hambergermenu

بهترین قیمت بیمه رو از کجا پیدا کنم؟ ۱۰ نکته مهم هنگام خرید بیمه

 

بهترین قیمت بیمه رو از کجا پیدا کنم؟ 10 نکته مهم هنگام خرید بیمه

 

بهترین قیمت بیمه از نظر افراد مختلف با هم تفاوت دارد. گاهی بهترین بیمه برای بیمه‌گزاران بیمه‌ای با پایین‌ترین قیمت است و گاهی نیز بهترین بیمه برای افراد بیمه‌ای است که خدمات و پوشش‌های زیادی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌کند.

 

اما بهترین قیمت بیمه رو از کجا بخریم؟ برای خرید بهترین قیمت بیمه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و یک شرکت بیمه مناسب را انتخاب نمایید. در ادامه این مقاله اطلاعاتی در مورد نحوه انتخاب بهترین قیمت بیمه را با شما در میان می‌گذاریم.

 

فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین قیمت بیمه‌نامه

اگر به دنبال یک بیمه‌نامه با قیمت مناسب هستید باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. برخی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب بیمه شخص ثالث ارزان قیمت باید مورد توجه بیمه‌گزاران قرار بگیرد به شرح زیر است:

 

 1. 1. انتخاب سطح پوشش‌های مناسب در انتخاب بیمه شخص ثالث

 

 1. 2. ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث

 

 1. 3. قیمت بیمه‌نامه و تضمین بهترین قیمت

 

 1. 4. سطح توانگری مالی شرکت بیمه

 

 1. 5. صدور سریع و ارسال رایگان بیمه‌نامه

 

 1. 6. رضایتمندی مشتریان از شرکت بیمه

 

 1. 7. پاسخگویی و پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته

 

 1. 8. تعدد مراکز پرداخت خسارت و امکان پرداخت خسارت سیار

 

 1. 9. مشاوره تخصصی رایگان قبل از خرید بیمه

 

 1. 10. امکان خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته واقعی

 

تاثیر انتخاب سطح پوشش مناسب بیمه در انتخاب بیمه شخص ثالث مناسب

 

1.     تاثیر انتخاب سطح پوشش مناسب بیمه در انتخاب بیمه شخص ثالث مناسب

بیشترین هزینه بیمه شخص ثالث به پوشش‌ها یا سقف تعهدات بیمه بستگی دارد. از طرفی بیمه مرکزی در هر سال حداقل سقف پوشش‌های بیمه را اعلام می‌کند.

 

لازم است بدانید که هزینه بیمه شخص ثالث خودرو با توجه به دیه انسان در ماه حرام محاسبه می‌شود. نرخ دیه در سال 1402 در ماه‌های حرام برابر با یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه غیرحرام برابر با 900 میلیون تومان است.

 

بر همین اساس حداقل پوشش بیمه شخص ثالث برابر با 30 میلیون و حداکثر میزان آن برابر 600 میلیون تومان است. لازم است بدانید که بیشترین سقف پوشش‌ها توسط شرکت‌های زیر به بیمه‌گزاران ارائه می‌شود:

 

 • شرکت بیمه کوثر

 

 • شرکت بیمه ایران

 

 • شرکت بیمه البرز

 

 • شرکت بیمه آسیا

 

2- ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث

داشتن بیمه شخص ثالث با حداقل سطح پوشش مالی برای همه دارندگان وسایل نقلیه موتوری اجباری است. اما توجه داشته باشید که اجباری بودن بیمه شخص ثالث نباید موجب شود در انتخاب سقف پوشش‌ها بی‌توجه عمل کنید. به هر حال زمانی می‌توانید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید که حداقل پوشش‌ها را خریداری نمایید.

 

3- قیمت بیمه‌نامه و تضمین بهترین قیمت

هزینه بیمه‌نامه یکی از فاکتورهای مهم برای افراد است. توجه داشته باشید که در مقایسه قیمت بیمه‌نامه باید خدمات را با توجه به هزینه سنجید. دقت کنید که ارزان بودن بیمه‌نامه نشانه برتری آن نیست همچنین گران بودن یک بیمه‌نامه نیز نشانه بهتر بودن آن نیست. شما می‌توانید برای خرید بیمه‌نامه با بهترین قیمت از سامانه‌هایی مانند بیمه‌دات‌کام استفاده نمایید. بیمه‌دات‌کام تضمین کننده بهترین قیمت بیمه‌نامه است.

 

4- سطح توانگری مالی شرکت بیمه‌گر

یکی از مواردی که در انتخاب بیمه شخص ثالث ارزان قیمت باید به آن توجه کنید، سطح توانگری مالی شرکت بیمه است. توانگری مالی شرکت بیمه نشان دهنده توانایی بیمه‌گر در جبران خسارت است. بنابراین همیشه انتخاب یک بیمه ارزان قیمت بهترین گزینه نیست. شما باید با انتخاب یک بیمه مناسب بتوانید بهترین خدمات را دریافت نمایید.

 

5- صدور سریع و ارسال رایگان بیمه‌نامه

از دیگر موارد مهم در انتخاب شرکت بیمه صدور سریع بیمه نامه است. همچنین با انتخاب یک شرکت بیمه که بیمه نامه را رایگان ارسال می کند شما هزینه کمتری را متحمل می‌شوید.

 

6- رضایتمندی مشتریان از شرکت بیمه

رضایتمندی مشتریان از شرکت بیمه را نباید دست کم بگیرید. شرکت بیمه‌ای که بیشترین سطح رضایتمندی را دارد خدمات بهتر و باکیفیت‌تری به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

 

7- پاسخگویی و پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته

پاسخگویی و پشتیبانی 24 ساعته در تمام ایام هفته یکی از مزایایی است که موجب می شود شما هزینه کمتری برای دست یابی به اطلاعات بیمه‌ای مدنظرتان پرداخت نمایید.

 

8- تعدد مراکز پرداخت خسارت و امکان پرداخت خسارت سیار

تعدد مراکز پرداخت خسارت موجب دریافت راحت‌تر خسارت می شود و دیگر نیازی نیست برای دریافت خسارت مسافت طولانی را طی کنید و متحمل هزینه‌های اضافه شوید. همچنین پرداخت خسارت سیار و ارسال کارشناس برای تعیین و پرداخت خسارت در محل حادثه یکی از امکانات خوب شرکت‌های بیمه است.

 

9- مشاوره تخصصی رایگان قبل از خرید بیمه

شرکت بیمه‌گری را انتخاب کنید که مشاوره رایگان و تخصصی قبل از خرید بیمه را به شما ارائه دهد. با این کار می‌توانید از هزینه‌های اضافی و انتخاب اشتباه خودداری کنید.

 

10- امکان خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته واقعی

خرید قسطی بیمه بدون نیاز به چک و سفته واقعی یکی از امکاناتی است که موجب می‌شود شما هزینه‌های زیادی را برای خرید بیمه نپردازید و بتوانید به راحتی بیمه شخص ثالث خود را خریداری کنید.

 

خرید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث از بیمه‌دات‌کام

انتخاب بهترین قیمت بیمه به موارد زیادی بستگی دارد. شما باید تمام فاکتورهای گفته شده در این مقاله را در نظر بگیرید تا بتوانید یک بیمه‌نامه مناسب را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

 

فراموش نکنید که ارزان ترین بیمه همیشه بهترین انتخاب نیست و باید تمامی نکات را در مورد انتخاب بیمه شخص ثالث در زمان انتخاب بیمه اعمال نمایید. اخیرا بیمه دات کام با اجرای کمپین بیمه دات کام فرق میکنه! با تضمین بهترین قیمت بیمه ماشین ۱۴۰۲ سعی در ارائه بیمه های خودرویی با تضمین قیمت را دارد.

 

 

 

دسته بندی :

دیدگاه ها

 • کمیل آبان ۲۰, ۱۴۰۲ :: ۹:۳۸ ق.ظ

  دهمین موردی که تو مقاله گفتید یعنی خرید قسطی بدون نیاز به چک و سفته واقعا مهم ترین مزیتشونه بعد از امکان مقایسه و پاسخگوییشون.

 • گوهری آبان ۲۱, ۱۴۰۲ :: ۸:۱۳ ق.ظ

  سلام. به نظرم اینکه یه بیمه ارزون باشه همیشه ملاک انتخاب نیست. باید ببینیم چی به دردمون میخوره. مرسی از محتوی خوبتون.

  • منصوری آبان ۲۷, ۱۴۰۲ :: ۸:۳۳ ب.ظ

   سلام ، بله دقیقا

 • الهه احمدی آبان ۲۲, ۱۴۰۲ :: ۷:۲۴ ق.ظ

  سلام. وقت شما بخیر. امکان این وجود داره که یک شرکت بیمه خسارت کسی رو نده چون توانگری مالی نداره؟ یا چون توانگری مالیش پایینه یا روی این ها نظارتی هست؟ مثلا اگر یه شرکتی توانگریش کم باشه اجازه فعالیت بهش نمیدن؟ ممنون از پاسخگوییتون.

  • منصوری آبان ۲۷, ۱۴۰۲ :: ۸:۳۱ ب.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر ، این مورد چون تخصصی هست بهتره که از کارشناس های بیمه پرسیده بشه

 • طاهری آذر ۱, ۱۴۰۲ :: ۷:۲۰ ق.ظ

  سلام. من برای مشاوره زنگ زدم خیلی خوب راهنمایی کردن. تخفیف هم چون توی کمپین شرکت کرده بودم داشتم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی