تبلیغاتی

طلاق جنسی عامل طلاق عاطفی و رسمی

طلاق جنسی چیست ؟

? طلاق جنسی ، به معنای سردی در روابط زناشویی زن و شوهر ناشی از ناهمخوانی جنسی آن دو است. این ناهمخوانی در طولانی‌ مدت می‌تواند بنیان خانواده را با مشکلاتی که مهم‌ترین آن طلاق قانونی است، مواجه کند.

 

در طلاق جنسی زن و مرد از نظر عاطفی، علاقه و عشق با هم در یک راستا هستند، اما هم‌زبانِ هم‌آغوشی هم نیستند. در این مورد اغلب دو طرف مقصرند؛ یا مردان نمی‌توانند روند یک رابطه جنسی را پیش ببرند و یا زنان نمی‌توانند با این رابطه خود را وفق دهند.

 

? باید توجه داشته باشیم که در رابطه جنسی، افراد یا میل جنسی زیاد و یا میل جنسی کم دارند. بنابراین افرادی که با فردی ازدواج می‌کنند که از نظر جنسی متفاوت از آنها است، در رابطه جنسی و البته زندگی مشترک دچار مشکل خواهند شد.?

 

راه بهبود طلاق جنسی چیست ؟

حتی پیش‌نوازی در رابطه و یا پس‌نوازی می‌تواند بر روند رابطه و نیز طلاق جنسی تأثیر گذار باشد، رابطه جنسی خوب و مناسب، موتور حرکت یک زندگی زناشویی است.

در صورتی‌ که این رابطه موفق نباشد، دلسردی، دلخوری و دوری ایجاد می‌کند.

بنابراین طلاق جنسی در طولانی‌ مدت به طلاق عاطفی و طلاق عاطفی نیز در بلند مدت به طلاق رسمی و قانونی تبدیل می‌شود.

 

ضروری است که از نظرات روان شناسان در مشاوره ‌های پیش از ازدواج به خصوص مشاوره‌های همتایی جنسی کمک گرفته شود و اینکه تبعات ازدواج به زوج‌های غیرهمخوان جنسی گوشزد شود که این امر مستلزم گرفتن شرح حال دقیقی از افراد در مورد فانتزی‌ ها و تصورات جنسی‌شان است.

 

منبع : کانال تلگرامی دکتر لیلا جبلی

وبگردی