hambergermenu

چرا برخی مردان همزمان وارد چند رابطه می شوند ؟

چرا برخی  مردان همزمان وارد چند رابطه می شوند ؟ تنوع طلبی؟ کمالگرایی؟ اختلال شخصیت؟ و… . با مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

 

⛔️ آنها در واقع  دون ژوان هستند !

 

⛔️ دون ژوان فردی است که قادر به برقراری ارتباط عاطفی عمیق و عشق ورزیدن به شریک جنسی خود نیست. یکی از مهمترین اختلالات شخصیت که منجر به دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در مردان می شود اختلال شخصیت خودشیفته (narcissistic) است.

 

⛔️ چنین مردی نه قادر است دوست بدارد و نه دوست داشته شدن را باور می کند و یک حالت  پارانوییا و بدبینی نسبت به گرفتن پیغام های دوست داشته شدن از شریک عشقی خود دارد. در بسیاری از موارد نیاز به دوست داشته شدن را در خود انکار می کند و بیشتر ترجیح می دهد به جای دوست داشته شدن، مورد تحسین واقع شود تا من‌ِ آزرده اش ترمیم پیدا کند.

 

⭐ پیشنهاد ویژه ی سردبیر : 10 نشانه رشد و بلوغ شخصیتی افراد

 

⛔️ احساس می کند اگر کسی دوستش داشته باشد و ابراز علاقه کند، می خواهد از او بهره برداری خاصی کند. در واقع به هیچ زنی اعتماد نمی کند. اینگونه مردان در واقع تنها با سطح بدن زنان ارتباط برقرار می کنند نه با هستیِ درونی آنها.

 

⛔️ هدف اینها به دست آوردن است نه رابطه داشتن. زنها را به دست بیاورند، تصاحب کنند و بعد با رها کردن آنها خشم و میل به انتقام جویی ناخودآگاه خود را که از رابطه با مادرِ ناکام کننده سرچشمه گرفته ارضا نمایند.

 

⛔️ اغلب این مردان به دنبال دو گونه زن می روند: دسته اول زنانی هستند که به دلیل شرایط شان بسیار مورد توجه می باشند.

شرایطی مانند زیبایی، ثروت، شهرت، مقام و …. که در این حالت مرد خودشیفته منِ ایده آل (ego ideal) خود را به او فرافکنی کرده و انگار این خود اوست که دارای چنین محسناتی است.

در واقع زن اینجا ابزاری است برای تغذیه ی هرچه بیشترِ خودشیفتگی مرد. البته در این حالت هم مردان خودشیفته مراقبند که زن از آنها در هیچ یک از این ابعاد برجسته تر نباشد و اگر احساس کنند که بالاتر هست او را تخریب می کنند.

 

⭐ یک مقاله ی خوب دیگر برای مطالعه شما عزیزان : تعریف عزت نفس و عوامل تاثیر گذار بر آن

 

⛔️ دسته دوم زنانی هستند با هویتی بسیار کمرنگ که تنها می توانند به صورت یک زائده و دنباله در کنار مرد خودشیفته برای مدتی باشند که او را دائماً تحسین کنند و منِ او دائماً باد شود.

 

⛔️ اینگونه مردان به جای عشق در رابطه، احساس تملک زیاد دارند. در واقع زن در کنار آنها مانند مبل و لوازم زندگی شان است.

 

⛔️ یکی از ویژگی های مهمِ رابطه، در مردان خودشیفته این است که این مردان خصلت های بد خود را به همسر خود فرافکنی می کنند و او را تحقیر و سرزنش می نمایند. یعنی خودشان همه خوب (total good) و همسر ، همه بد (total bad) می شود.

 

مطالب پیشنهادی روانشناسی و موفقیت

میلیاردر های جهان IT5 کار ساده برای شاد تر زیستنترفندهای افزایش اعتماد به نفس
ترفندهای  واضح تر صحبت کردنآشنایی با فن بیان۱۰ نشانه بلوغ و رشد شخصیتی
کارهایی که نباید به خاطر آن ها عذر خواهی کنیمتاثیر مدل ذهنی در موفقیت نقش اعتماد به نفس در موفقیت
رمز پنهان موفقیتبرنامه ریزی و مدیریت زمان برای موفقیتتوصیه های خواندنی برایان تریسی برای موفقیت

 

منبع : کانال تلگرامی دکتر لیلا جبلی

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی