hambergermenu

۵ مزیت اینکه خودمان را دوست داشته باشیم!

بعد از اینکه متوجه شدیم دوست داشتن خود یعنی چه! حالا باید بدانیم مزایای دوست داشتن خودمان چیست تا با علاقه و رغبت بیشتر این کار را انجام دهیم. با مجله ی اینترنتی باحال مگ همراه باشید 🙂

 

 

1 – یکی از مزایای دوست داشتن خود، این است که به واسطه داشتن یک حال خوب می توانیم بر روی دیگران تأثیر مثبت بگذاریم.

هنگامی هم که بتوانیم روی دیگران تأثیر مثبت بگذاریم به مراتب از دید آنها فرد جذاب تر، محبوب تر و قابل اعتمادتری دیده می شویم.

 

 

۲ – از دیگر مزایای دوست داشتن خود این هست که میتوانیم از زندگی خود لذت ببریم و از داشته های خودمان بهتر استفاده کنیم و از داشتن آنها خوشحال باشیم.

 

افرادی که حال بهتری نسبت به خودشان دارند کمتر به نداشتن های زندگی خود توجه می کنند. (در اینجا منظور این نیست که برای بیشتر داشتن تلاش نکنیم چرا که هر انسانی لایق داشتن بهترین هاست بنابراین منظور این است که برای چیزهایی که میخواهیم اقدام کنیم و قدمی برداریم و در عین حال از داشته های خودمان هم خشنود باشیم)

 

 

٣ – افرادی که خودشان را دوست دارند کمتر از دست دیگران و انتقادهای آنها ناراحت می شوند.

چرا که آنها یک راز مهم را میداند و آن راز هم این هست که می دانند نباید اجازه دهند هیچ چیز حال آنها را خراب کند و یا اینکه انرژی آنها را هدر دهد.

 

اگر فردی هم با آنها بدرفتاری کند می دانند که این رفتار بیشتر به این خاطر است که وی حالش با خودش خوب نیست بنابراین آن رفتار را به خودشان نمی گیرند.

 

 

نکته مهم: در اینجا باید به یک نکته اشاره کنم و آن این است که بیشتر حال بد ما با خودمان به این خاطر است کینه ها و تنفرهایی که از دیگران داریم و یا اتفاقات ناخوشایند گذشته رخ داده اند را در وجود خود نگه میداریم و همیشه در همه جا آنها را با خودمان حمل می کنیم.

به مرور زمان وقتی ما این کینه و نفرتها را در وجود خود نگه میداریم، در بلندمدت آسیب های جبران ناپذیری به ما و زندگی مان وارد میشود.

 

 

4 – از دیگر مزایای دوست داشتن خود این است که انسان از نظر روحی و جسمی سالم تر خواهد بود چرا که هرچه ما حال بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم کمتر به منفی ها توجه می کنیم و بیشتر سعی می کنیم که از زندگی لذت ببریم و همین یک مورد میتواند باعث ایجاد نشاط و سلامتی در جسم و روح شود.

 

 

5 – فردی که خودش را دوست دارد معمولا اتفاقات قشنگ تری در زندگی اش رخ می دهد چرا که هرچقدر شما شادتر و حال بهتری داشته باشید به مراتب دستاوردهایی که در زندگی به دست می آورید زیباتر خواهند بود.

در همچنین مواقعی هست که دیگران به این افراد می گویند خوش شانس درصورتی که در اینجا  شانس مطرح نیست و این احساس خوب داشتن یک انتخاب است و هر فردی این را انتخاب کند می تواند از مزایای این حال خوب بهره مند شود.

 

مطالب پیشنهادی روانشناسی و موفقیت

میلیاردر های جهان IT5 کار ساده برای شاد تر زیستنترفندهای افزایش اعتماد به نفس
ترفندهای  واضح تر صحبت کردنآشنایی با فن بیان۱۰ نشانه بلوغ و رشد شخصیتی
کارهایی که نباید به خاطر آن ها عذر خواهی کنیمتاثیر مدل ذهنی در موفقیت نقش اعتماد به نفس در موفقیت
رمز پنهان موفقیتبرنامه ریزی و مدیریت زمان برای موفقیتتوصیه های خواندنی برایان تریسی برای موفقیت

 

 

منبع : عاشق خودت باش و خودت را دوست بدار – وحید صادقی

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی