hambergermenu

بیل را بـُکُـش! با خرید اینجور لوازم یدکی بیل مکانیکی کوماتسو را نابود کن!

 

بیل مکانیکی کوماتسو، محبوب دلها

 

در بازار لوازم یدکیِ این روزها که محل جولان دادن اجناس بی کیفیت رده چندم چینی شده است، درصورت عدم آگاهی به برخی نکات ساده ولی بسیار مهم، به راحتی باعث از بین رفتن سرمایه هایمان خواهیم شد.

 

در حوزه پروژه های عمرانی برای هر سازنده ای، بیل مکانیکی جزو مهم ترین سرمایه های وی است که در این بخش  قصد داریم با ذکر نکات حائز اهمیت در بحث خرید لوازم یدکی بیل مکانیکی مانع هدر رفت سرمایه یا به قولی دیگر، مانع از کشته شدن بیل مکانیکی کوماتسو شویم.

بیل مکانیکی کوماتسو، محبوب دلها!

بیل مکانیکی کوماتسو از محصولات شرکت ژاپنی Komatsu، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین بیل مکانیکی ها در جهان است. این بیل به دلیل کیفیت بالا، قدرت و دوام زیاد، از قدیم الایام مورد توجه بسیاری از افراد و سازندگان بوده است.

 

همین تقاضای زیاد موجب افزایش نیاز به تامین قطعات و لوازم اصلی در زمینه تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی های کوماتسو شده که متاسفانه توجه افراد سودجو را نیز به خود جلب کرده است.

 

دور از انتظار نیست که در صورت عدم توجه به نکاتی که گفته خواهد شد، خدای ناکرده اسیر دام آنها شده و در نتیجه موجب اختلال در عملکرد بیل مکانیکی و هدر رفتن سرمایه کارمان شویم؛ پس تا انتهای این قسمت همراه ما باشید.

 

تهیه لوازم یدکی بیل مکانیکی کوماتسو

در صورتی که صاحب یکی از انواع بیل مکانیکی های شرکت کوماتسو باشید قطعا مانند تمام دارندگان بیل مکانیکی، یکی از دغدغه های اصلی شما نیز خرید لوازم یدکی است.

 

 

در روند تهیه این لوازم با افرادی برخواهید خورد که لوازم یدکی ارزان برای بیل مکانیکی کوماتسو را به شما پیشنهاد می دهند.

 

متاسفانه اغلب صاحبان ناآگاه نیز به دلیل گران بودن قطعات و بالا بودن هزینه تعمیرات بیل مکانیکی ، گرفتار تبلیغات این افراد سودجو می شوند.

 

حال برای اینکه شما نیز اسیر دام این افراد نشوید، باید توجه داشته باشید که قیمت هر کالایی کاملا مشخص است؛ اگر با لوازم یدکی ارزانی برخورد کردید باید بدانید که دلایل زیادی در ارزان قیمت بودن آنها وجود دارد؛ تهیه و استفاده از این دسته از قطعات یدکی می تواند باعث آسیب رساندن به بیل مکانیکی شما شود.

 

یکی از دلایل اصلی ارزان بودن آنها، استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در ساخت این دسته از محصولات است. مواد اولیه بی کیفیت، مقاومت کافی را ندارند و در برابر فشار و تنش های وارده، به سرعت آسیب می بینند.

 

لوازم یدکی بیل مکانیکی

 

دلیل دیگر، عدم رعایت استانداردهای ساخت در تولید لوازم یدکی نامرغوب و غیر اصل است.

 

لوازم یدکی تقلبی بیل مکانیکی کوماتسو، اغلب با استانداردهای ساخت لوازم یدکی اصلی مطابقت ندارند که این عدم تطابق، باعث ایجاد مشکلات مختلفی در عملکرد بیل مکانیکی خواهد شد.

 

پس مواظب باشید، چون از قدیم گفتند «هیچ ارزانی ای بی علت نیست!»

 

عواقب استفاده از لوازم یدکی نامناسب بیل مکانیکی

به صورت خلاصه استفاده از این قبیل لوازم، می تواند عواقب مختلفی را به همراه داشته باشد. برخی از آنها عبارتند از:

 

 • کاهش عملکرد بیل: استفاده از قطعات نامناسب، به دلیل غیر استاندارد بودن آنها باعث کاهش عملکرد بیل می شود.

 

 • افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری: استفاده از لوازم یدکی تقلبی، در صورت بروز هرگونه مشکل در آینده ای نزدیک باعث افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری بیل می شود.

 

 • کاهش عمر مفید بیل: به دلیل قدرت بالای این بیل ها، با خراب شدن زود هنگام لوازم مصرفی نامرغوب استفاده شده در بیل مکانیکی کوماتسو، بیل زودتر فرسوده شده و عمر مفید آن کاهش می یابد.

 

 • افزایش خطرات ناشی از کار با بیل: در کل، مورد استفاده قرار دادن این دسته از کالا ها می تواند باعث افزایش خطرات ناشی از کار با هر ماشینی شود.

 

اثرات مخرب لوازم یدکی تقلبی بر اجزای بیل:

حال که به صورت کلی علل ارزان بودن برخی از قطعات یدکی بیل مکانیکی کوماتسو و عواقب استفاده از آنها شرح داده شد، نوبت آن رسیده است کمی جزئی تر به بررسی اثرات مخربی که این دسته از لوازم یدکی بر عملکرد هر یک از اجزای داخلی بیل مکانیکی می گذارند، آشنا شویم.

 

در ذیل اثرات لوازم نامرغوب و تقلبی بر هر بخش بیل ذکر شده است:

 

اثرات مخرب در موتور بیل مکانیکی

 

اثرات مخرب در موتور بیل مکانیکی
موتور یا قلب تپنده، یکی از مهم ترین بخش های هر ماشین است.

 

استفاده از قطعات موتوری نامناسب، می تواند باعث آسیب جدی به موتور بیل شود و موجب بد کار کردن یا کاملا از بین رفتن موتور بیل مکانیکی و همچنین خطرات ناشی از انهدام موتور شود.

 

هر موتور شامل اجزای زیر است که باید در تهیه قطعات مربوطه دقت کافی را داشت:

 

 • پیستون

 

 • میل لنگ

 

 • سوپاپ

 

 • واشر سرسیلندر

 

 • انژکتور

 

 • فیلتر هوا

 

 • فیلتر روغن

 

 • فیلتر سوخت

 

اثرات مخرب در سیستم هیدرولیک بیل مکانیکی

این سیستم وظیفه انتقال قدرت از موتور به سایر بخش های بیل را بر عهده دارد. استفاده از قطعات هیدرولیک نامناسب، می تواند باعث کاهش عملکرد بیل و بلا استفاده شدن آن شود.

 

برای مثال پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی در انتهای موتور نصب شده و منبع تغذیه روغن ارسالی از تانک هیدرولیک به تمام ادوات ماشین است؛ اگر تنها برای چند میلیون تومان تفاوت قیمت، از پمپ هیدرولیک تقلبی یا غیر استاندارد استفاده شود، به احتمال زیاد موجب قفل شدن بازوها و قطع جریان سیال ها خواهد شد و بیل مکانیکی حتی قادر به بلند کردن جام خود نیز نخواهد بود.

 

در ذیل برخی از مهم ترین قطعات هیدرولیکی کوماتسو که نمونه های تقلبی آن در بازار فراوان است ذکر شده است:

 

 • پمپ هیدرولیک

 

 • موتور هیدرولیک

 

 • شیر هیدرولیک

 

 • جک هیدرولیک

 

 • شیلنگ هیدرولیک

 

اثرات مخرب بر سیستم چرخ و محور بیل مکانیکی

قطعات چرخ و محور، وظیفه حرکت دادن بیل را بر عهده دارند.

 

استفاده از قطعات نامناسب در این سیستم، می تواند باعث قفل شدن این سیستم شده و همچنین موجب کاهش ایمنی و افزایش خطرات ناشی از کار با بیل شود. قطعات چرخ و محور عبارتند از:

 • لاستیک

 

 • رینگ

 

 • محور

 

 • بلبرینگ

 

 • چرخ دنده

نکته حائز اهمیت آن است که نمونه های تقلبی در محور ها و چرخ دنده های بیل مکانیکی کوماتسو نسبت به سایر قطعات فراوان تر است.

 

اثرات مخرب در قسمت فضای کابین بیل مکانیکی

کابین، فضایی برای مدیریت بیل مکانیکی است که وظیفه حفاظت از اپراتور بیل را نیز بر عهده دارد.

 

استفاده از لوازم نامرغوب، می تواند باعث افزایش خطرات احتمالی برای اوپراتور مانند درز گرد و غبار، دود و حتی احتراق شود.

 

اجزای اصلی این بخش موارد زیر را شامل می شود، در تهیه هر یک دقت کنید:

 

 • شیشه

 

 • درب

 

 • صندلی

 

 • فرمان

 

 • داشبورد

 

روش های پیشگیری

برای پیشگیری از آسیب های ناشی از استفاده از لوازم یدکی نامناسب، باید نکات زیر را رعایت کرد:

 

 • فقط از لوازم یدکی اصل و باکیفیت استفاده کنید: لوازم یدکی اصل، توسط کمپانی سازنده بیل مکانیکی کوماتسو که در ژاپن قرار دارد تولید می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

 

 • هنگام خرید لوازم یدکی، به استانداردهای ساخت آن توجه کنید: لوازم یدکی اصل، مطابق با استانداردهای ساخت بیل مکانیکی کوماتسو تولید می شوند و هر کدام متعلق به مدلی خاص و سال ساختی جداگانه است.
  ازین رو نمی توان برای مثال قطعات بیل مکانیکی کوماتسو PC8000 را برای بیل مکانیکی کوماتسو PC220 استفاده کرد.

لوازم یدکی را از مراکز معتبر تهیه کنید

اگر نمی دانید یا نمی شناسید، پیشنهاد اول و آخر ما به شما مجموعه ای خواهد بود که به جای افزایش فروش با کالاهای ارزان نامرغوب و تقلبی، در زمینه پخش و واردات لوازم یدکی اورجینال بیل مکانیکی کوماتسو پیشتاز میباشد.

 

طبق بررسی هایی که شده است، مجموعه تراک کوماتسو از سال 1388 فعالیت گسترده ای را در این زمینه شروع کرده است.

 

این شرکت با دارا بودن سابقه ای درخشان در زمینه تامین و تهیه قطعات انواع ماشین آلات راهسازی و معدنی فعالیت ویژه ای داشته و همواره بر این باور است که می تواند با توجه به تجربه مفید کاری خود نقش موثری در صنعت راهسازی کشور ایفا کند.

 

پس خالی از لطف نیست که با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و لوازم بیل مکانیکی خود را با خیال راحت و بدون دردسر تهیه کنید. در انتها طبق تجربه، توجه شما را به چند توصیه مهم در رابطه با تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی کوماتسو جلب می نماییم.

 

نکاتی در رابطه با تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی کوماتسو:

 • اگر در مورد کیفیت یک قطعه یدکی شک دارید، از خرید آن خودداری کنید: بهتر است از خرید قطعات یدکی ارزان قیمت خودداری کنید، زیرا ممکن است کیفیت مناسبی نداشته باشند.

 

 • برای نگهداری و تعمیر بیل مکانیکی کوماتسو، از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید: یک تعمیرکار ماهر، می تواند بیل مکانیکی شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کند.

 

 • هنگام خرید لوازم یدکی، از مشاوره یک تکنسین خبره استفاده کنید: حتی اگر در این حوزه تازه وارد باشید، یک تکنسین خبره می تواند شما را در انتخاب لوازم یدکی مناسب ماشین شما کمک کند. برای مثال مشاوران مجموعه تراک کماتسو می توانند به صورت کامل راهنمای شما در این زمینه باشند.

 

جمع بندی نهایی:

با رعایت نکات گفته شده و توجه به قیمت، کیفیت و اعتبار فروشنده می توانید مانع آسیب رسیدن به بیل مکانیکی خود شده و علاوه بر جلوگیری از افزایش هزینه های ناشی از استفاده از لوازم یدکی ارزان قیمت تقلبی، عمر مفید بیل خود را افزایش دهید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *