hambergermenu

چگونه هوای خانه را تصفیه کنیم؟

افزایش میزان آلودگی در فضای شهری و استنشاق گازهای سمی و آلاینده‌های خطرناک، مشکلات زیادی از جمله حساسیت‌های پوستی، ریوی، گوارشی و… را ایجاد کرده است. ضمن اینکه خطر ابتلا به آسم و سایر بیماری‌های مزمن که مرتبط با آلودگی هوا هستند نیز افزایش یافته است. بنابراین کاهش آلودگی هوا خصوصا محیط داخل منزل، اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است؛ به‌ویژه در خانه‌هایی که کودکان نیز در آنها زندگی می‌کنند.

 

از این روی در این مطلب می‌خوانید که روش تصفیه هوای خانه چگونه است و از چه طریق می‌توان به کاهش آلودگی هوای خانه، کمک کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

 

بهترین روش های تصفیه هوای خانه

همانطور که گفتیم، آلودگی هوا منشا بسیاری از بیماری‌ها‌ و آلرژی‌هایی است که زندگی را برای بسیاری از افراد، خصوصا کودکان، سخت می‌کند. به همین دلیل خانواده‌ها همواره دنبال یافتن پاسخ این سوال هستند که چگونه هوای خانه را تصفیه کنیم؟ در ادامه شما را با بهترین روش های تصفیه هوای خانه، آشنا می‌کنیم.

 

 قرار دادن گیاهان تصفیه کننده هوا در منزل

شاید نتوان استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا را بهترین روش تصفیه هوای خانه معرفی کرد، اما نمی‌توان منکر این قضیه شد که روشی بسیار کم‌خرج، کم‌درد سر و اتفاقا جذاب و دوست‌داشتنی است. این گیاهان، آلودگی و مواد آلاینده‌ای که در هوا وجود دارد، جذب و به هوایی تمیز و پاک تبدیل می‌کنند. برخی از این گیاهان عبارت‌اند از:

 

 • پتوس (پوتوس)

 

 • گیاه عنکبوتی

 

 • دراسنا

 

 • آرکا

 

 • پاپیتال

 

 • نخل بامبو

 

 • گل داوودی

 

 • فیکوس

 

نگهداری این گیاهان بسیار آسان است، نسبت به سایر روش‌ها هزینه کمتری نیاز است و در آپارتمان هم به خوبی رشد می‌کنند و تا مدت‌ها می‌توانید ضمن لذت‌بردن از زیبایی که به فضای خانه شما می‌بخشند؛ به کاهش آلودگی هوای خانه خود هم کمک کنید.

 

استفاده از دستگاه تصفیه هوا

خرید دستگاه تصفیه هوا و استفاده از آن، یکی از مدرن‌ترین تکنیک های تصفیه کردن هوای منزل است که اتفاقا طرفداران زیادی دارد. در حال حاضر تولیدکنندگان مطرحی در سطح جهان همچون امسیگ، محصولاتی در این زمینه تولید و روانه بازار کرده‌اند تا خانواده‌ها با کمک دستگاه‌های تولیدی آنها به راحتی بتوانند هوای داخل خانه را تصفیه و پاکسازی کنند.

 

در این دستگاه‌، فیلترهایی قرار دارد که وظیفه‌ آنها جداسازی آلاینده‌های موجود در هوا و تصفیه کردن آنها و تولید هوایی پاک برای تنفس است.

 

چگونه هوای خانه را تصفیه کنیم؟

 

استفاده از زغال فعال

در قسمت قبل خرید دستگاه تصفیه هوا را به عنوانی روشی مناسب برای تصفیه هوای محیط، معرفی کردیم. یکی دیگر از روش های پاکسازی هوای خانه استفاده از فیلتر زغال فعال (فیلتر کربن اکتیو) است که با قرارگیری در برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا به راحتی بو، سموم، مواد شیمیایی و آلاینده‌های موجود در هوا را حذف می‎کند. در واقع زغال فعال همانند سرندی است که عمل غربالگری هوای محیط را برعهده دارد تا هوایی که تنفس می‌کنیم، پاک و بدون هرگونه آلودگی باشد.

 

قرار دادن لامپ سنگ نمک

گردوغبار و وسایل الکترویکی، باعث ایجاد آلودگی‌های محیطی می‌شوند. زمانی که لامپ سنگ نمک را در محیط خانه قرار دهید، با گرم شدن سنگ نمک آن، یونهای منفی آزاد می‌شود. این یونها با یون‌های مثبتی که در محیط آلوده خانه وجود دارد، مقابله می‌کنند و باعث حذف آنها می‌شوند. در نتیجه کیفیت هوای محیط بهبود و افزایش می‌یابد.

 

استفاده از دستگاه رطوبت ساز

خشکی بیش از حد هوا، زمینه بروز بیماری‌های تنفسی و حساسیت‌های فصلی را فراهم می‌کند. به‌ویژه در فصولی از سال که رطوبت بسیار کاهش می‌یابد. از این روی، شرکت‌هایی که در زمینه تولید لوازم بهداشتی و سلامتی فعالیت می‌کنند، دستگاه‌های رطوبت‌ساز مانند دستگاه بخور گرم و سرد را که هر کدام مناسب استفاده در فصل خاصی از سال است، تولید و روانه بازار کرده‌اند. با روشن کردن دستگاه رطوبت ساز، رطوبت هوا به تعادل می‌رسد و ابتلا به بیماری‌هایی مانند سینوزیت، آسم، بیماری‌های تنفسی و حساسیت‌های فصلی تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 

سایر روش های بهبود کیفیت هوای خانه

 

سایر روش های بهبود کیفیت هوای خانه

علاوه بر روش های تهویه هوای منزل که در قسمت‌های قبل به توضیح آنها پرداختیم، در این قسمت سایر روش‌های بهبود کیفیت هوای خانه را هم معرفی می‌کنیم که توجه به آنها کمک بزرگی در کاهش آلودگی و بهبود کیفیت هوای محیط خواهد شد. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 

 • کاهش استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن خانه: مواد شیمیایی، زمینه‌ساز بروز حساسیت‌های تنفسی و پوستی است که متاسفانه در ترکیبات اکثر محصولات شوینده و تمیزکننده خانه، وجود دارد. با کاهش مصرف این مواد، کیفیت هوای خانه نیز افزایش می‌یابد.

 

 • نظافت روتین محیط خانه: پیش‌تر هم تاکید کردیم که گردوغبار منشا رشد میکروب و باکتری‌هاست است، از این روی با نظافت روتین محیط خانه، مانع از ایجاد بستری برای این موجودات شوید.

 

 • جوشاندن آب و سرکه: یکی از خواص سرکه، ضدعفونی کننده‌بودن آن است. اگر چند قطره از این ماده را در مقداری آب بریزد و اجازه دهید روی شعله بجوشد، به تمیزشدن هوای خانه کمک می‌کنید.

 

 • استفاده از شمع با موم زنبورعسل: به فهرست روش تصفیه هوای خانه می‌توان شمع با موم زنبور عسل را نیز اضافه کرد. زیرا زمانی که این شمع بسوزد؛ یون های منفی تولید می‌شوند که وظیفه آنها خنثی کردن و از بین بردن یونهای مثبت و آلودگی‌های محیطی است. همچنین اقدام، باعث حذف گردوغبار، بهبود کیفیت هوای محیط برای تنفس، بهبود علائم بیماری‌هایی مانند آسم و آلرژی و همچنین حذف بوی بد می‌شود.

 

 • تصفیه هوای خانه با گلاب: گلاب خاصیت حذف بوهای نامطبوع در محیط خانه را دارد که به دلیل آلودگی‌ها ایجاد شده‌اند. با اسپری آن در محیط خانه، باعث بهبود کیفیت هوا شوید. ضمن اینکه خاصیت آرامش‌بخشی هم دارد.

 

امسیگ ارائه دهنده بهترین دستگاه های تصفیه هوای خانه

 

امسیگ؛ ارائه دهنده بهترین دستگاه های تصفیه هوای خانه

روش‌های مختلفی برای تصفیه هوای خانه وجود دارد و دستگاه‌های تصفیه هوای خانه، یکی از کاربردی‌ترین تکنیک‌ها برای پاکسازی هوایی است که استنشاق می‌کنید. از این روی انتخاب بهترین این دستگاه‌ها، ممکن است برای برخی از افراد، چالش برانگیز باشد.

 

امسیگ یکی از بهترین ارائه‌دهندگان دستگاه‌های تصفیه هواست که می‌توانید به راحتی، بدون هیچ نگرانی از کیفیت محصولات آن و با قیمتی منصفانه و مناسب، دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

امسیگ علاوه بر ارائه این نوع دستگاه، محصولات دیگری مانند دستگاه بخور صورت، رطوبت ساز، بخور سرد و گرم و… را برای بهبود سلامت پوست و هوایی که شما تنفس می‌کنید، تولید و به بازار عرضه کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت امسیگ، ضمن مشاهده تمامی محصولات این برند شناخته‌شده، از قیمت آنها نیز مطلع شوید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *