تاریخچه بارسلونا + افتخارات و حقایق باشگاه


تاریخچه بارسلونا + افتخارات و حقایق باشگاه را در ادامه با هم می خوانیم.

 

ستاره بی چون و چرای قرن جدید : شاید این لقب ، بهترین لقب barcelona بارسلونا باشد.

 

با باحال مگ همراه باشید.

 

حتی قبل از تغییر چشم انداز فوتبال با ابداع سبک تیکی تاکا، بارسلونا با نام تجاری و فوتبال بسیار تماشایی خود شناخته می شود.

 

آن ها در طول تاریخ طولانی و بی اندازه موفقیت آمیز خود، عناوین قهرمانی لالیگا و همچنین جام های قهرمانی کوپا دل ری را کسب کرده اند که به آن ها می توان لیگ قهرمانان و جام قهرمانان جام را نیز اضافه کرد.

 

به عنوان یکی از ثروتمندترین و محبوب ترین باشگاه های جهان، آن ها می توانند منحصراً بر پایه هواداران خود، سرمایه گذاری کنند.

 

بارسلونا از بدو تأسیس تا کنون نمادی اصلی از کاتالونیا و فرهنگ آن بوده است، همانطور که از شعار آن مشهود است: “فراتر از یک باشگاه” (Més que un club) .

 

 

کلیپی جالب از خاطره انگیز ترین لحظات بارسلونا

در ادامه ویدیویی از بهترین لحظات باشگاه بارسلونا را برای شما عزیزان قرار دادیم.

 

برای دیدن ویدیو روی آن کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعات اصلی بارسلونا

تاسیس: 1899

 

کشور: اسپانیا

 

شهر: بارسلونا

 

ورزشگاه خانگی

کارر دی مونتانر گراند (1905 – 1901)

 

کارترا دیورتا گراند (1909 – 1905)

 

کمپ دل کارر اینداستریا ( 1922 – 1909 )

 

کمپ دو لس کورتس (1957 – 1922 )

 

نیوکمپ (1957 تا کنون)

 

افتخارات آبی اناری های کاتالونیا

لالیگا ( لیگ اسپانیا ) : 26

 

کوپا دل ری ( جام حذفی اسپانیا ) : 30

 

جام اروپا | لیگ قهرمانان ( جام های اروپایی) : 5

 

جام برندگان جام اروپا ( سوپرکاپ اروپا) : 4

 

بازیکنان برجسته 

جوزپ سامیتیر، لاسلو کوبالا، پائولینو آلکانترا، یوهان کرایف، برند شوستر، آندونی زوبیزارتا، دیگو مارادونا، خوزه ماری باکرو، خولیو سالیناس، لوییس انریکه، گری لینکر، هریستو استویچکوف، میکل لادروپ، رونالد کومان، گئورگی هاجی، لوئیس فیگو، روماریو، دکو، ریوالدو، رونالدو، پاتریک کلایورت، رونالدینیو، کارلس پویول، ژاوی هرناندز، آندرس اینیستا، جرارد پیکه، لیونل مسی، لوئیس سوارز

 

رکوردهای باشگاه

بیشترین بازی : ژاوی (767)

بهترین گلزن : لیونل مسی (600)

 

تاریخچه تشکیل بارسا

در سال 1899 ، خوان گامپر، تصمیم گرفت که یک باشگاه فوتبال تشکیل دهد.

 

پس از اینکه یازده علاقه مند دیگر به آگهی روزنامه وی پاسخ دادند، این رویا به واقعیت تبدیل شد و بارسلونا به وجود آمد.

 

باشگاه جدید دوران خود را با موفقیت آغاز کرد.

 

بارسلونا بعد از باختن در بیزایا در فینال اولین دوره مسابقات کوپا دل ری در سال 1902 ، تا سال 1928 توانست 8 بار قهرمان این رقابت ها شود ( در مسابقات قهرمانی منطقه ای کاتالونیا نیز موفق بودند).

 

سال بعد، آن ها قبل از ورود به دوره نزول به دلیل درگیری های سیاسی در این کشور که سرانجام آنقدر بزرگ شد که منجر به وقوع جنگ داخلی اسپانیا و آغاز رژیم فرانکو گردید، قهرمان اولین دوره لالیگا شدند.

 

دوران خوان گامپر در بارسلونا بعد از اخراج وی از اسپانیا به دلایل سیاسی، ناگهان به پایان رسید.

 

چند سال بعد او خودکشی کرد.

 

جوزپ سانیول مدیر جدید بارسلونا شد. او یک سیاستمدار چپ گرا بود و این سرانجام منجر به مرگ وی نیز شد. وی در سال 1938 توسط رژیم فرانکو اعدام شد .

 

در حالی که زندگی تحت سلطه فرانکو از منظر سیاسی سخت و طاقت فرسا بود  ، این باشگاه در واقع مجبور شد نام خود را به بارسلونا تبدیل کند که کمتر کاتالانی به نظر می رسید و همچنین رنگ های کاتالانی را نیز از لوگوی خود حذف کردند.

 

اما تا دو دهه بعد از نظر منطقی برای باشگاه موفقیت آمیز بود و در دوره 1942 تا 1957 ، بارسلونا پنج قهرمانی لالیگا و پنج قهرمانی کوپا دل ری کسب کرد.

 

به دنبال انتقال به نیوکمپ تازه تاسیس، مسئولان این باشگاه تصمیم گرفتند دوران جدیدی را آغاز کنند و هلنیو هررا را به عنوان سرمربی جدید منصوب کردند.

 

تحت هدایت هررا – و با حضور برنده توپ طلا، لوئیز سوارز (نه بازیکن اروگوئه ای فعلی) به عنوان کاپیتان این تیم در زمین بارسلونا در طی سه سال موفق شد دو لالیگای پیاپی و یک کوپا دل ری را کسب کند.

 

اگرچه در دهه 60 بارسلونا تبدیل به اولین تیمی شد که رئال مادرید را در جام اروپا شکست می دهد، اما به طور کلی این دهه برای هواداران این باشگاه بسیار ناامید کننده بود.

 

با حضور دی استفانو، رئال مادرید حریف خیلی قدرتمندی به شمار می رفت و به همین دلیل بارسلونا برای دو دهه تنها دو قهرمانی کوپا دل ری کسب کرد.

 

در کمال تعجب، این موضوع در سال های بعد نیز تکرار شد.

 

در سال 1973 یوهان کرایف، ستاره هلندی به این باشگاه پیوست و یکی از دلایلی بود که این تیم موفق شد در سال 1974 برای اولین بار طی ده سال قهرمان لالیگا شود.

 

 

انتظار برای قهرمانی بعدی در لیگ دوباره بیش از ده سال به طول انجامید تا زمانی که آن ها توانستند تحت هدایت تری ونبلز دوباره قهرمان لالیگا شوند.

 

این دوره برای بارسلونا خوب پیش رفت و آن ها توانستند موفقیت هایی کسب کنند.

 

در این دوره، بارسلونا چهار جام حذفی (کوپا دل ری) و دو جام برندگان جام اروپا را از آن خود کرد.

 

تاثیر کرایف

در سال 1979 ، کرایف ایده ایجاد یک آکادمی فوتبال براساس اصول آکادمی مشهور آژاکس را ارائه کرد.

 

سرانجام پیشنهاد وی پذیرفته شد و ساختمان قدیمی کشور با نام لا ماسیا به مقر آکادمی تبدیل گردید.

 

در سال های بعد، لاماسیا به آکادمی پر افتخار فوتبال در کل جهان تبدیل شد و توانست ستارگان زیادی تحویل تیم اصلی بارسلونا دهد.

 

در لیست جوانان پرورش یافته لا ماسیا بازیکنانی نظیر پپ گواردیولا، ژاوی هرناندز، آندرس اینیستا، سسک فابرگاس، جرارد پیکه و لیونل مسی دیده می شوند.

 

سال 1988 با بازگشت کرایف به بارسلونا در سمت مربی به یاد آورده می شود.

 

او بلافاصله با ترکیب بازیکنان آکادمی مانند پپ گواردیولا و تکسیکی بگیریستین و ستارگان بین المللی مانند مایکل لادروپ، روماریو و هریستو استویچکوف، تیم رویایی خود را ساخت.

 

مهم تر از این، فلسفه فوتبال که کرایف که با خودش به این باشگاه آورد، به عنوان پله ای برای رسیدن به سیستم تیکی تاکا تبدیل شد.

 

در زمان کرایف، بارسلونا چهار قهرمانی پیاپی لالیگا، دو کوپا دل ری، یک جام برندگان جام اروپا و همچنین اولین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد.

 

 

کرایف علاوه بر تمام موفقیت های خود در بارسلونا، درب های این باشگاه را به روی سایر ستاره های مشهور هلندی باز کرد.

 

“ارتباط هلندی” بارسلونا در دهه 90 و اوایل هزاره جدید در اوج خود قرار داشت و ستارگانی نظیر رونالد کومان، پاتریک کلایورت و جیووانی ون برونکهورست به خصوص در این باشگاه دوران خوبی داشتند.

 

حضور هلندی ها به بازیکنانشان ختم نشد.

 

اندکی پس از ترک بارسلونا توسط کرایف از این باشگاه در سال 1996 ، لوئیز ون خال به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.

 

تحت هدایت او بارسلونا دو لالیگا، دو کوپا دل ری و یک جام برندگان جام اروپا را همگی پیش از شروع قرن جدید کسب کرد.

 

ورزشگاه پادشاه فوتبال اسپانیا

 

دوران جدید سلطه

از دست دادن لوئیز فیگو یکی از قهرمانان این باشگاه تا آن لحظه  و رفتن او به رئال مادرید در سال 2000 ضربه ای سخت برای بارسا و جاه طلبی های آن ها بود.

 

در اوایل دهه 2000 تغییرات زیادی در کادر مدیریتی باشگاه ایجاد شد، اما تا ورود هلندی دیگر در سال 2005 فرانک رایکارد اوضاع بهتر نشد.

 

رایکارد دقیقاً مانند هموطنانش کرایف و ون خال، با جذب ستارگان گرانقیمت بین المللی همچون رونالدینیو و همچنین استفاده از بازیکنان اسپانیایی مانند کارلس پویول، ژاوی و اینیستا، تیم فوق العاده ای را تشکیل داد.

 

بارسلونا در زمان حضور رایکارد، دو لالیگا و یک لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد.

 

شروع دوران پپ افسانه ای 

در سال 2008 ، پپ گواردیولا سرمربی سابق تیم ب بارسلونا به عنوان سرمربی تیم اصلی انتخاب شد.

 

گواردیولا که محصولی از لاماسیا بود، اهمیت آکادمی و امکاناتی که در اختیار داشت را کاملاً درک می کرد.

 

شیوه بازی او تیکی تاکای مشهور و یک سبک ترکیبی برای عبور سریع و حرکت مداوم با حفظ مالکیت توپ بود.

 

علاوه بر این، این تاکتیک بر مبنای یارگیری منطقه ای بنا شده بود.

 

خیلی زود، تیکی تاکا تبدیل به یک انقلاب مفهومی شد و بارسلونا را در موقعیتی عالی قرار داد تا بتواند از آن سود ببرد.

 

در طول چهار سال حضور در راس کار، گواردیولا بارسلونا را به بهترین باشگاه جهان تبدیل کرد.

 

بارسلونا با رهبری جدیدترین ستاره لا ماسیا، لیونل مسی، به هیچ تیمی باج نمی داد و توانست سه قهرمانی لالیگا، دو کوپا دل ری و دو لیگ قهرمانان اروپا را بین سال 2008 تا 2012 بدست آورد.

 

گواردیولا همچنین با کسب هر 6 جام ممکن در فصل 2009 / 2008 توانست رکوردی خارق العاده را از خود به جای گذارد.

 

حتی پس از ترک بارسلونا توسط گواردیولا با پیروی از این تاکتیک مربیان بعدی همچون تیته ویلانووای فقید (دستیار سابق پپ) و تاتا مارتینو نیز توانستد موفقیت هایی کسب کنند.

 

در سال 2014 لوییز انریکه، بازیکن اسپانیایی سابق تیم های رئال مادرید و بارسلونا، هدایت بلوگرانا را بر عهده گرفت و دوران درخشان دیگری را با این تیم رقم زد.

 

در اولین فصل حضور انریکه به روی نیمکت بارسلونا، این تیم توانست در هر سه جام ممکن قهرمان شود و خاطره دوران حضور گواردیولا را در ذهن هواداران مجسم کند.

 

انریکه در مجموع 3 فصل حضور خود در بارسلونا توانست با این تیم 2 لالیگا، 3 کوپا دل ری، یک لیگ قهرمانان اروپا، یک سوپر کاپ اروپا، یک سوپرکاپ اسپانیا و یک جام باشگاه های جهان کسب کند.

 

یکی از هیجان انگیز ترین خاطرات دوران حضور انریکه در بارسلونا، جبران شکست 4 – 0 بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپای فصل 2017 / 2016 در برابر پاریس سن ژرمن با پیروزی 6 – 1 بود.

 

پس از برکناری انریکه، سران بارسا ارنستو والورده بازیکن سابق این تیم و مربی سابق اتلتیک بیلبائو را به عنوان سرمربی انتخاب کردند.

 

تحت هدایت این مربی بارسلونا موفق به کسب دو لالیگا، یک کوپا دل ری و یک سوپرجام اسپانیا شد.

 

در هر دو فصل حضور کامل والورده، این تیم در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا، بردهای پرگل بازی رفت را با شکست های تحقیر آمیز در دور برگشت عوض کرد و حذف شد.

 

به همین دلیل و همچنین تاکتیک های نه چندان موثر این مربی، در اواسط فصل 2020 / 2019 ، سران بارسلونا در اقدامی عجیب کیکه ستین نه چندان مطرح را جانشین او کردند به امید اینکه به سرنوشت فصل های قبل دچار نشوند.

 

اسپانسر و حامی مالی

پیراهن آبی اناری پوشان بارسلونا برای مدت زیادی عاری از هرگونه اسپانسری بود و آن ها فقط نام یونیسف را در جهت اقدامات خیرخواهانه بر روی لباس های خود درج می کردند.

 

اما در سال 2010 قراردای به مبلغ 30 میلیون یورو (برای سال های 2011 تا 2015) با بنیاد قطر بسته شد که نه گفتن به آن به سبب مبلغ بالا سخت بود.

 

به دلایل بسیاری این تصمیم بحث برانگیز بود.

 

علاوه بر این که پیراهن این تیم دیگر اصطلاحا “تمیز” نبود (لوگوی یونیسف چند سالی روی پیراهن این تیم درج می شد اما این یک مسئله کاملا متفاوت به شمار می رفت)، این قرارداد همچنین با یک شرکت از کشوری با رژیم دیکتاتوری بود.

 

 

با وجود موافقت اعضای باشگاه (باشگاه بارسلونا تحت مالکیت اعضای خود است) بسیاری از هواداران نسبت به این توافق تردید داشتند.

 

در طی سال های اخیر این باشگاه اسپانسرهای دیگری نظیر هواپیمایی قطر و یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی در ژاپن با نام راکوتن داشته است.

 

بارسای 2019

 

لوگو

لوگوی فعلی بارسلونا در سال 1910 طراحی شد.

 

تا آن زمان از یک لوگوی الماس شکل استفاده می شد.

 

لوگوی سابق دارای تاجی بالای یک سپر و مشابه با آرم فعلی رئال مادرید بود.

 

لوگوی فعلی درسال 1910 توسط بازیکن سابق این تیم به نام کارلس کومامالا طراحی شده است.

 

اگرچه لوگوی کومامالا طی چندین سال چندین بار اصلاح شده است، اما هنوز هم به نسخه اول بسیار شبیه است.

 

پرچم سفید و قرمز واقع در قسمت بالا سمت چپ لوگو در واقع پرچم انگلستان است و دلیل این امر آن است که انگلیس و کاتالونیا یک شخص پشتیبان مقدس یکسان دارند.

 

پرچم زرد و قرمز در سمت راست بالای لوگو، پرچم کاتالونیا است.

 

تایم لاین بارسلونا

1899 – تاسیس باشگاه
1900 – اولین دوره مسابقات قهرمانی فوتبال کاتالونیا
1902 – کسب اولین جام توسط باشگاه ( کوپا دل ماکایا )
1902 – رسیدن به فینال اولین دوره کوپا دل ری
1905 – کسب اولین قهرمانی مسابقات قهرمانی کاتالونیا
1910 – اولین قهرمانی در کوپا دل ری
1957 – نقل مکان به ورزشگاه نیوکمپ
1929 – قهرمانی در اولین دوره لیگ اسپانیا
1973 – پیوستن یوهان کرایف به باشگاه (بعدا به عنوان مربی در سال 1988 منصوب شد)
1979 – لاماسیا، آکادمی جوانان باشگاه، تاسیس شد
1979 – اولین قهرمانی در جام برندگان جام اروپا
1982 – دیگو مارادونا از بوکا جونیورز به بارسا منتقل شد
1992 – اولین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
2004 – اولین بازی لیونل مسی برای تیم اول
2006 – دومین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا
2009 – سومین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و کسب تمامی جام های ممکن
2011 – چهارمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
2013 – بارسا تبدیل به دومین تیمی شد که موفق به کسب 100 امتیاز در لیگ می شود
2015 – پنجمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا

 

 

منبع : باحال مگ

پیشنهادی : مهران غفوریان سکته کرد + فیلم
 پیشنهادی : فیلم وحشتناک از له شدن ۶ خودرو زیر چرخ تریلی در جاجرود + جزئیات
 پیشنهادی : همسر جواد عزتی کیست؟ + تصاویر
 پیشنهادی : تیپ سارا باقری بازیگر نقش مائده سریال افرا + عکس
 پیشنهادی : میکاپ و آرایش غلیظ رعنا آزادی ور + عکس
 پیشنهادی : ویدیوی سحر قریشی در تبلیغ خارجی + واکنش های عجیب
 پیشنهادی : تصاویری که مخفیانه از عروسی دختر بیل گیتس گرفته شد
 پیشنهادی :  بهاره کیان افشار عروس شد + عکس
 پیشنهادی : چهره کاملا ساده و بی آرایش هانیه توسلی + عکس
 پیشنهادی : محسن افشانی آبروی ریحانه پارسا را برد!
 پیشنهادی : اعتراف عجیب سمانه پاکدل با چهره و موهای آشفته
 پیشنهادی : عکس های اینستاگرام نازنین بیاتی
 پیشنهادی : عکس دیدنی از خانم مرجانه گلچین و فریبا کوثری
 پیشنهادی : جنجال بازیگر همگناه در آغوش همسرش
 پیشنهادی : عکس های شاهراخ استخری + همسرش
 پیشنهادی : اولین عکس مهران مدیری و همسرش
 پیشنهادی : استایل خاص الناز شاکر دوست با مانتوی سفید

دسته بندی مطالب

تبلیغات

گندم موزیک

تعمیر لپ تاپ در شیراز

مطالب پیشنهادی

فیلم عجیب از تماس شاخ اینستاگرامی با سارا و نیکا

استوری عجیب نیکا در حمام خانه شان + واکنش های کاربران

جواب مثل نویسی صفحه ۸۳ نگارش دهم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب کارگاه نوشتن صفحه ۷۷ ، ۷۸ ، ۷۹ و ۸۰ نگارش دهم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب ساده نویسی حکایت نگاری صفحه ۷۱ نگارش دهم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب کارگاه نوشتن صفحه ۶۴ و ۶۵ و ۶۶ و ۶۷ نگارش دهم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب نگارش صفحه ۴۵ و ۴۶ نگارش پنجم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب نگارش صفحه ۴۴ نگارش پنجم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب درک متن صفحه ۴۲ و ۴۳ نگارش پنجم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب املا و واژه آموزی صفحه ۴۰ و ۴۱ نگارش پنجم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

تیپ نامتعارف آزاده زارعی کنار دریا با شلوار کوتاه + عکس

سحر دولتشاهی از حلقه سلطنتی‌ اش رونمایی کرد + عکس

عکس نصفه و نیمه از دیبا زاهدی با خط چشم بلندش

چهره ی ساده و زیبای فریبا نادری با موهای بلوند + عکس

جواب هنر و سرگرمی صفحه ۴۰ نگارش سوم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب املا بیاموز و بگو صفحه ۳۹ نگارش سوم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

جواب املا و واژه آموزی صفحه ۳۷ و ۳۸ نگارش سوم ❤️ [ گام به گام + پاسخ کامل و درست ]

عکاسی مدلینگ الهام پاوه نژاد + عکس

بازیگران زن ایرانی که همسر ثروتمند دارند

آمبره مو چیست و چه تفاوتی با بالیاژ و سامبره دارد؟

فیلم وحشتناک از له شدن ۶ خودرو زیر چرخ تریلی در جاجرود + جزئیات

چهره کاملا ساده و بی آرایش هانیه توسلی + عکس

بهاره کیان افشار عروس شد + عکس

مهران غفوریان سکته کرد + فیلم

تصاویری که مخفیانه از عروسی دختر بیل گیتس گرفته شد

نظرات کاربران گوشی نوکیا 5

نظرات کاربران گوشی نوکیا 3

نظرات کاربران گوشی نوکیا ۱ Plus

نظرات کاربران گوشی نوکیا 3.1 Plus

نظرات کاربران گوشی نوکیا 6

نظرات کاربران گوشی نوکیا 5.1 Plus

نظرات کاربران گوشی نوکیا 3.2

نظرات کاربران گوشی نوکیا 8

نظرات کاربران گوشی نوکیا 7 Plus

نظرات کاربران گوشی نوکیا 5.3

نظرات کاربران گوشی نوکیا 2.3

نظرات کاربران گوشی نوکیا 7.2

نظرات کاربران گوشی نوکیا 2720 Flip

نظرات کاربران گوشی نوکیا 202

نظرات کاربران گوشی نوکیا 216

نظرات کاربران گوشی نوکیا 5310

نظرات کاربران گوشی نوکیا 6.1

نظرات کاربران گوشی نوکیا 8.1

نظرات کاربران گوشی نوکیا 1

نظرات کاربران گوشی نوکیا ۶.۲

نظرات کاربران گوشی نوکیا ۶.۱ Plus

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A71

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S20 Plus

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Note 10 Plus

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A30s

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S9 Plus

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy M11

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A42

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S10 Plus

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy M31s

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy M31

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S20 Ultra

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A02s

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy M51

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A12

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy M01

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A3 Core

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy Note 8

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S9 Plus

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A80

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A50

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A60

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy A70

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S10 5G

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy S8

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy J7

نظرات کاربران گوشی سامسونگ Galaxy Grand Prime Pro

طرز تهیه کالباس خانگی

طرز تهیه شیرینی گردو و شکلات

طرز تهیه دسر زعفرانی

طرز تهیه کوکوی بامیه

طرز تهیه دسر کشکول

طرز تهیه فیله مرغ سوخاری

طرز تهیه کیک کرامبل سیب

طرز تهیه حلوای هویج با شیر

طرز تهیه کرم موز

طرز تهیه سوپ شیر

طرز تهیه فرنی پسته

طرز تهیه نان روغنی مغزدار ترکی

طرز تهیه بادمجان شکم پاره با کوفته

طرز تهیه باقلوا ترکی

طرز تهیه کرم انبه

طرز تهیه لازانیا

طرز تهیه کیک موکا شکلاتی

طرز تهیه دسر هویج

طرز تهیه ژله رنگین کمان

طرز تهیه فتوچینی با قارچ و مرغ

طرز تهیه کوکو سیب زمینی و کوکو سبزی

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۸۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۹۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۰۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۱۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۲۹

تاریخچه المپیک مارسی

تاریخچه بایرن مونیخ

تاریخچه تیم فوتبال پورتو

تاریخچه تیم بنفیکا

تاریخچه المپیک لیون

تاریخچه آژاکس

تاریخچه لاتزیو

تاریخچه منچستر سیتی

تاریخچه پاری سن ژرمن

تاریخچه اینتر میلان

تاریخچه یوونتوس

پروفایل دهه هفتادی ها

دهه شصتی ها

پروفایل دق کردن

پروفایل جزیره

پروفایل Q

پروفایل Z

پروفایل T

پروفایل میمون

پروفایل مشکی

پروفایل گروه

پروفایل a

پروفایل رئال مادرید

پروفایل بارسلونا

پروفایل رهبری

عکس رونالدو

عکس مسی

بیو شاخ

پروفایل تنهایی دخترونه

پروفایل پرسپولیس

پروفایل استقلال

پروفایل s

پروفایل n

پروفایل h

عکس شیر

والپیپر کارتونی عروسکی

عکس اسکلت

پروفایل یونیکورن

پروفایل دهه هشتادی

پروفایل پزشکی

پروفایل کره ای

پروفایل فوتبالی

پروفایل بی نهایت

پروفایل جلوی آینه

پروفایل حق الناس

پروفایل بی وفایی

تاریخچه لیورپول

تاریخچه دورتموند

تاریخچه رئال مادرید

تاریخچه بارسلونا

تاریخچه آث میلان

تاریخچه منچستریونایتد

پروفایل شکلک و ایموجی

عکس دیبالا

پروفایل کاراته

عکس پروفایل تکواندو

عکس پروفایل ببر

عکس پروفایل خنده دار

پروفایل دل شکستن

پروفایل جنگی

عکس پروفایل صورتی

عکس پروفایل دست بی نمک

پروفایل سلام صبح بخیر

پروفایل پوکر فیس

دانلود فیلم شیشلیک

پروفایل والیبال

عکس پروفایل پلنگ

بیوگرافی هانده ارچل

بیوگرافی بوراک دنیز

بیوگرافی آکشی کومار

بیوگرافی کریس همسورث

بیوگرافی کریس ایوانز

بیوگرافی زین مالیک

بیوگرافی جاستین بیبر

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

بیوگرافی کریم بنزما

بیوگرافی راموس

بیوگرافی هازل کایا

مدل لباس خواب پسرانه و مردانه

مدل لباس خواب زنانه و دخترانه

داروی امام رضا

داروی امام کاظم

قد کریس رونالدو

ثروت نیمار

عکس کاسیاس

عکس کوتینیو

پروفایل عروسی

پروفایل ضدحال

پروفایل ضربان قلب

پروفایل طبیعت

عکس نوشته ی شفای مریض

عکس دختر با ساعت شیک

پروفایل شروع دوباره

پروفایل شعر حافظ

پروفایل شعر سعدی

پروفایل شعر سهراب سپهری

پروفایل شعر شهریار

پروفایل شعر مولانا

پروفایل سربازی

عکس پروفایل ساعت

عکس پروفایل سوپرمن

عکس پروفایل ساحل

عکس شمع

عکس پروفایل شمشیر

عکس پروفایل زامبی

عکس پروفایل سفید

عکس پروفایل زرد

عکس پروفایل زوج مذهبی

عکس پروفایل رکب خوردن

پروفایل گیتار

عکس پروفایل چای

عکس پروفایل چادری

ترکیب بارسلونا ۲۰۰۷

ترکیب بارسلونا ۲۰۰۸

ترکیب بارسلونا ۲۰۰۹

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۰

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۱

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۲

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۳

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۴

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۵

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۶

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۷

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۸

ترکیب بارسلونا ۲۰۱۹

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۰۸

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۰۹

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۰

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۱

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۲

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۳

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۴

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۵

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۶

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۷

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۸

ترکیب تیم رئال مادرید ۲۰۱۹

تجربه خرید گوشی سامسونگ Galaxy Note 10 Lite

تجربه خرید گوشی سامسونگ Galaxy A21S

تجربه خرید گوشی شیائومی Redmi Note 8 pro

تجربه خرید گوشی شیائومی Redmi Note 9

تجربه خرید گوشی سامسونگ Galaxy A31

عکس نوشته بسم رب چشمانت

عکس نوشته ی زخم زبان

جواب بازی آمیرزا مرحله ۴۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۴۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۴۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۳۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۳۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۳۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۲۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۲۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۳۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۳۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۳۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۴۵

عدد ورزشی در جدول

زندگی مرفه در حل جدول

درخت زبان گنجشک در جدول

چراغ روغن سوز در جدول

اثر ایوان تورگنیف در جدول

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۵۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۶۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۷۰

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۹

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۸

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۷

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۶

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۵

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۴

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۳

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۲

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۱

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۱۰

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۰۹

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۰۸

ترکیب منچستر یونایتد ۲۰۰۷

ترکیب آث میلان ۲۰۱۸

ترکیب آث میلان ۲۰۱۷

ترکیب آث میلان ۲۰۱۶

ترکیب آث میلان ۲۰۱۵

ترکیب آث میلان ۲۰۱۳

ترکیب آث میلان ۲۰۱۲

ترکیب آث میلان ۲۰۱۱

ترکیب آث میلان ۲۰۱۰

ترکیب میلان ۲۰۰۹

ترکیب میلان ۲۰۰۸

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۹

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۸

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۷

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۶

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۵

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۴

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۳

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۲

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۱

ترکیب اینتر میلان ۲۰۱۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۳۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۱

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۲

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۳

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۴

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۵

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۶

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۷

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۸

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۴۹

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۰

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱

فاطمه تولدت مبارک

باران تولدت مبارک

بارانا تولدت مبارک

پریسا تولدت مبارک

پرستو تولدت مبارک

پری تولدت مبارک

پارمیدا تولدت مبارک

آتوسا تولدت مبارک

آرام تولدت مبارک

ارغوان تولدت مبارک

آسیه تولدت مبارک

بهناز تولدت مبارک

بهاره تولدت مبارک

آرمیتا تولدت مبارک

اسم فامیل با ب

اسم فامیل با پ

اسم فامیل با ت

اسم فامیل با ر

اسم فامیل با ث

اسم فامیل با ج

اسم فامیل با چ

اسم فامیل با ح

اسم فامیل با خ

اسم فامیل با د

اسم فامیل با ذ

یوسف تولدت مبارک

وحید تولدت مبارک

نیما تولدت مبارک

نوید تولدت مبارک

عمه تولدت مبارک

میلاد تولدت مبارک

مهیار تولدت مبارک

زن داداش تولدت مبارک

دختر عمه تولدت مبارک

دختر عمو تولدت مبارک

مصطفی تولدت مبارک

متن تبریک تولد خواهرزاده

متن تبریک تولد برادرزاده

آموزش بافتن لیف