hambergermenu

۰ تا ۱۰۰ مراحل برگزاری مراسم ترحیم و ختم

زمانی که یک فرد فوت می‌کند، خانواده او در شرایط بحرانی قرار می‌گیرند و در عین حال نیاز در سریع‌ترین زمان ممکن مقدمات لازم برای برگزاری مراسمات خاکسپاری، پذیرایی از مهمان‌ها و دیگر هماهنگی‌های مورد نیاز را انجام دهند.

 

در نتیجه دانستن روند کامل صفر تا صد برگزاری مراسم ترحیم و ختم برای فرد متوفی می‌تواند در شرایطی برایتان کاربردی باشد و اگر در این موقعیت قرار بگیرید، می‌دانید که دقیقاً چه کاری باید انجام بدهید و طبق چه مراحلی باید پیش بروید.

 

در این مطلب قصد داریم به طور کامل روند و مراحل برگزاری مراسم ترحیم برای یک فرد فوت شده را به صورت کامل ذکر کنیم. با توجه به این مراحل می‌توانید در چنین شرایطی بهترین اقدام را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

 

0 تا 100 مراحل برگزاری مراسم ترحیم و ختم

 

اخذ گواهی فوت

اولین کاری که بعد از فوت یک فرد باید انجام شود اخذ گواهی فوت است. در صورتی که فرد متوفی در منزل فوت کرده باشد، باید به منظور دریافت گواهی فوت به مراجع مربوطه و پزشکان دارای صلاحیت و تایید شده توسط وزارت بهداشت اقدام کنید. اما اگر فرد در بیمارستان فوت کرده باشد به صورت خودکار این آگهی فوت توسط بیمارستان برای مراجع ذی صلاح صادر خواهد شد.

 

شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر از مراحل دقیق اخذ گواهی فوت اطلاع کافی حاصل کنید:

راهنمای اخذ گواهی فوت 

 

انتقال فرد متوفی به محل خاکسپاری

بعد از اخذ آگهی فوت نیاز است تا فرد متوفی به محل مورد نظر برای خاکسپاری انتقال داده شود. اگر محل خاکسپاری بهشت زهرا است،

 

باید هماهنگی‌های لازم با آمبولانس جهت انتقال پیکر فرد فوت شده به آنجا صورت بگیرد. اما اگر فرد قرار است در شهر یا روستای آرامگاه خانوادگی خود به خاک سپرده شود، باید با آمبولانس‌های بخش خصوصی به منظور جابجایی هماهنگ کنید.

 

توجه داشته باشید که بعد از صدور آگهی فوت توسط پزشک نیاز است تا دیگر مجوزهای لازم برای خاکسپاری فرد در محل مورد نظر هم دریافت شود که پروسه پیچیده‌ای ندارد.

 

برای رزرو آمبولانس جهت انتقال فرد متوفی به محل خاکسپاری، خدمات سایت زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

رزرو آمبولانس حمل متوفی 

 

اطلاع رسانی به اقوام و آشنایان

در مرحله بعد باید به اقوام، دوستان و آشنایان فرد متوفی در خصوص فوت او اطلاع رسانی کنید تا تا بتوانند برنامه ریزی داشته باشند و شرایط لازم برای شرکت در مراسمات را فراهم کنند.

 

معمولا در این شرایط بزرگترهای خانواده باید با افراد دیگر تماس بگیرند و این خبر را به آنها اعلام کنند.

 

اما اگر فرد فوت شده آشنایان، دوستان یا همکاران زیادی دارد و باید اطلاع رسانی به صورت گسترده به افراد زیادی انجام شود، شما می‌توانید از خدمات ارسال پیامک انبوه و همگانی جهت اطلاع رسانی فوت فرد استفاده کنید.

 

آماده سازی و نصب آگهی ترحیم، بنر و پلاکارد

 

آماده سازی و نصب آگهی ترحیم، بنر و پلاکارد

آگهی ترحیم برای آگاه کردن دیگر افراد از قبیل هم محلی‌ها، دوستان و آشنایان در یک محله یا منطقه مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید در محل‌های مختلفی از قبیل تابلو اعلانات، دیوار خیابان‌ها و مساجد نصب شود.

 

انتخاب آگهی ترحیم مناسب فرد متوفی اهمیت زیادی دارد و در این روند شما باید به جنسیت و سن و سال فرد فوت شده توجه داشته باشید.

 

به عنوان مثال آگهی ترحیم افراد فوت شده خانم یا به اصطلاح مرحومه فاقد عکس است.

 

همچنین معمولاً شعرها و متن‌های موجود بر روی آگهی ترحیم برای افراد جوان با افراد مسن تفاوت دارد.

 

پیشنهاد می‌کنیم برای سهولت در این روند و اقدام سریع از آگهی ترحیم لایه باز استفاده کنید. این نوعی طرح های آگهی ترحیم لایه باز قابل ویرایش هستند و می‌توانید به صورت کامل از لحاظ جزئی و کلی آنها را تغییر دهید و سفارش سازی کنید.

 

همچنین اگر خودتان دانش این کارو نداشته باشید، می‌توانید از افراد متخصص در این حوزه که در زمینه چاپ بنر و پوستر فعالیت دارند کمک بگیرید. به علاوه شما می‌توانید برای چاپ و نصب پلاکارد و بنر تسلیت هم از این طرح‌های لایه باز استفاده کنید.

 

برای دانلود آگهی ترحیم لایه باز خام و قابل ویرایش سایت زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

آگهی ترحیم لایه باز قابل ویرایش 

 

کرایه اتوبوس برای حمل و نقل راحت تر افراد

در مرحله بعدی باید برای کرایه اتوبوس یا مینی بوس به منظور حمل و نقل افراد به مراسم تدفین و خاکسپاری اقدام کنید.

 

معمولا افرادی که خانواده یا قوم پر جمعیتی دارند با کرایه یک اتوبوس یا مینی بوس حمل و نقل افراد را راحت‌تر می‌کنند و به این صورت همه آشنایان و اقوام می‌توانند در یک زمان مشخص به اتفاق همدیگر در مراسم شرکت کنند و سر ساعت مشخص از مراسم به سمت مکان مشخصی بازگردند.

 

با این کار هم هماهنگی بهتری انجام خواهد شد و هم در زمان و هزینه‌های دیگران صرفه‌جویی می‌کنید.

 

برای کرایه اتوبوس و مینی بوس به منظور حمل و نقل افرا جهت شرکت در مراسمات خاکسپاری و ترحیم می‌توانید از خدمات سایت زیر استفاده کنید:

اجاره اتوبوس بهشت زهرا 

 

هماهنگی با مسجد جهت برگزاری مراسم

حالا باید جهت برگزاری مراسم یادبود فرد متوفی با مسجد محل زندگی آن فرد یا یکی از مساجد مورد نظر اقوام فرد هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. این هماهنگی ها شامل اختصاص زمان مشخصی در مسجد برای برگزاری مراسم، پخش پک‌های پذیرایی و مواردی از این قبیل است.

 

هماهنگی با مسجد جهت برگزاری مراسم

 

اجاره تالار برای پذیرایی بعد از مراسم

در آخر باید در خصوص هماهنگی و اجاره تالار برای پذیرایی از مهمانان بعد از مراسم خاکسپاری هم اقدامات لازم را بعمل بیاورید.

 

معمولاً بعد از مراسم خاکسپاری برای صرف ناهار افرادی که در مراسم شرکت کردند به سمت تالار پذیرای هدایت می‌شوند.

 

شما می‌توانید از تالارهای پذیرایی واقع در اطراف محل خاکسپاری فرد متوفی استفاده کنید که مسافت طولانی طی نشود و افراد بتوانند در سریع‌ترین زمان بعد از مراسم خاکسپاری به آنجا برسند.

 

معمولاً این تالارهای پذیرایی برای افراد ساکن پایتخت در اطراف بهشت زهرا تهران هستند. توجه داشته باشید که در مراسم خاکسپاری نیاز است تا آدرس دقیق تالار به افراد اعلام شود.

 

شما می‌توانید با مراجعه به سایت زیر بر اساس بودجه، تعداد مهمان‌ها و سطح نیاز خودتان تالار پذیرایی مناسبی را انتخاب کنید:

اجاره تالار پذیرایی مراسم ختم 

 

در این مطب سعی کردیم به طور کامل تمام مراحل مورد نیاز جهت هماهنگی های لازم برای برگزاری مراسم تدفین و ترحیم یک فرد متوفی را به شما بگوییم تا بتوانید در جریان کامل این روند قرار بگیرید و در شرایط پیش آمده بهترین اقدامات در سریع‌ترین زمان انجام دهید.

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی