hambergermenu

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

بسیاری از افراد به دنبال سفری کوتاه مدت به کشور کانادا برای دیدار عزیزان خود یا برای انجام کاری مهم هستند که می‌توانند از طریق ویزای توریستی کانادا اقدام کنند.

 

این ویزا در دو نوع چند بار ورود Multiple visa و یک‌بار ورود Single visa ارائه می‌شود.

 

در ویزای مولتیپل کشور کانادا این امکان فراهم شده تا بتوانید چند بار وارد خاک کشور کانادا شوید‌‌. بعد از انجام مراحل درخواست ویزا و ارائه مدارک و انگشت‌نگاری، پروسه بررسی پرونده شما توسط سفیر وزارت کانادا آغاز خواهد شد.

 

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

 

این پروسه بنابر عواملی چون اعتبارسنجی، بررسی سابقه فرد و بررسی منابع مالی، ممکن است از 41 روز تا 121 روز طول کشد.

 

مدت زمان جواب دهی سفارت کانادا به ویزای توریستی

زمانی که پروسه تقاضای شما برای مهاجرت کوتاه‌مدت به کشور کانادا اتمام یابد و مرحله انگشت‌نگاری را انجام دهید، پروسه بررسی مدارک شما از سوی سفارت کشور کانادا آغاز می‌شود.

 

نوع ویزای توریستی شما می‌تواند در زمان اتمام پروسه بررسی و جواب‌دهی به آن موثر باشد.

 

همچنین پروسه تقاضا برای صدور ویزا و انجام مراحل آن کار پیچیده‌ای است که اگر به درستی مراحل آن را طی نکنید با ریجکت ویزای خود مواجه می‌شوید.

 

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

به‌طور معمول می‌توان گفت که بعد از ثبت درخواست خود باید مدت 41 الی 121 روز را صبر نمایید تا جواب ویزا برای شما ارسال گردد.

 

البته در برخی مواقع و بنابر دلایلی ممکن است این بازه زمانی تغییر کند و صدور ویزای توریستی شما در زمان کوتاهی انجام شود.

 

مدت‌زمان صدور ویزای توریستی کانادا در انواع مختلف آن نیز از دوره 1 الی 6 ماهه متفاوت خواهد بود؛ بنابراین در ابتدا بهتر است که با انواع ویزای توریستی این کشور آشنا شوید.

 

البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر پرونده‌های شما دارای نقص باشد، ممکن است زمان صدور ویزا افزایش یابد یا در انتها با ریجکت آن مواجه شوید.

 

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

 

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در دو نوع یک‌بار ورود یا Single Visa و ویزای چندبار ورود یا Multiple Visa وجود دارد که شما می‌توانید باتوجه به نیاز خود اقدام به دریافت آن کنید.با راه ابریشم می‌توانید درصد اخذ ویزای خود را بالا برده و به راحتی ویزای توریستی کشور کانادا را اخذ نمایید.

 

انواع ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • ویزای مولتیپل یا پنج ساله: ویزای Multiple Visa که به آن ویزای مولتیپل نیز می‌گویند، مناسب برای افرادی بوده که تنها برای دیدار عزیزان خود به کشور کانادا قصد سفر دارند. این ویزا به مدت 5 سال برای فرد متقاضی صادر می‌شود که می‌تواند در طول این مدت چندین بار وارد خاک کشور کانادا شده و به مدت 6 ماه در کشور کانادا اقامت کند.البته مدت صدور ویزای مولتیپل متناسب با تاریخ اعتبار پاسپورت شما خواهد بود. اگر تاریخ اعتبار پاسپورت شما تا سه سال باشد، این ‌مجوز به مدت سه سال برای شما صادر می‌شود. در واقع مدت ویزای توریستی مولتیپل از یک الی پنج سال متغیر است.
 • ویزای سینگل کانادا Single visa: اگر برای مدت کوتاهی خواستار وارد شدن به خاک کشور کانادا هستید، بهتر است از ویزای توریستی سینگل استفاده کنید. این ویزا در واقع محدود به زمان کوتاهی است و شما باید در زمان معین شده به کشور کانادا سفر کنید و بعد از اتمام زمان ویزا به کشور خود بازگردید. ویزای سینگل تنها یک‌بار صادر می‌شود.

 

انواع ویزای توریستی کانادا

 

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

در برخی مواقع ممکن است بر اثر دلایلی چون داشتن نقص در مدارک یا سابقه کیفری، با ریجکت ویزای خود مواجه شوید.

 

افسر سفارت کانادا در طی بررسی مدارک و پرونده شما اگر با نقصی در مدارک، اطلاعات هویتی نادرست و سوء سابقه پیشینه یا عدم سلامت شما روبه‌رو شود، پاسخ ریجکتی ویزا را برای شما ارسال می‌کند.

 

شما بعد از بررسی دلایل ریجکت شدن پرونده خود می‌توانید مجدداً مدارک خود را تکمیل کنید و به سفارت کانادا ارائه نمایید تا بررسی شود.

 

سایر دلایل ریجکت ویزای کانادا عبارتند از:

 

 • عدم اطمینان افسر از پایان سفر یا بازگشت شما به ایران
 • عدم ‌توجیه اقتصادی برای تحصیل یا اقامت در کانادا
 • نداشتن مانده حساب کافی
 • نداشتن سابقه مناسب سفر مناسب چون سفرهایی به کشورهای اروپایی، انگلیس و…
 • نداشتن دلیل قوی برای سفر به کانادا
 • قانع‌کننده نبودن هدف شما برای بازدید از کشور کانادا
 • ناقص بودن مدارک

 

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

 

عوامل موثر بر افزایش مدت پاسخ دهی به ویزای توریستی کانادا

از دلایل تاخیر جواب‌دهی ویزای توریستی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقص در مدارک: مدارک هویتی که شما در هنگام درخواست ویزا در سایت بارگذاری می‌کنید و برای وزارت کانادا ارائه می‌دهید، اهمیت ویژه‌ای دارند. در صورتی که نقصی در مدارک شما باشد بدون ‌شک زمان زیادی را باید برای دریافت جواب ویزای خود صبر کنید. در واقع این مسئله باعث می‌شود تا پروسه بررسی اطلاعات شما و مدارک‌تان بیشتر طول بکشد و در انتها ممکن است با ریجکت ویزا مواجه شوید.
 • اعتبارسنجی مدارک: افسر ویزا برای بررسی مدارک شما نیاز به برقراری ارتباط با دپارتمان‌های مختلفی دارد تا از اعتبار مدارک و درست بودن اطلاعات پرونده اطمینان حاصل نماید. همچنین سازمان‌های تاییدکننده منابع مالی ممکن است زمان زیادی را صرف اعتبارسنجی مدارک مالی شما کنند و این موضوع باعث تاخیر جواب‌دهی به ویزای شما شود.
 • سوابق متقاضی: کشور کانادا در بیشتر مواقع از ورود افرادی با سابقه کیفری، ارتباط با گروه‌های تروریستی، عدم سلامت یا مجرمانی که دارای سابقه حبس در زندان را داشتند، جلوگیری می‌کند. روند بررسی سابقه افراد نیاز به مدت زمان طولانی دارد که در صورت وجود سابقه کیفری در پرونده ممکن است با تاخیر در جواب‌دهی ویزا مواجه شوید.
 • مسئله مالی: هزینه‌هایی که برای هر یک از ویزاهای توریستی در نظر گرفته می‌شود، متفاوت است. در روند اخذ ویزا، منابع مالی شما مورد بررسی قرار داده می‌شوند و باید هزینه‌های مختلفی را بپردازید که در صورت عدم پرداخت یا دیرکرد آن با تاخیر صدور ویزا مواجه خواهید شد.
 • سایر مسائل: شما باید قبل از صدور ویزا، مراحل مربوط به اثبات سلامت خود را ارائه کنید تا صدور آن با اختلال مواجه نگردد.

 

عوامل موثر بر افزایش مدت پاسخ دهی به ویزای توریستی کانادا

 

عوامل موثر در کاهش مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

در ابتدا بهتر است بدانید که هیچ عاملی برای کاهش زمان صدور یا جواب‌دهی ویزای توریستی کانادا وجود ندارد و زمان صدور آن بستگی به نظر وزارت کشور کانادا دارد.

 

در واقع پروسه بررسی ویزای شما و جواب‌دهی به آن یک الی شش ماه خواهد بود.

 

البته اگر فردی، بیماری در کانادا داشته باشد که نیازمند ورود به کشور کانادا در کمترین زمان ممکن باشد، باید این مطلب را در درخواست خود ذکر کند.

 

شما می‌توانید متنی در باب این موضوع نوشته و همراه مدارک برای اثبات آن تحویل آفیسر دهید.

 

همچنین در هنگام انجام پروسه درخواست ویزا سعی کنید که پرونده و مدارک خود را به صورت کامل برای وزارت کانادا ارائه دهید؛ زیرا وجود نقص در مدارک و اطلاعات شما، باعث به طول انجامیدن زمان پاسخ‌دهی به ویزای توریستی خواهد شد.

 

عوامل موثر در کاهش مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

 

سخن پایانی

مدت زمان پاسخ‌دهی به ویزای کانادا و زمان صدور آن بعد از اتمام‌ پروسه انگشت‌نگاری حدود ۱ الی ۶ ماه طول می‌کشد؛ اما عوامل بسیاری در زمان جواب‌دهی به ویزای توریستی کانادا موثر خواهند بود.

 

اگر مدارک شما دارای نقص باشد یا سابقه عدم سلامت، کیفری یا ارتباط با گروه‌های تروریستی داشته باشید ممکن است پاسخ‌دهی ویزای شما طول بکشد.

 

همچنین اگر مدارک شما و اطلاعات هویتی شما نادرست باشد با تاخیر در جواب‌دهی مواجه خواهید شد.

 

افسر وزارت کانادا برای بررسی اعتبار مدارک شما نیاز دارد تا با برخی از دپارتمان‌ها و سازمان‌های مختلف ارتباط برقرار کند‌.

 

اگر مدارک خود را به صورت کامل با مشخصات صحیح به سفارت کانادا ارائه دهید، ویزای شما در زمان مناسبی صادر می‌شود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی