hambergermenu

راهکار های برگزاری یک جشن مناسب + پیشنهادات و انتقال تجربیات

برگزاری یک جشن ممکن است به نظر برسد که کار پیچیده ای است، اما با داشتن برنامه ریزی مناسب و توجه به جزئیات، می توانید یک جشن موفق برگزار کنید تا همه در خانه یا هرجایی از آن لذت ببرید.

 

راهکار های برگزاری یک جشن مناسب + پیشنهادات و انتقال تجربیات

 

در زیر چند مرحله برای برگزاری یک جشن را ذکر می کنم که حتما به شما کمک خواهد کرد:

 

1. هدف: ابتدا باید هدف خود را برای برگزاری جشن مشخص کنید. آیا قصد دارید تولد خود را جشن بگیرید؟ آیا قصد شما جشن سالگرد ازدواج است؟ چه مناسبت دیگری را میخواهید جشن بگیرید؟ هدف شما به شما در تعیین سبک و نوع جشن کمک خواهد کرد به عنوان مثال اگر هدف شما برگزاری یک جشن تولد است باید آهنگ تولد را لیست کنید تا محیطی شاد را فراهم کنید اما اگر سالگرد ازدواج مد نظر شماست باید موزیک های عاشقانه را در دستور کار قرار دهید.

 

2. تعیین تاریخ و محل: تعین تاریخ و محل جشن نقطه شروع خوبی است. این به شما کمک می کند در پلان های دستورالعمل های دقت کافی داشته باشید و بتوانید برای اجرای یک جشن عالی نقشه بکشید به گونه ای میتوان گفت که این انتخاب مهم ترین انتخاب برای برگزاری جشن است زیرا که انتخاب مکانی اشتباه تمام جشن را تحت تاثیر خود قرار میدهد اما در نقطه ی مقابل انتخاب مکانی مناسب در برگزاری جشنی با شکوه به شما بسیار کمک خواهد کرد.

 

3. لیست افراد دعوت شده: بر اساس هدف جشن و محل برگزاری، تعیین کنید که چه تعداد افراد را دعوت کنید و لیست دقیق آنها را بسازید در این مرحله باید بسیار دقت کنید چرا که اشتباه در تعداد نفرات یا نفرات اشتباه میتواند به برگزاری جشن شما صدمه وارد کند.

 

4. تزئینات: تزئینات جشن می تواند به جوانب بصری و جذابیت جشن کمک کند. استفاده از بالون ها، پرچم ها، گل ها و دکوراسیون های دیگر می تواند فضای شما را زیباتر کند.

 

بهتر است اگر آدم خوش سلیقه ای نیستید از خوش سلیقه ها برای تزئین مکان جشن کمک بگیرید تا به آن مکان جلوه ی بسیار زیبایی بدهید.

 

از تهیه سیستم صوتی قافل نشوید میتوانید از سایت های موسیقی بهترین آهنگ ها را دانلود کنید تا به لحاظ صوتی هم مشکلی نداشته باشید.

 

5. منو: اگر قصد دارید غذای خوراکی در جشن سرو کنید، منو را طبق سلیقه خودتان تعیین کنید. مطمئن شوید که منو شامل غذاهای مختلف باشد تا به نظر عمومبعد  مناسب به نظر برسد برای اینکار میتواند یک غذای اصلی به عنوان مثال قرمه سبزی و یک غذای فرعی مثل کوکو درست کنید نیازی نیست خودتان را اذیت کنید و بیش از اندازه غذا درست کنید باید بتوانید حدس بزنید که چه مقدار غذا برای تعداد نفرات دعوت شده کافی است و کمی هم بیشتر درست کنید که در صورت لزوم غذا کم نیاورید!

 

از پیش غذا قافل نشوید! معمولاً برای جشن ها پیش غذا ژله استفاده میشود که میتوان آن را به راحتی درست کرد البته اگر بتوانید آموزش درست کردن ژله های دو رنگ یا حتی سه رنگ و طرح دار را هم ببینید و اجرا کنید عالی میشود.

 

بعد از غذای اصلی میتوانید از بین تنقلات و خوراکی های آماده به عنوان مثال تخمه را انتخاب کنید که پایه ثابت تمام مهمانی ها و جشن های ایرانیست.

 

6. انتخاب نوشیدنی مناسب: نوشیدنی بسیار مهم است اما برای انتخاب یک نوشیدنی باید در لحظه ی اول به فصل فکر کنید! در چه فصلی هستید آیا زمستان است؟ یا تابستان؟ اگر در فصول سرما بودید پیشنهاد من به شما انتخاب نوشیدنی گرم نظیر :چای ،قهوه ،نسکافه ،شیر داغ ،شیرکاکائو و هات چاکلت است. اگر هم در فصل گرما بودید هیچ چیز جای نوشیدنی های خنک را نمیگیرد نوشیدنی های مثل : آب پرتغال ،یخ در بهشت ،آب آلبالو ،شبرت آب لیمو ،خاک شیر ،تخم شربتی و … .

 

7. سرگرمی: فعالیت های سرگرم کننده در جشن می تواند به شادابی و خلاقانه بودن جشن کمک کند. بازی های فعال، مسابقات، نمایش ها و موسیقی می توانند جزئیات جالبی برای جشن شما باشد.

 

میتوانید در انتهای جشن یک بازی جذاب انجام بدهید که خاطره ای زیبا را از آن روز بسازد. پانتومیم ،مافیا، ورق ،بازی های فکری و … از بازی های محبوب این روز ها است.

 

8. خدمات: احتمال دارد مهمان ها بخواهند از خدمات خانه ی شما نظیر حمام یا اتاق خواب استفاده کنند یا شاید هم شب در خانه ی شما بخوابند!

 

باید خود را برای این موضوع آماده کنید تا از قبل برای این قبیل اتفاقات برنامه ریزی کرده باشید.

 

9. بدرقه ی مهمانان: حتما مهمان های خود را به طرز مناسبی بدرقه کنید تا جای هیچ حرف و حدیثی را باقی نگذارید و بتوانید به نحو احسنت جشن را به پایان برسانید.

 

آرزو میکنم توانسته باشم تا اندکی به برگزاری جشن شما کمک کنم، شاد باشید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *