hambergermenu

چگونه برای یک سفر خارجی آماده شویم؟ مقدمات لازم برای سفر بی دردسر

چگونه برای یک سفر خارجی آماده شویم؟ مقدمات لازم برای سفر بی دردسر

چگونه برای یک سفر خارجی آماده شویم

آمادگی برای سفر خارجی و فراهم کردن مقدمات سفر، از کارهای مهمی است که عموما باید از چند هفته پیش از سفر آغاز شود تا از ایجاد مشکل در طول سفر جلوگیری کند.

 

اگر شما هم قصد مسافرت خارجی دارید و می‌خواهید بدون دردسر خاصی به خانه برگردید، حتما باید به این مسئله فکر کنید که چگونه برای یک سفر خارجی آماده شوید! در گذشته، دغدغه تبدیل ارز از مهم‌ترین چالش‌هایی بود که مسافران در زمان خروج از کشور با آن مواجه می‌شوند؛ اما امروز با خرید ویزا کارت معتبر ایرانیکارت این مشکل به خوبی برطرف شده و شما دیگر چالش خاصی در این زمینه نخواهید داشت.

 

ویزا کارت ایرانیکارت به شما کمک می‌کند که در سفر خود تمام پرداخت‌ها را به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام دهید. در کنار این موضوع، مسائل ضروری دیگری نیز وجود دارند که باید آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید سفر جذاب و بی دردسری را تجربه کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با مهم‌ترین و اصلی‌ترین مقدمات سفر خارجی آشنا کنیم.

 

 1. برنامه‌ریزی درست برای سفر

اولین و مهم‌ترین موضوعی که باید ساعت‌ها روی آن فکر کنید، برنامه‌ریزی درست و دقیق است. انتخاب بهترین زمان برای سفر یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در زمان برنامه‌ریزی باید به آن دقت کنید. همان‌طور که می‌دانید سایر کشورهای جهان هم مانند ایران آب‌وهوای خاص خود را دارند و در برخی از مواقع سال حسابی شلوغ هستند. شما باید ابتدا وضعیت کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهید و سپس زمان سفر را بر اساس سلیقه و شرایط خود انتخاب کنید.

 

«توجه داشته باشید که شلوغی کشورهای خارجی در زمان تعطیلات باعث افزایش هزینه اقامت و حتی بلیط هواپیما می‌شود. در کنار تمام این مسائل، برنامه‌ریزی لازم برای بازدید از مکان‌های گردشگری، مراکز خرید و زمان بازگشت به مبدا، آمادگی برای سفر خارجی را بیشتر می‌کند.»

 

 1. کنترل شرایط و مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد

سفرهای داخلی شرایط و مدارک خاصی نیاز ندارند، اما هنگام سفر به کشورهای خارجی، باید با دقت بالایی این موضوع را بررسی کنید. برخی از کشورهای خارجی مانند ترکیه، ارمنستان و … نیازی به ویزا ندارند و شما با داشتن پاسپورت معتبر می‌توانید تعطیلات خود را در شهرهای مختلف آن‌ها سپری کنید.

 

در طرف مقابل کشورهای زیادی هم وجود دارند که تنها در صورت ارائه پاسپورت و ویزا اجازه ورودتان را خواهند داد. بسیاری از این کشورها سختگیری زیادی در ارائه ویزای گردشگری ندارند، اما برخی دیگر به دلیلی سیاست‌های خاص خود، ویزا را دیرتر ارائه می‌کنند.

 

همچنین باید بدانید که اخذ ویزای برخی از کشورها مقداری سخت و پیچیده است، یعنی شما باید برای اخذ ویزای آن‌ها باید مدارک مختلفی مانند نامه تمکن مالی ارائه دهید و به دولت ثابت کنید که شرایط لازم برای اقامت را دارید.

 

کنترل شرایط و مدارک

 1. تهیه کارت اعتباری و بین‌المللی

بسیاری از افراد هنگام پاسخ به سوال چگونه برای یک سفر خارجی آماده شویم، تهیه کارت اعتباری و بین‌المللی را فراموش می‌کنند.

 

با اینکه قبل از سفر امکان خرید دلار، یورو و سایر ارزهای خارجی وجود دارد و حتی می‌توانید در کشور مقصد از طریق صرافی‌ها پول خود را چنج کنید، اما تهیه کارت اعتباری و بین‌المللی امن‌تر و راحت‌تر است. با خرید ویزا کارت معتبر ایرانیکارت می‌توانید تمام پرداخت‌ها را در کشور مقصد به‌راحتی انجام دهید و احتمال سرقت پول نقد را از بین ببرید.

 

 1. بررسی اعتبار پاسپورت

آمادگی برای سفر خارجی شامل نکات مهمی می‌شود که داشتن پاسپورت یکی از اصلی‌ترین آن‌ها به شمار می‌آید. با اینکه تمام افراد می‌دانند که وجود پاسپورت لازم و ضروری است، اما در بسیاری از مواقع به اعتبار آن دقت نمی‌کنند. برای اینکه بتوانید به کشورهای خارجی سفر کنید، باید حداقل 6 ماه از اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد.

 

 1. کنترل ویزا کشور مورد نظر

همانطور که گفتیم، بسیاری از کشورهای خارجی بدون ویزا اجازه ورود شما را نمی‌دهند. هرکدام از این کشورها، مدارک خاصی را برای ارائه ویزا درخواست می‌کنند که پاسپورت، مدارک شخصی، مدارک اقامت در هتل، پرواز رفت‌وبرگشت، تمکن مالی و … مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها به شمار می‌آیند.

 

البته ارائه ضمانت بازگشت به کشور برای برخی از کشورهای اروپایی هم وجود دارد، یعنی شما  یک ضمانت‌نامه با مبلغ خاصی ارائه می‌کنید تا به دولت ثابت کنید که به کشور بازمی‌گردید.

 

«نکته دیگری که باید درباره کنترل ویزا بدانید، ارائه ویزای فرودگاهی توسط برخی از کشورهاست. در واقع شما بعد از رسیدن به فرودگاه کشور مقصد، با ارائه مدارک خود می‌توانید ویزا را دریافت کنید.»

 

کنترل ویزا از مقدمات سفر به کشورهای خارجی

 

 1. تهیه بیمه درمانی و مسافرتی

معمولاً هنگامی که از یک فرد متخصص سوال کنید که چگونه برای یک سفر خارجی آماده شویم، قطعاً تهیه بیمه درمانی و مسافرتی را در اولویت قرار می‌دهد.

 

توجه داشته باشید تهیه بیمه مسافرتی اختیاری نیست و شما باید هنگام خروج از کشور این مدرک مهم را ارائه کنید. داشتن بیمه درمانی و مسافرتی در صورت بروز هر اتفاقی به شما کمک می‌کند که هزینه زیادی متقبل نشوید.

 

 1. آماده‌سازی مدارک و ترجمه آن‌ها

در قدم بعدی باید تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت و ویزای کشور مقصد را آماده کنید.

 

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه داشته باشید، ترجمه مدارک برای صدور ویزای توریستی است، یعنی شما باید مدارک هویتی، مالی و شغلی خود را به‌صورت ترجمه‌شده ارائه کنید تا اداره مهاجرت کشور مقصد، ویزای شما را صادر کند.

 

 1. تهیه کپی از مدارک خود

تهیه کپی از مدارک خود یکی دیگر از مراحل مهم و ضروری آمادگی برای سفر خارجی است که برخی از گردشگران آن را فراموش می‌کنند.

 

با اینکه امروزه به کمک گوشی یا لپ‌تاپ می‌توان به کپی مدارکی مانند بلیط هواپیما، رزرو هتل و … دسترسی داشت، اما احتمال دارد که این وسایل خراب شوند و یا به دلایل خاصی در دسترس نباشند.

 

به‌طورکلی برای اینکه خیال خود را در طول سفر راحت کنید، باید از تمام مدارک خود کپی بگیرد تا در مواقع لزوم و یا مواجه با مشکل خاصی، بتوانید آن‌ها را ارائه کنید.

 

 1. پرداخت عوارض خروج و ورود

در ادامه پاسخ به سوال چگونه خود را برای یک سفر خارجی آماده کنیم، به پرداخت عوارض خروج از کشور می‌رسیم.

 

تمامی افرادی که قصد خروج از کشور را دارند، باید مبلغ خاصی را به‌عنوان عوارض بپردازند، معمولاً این مبلغ بر اساس فاکتورهایی مانند دفعات سفر برون‌مرزی، نوع مرز و نوع سفر (زیارتی، سیاحتی و کاری) تعیین می‌شوند.

 

برای پرداخت عوارض خروج از کشور روش‌های مختلفی مانند مراجعه به بانک، سامانه سداد، اپلیکیشن ایوا و بله، وب‌سایت بانک ملی، عابر بانک و باجه‌های مخصوص فرودگاه وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

پرداخت عوارض خروج و ورود

 1. خریداری بیمه مسافرتی معتبر

برای اینکه مدرک بیمه مسافرتی را ارائه کنید، باید ابتدا اقدامات لازم برای خرید آن را انجام دهید.

 

انجام این کار نیازی به مراجعه حضوری ندارد، شما می‌توانید بیمه مسافرتی را به‌صورت آنلاین از طریق بیمه‌ها و سایت‌های معتبر خریداری کنید.

 

معمولاً بیشتر آژانس‌های مسافرتی این خدمت را برای تمام گردشگران انجام می‌دهند.

 

توجه داشته باشید که بیمه مسافرتی انواع مختلفی دارد، برای اینکه بهترین نوع آن را انتخاب کنید، باید به‌خوبی شرایط آن را مورد بررسی قرار دهید.

 

 1. آشنایی با آداب‌ورسوم بین‌المللی

هنگام آمادگی برای سفر خارجی باید اطلاعات کاملی درباره  آداب‌ورسوم کشور مقصد کسب کنید تا بتوانید هیجان و لذت سفر را به‌شدت افزایش دهید.

 

شاید کسب اطلاعات کامل در حوزه‌های مختلف مقداری سخت و زمان‌بر باشد، اما انجام این کار ارتباط با مردم را راحت‌تر می‌کند و باعث می‌‌شود که لحظات شادتری را تجربه کنید. مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مهم‌ترین حوزه‌هایی هستند که باید قبل از آغاز سفر درباره آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

 

 1. پیدا کردن هتل

ازآنجایی‌که ارائه رزرو هتل یکی از شرایط مهم اخذ ویزای کشورهای خارجی است، باید هنگام آمادگی برای سفر خارجی هتل خود را رزرو کنید. در حال حاضر سایت‌های مختلفی وجود دارند که هتل‌های 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره کشورهای خارجی را برایتان رزرو می‌کنند.

 

شما با خرید ویزا کارت معتبر ایرانیکارت می‌توانید مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید و قبل از آغاز سفر خود، رزرو هتل را برای تاریخ و زمان معین انجام دهید.

 

پیدا کردن هتل

 1. بررسی و اطلاع از مقررات و قوانین کشور مقصد

هر کشوری قوانین و مقررات خاص خود را دارد که شما باید قبل از آغاز سفر باید آن‌ها را بدانید. درصورتی‌که بخواهید این قوانین را نقض کنید، قطعاً پلیس کشور مقصد با شما برخورد خواهد کرد و دیگر به شما ویزا نخواهد داد.

 

معمولاً قوانین کشورهای مختلف در سایت‌های اینترنتی و سایت سفارت کشور مقصد وجود دارد.

 

 1. آشنایی با فرهنگ و زبان کشور مقصد

معمولاً مردم کشورهای توریستی جهان به زبان انگلیسی مسلط هستند و به‌راحتی با توریست‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین کارکنان هتل‌ها برای اینکه اسکان گردشگرها را راحت‌تر کنند، به چند زبان مختلف تسلط دارند.

 

برای مثال کارکنان هتل‌های کشور ترکیه، معمولاً به زبان ترکی، انگلیسی و حتی فارسی مسلط هستند. اگر می‌خواهید سفری راحت و بدون دردسر را تجربه کنید، زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد را یاد بگیرید و با فرهنگ آن‌ها آشنایی پیدا کنید.

 

آشنایی با فرهنگ و زبان کشور مقصد

 

 1. آشنایی با اتفاقات و رویدادهای اخیر کشور مقصد

آخرین موردی که باید در هنگام آمادگی برای سفر خارجی به آن توجه کنید، رویدادها و اتفاقات اخیر کشور مقصد است. در برخی از مواقع کشورهای توریستی میزبان جشنواره‌های بزرگی جهان هستند که این امر باعث افزایش هزینه‌های بلیط و اقامت خواهد شد.

 

همچنین در طرف مقابل امکان دارد کشور مورد نظر دچار تنش سیاسی باشد و خطرات سفر را برایتان بیشتر کند. به‌طورکلی چند هفته قبل از آغاز سفر اطلاعات کاملی درباره اخبار و اتفاقات کشور مورد نظر خود کسب کنید تا در آنجا با مشکلات و چالش‌های خاصی مواجه نشوید.

 

سخن پایانی

معمولاً افرادی که تاکنون سفرهای خارج از کشور را تجربه نکرده‌اند، ابتدا با این سوال مواجه می‌شوند که چگونه برای یک سفر خارجی آماده شویم؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت که هنگام آمادگی برای سفر خارجی باید به نکات و موضوعات بسیار مهمی دقت کنید تا با مشکل و یا چالش خاصی مواجه نشوید.

 

در این مطلب به طور کامل مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکاتی که باید قبل از آغاز سفر خارجی بدانید را بیان کردیم تا سفری بدون دردسر را تجربه کنید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

مطالب پیشنهادی