تبلیغاتی

۶ قانون جلوگیری از اشتباه در رابطه عاشقانه

به یک یک اشتباه های خود دقت کنید و قوانینی ابداع نمایید که به شما کمک کند هرگز دوباره مرتکب آن اشتباه ها نشوید. پس برای جلوگیری از اشتباه در رابطه عاشقانه می توانید این مطلب را مطالعه بفرمایید .

با مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید .

 

نمونه ای از قوانین مهم ارتباطی:

قانون شماره ی ۱

هرگاه متوجه شدم با زیاد از خودم حرف زدن و کمتر سؤال کردن، سعی دارم او را تحت تأثیر قرار دهم، دست از این کار برداشته و در عوض به این فکر می کنم که آیا او می تواند، نامزد یا همسر نامناسبی برایم باشد یا نه؟ (قبل از شروع به جلب علاقه ی او، به این می اندیشم که برایم مناسب است یا نه) .

 

قانون شماره ی ۲

به محض آگاهی از احساسات منفی در خود، آن ها را با همسرم بازگو کرده و اجازه نمی دهم که این احساسات در من انباشته شوند.

 

قانون شماره ی ۳

با نگاه به این واقعیت که چگونه خود در ناکامی های روابط گذشته ام نیز سهیم بوده ام، سعی می کنم تا احساسات منفی خود را التیام بخشم و در این باره به گونه ای با نامزد یا همسر خود صحبت نکنم که گویی من یک “قربانی” بودم و او یک “زجر دهنده”.

 

قانون شماره ی ۴

هرگاه می رنجم یا احساساتم جریحه دار می شوند، به جای آن که اخم کنم، یا با او تسویه حساب نمایم، یا طوری وانمود کنم که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده، یا مثل دختر بچه ها رفتار کنم؛ به او می گویم که چه احساسی دارم.

 

قانون شماره ی ۵

هنگامی که متوجه می شوم مشغول پر کردن جاهای خالی بوده ام، سریعا از این کار دست کشیده و از خود می پرسم، آیا او نیز به همان اندازه ی من تلاش کرده یا خیر؟ چنان چه او نیز تلاش کافی نکرده بود، به جای آن که اوضاع را به تنهایی اصلاح نمایم، خواسته هایم را مطالبه می کنم.

 

قانون شماره ی ۶

هر گاه متوجه شدم بی آن که از من خواسته باشد، مشغول نصیحت کردن و راه حل و نشان دادن هستم و مثل پسر بچه ها با او رفتار می کنم، از این کار دست کشیده، نفس عمیقی می کشم و اجازه می دهم خودش مسائلش را حل کند، مگر آن که از من کمک بخواهد.

 

✔️ برای هر یک از اشتباه هایی که مرتکب می شوید، حتما یک قانون وضع کنید. می توانید هر بار که متوجه اشتباه های دیگری از خود می شوید؛ قوانین جدیدی را نیز به لیست خود اضافه کنید.✔️

 

منبع : رازهایی درباره ی مردان دکتر باربارا دی آنجلیس – ترجمه ی هادی ابراهیمی

 

مطالب زیر در هم در مورد روابط عاشقانه می باشند. پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید :

 

مطلب پیشنهادی
5 زبان عشق - شما به کدام زبان سخن می گویید؟

 

مطلب پیشنهادی
آیا از 2 مرحله ی عشق با خبرید؟ [??]

 

مطلب پیشنهادی
زیباترین مجموعه شعر صبح بخیر عاشقانه - ویرایش 98

 

وبگردی