hambergermenu

قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان

برای اغلب کسانی که در صنایع مختلفی مانند ساختمان‌سازی، راه‌سازی، لوازم‌خانگی و… فعالیت می‌کنند، تهیه پروفیل سبک و سنگین با قیمت مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. عوامل زیادی بر قیمت پروفیل صنعتی سنگین و همچنین قیمت پروفیل صنعتی سبک تاثیر می‌گذارند. برای درک این موضوع آشنایی با قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان کمک‌کننده خواهد بود و علت تفاوت پروفیل سبک و سنگین چیست را هم نشان خواهد داد.

 

بررسی ویژگی‌های پروفیل سبک و سنگین

پروفیل یکی از محصولات فولادی است که به دو نوع پروفیل سبک و سنگین تقسیم می‌شود. این محصولات در صنایع مختلف مانند ساختمان‌سازی، راه‌سازی و… کاربرد دارند. به پروفیل سبک که آن را از ورق‌های روغنی با روش نورد سرد تولید می‌کنند، پروفیل مبلی نیز می‌گویند. بیشترین کاربرد پروفیل سبک در ساخت لوازم‌خانگی، کانتینر، دوچرخه‌سازی و ساخت مبلمان است. برخی از ویژگی‌های پروفیل سبک عبارت‌اند از:

 

 • تنوع در ابعاد

 

 • شکل‌پذیری مناسب

 

 • خاصیت آبکاری

 

 • جوش‌پذیری بالا

 

در تولید پروفیل صنعتی سنگین از ورق‌های با ضخامت بالای 1.5 میلی‌متر استفاده می‌شود. این نوع پروفیل‌ها را با نام پروفیل ساختمانی نیز می‌شناسند. پروفیل‌های سنگین را از جنس ورق سیاه و به‌روش نورد گرم تولید می‌کنند و به‌دلیل تحمل وزن و فشار بالا در صنایعی مانند خودروسازی، راه‌سازی، ساخت ماشین‌آلات صنعتی و… به کار می‌برند. برخی از ویژگی‌های این نوع پروفیل عبارت‌اند از:

 

 • مقاومت خمش و پیچش بالا

 

 • جوش‌پذیری مناسب

 

 • مقاومت در برابر فشار

 

در پاسخ به این پرسش که تفاوت پروفیل سبک و سنگین چیست؟ باید گفت پروفیل سنگین تحمل وزن بیشتری نسبت به پروفیل سبک دارد و به‌همین دلیل در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت پروفیل صنعتی سبک (بر اساس متراژ) بالاتر است. اما چون محاسبه قیمت را بر اساس وزن انجام می‌دهند، قیمت پروفیل صنعتی سنگین گران‌تر خواهد بود.

 

قیمت پروفیل

 

بررسی قیمت پروفیل سبک (قوطی مبلی)

پروفیل سبک یا پروفیل نازک از نظر ابعاد، ضخامت، کیفیت تولید، ورق و همچنین برند تولیدکننده در شکل‌های بسیار متنوعی به تولید می‌رسد. به‌همین دلیل با قیمت متغیری در بازار فروخته می‌شود. قیمت پروفیل را سبک براساس وزن هر شاخه تعیین می‌کنند. هر اندازه ابعاد و ضخامت ورق کمتر باشد، وزن شاخه نیز کاهش می‌یابد.

 

برخی پروفیل‌ها به‌دلیل داشتن ابعاد خاص در کارخانه‌ها تولید نمی‌شوند. این انواع را باید به‌صورت سفارشی تولید کرد. طبیعتا قیمت پروفیل‌های سفارشی نسبت به انواع عادی بالاتر خواهد بود. عوامل مهم دیگری مانند قیمت جهانی، نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، هزینه حمل‌و‌نقل و میزان عرضه‌و‌تقاضا نیز بر قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان تاثیر زیادی می‌گذارند.

 

توضیحات قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان

 

نمودار قیمت پروفیل سبک 1402

با توجه به روند افزایشی قیمت دلار، پیش‌بینی می‌شود مواردی مانند هزینه مواد اولیه و حامل‌های سوخت نیز افزایش پیدا کنند. این امر باعث خواهد شد تا نمودار قیمت پروفیل صنعتی سبک در سال 1402 شیبی صعودی را طی کند.

 

بررسی قیمت پروفیل سنگین (قوطی صنعتی)

نوسان قیمت قوطی صنعتی سنگین براساس فاکتورهای مختلفی رخ می‌دهد. حدود 90 درصد هزینه تولید این محصول به ورق فولادی اختصاص دارد. هرگونه تغییرات در نرخ ارز و همچنین میزان عرضه‌و‌تقاضا نوسان قیمتی این محصول را در پی خواهد داشت. یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت پروفیل صنعتی اصفهان را باید در کاهش یا افزایش صادرات و واردات جست‌وجو کرد.

 

به‌دلیل این که نرخ تمامی محصولات فولادی تولیدی درکشور به هزینه مواد اولیه وابسته است و این مواد وارداتی هستند که درنتیجه خرید آن‌ها از طریق دلار صورت می‌گیرد با بالا رفتن نرخ ارز، قیمت پروفیل نیز افزایش می‌یابد. از جمله موارد تاثیرگذار دیگر در قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان می‌توان موارد ذیل را نام برد:

 

 • قیمت حامل‌های انرژی

 

 • دستمزد کارگران

 

 • هزینه‌های حمل‌و‌نقل

 

 • برند تولیدکننده

 

 • کیفیت محصول

 

 • روش تولید

 

وضعیت قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان

 

نمودار قیمت پروفیل سنگین اصفهان 1402

نمودار قیمت پروفیل صنعتی اصفهان در سال 1402 نیز تحت‌تاثیر مواردی مانند نرخ ارز و تورم قرار دارد. قیمت مواد اولیه بر اثر بالا رفتن قیمت دلار، روندی افزایشی نشان می‌دهد و به‌همین دلیل انتظار می‌رود، نمودار قیمت پروفیل صنعتی سنگین شیب صعودی داشته باشد.

 

جمع‌بندی

پروفیل‌های سبک و سنگین جزو محصولات فولادی پرکاربرد در صنایع مختلف به‌حساب می‌آیند. تامین این محصولات با قیمت مناسب، در صنایعی مانند لوازم‌خانگی، ساخت‌و‌ساز، دوچرخه‌سازی، درب و پنجره و… بسیار حیاتی است. قیمت پروفیل سبک و سنگین اصفهان تحت‌تاثیر مواردی همچون نرخ ارز، تورم، میزان عرضه‌و‌تقاضا، قیمت حامل‌های انرژی و هزینه حمل‌و‌نقل تعیین و مشحص می‌شود. افزایش نرخ هرکدام از این عوامل می‌تواند قیمت این محصولات را در آینده افزایش دهد.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی