hambergermenu

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

در صورت تحصیل در کانادا، دسترسی به فرصت‌ اقامت بلندمدت پس از فارغ‌التحصیلی وجود دارد. به عنوان یک فارغ‌ التحصیل از دانشگاه‌های کانادا، این امکان وجود دارد که ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنید و در این کشور به اقامت بلند مدت دست پیدا کنید.

 

 

 

برای این منظور، می‌توانید از مجوز کار پس از تحصیل کانادا (Post Graduate Work Permit) استفاده کنید. این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا بعد از اتمام دوره تحصیلی، در بازار کار کانادا فعالیت کنید و حتی اقامت خود را تا چند سال دیگر تمدید کنید.

بنابراین با مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید.

 

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

 

اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیلی

اگرچه در زمان اعلام قصد برای درخواست ویزای تحصیلی، باید اظهار کنید که قصد دارید پس از اتمام تحصیلات خود از کانادا خارج شوید، اما بعد از فارغ‌التحصیلی، گزینه‌هایی برای ادامه اقامت در این کشور وجود دارد.

 

 

بسیاری از فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های کانادا، با توجه به فراهم بودن امکانات پیشرفته و کیفیت زندگی، تمایل دارند اقامت خود را در این کشور تمدید کنند. این امر از طریق تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا امکان‌پذیر است، که به فارغ‌التحصیلان خارجی اجازه می‌دهد مجوز کار بگیرند و در بازار کار این کشور فعالیت داشته باشند.

 

 

مراحل تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

به دلیل فراهم بودن امکانات پیشرفته و فرصت‌های بیشماری در زمینه‌های شغلی و تحصیلی در کانادا، جمع زیادی از دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌ها یا کالج‌های این کشور تحصیل می‌کنند، به دنبال یافتن یک شغل مناسب می‌باشند.

 

 

همچنین این کار باعث میشود، دانشجویان بتوانند مدت بیشتری را در این کشور به سر ببرند. در زیر به مراحل تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا صحبت میکنیم.

 

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا برای افرادی که این انتقال را مدنظر قرار دارند به شرح زیر است:

 

1.حداقل سن و پاسپورت معتبر : برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری، حداقل باید ۱۸ سال سن داشته باشید و پاسپورت معتبر همراه با مدارک مرتبط با معاینات پزشکی داشته باشید.

 

2.مدارک تحصیلی و مجوز تحصیل معتبر : باید مدرک تحصیلی خود را از کانادا رسماً دریافت و تهیه کنید و مجوز تحصیل معتبر در طول دوره تحصیل خود را ، در کانادا داشته باشید.

 

3.وضعیت اقامت معتبر : در زمان درخواست مجوز کار پس از تحصیل، باید وضعیت اقامت معتبری داشته باشید.

 

4.تحصیل در مراکز آموزشی معتبر: حداقل باید ۶ ماه تحصیل تمام وقت در یکی از مراکز آموزشی معتبر کانادا که دارای شماره DLI است، داشته باشید.

 

5.زمان معین برای درخواست : باید در عرض ۱۸۰ روز پس از اتمام دوره تحصیلی در کانادا، برای درخواست مجوز کار پس از تحصیل اقدام کنید.

 

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا 

 

روش های تبدیل ویزای تحصیلی به کاری

برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا از طریق برنامه مجوز کار پس از تحصیل، دو روش اصلی وجود دارد.

 

  1. درخواست ویزیتور ریکورد (Visitor Record) برای بیشتر ماندن در کانادا.
  2. ترک کانادا و ارسال درخواست برای مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) از خارج کشور.

 

 

در روش اول ، برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا از طریق برنامه مجوز کار پس از تحصیل، دانشجو می‌تواند پس از اتمام دوره تحصیلی، مجوز کار پس از تحصیل را دریافت کند. این برنامه، یک روش رسمی برای دانشجویان خارجی است که پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا، در این کشور بمانند.

 

 

قانون اصلی برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل این است که دانشجو از یک مرکز آموزشی معتبر کانادایی با شماره DLI فارغ‌التحصیل شده باشد که این شماره نشان‌دهنده معتبر بودن موسسه مورد نظر و تایید دولت کانادا است.

 

 

پروسه درخواست برای مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) به صورت آنلاین است و دانشجوان می‌توانند از داخل یا خارج از کانادا اقدام کنند. اگر تاریخ اعتبار مجوز تحصیل (Study Permit) قبل از انتشار نمرات منقضی شود، دو گزینه برای آن‌ها وجود دارد:

 

1.درخواست ویزیتور ریکورد (Visitor Record) برای بیشتر ماندن در کانادا

2.ترک کانادا و درخواست مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) از خارج کشور.

 

روش دوم ، به‌منظور تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا از طریق مجوز کار با LMIA نیز امکان پذیر است. افرادی که در طول دوره تحصیل خود (قبل از فارغ‌التحصیلی) تمایل به تغییر وضعیت دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

 

 

همچنین، در صورتی که از یک موسسه آموزشی بدون شماره DLI فارغ‌التحصیل شده‌اید یا به هر دلیلی نمی‌خواهید دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانید، می‌توانید با این روش ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید.

 

 

این مسیر، یکی از راه‌های متداول برای دریافت مجوز کار (Work Permit) در کاناداست که نیازمند گرفتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مقیم کانادا است.

 

 

بعد از دریافت پیشنهاد شغلی، کارفرمای مرتبط باید مجوز ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا (LMIA) را برای استخدام شما، به عنوان نیروی کار خارجی دریافت کند.

 

 

پس از این مراحل، می‌توانید از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا، درخواست دریافت مجوز کار (Work Permit) خود را آغاز کنید.

 

منبع: باحال مگ

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

مطالب پیشنهادی