hambergermenu

بهترین اجر نسوز نما

چکیده : آجر نسوز انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد مشخصی دارند. برای انتخاب یک آجر نسوز مناسب پیشنهاد میکنیم این مطلب را مطالعه کنید.

 

معمولا هنگام خرید آجر نسوز نما، این سوال پیش می‌آید که بهترین آجر نسوز نما کدام است؟

 

آجر نما یکی از بهترین متریالی است که برای طراحی نمای بیرونی ساختمان و دکوراسیون داخلی کاربرد دارد.

 

انواع مختلف آجر نسوز در طرح، رنگ، بافت و کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند. این تنوع بالا کمک می‌کند که انواع آجر نسوز نما بتواند مورد رضایت و پسند سلایق مختلف باشد. این آجرها را می‌توانید در رنگ‌های مختلف که از سفید، زرد گرفته تا نارنجی، قرمز، قهوه‌ای و مشکی را از بین تنوع بالا آجرنسوز ایران نیاز انتخاب کنید.

 

اما این تنوع بالا ممکن است باعث ایجاد سردرگمی در افراد شود که بهترین آجر نسوز نما کدام است؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده است، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطالب با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

 

در ادامه علاوه بر معرفی بهترین آجر نسوز نما، ویژگی‌های آجر نسوز خوب و با کیفیت نیز برای شما ذکر شده است.

 

با کمک این نکات، می‌توانید یک خرید مطمئن و تضمین شده داشته باشید.

 

انواع آجر نسوز

 

بهترین آجر نسوز نما برای کدام شهر است؟

اصلی‌ترین ماده اولیه برای تهیه آجر نسوز، خاک نسوز می‌باشد.

 

این خاک از معادن مختلف در شهرهای گوناگون استخراج می‌گردد و دارای تنوع رنگی می‌باشد. به همین دلیل کیفیت انواع آجر نسوز در شهرها و کارخانه‌های مختلف، با یکدیگر تفاوت دارد.

 

ممکن است با تصمیم به خرید آجر، این سوال برای شما پیش بیاید با وجود این کارخانه‌ها در شهرهای مختلف، با کیفیت ترین و بهترین آجر نسوز نما برای کدام شهر است؟

 

تهران یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع آجر نسوز می‌باشد. کارخانه‌های آجر نسوز تهران در منطقه ورامین قرار دارد، زیرا با کیفیت‌ترین خاک در این منطقه یافت می‌شود. بهترین آجر انگلیسی و آجر شاموتی موجود در بازار در کارخانه‌های ورامین تولید می‌شود.

 

استان اصفهان نیز یکی دیگر از اصلی‌ترین تولید کنندگان آجر است. بهترین آجر نسوز نما سفید یا مشکی در کارخانه‌های آجرپزی شهر اصفهان تولید و عرضه می‌گردد.

 

اگر تصمیم به خرید آجر نسوز نما سفید و یا مشکی دارید، بسیار توجه داشته باشید که از آجرهای باکیفیت خریداری نمایید؛ زیرا آجرهای بی کیفیت به دلیل استفاده از مواد اولیه نامرغوب و میزان حرارت نامناسب در هنگام پخت، کیفیت رنگ سفید و یا مشکی آجر چندان جالب و جذاب نیست.

 

کاربرد بهترین آجر نسوز نما

برای انتخاب بهترین آجر نسوز نما باید ابتدا ببنید که هدف شما از خرید آجر چیست؟ همان گونه که می‌دانید آجر نسوز کاربرد گسترده‌ای دارد.

 

این آجرها در طراحی نمای بیرونی، دکوراسیون داخلی، نمای دور ستون، کفپوش حیاط، ساخت شومینه و باربیکیو به کار می‌روند. با توجه به کاربرد آجر می‌توان انتخاب کرد که کدام آجر برای شما مناسب‌تر است.

 

آجر شاموتی یکی از مرغوب‌ترین و بهترین انواع آجر نسوز نما است.

 

به دلیل کیفیت و مقاومت بسیار بالا در عین حال زیبایی و تنوع رنگی بالا، این آجر کاربردهای فراوانی دارد.

 

از آجر شاموتی برای طراحی نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و ساخت باربیکیو، شومینه و کوره‌های صنعتی استفاده می‌گردد.

 

آجر نسوز انگلیسی که با عنوان آجر سمیرم شناخته می‌شود، یکی دیگر از محبوب‌ترین و بهترین آجر نسوز نما است. از این آجر نیز در طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می‌گردد.

 

همچنین این اجر، به دلیل مقاومت گرمایی بالا، برای ساخت باربیکیو و شومینه نیز مناسب است. اما توجه داشته باشید که آجر انگلیسی برای ساخت کوره صنعتی مناسب نیست و مقاومت گرمایی لازم را ندارد.

 

آجر سفید نیز یک مورد از انواع بهترین آجر نسوز نما است که در طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد. استفاده از این آجر، نمای چشمگیر و جذابی به ساختمان شما می‌بخشد.

 

آجر نسوز مشکی نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین انواع آجر نسوز است. اگر یک نماکار حرفه‌ای از ترکیب آجر نسوز مشکی در کنار سنگ سفید برای طراحی نمای ساختمان شما استفاده کند، قطعا از زیبایی بی‌نظیر آن هیجان زده خواهید شد.

 

آجر نسوز مشکی علاوه بر طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی، برای ساخت شومینه نیز مناسب است.

 

بهترین آجر نسوز

 

ویژگی‌های بهترین آجر نسوز نما

برای خرید آجر باکیفیت ابتدا باید با ویژگی‌های بهترین آجر نسوز نما آشنا شوید، تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در هنگام خرید آجر به نکات زیر توجه نمایید:

 

ابعاد و اشکال آجرهای نسوز نما باید یکسان باشد. لبه‌های آجرهای مستطیل یا مربع باید صاف و موازی با یکدیگر باشد.

 

همچنین گوشه‌های آجر باید تیز، سالم و دارای زاویه قائمه باشد.

 

رنگ آجر نسوز نما با کیفیت یکنواخت است. رنگ یکنواخت نشان دهنده ترکیب شیمیایی و فرایند پخت مناسب است.

 

بافت آجر نسوز نیز باید به صورت فشرده و همگن باشد.

 

توجه داشته باشید که سطح آجرنسوز نما نباید دارای ترک، حفره و خراش باشد. همچنین دیقت کنید که سطح آجر خیلی صاف و صیقلی نباشد؛ زیرا باعث لغزش ملات از روی آجر می‌شود.

 

آجر نسوز با کیفیت باید هنگام برخورد با آجر دیگر و یا ضربه با چکش، صدای زنگ بدهد.

 

این صدا بیانگر توپر بودن، مقاومت بالا و میزان جذب مناسب آب است. صدای خفه آجر، نشان دهنده پخت نامناسب و یا ترک روی آجر است.

 

تو پر بودن آجر نسوز نما بسیار اهمیت دارد. پوک بودن آجر باعث کاهش مقاومت فشاری آن می‌شود. علاوه بر این آجر پوک، آب را جذب می‌کند. آب جذب شده در سرما منجمد می‌شود و باعث خرد شدن آجر می‌شود.

 

بهترین آجر نسوز نما باید ضد حریق باشد و ضریب انتقال حرارت آن کم باشد.

 

سختی آجر نسوز باید طوری باشد که با کشیدن ناخن بر سطح آن، خراشیده نشود.

 

آجر نسوز نما در برابر فشار و ضربه مقاومت خوبی دارد.

 

آجر نسوز نما مرغوب در برابر نور خورشید تغییر رنگ نمی‌دهد.

 

انتخاب بهترین آجر نسوز

با توجه به مطالب گفته شده تا حدود زیادی با ویژگی‌های بهترین آجر نسوز نما آشنا شدید. اما برای انتخاب آجر مورد نظر خود از بین انواع مختلف آجر با کیفیت، باید نکاتی را در نظر بگیرید.

 

یکی از مهمترین موارد، سبک معماری ساختمان است. رنگ، شکل، اندازه، بافت و چیدمان آجرنسوز باید مناسب طراحی معماری ساختمان شما باشد. تناسب آجر با سایر متریال‌ به کار رفته در ساختمان بسیار حائز اهمیت است.

 

همچنین در انتخاب آجرنسوز، آب و هوای منطقه نیز یکی از مهمترین فاکتورها است. آجر انتخابی باید با شرایط اقلیمی منطقه شما سازگار باشد.

 

برای مثال در نواحی ساحلی، مناطقی که رطوبت هوا بالا است و مناطق پر باران باید از آجرهایی با سطح جذب آب بسیار پایین استفاده کنید؛ زیرا این آجرها در برابر شوره مقاومت بیشتری دارند. برای اطلاع بیشتر در رابطه با هر یک از آجرهای نسوز، مقایسه انواع آجر و انتخاب بهترین آجر نسوز نما می‌توانید به سایت iran-niaz مراجعه نمایید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی