و پخش خودکار است.

 

 1. 5. قیمت: YDP 144 با توجه به داشتن کمترین آپشن‌ها و ویژگی‌ها، قیمتی ارزان تر دارد. در حالی که YDP 164 قابلیت ها و ویژگی‌های بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتری دارد.

 

پیانوهای YDP و CLP یاماها

این دو پیانو در بین بهترین مدل‌های پیانو یاماها هستند و هر دو برای نوازندگان پیانو مبتدی و حتی حرفه ای طراحی شده‌اند. همچنین با توجه به نیازهای هر نوازنده، می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. در ادامه مقایسه پیانوهای ydp و clp یاماها  را از لحاظ ویژگی ها و تفاوت‌های اصلی بین این دو نوع پیانو بیان کرده‌ایم:

 

 1. 1. صداها و نمونه سازی: پیانوهای YDP به طور کلی از صداهای جدیدتر و بهتری برخوردار هستند. CLP دقیقترین نمونه سازی صدا را ارائه کرده و لایه های صدا را به طور مناسب پوشش داده است.

 

 1. 2. کلاویه ها: پیانوهای YDP دارای کلاویه های تک زننده کامپیوتری هستند، در حالی که در طراحی CLP، کلاویه های چوبی متحرک جهت تجربه بیشتر نواختن وجود دارند. کلاویه های چوبی تجربه نواختن بیشتری را ایجاد کرده و به نوازنده کمک می‌کنند که احساس بهتری از سنگینی کلاویه بدست آورد.

 

 1. 3. پشتیبانی دیجیتالی: هر دو پیانو از پشتیبانی دیجیتالی برخوردار هستند. اما پیانوهای CLP دارای بیشترین آپشن‌ها و امکاناتی مانند قابلیت اتصال به کامپیوتر، استفاده از نرم افزارهای پیانو و ضبط و پخش موزیک می‌باشند.

 

 1. 4. طراحی و ظاهر: هر دو دستگاه دارای طراحی زیبا و ظاهری مدرن هستند. اما مدل‌های CLP دارای یک رابط کاربری بزرگتر و نمایشگرهای لمسی بزرگتری هستند.

 

معرفی چند نمونه پیانو دیجیتال برای شروع

در ادامه تعدادی از بهترین انواع پیانو دیجیتال یاماها را معرفی کرده‌ایم؛ که برای شروع کار نوازندگی مناسب هستند. این پیانوها در اصل دیجیتال بوده، ولی عملکردی مشابه پیانوهای واقعی دارند. نوازندگان مبتدی یا حرفه‌ای می‌توانند از انواع پیانوهای دیجیتال استفاده کنند؛ و تجربه نوازندگی با این پیانوها را کسب کنند. ۴ نمونه از انواع پیانو دیجیتال برای شروع عبارتند از:

 

 • پیانو دیجیتال کلاسیک: این نوع پیانو دیجیتال کاملا به پیانو کلاسیک سنتی شبیه است. دارای صفحه کلید ۸۸ تایی است و شامل صداها و تنظیماتی است که صدای پیانو کلاسیک را تداعی می‌کنند.اما به هیچ نمی‌توان گفت که این مدل یک نوع پیانو آکوستیک است. زیرا امکاناتی همچون اتصال به هدفون دارد؛ که باعث تفاوت کامل این پیانو با سایر پیانو‌های آکوستیک یا واقعی می‌شود.

 

 • پیانو دیجیتال الکترونیک: این نوع پیانو دیجیتال دارای صداها و تنظیماتی است که برای موسیقی الکترونیک و پاپ مناسب است. این پیانو دارای قابلیت‌هایی مانند صداهای سینتی سایزر و درام کیت ها است.

 

 • پیانو دیجیتال سنگین: این نوع پیانو دارای کلیدهای سنگین است که حس نوازندگی واقعی و وزن کلیدهای پیانو واقعی را به شما می‌دهد. این پیانو برای نوازندگان حرفه ای یا کسانی که به دنبال تجربه واقعی از نواختن پیانو هستند؛ مناسب است.

 

 • پیانو دیجیتال همه کاره: این نوع پیانو دارای صداها و تنظیمات متنوعی است که به شما اجازه می‌دهد سبک‌های مختلف موسیقی را نواخته و پخش کنید. همچنین دارای صدای پیانوهای مختلف، صداهای استرینگ، صداهای بادی و … است. این پیانو رابط های متنوعی برای اتصال به کامپیوتر، تلفن همراه و سایر دستگاه ها نیز دارد.

 

سخن پایانی

همانطور که در بررسی بهترین مدل‌های پیانو یاماها مشاهده کردیم؛ برند یاماها پیانوهای مختلفی با کیفیت و آپشن‌های متفاوتی را تولید می‌کند. اما دلیل اصلی تفاوت بین پیانوهای مختلف برند یاماها، حرفه‌ای یا مبتدی بودن این پیانوها است. برخی از پیانوها برای نوازندگان مبتدی و برخی دیگر برای نوازندگان حرفه‌ای طراحی می‌شوند. پیانوهای دیجیتال برای شروع کار نوازندگی پیانو و تجربه حس واقعی نواختن پیانو مناسب هستند. اما به مرور زمان باید پیانوهای حرفه‌ای تری بنوازید. در حالت کلی به دلایلی مانند قابلیت ضبط صدا و وصل شدن به هدفون، پیانوهای دیجیتال برای موسیقیدانان حرفه‌ای و علاقمندان به موسیقی به عنوان جایگزینی مناسب برای پیانوهای آکوستیک در نظر گرفته می‌شوند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی