hambergermenu

دستگاه تقطیر راهی مستقیم به عمق عطر و طعم گیاهان

دستگاه تقطیر یا دستگاه گلاب گیری چیست؟

 

دستگاه تقطیر یا دستگاه گلاب گیری، یک وسیله‌ی کاربردی برای استخراج عطر و اسانس گیاهان و گل‌ها است.

 

این دستگاه برای به دست آوردن اسانس‌های گیاهی مانند گلاب، عرقیجات گیاهی، روغن‌های اسانسی و عطردهی‌های طبیعی استفاده می‌شود.

 

فرآیند تقطیر در دستگاه گلاب گیری به صورت ساده به این شکل است: گیاهان یا گل‌های مورد نظر به همراه آب در یک دستگاه قرار می‌گیرند.

 

سپس دستگاه گرما و یا بخاری را به آب اضافه می‌کند تا حرارت بیشتری به آب داده شود و بخاری تولید شود. بخار تشکیل شده به گیاهان برخورد کرده، اسانس و عطر موجود در گیاه را جدا می‌کند و به صورت بخار به بالا می‌رود.

 

سپس بخار به کمک یک سیستم خنک‌کننده یا شیر آب سرد شده و به شکل مایع به دستگاه جمع‌آوری اسانس منتقل می‌شود.

 

این مایع حاوی عطر و اسانس گیاهی، گلاب و یا روغن‌های اسانسی است که به عنوان محصول نهایی برای استفاده در صنایع عطرسازی، آرایشی و بهداشتی، درمانی و دیگر صنایع استفاده می‌شود.

 

دستگاه تقطیر راهی مستقیم به عمق عطر و طعم گیاهان

 

این دستگاه‌ها در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف موجود بوده و به صورت خانگی یا صنعتی قابل استفاده هستند.

 

استفاده از دستگاه تقطیر بسته به نوع گیاهان یا گل‌های مورد استفاده و هدف استخراج، می‌تواند به عنوان یک روش کارآمد و موثر برای به دست آوردن اسانس‌های گیاهی باشد.

 

اگر به دنبال خرید دستگاه تقطیر هستید، باید بدانید که شرکت آلپ صنعت این دستگاه‌ها را در ظرفیت خانگی و صنعتی تولید می‌کند که از قطعات با کیفیت بسیار بالا تشکیل شده است و قیمت مناسبی نیز در بازار ایران دارد.

 

در ادامه به بررسی دستگاه تقطیر خانگی و صنعتی و همینطور اجزای تشکیل دهنده ی این دستگاه ها خواهیم پرداخت بنابراین با ما همراه باشید.

 

دستگاه تقطیر خانگی

 

دستگاه‌های تقطیر خانگی معمولاً برای استفاده در مقیاس کوچک و تولید محصولات برای مصرف شخصی یا کاربردهای کوچکتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

این دستگاه‌ها از جنس‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و معمولاً در طراحی و ساخت آنها به منظور استفاده آسان و کاربر پسند بودن توجه زیادی شده است.

 

غالباً این دستگاه‌ها از جنس استیل ضد زنگ یا شیشه تهیه می‌شوند و می‌توانند حجم تولید متفاوتی داشته باشند، از حجم کوچک و مخصوص استفاده خانگی گرفته تا حجم متوسط که می‌تواند برای تولید مقادیر بیشتر اسانس‌ها یا گلاب مناسب باشد.

 

این دستگاه‌ها برای استفاده در منزل، آشپزخانه‌های کوچک یا فضاهای محدود بسیار مناسب هستند.

 

دستگاه تقطیر صنعتی

 

دستگاه‌های تقطیر صنعتی برای تولید در مقیاس بزرگ‌تر و به منظور استفاده در صنایع مختلف نظیر عطرسازی، آرایشی و بهداشتی، داروسازی و صنایع غذایی استفاده می‌شوند.

 

این دستگاه‌ها معمولاً دارای ظرفیت بالا و امکانات پیشرفته‌تری برای کنترل دما، فشار و سایر پارامترهای فرآیند تقطیر هستند.

 

آنها از موادی مانند استیل ضد زنگ یا آلومینیوم با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و توانایی تولید حجم بالا از اسانس‌ها یا گلاب را دارند.

 

این دستگاه‌ها برای استفاده در کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی با تولید بالا و نیازهای کسب و کار منطبق بر استانداردهای صنعتی طراحی و ساخته می‌شوند و می‌توانند به طور همزمان چندین فرآیند تقطیر را انجام دهند.

 

اجزای تشکیل دهنده دستگاه گلاب گیری

 

دیگ جوش آلومینیومی ضد زنگ، بخشی از دستگاه است که ابتدا آب را در آن قرار می‌دهیم و سپس گیاهان مورد نظر را به آن افزوده و روی شعله قرار می‌دهیم.

 

این دیگ از آلومینیوم ضخیم ساخته شده تا از زنگ زدن جلوگیری کند و همچنین بوی عرق را جذب نکند. از مواد با کیفیت بسیار خوبی ساخته شده تا عمر مفید آن طولانی باشد.

 

قسمت مخروطی تقطیر به شکل مخروطی طراحی شده تا وقتی بخار گرم از مخلوط گیاهان و آب به این قسمت می‌رسد، به آب تبدیل شود و از طریق انحنای پایینی به لوله دوجداره خروجی هدایت شود.

 

لوله دوجداره خروجی برای خروج عرق یا گلاب خالص از دستگاه تقطیر طراحی شده است. وجود دو لایه در لوله به عرق خروجی کمک می‌کند تا سرد شود و همچنین کیفیت محصول را بهبود بخشد.

 

سرد کننده بخار حاصل از گیاه که به عنوان کندانسور شناخته می‌شود، قسمتی از دستگاه تقطیر است که باید همیشه پر از آب سرد باشد تا قسمت مخروطی را خنک نگه دارد.

 

سرشلنگ، قسمتی از سرد کننده بخار است که برای خروج آب گرم استفاده می‌شود و در انتهای آن یک شیر نصب شده تا آب سرد وارد شود.

 

جریان آب سرد از لایه خارجی لوله دوجداره انجام می‌شود، سپس به اطراف مخروطی منتقل شده و با گرم شدن توسط مخروطی، از سرشلنگ خارج می‌شود.

 

معرفی تولید کننده برتر دستگاه گلاب گیری

شرکت آلپ صنعت به عنوان یک تولید کننده برجسته در زمینه دستگاه‌های گلاب گیری شناخته می‌شود.

 

این شرکت متخصص در تولید دستگاه‌های با کیفیت بالا و فناوری پیشرفته است که برای استخراج اسانس‌های گیاهی و تولید گلاب با استفاده از روش‌های مدرن و بهینه طراحی شده‌اند.

 

آلپ صنعت در حوزه تولید این دستگاه‌ها به دلیل کیفیت برتر محصولات، نوآوری در فناوری و ارائه خدمات پس از فروش قابل توجه است.

 

دستگاه تقطیر یا دستگاه گلاب گیری چیست؟

 

این شرکت به مشتریان خود خدمات و محصولات متنوعی ارائه می‌دهد، آموزش درست و بهینه استفاده از دستگاه، تامین قطعات یدکی اصلی با کیفیت، خدمات تعمیر و نگهداری مداوم و راهنمایی فنی به منظور اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر بلند دستگاه. آلپ صنعت با تمرکز بر کیفیت و نوآوری، به تولید دستگاه‌هایی متناسب با نیازهای صنایع مختلف مانند عطرسازی، آرایشی و بهداشتی، داروسازی و غذایی می‌پردازد که علاوه بر عملکرد بهینه، ایمنی و کارایی بالا نیز داشته باشند.

 

شرکت آلپ صنعت به‌عنوان تولیدکننده دستگاه‌های تقطیر و گلاب‌گیری، ویژگی‌های خاصی در دستگاه‌های خود دارد. در ساخت دستگاه‌های با ظرفیت‌های مختلف، از ورق استیل نگیر ۳۰۴ در مدل‌های صنعتی و از آلومینیوم در مدل‌های خانگی استفاده می‌کند.

 

این ورق‌ها دارای خاصیت ضدزنگ بودن و بو نگرفتن هستند و با ضخامت ۰.۵ میلی‌متر و جوش اتصالات پاک، از کیفیت بالایی برخوردارند.

 

مقایسه با رقبا نشان می‌دهد که شرکت آلپ صنعت از جوش ۲۰ درصد قلع و ۸۰ درصد سرب که باعث بروز بیماری‌های جدی مانند سرطان می‌شوند، استفاده نمی‌کند.

 

آلپ صنعت در ساخت دستگاه‌های خود از نقطه‌ جوش استفاده نکرده و به‌جای آن از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کند.

 

این روش موجب افزایش کیفیت کار و طول عمر دستگاه می‌شود. دستگاه‌های این شرکت از دو بخش گرم‌کننده و سردکننده تشکیل شده و قابلیت جداسازی مایعات مختلف را دارند.

 

علاوه بر این، این دستگاه‌ها بر اساس تبدیل مایع به بخار عمل می‌کنند. این فرآیند امکان تبدیل مخلوط آب و گیاه به بخار و سپس به مایع (مثل عرق یا گلاب) را فراهم می‌کند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی