hambergermenu

۲۸ دلیل بی میلی جنسی زنان به همراه راه درمان

چکیده : دلیل بی میلی جنسی زنان میتواند زیاد باشد، اما کل ازدواج و رابطه عاشقانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بی میلی جنسی در زنان اگر به خوبی مدیریت نشود بدون شک سردی و افت کیفیت رابطه را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل روانشناسی و علم پزشکی راهکارهای بسیاری برای درمان کم شدن میل جنسی خانم ها پیشنهاد میکنند که به آنها میپردازیم.

 

علت بی میلی جنسی زنان چیست؟

 

تمایلات جنسی زنان به طور طبیعی در طول سال ها نوسان دارد. بالا و پایین معمولا با آغاز یا پایان یک رابطه یا با تغییرات عمده زندگی مانند بارداری، یائسگی یا بیماری همزمان می شوند. برخی از داروهای مورد استفاده در جلسات مشاوره آنلاین جنسی برای اختلالات خلقی نیز می توانند باعث کاهش تحریک جنسی در زنان شوند. اگر عدم علاقه شما به رابطه جنسی ادامه یابد یا برگردد و باعث ناراحتی شخصی شود، ممکن است بیماری به نام اختلال علاقه جنسی / برانگیختگی داشته باشید.

 

چرا سرد مزاجی زنان را درمان کنیم؟

اما برای درمان بی میلی جنسی زنان لازم نیست این تعریف پزشکی را زیاد در ذهنتان مرور کنید. اگر از کاهش انگیزه جنسی رنج می برید، تغییرات سبک زندگی و تکنیک های جنسی وجود دارند که ممکن است حال شما را بهتر کنند. برخی داروها نیز ممکن است موثر باشند. یادتان باشد این اختلال میتواند نارضایتی شریک زندگی تان را به همراه داشته باشد. در جلسات مشاوره طلاق آنلاین ویکی روان دیده میشود بسیاری از زوجین به خاطر مشکلات جنسی یا عدم هماهنگی جنسی دست به جدایی می زنند. پس موضوع بسیار مهم است و باید دلیل بی میلی جنسی زنان بررسی شده و درمان انجام گیرد.

 

آیا عدم علاقه به روابط جنسی طبیعی است؟

میل جنسی هر کسی افزایش و کاهش می یابد. عوامل زیادی وجود دارد که بر میزان علاقه یا عدم علاقه ما به رابطه جنسی تأثیر می گذارند. ممکن است از استرس اضافی ناشی از کار، مسائل مربوط به روابط، تغییرات هورمونی یا حتی بارداری متغیر باشد. همه اینها تعیین می‌کنند که چقدر به رابطه جنسی علاقه دارید.

 

زوج ها چقدر باید رابطه جنسی داشته باشند؟

 

دلایل کم شدن میل جنسی خانم ها در روانشناسی

 

رابطه جنسی و صمیمیت جنبه های مهم یک رابطه هستند. با این حال، هیچ قانونی در مورد اینکه زوج ها باید چند بار رابطه جنسی داشته باشند، وجود ندارد و بستگی به عوامل مختلفی دارد. اگر متوجه شدید که شریک زندگی شما همیشه به رابطه جنسی علاقمند است و شما علاقه‌ای ندارید، پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا مشخص کنیم که آیا شما میل جنسی پایینی دارید یا خیر. البته جلسات روان درمانی در سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان هم به بررسی علل بی میلی جنسی زنان و راه های درمان آن میپردازد که در ادامه به بعضی از آنها میپردازیم.

 

مهم است بدانید که گاهی اوقات، کاهش علاقه به رابطه جنسی ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی، استرس و حتی روابط جنسی دردناک باشد.

 

بررسی علائم بی میلی جنسی در زنان

اگر نسبت به شریک زندگی تان، تمایل کمتری به رابطه جنسی دارید، هیچ کدام از شما لزوما خارج از هنجار افراد حاضر در صحنه زندگی تان نیستید؛ اگرچه تفاوت های شما ممکن است باعث ناراحتی شود. حتی اگر انگیزه جنسی شما ضعیف‌تر از گذشته باشد، رابطه شما ممکن است قوی تر از همیشه باشد. هیچ عدد جادویی برای تعریف محرک جنسی پایین وجود ندارد. این موضوع در بین زنان متفاوت است.

 

علائم کم تحرکی جنسی در زنان عبارتند از:

 • نداشتن علاقه به هر نوع فعالیت جنسی

 

 • هرگز یا به ندرت خیال پردازی ها و افکار جنسی داشته باشید

 

 • نگرانی از عدم فعالیت یا خیال پردازی های جنسی

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر از کاهش تمایل به رابطه جنسی زنان نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید. راه حلش شاید به سادگی تغییر دارویی که مصرف می کنید و بهبود هر بیماری مزمن پزشکی مانند فشار خون بالا یا دیابت باشد.

 

علت بی میلی زنان به رابطه جنسی چیست؟

 

سرد مزاجی زنان و رابطه جنسی

 

تمایل به رابطه جنسی مبتنی بر تعامل پیچیده بسیاری از چیزهای موثر بر صمیمیت است، از جمله سلامت جسمی و عاطفی، تجربیات، باورها، سبک زندگی و رابطه فعلی شما. اگر در هر یک از این زمینه ها با مشکلی مواجه هستید، بر تمایل شما به رابطه جنسی تاثیر می‌گذارد.

 

1- دلایل فیزیکی کم شدن میل جنسی خانم ها

طیف گسترده ای از بیماری ها، تغییرات فیزیکی و داروها می توانند باعث کاهش تحریک جنسی شوند، از جمله:

 

مشکلات جنسی

اگر در طول رابطه جنسی درد دارید یا به ارگاسم نمی رسید، می تواند میل شما به رابطه جنسی را کاهش دهد.

 

بیماری ها یکی از دلایل بی میلی جنسی زنان است

بسیاری از بیماری های غیر جنسی بر محرک جنسی تاثیر می‌گذارند، از جمله آرتروز، سرطان، دیابت، فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر و بیماری های عصبی.

 

داروها

داروهای تجویزی خاص، به خصوص داروهای ضد افسردگی که مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین نامیده می شوند، محرک جنسی را کاهش می دهند.

 

عادات سبک زندگی

یک لیوان شراب ممکن است حالتان را بهتر کند، اما مصرف الکل بیش از حد بر محرک جنسی شما تاثیر می گذارد. همین موضوع در مورد مواد مخدر نیز صدق می کند. همچنین سیگار کشیدن جریان خون را کاهش می دهد که ممکن است برانگیختگی را کم کند.

 

جراحی

هر جراحی مربوط به سینه ها یا دستگاه تناسلی می تواند بر تصویر بدن، عملکرد جنسی و میل به رابطه جنسی شما تاثیر بگذارد.

 

خستگی

دوری از کودکان خردسال یا والدین سالخورده می تواند به کاهش انگیزه جنسی کمک کند. خستگی ناشی از بیماری یا جراحی نیز می تواند در کاهش انگیزه جنسی نقش داشته باشد.

 

تغییرات هورمونی یکی از دلایل بی میلی جنسی زنان است

تغییرات در سطوح هورمون‌ها ممکن است میل شما به رابطه جنسی را تغییر دهد. این اتفاق در چنین مواردی زیر رخ می دهد:

 

1- یائسگی دیگر علت بی میلی جنسی زنان است

سطح استروژن در طول انتقال به دوره یائسگی کاهش می یابد. به همین جهت کمتر به رابطه جنسی علاقه داشته و باعث ایجاد بافت های واژینال خشک می شود که منجر به رابطه جنسی دردناک یا ناراحت کننده می شود. اگرچه بسیاری از زنان هنوز هم در دوران یائسگی و بعد از آن رابطه جنسی رضایت بخشی دارند، اما برخی از آن ها در طول این تغییر هورمونی میل جنسی ضعیفی را تجربه می کنند.

 

2- بارداری و شیردهی

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، درست بعد از بچه دار شدن و در حین شیردهی می تواند محرک جنسی را کاهش دهد. خستگی، تغییر در وضعیت بدن، و فشارهای بارداری یا مراقبت از نوزاد جدید نیز می تواند به تغییرات در میل جنسی شما کمک کند.

 

دلایل روان شناختی

وضعیت ذهنی شما می تواند بر میل جنسی شما تاثیر بگذارد. علل روانشناختی زیادی برای کاهش تمایل جنسی وجود دارد، از جمله:

 

 1. 1. استرس، مانند استرس مالی یا استرس کاری

 

 1. 2. تصویر ضعیف بدن

 

 1. 3. عزت نفس پایین

 

 1. 4. سابقه آزار جسمی یا جنسی

 

 1. 5. تجربه های جنسی منفی قبلی

 

اضطراب یا افسردگی باعث کم شدن میل جنسی خانم ها میشود

مسائل روان شناختی در میل جنسی پایین نقش دارند. در واقع، تجربه هر یک از موارد زیر می تواند زندگی جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد:

 

 • مشکلات سلامت روان، از جمله اختلال اضطراب فراگیر یا افسردگی بالینی.

 

 • استرس، چه از محل کار و چه از چالش های خانه

 

 • اضطراب ناشی از تصویر بدنی ضعیف یا عزت نفس پایین

 

 • تجربه های جنسی منفی قبلی

 

 • سابقه آزار جنسی یا عاطفی

 

مشکلات مربوط به روابط

برای بسیاری از زنان، نزدیکی عاطفی مقدمه ای ضروری برای صمیمیت جنسی است. بنابراین مشکلات در رابطه شاید عامل مهمی در انگیزه جنسی پایین باشد. کاهش علاقه به رابطه جنسی اغلب نتیجه مسائل جاری است، مانند:

 

 • عدم ارتباط با شریک زندگی

 

 • درگیری ها و دعواهای حل نشده میتواند موجب بی میلی جنسی زنان شود

 

 • ارتباط ضعیف نیازها و ترجیحات جنسی

 

 • مسائل اعتماد

 

میل جنسی کم در زنان چگونه درمان می شود؟

درمان کاهش میل جنسی در زنان به علت اصلی آن بستگی دارد. ابتدا یک معاینه لگنی برای بررسی مشکلاتی که باعث کاهش میل جنسی می‌شود انجام می دهیم. با توجه به نتایج آن امتحان، ممکن است این موارد را برای بی علاقگی جنسی توصیه کنیم:

 

 • هورمون درمانی

 

 • بازنگری داروهای خود و احتمالا انجام تنظیمات در صورت نیاز

 

 • کار با یک درمانگر جنسی یا مشاور

 

 • دارویی که می تواند میل جنسی شما را تقویت کند

 

 • کاهش مقدار الکلی که می نوشید

 

 • استفاده از مواد یا داروهای غیرقانونی را حذف کنید. اینها بر میل جنسی شما تأثیر می گذارند

 

نتیجه گیری درباره کم شدن میل جنسی خانم ها

یادتان باشد زندگی مشترک بالا و پایین های زیادی دارد. اگر از بی میلی جنسی زنان که در همسرتان مشاهده می کنید رنج میبرید حتما موضوع را با او و متخصص سکسولوژی درمیان بزارید. گاهی رفتارهای آقایان باعث کم شدن میل جنسی خانم ها می شود، پس او را سرزنش نکنید! استفاده از مشاوره روان درمانی ویکی روان یا کلینیک های روانشناسی آنلاین مشابه کمک می کند به علت اصلی این مشکل پی ببرید. پس اقدام کنید تا زودتر مشکل رفع شود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *