تبلیغاتی

توصیه هایی برای سفر به خارج از کشور

جدا از افرادی که به سبب مسائل کاری مرتبا به خارج از کشور سفر می کنند، عده زیادی از مردم تجربه های معمولا انگشت شماری از سفر به خارج از کشور دارند.

باید توجه داشت که سفر به مقصدی خارج از مرزهای کشور خویش علاوه بر مسائل قانونی مهمی که دارد و اجرای آنها الزام آور است، تفاوت های مختلف فرهنگی، هنجاری و اقلیمی را به نمایش می گذارد که باید به آنها توجه کرد.

در اینجا توصیه هایی برای سفر به خارج از کشور ارائه می شود.

رعایت مسائل قانونی

پیش از سفر بهتر است کمی در خصوص مقصد مورد نظر خویش اطلاعات کسب کنید و از قوانین آن کشور خاصه در خصوص اتباع بیگانه آگاهی یابید.

در بسیاری از کشورها قوانینی وجود دارد که ممکن است برای سایر فرهنگ ها ناآشنا، عجیب و حتی یک عادت رایج باشد.

برای مثال آدامس جویدن در اماکن عمومی در کشور سنگاپور شش ماه زندانی دارد. پس بهتر است اصول و قوانین رایج مقصدتان را کمی مطالعه کنید و در صورت لزوم از آنها فهرست برداری کنید.

اجتناب از مشکلات مالی

برای آن که در مقصد خود دچار مشکلات احتمالی در خصوص مسائل مالی نشوید، بهتر است پیش از عزیمت کمی ارز رایج آن کشور را از طریق بانک یا صرافی های معتبر تهیه کنید تا در بدو ورود برای پرداخت هزینه های معمولی همچون پول تاکسی دچار مشکل نشوید.
اگر در مقصد مورد نظرتان مجبور به تبدیل پول شدید، بهتر است شماره سریال ارزها را یادداشت کنید تا در صورت هر گونه کلاهبرداری بتوانید به مراکز پلیس مراجعه کنید.

 

سایر توصیه ها

 

از تمامی صفحات گذرنامه و ویزا دو سری فتوکپی تهیه نموده و یک سری را در منزل گذاشته و یک سری را با خود حمل نمایید تا در صورت سرقت یا مفقودشدن گذرنامه از آن استفاده نمایید.

شماره تلفن سفارت جمهوری اسلامی در کشور مورد نظر و شماره تلفن هتل، محل اقامت و شماره تلفن همراه همسفران و سرپرست گروه را در دسترس داشته باشید.

اگر نیاز به مسافرت بعدی دارید، برای این که مجبور نباشید برای دیدار بعدی ویزا بگیرید سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی تر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بهداشتی و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در کشور مقصد به سایت بهداشت جهانی www.who.int/countries/en مراجعه کنید.

اطلاعات کلی درباره مسیر پرواز، نوع و شماره پرواز، مدت زمان احتمالی سفر و زمان تقریبی برگشت را در اختیار یک عضو خانواده یا فامیل آشنای مورد اعتماد قرار دهید.

 

منبع : مجله چمدان

وبگردی