hambergermenu

مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک

در این مقاله در خصوص تعمیر گیربکس اتوماتیک صحبت می کنیم. گیربکس اتوماتیک، توانست انقلابی را در صنعت خودرو به وجود بیاورد.

 

همانطور که می ‌دانید گیربکس‌ ها به دو دسته تقسیم می ‌شوند؛ گیربکس‌ های دستی و اتوماتیک انواع گیربکس را تشکیل می دهند. گیربکس های اتوماتیک می‌ توانند بسیار راحت‌ تر از گیربکس ‌های دستی عمل کنند اما این گیربکس ها نیز ممکن است مانند هر قطعه دیگری از ماشین دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشند. در ادامه بیشتر در خصوص این گیربکس‌ ها و تعمیرات آن ها صحبت می‌ کنیم. همچنین توضیح می دهیم که در چه مواقعی گیربکس شما دچار مشکل شده و باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 

نشانه های خرابی گیربکس ماشین

موارد مختلفی وجود دارند که نشان می دهند  نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین می باشد.‌ روشن بودن چراغ چک موتور یکی از این موارد است. هنگامی که این چراغ روشن می شود یکی از دلایل محتمل این است که گیبرکس ماشین دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر دارد. نویز یا صدا در گیبرکس اتوماتیک اگر مشاهده شود؛ می تواند نشان از این باشد که گیبرکس خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. از آن جایی که گیربکس های اتوماتیک بدون صدا کار می کنند با صدا کار کردن آن ها می تواند نشان دهنده مشکلی باشد.

 

مواردی که باعث خرابی گیربکس می شوند؟

موارد مختلفی ممکن است سبب شوند نیاز به استفاده از خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک داشته باشید. یکی از این موارد شستشوی موتور است.

 

اگر شستشو موتور ماشین هایی که گیربکس اتوماتیک دارند به درستی انجام نشود و رطوبت به وایرکشی ماشین برسد؛ در این صورت ممکن است برای گیربکس ماشین مشکلی جدی به وجود آمده و نیاز به تعمیر داشته باشد. عوض نکردن به موقع روغن گیربکس نیز یکی دیگر از دلایلی می باشد که باعث خرابی گیربکس ها می شود. ضعیف شدن باتری ماشین نیز می تواند بر روی گیربکس ماشین اثر داشته باشد. همچنین استفاده از چراغ های زنون نیز می‌ تواند برای گیربکس های خودرو مشکل به وجود آورده و در این صورت نیاز به تعمیر گیربکس به وجود بیاید.

 

تعمیرات گیربکس - گیربکس یار

 

مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مراحل مختلفی وجود دارد. ابتدا تست و عیب یابی انجام می‌ شود. تعمیرکاران باید به طور دقیق مطمئن شوند که کدام قطعه از ماشین شما دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد. بعد از این که علت اصلی مشکل شناسایی شد اقدام به تامین قطعات کرده و کار تعمیر گیربکس ماشین شما را انجام می‌ دهند.

 

نکاتی برای نگهداری گیبرکس اتوماتیک

برای نگهداری صحیح گیربکس اتوماتیک می ‌توان نکات مختلفی را رعایت کنید. در نظر گرفتن این نکات کمک کرده تا گیربکس ماشین شما دچار خرابی نشده و در نتیجه نیاز به پرداخت هزینه های اضافی و سنگین نداشته باشید. یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید؛ سرویس دوره ای گیربکس ماشین می باشد. سرویس دوره ای گیربکس اتوماتیک می‌ تواند از خراب شدن آن جلوگیری کند. به غیر از سرویس دوره ‌ای و نشان دادن ماشین خود به یک تعمیرکار متخصص، باید روغن و فیلتر گیربکس به موقع تعویض شوند.

 

کار تعویض روغن و فیلتر کاملا تخصصی بوده و برای انجام آن باید به تعمیرگاه های تخصصی مراجعه کنید. اگر سرویس دوره ای گیربکس ماشین به درستی انجام نشود؛ ممکن است گیبرکس ماشین دچار خرابی شده و این گونه نیاز به تعمیر داشته باشد.

 

چرا باید به تعمیرگاه تخصصی، برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مراجعه کرد؟

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک باید به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کرد. گیربکس های اتوماتیک پیچیدگی بیشتری از گیبرکس های دستی دارند. به علت پیچیدگی بیشتری که این قطعات دارند باید برای تعمیر آن ها نیز به افراد متخصص مراجعه کرد. تنها در این صورت است که می ‌توان اطمینان حاصل کرد که گیربکس ماشین شما به درستی تعمیر شده و در آینده نزدیک نیازی به تعمیر مجدد نخواهد داشت.

 

افرادی که در این زمینه دانش تخصصی داشته و همچنین تجربه کار تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو، تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷، تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۶ و تعمیر گیربکس اتوماتیک ال ۹۰ را داشتند؛ می توانند خودروی شما را به درستی تعمیر کنند.

 

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس یار

 

ویژگی های بهترین مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک

از جمله ویژگی ‌های بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک این است که بتواند کار تعمیر را در سریع‌ ترین زمان ممکن انجام دهد. در هر روز هفته شما به خودرو خود نیاز دارید و کار های مختلفی را با آن انجام می‌ دهید. در نتیجه اگر مشکلی برای ماشین شما به وجود بیاید؛ روال زندگی شما کمی مختل می شود. اهمیت بسیار زیادی دارد که تعمیرگاه‌ های گیربکس اتوماتیک بتوانند در کم ترین زمان ممکن ماشین شما را تعمیر کرده و تحویل دهند.

 

همچنین یک تعمیرکار حرفه‌ ای سعی می‌ کند به شما نکاتی را یادآوری کند. رعایت کردن آن نکات سبب می شوند از به وجود آمدن مشکل مجدد برای ماشین جلوگیری شود. در تعمیرگاه های حرفه ای از آن جایی که تعمیرکاران به مهارت و دانش خود اطمینان دارند؛ می توانند کیفیت تعمیرات خود را تضمین کنند و به شما این اطمینان را بدهند که کار تعمیرات به خوبی انجام شده است.

 

استفاده از قطعات با کیفیت برای تعمیر گیربکس اتوماتیک

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک، باید از قطعات با کیفیت استفاده کرد. افرادی که به طور حرفه‌ ای کار تعمیر گیربکس ماشین‌ های گوناگون را انجام می ‌دهند می‌ دانند که قطعات به کار رفته در تعمیرات اهمیت بسیار زیادی دارد.  اگر از قطعات با کیفیت و نو در کار تعمیر استفاده شود؛ تعمیر صورت گرفته کیفیت و مدت دوام بالایی خواهد داشت. اما اگر از قطعه های با کیفیت برای تعمیرات خودرو استفاده نشود ممکن است بعد از مدتی دوباره، ماشین دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر و خرید قطعه جدید داشته باشد. در نتیجه می توان گفت استفاده از قطعه های با کیفیت، هر چند کمی هزینه تعمیرات را گران تر می کند اما از نظر اقتصادی کاملا به صرفه بوده و می تواند بهترین گزینه موجود باشد.

 

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک به موارد مختلفی بستگی دارد. همان طور که می‌ دانید گیربکس‌ های اتوماتیک انواع مختلفی داشته و مشکلی که برای آن ها به وجود می آید می‌ تواند متفاوت باشد. از جمله فاکتور های که در هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک اثر می‌ گذارند نوع مشکل به وجود آمده و هزینه قطعات به کار رفته برای تعمیر می‌ باشد.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک گیربکس یار

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تهران، خ آزادی ،خ استاد معین، خ هاشمی، نرسیده به یادگار، روب رو ی بن بست عرفانی و بانک ملی،

 

تعمیرگاه گیربکس یار

 

در صورت نیاز بفرمایید تا لوکیشن ارسال کنیم

 

09124864095

 

0939486297

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *