hambergermenu

نکات مهم قبل از خرید کانکس که دانستن آن ها ضروری است

کانکس نوعی سازه فلزی می باشد که در حال حاضر در بسیاری از زمینه های مختلف اهمیت پیدا کرده است. کانکس دارای انواع مختلفی می باشد که از جهات مختلف با هم دارای تفاوت هستند.اگر سعی شود قبل از خرید کانکس به نکات مهم توجه شود قطعا انتخابی درست و مطمئن خواهید داشت.در این قسمت به برخی از مهم ترین نکات خرید کانکس اشاره خواهیم کرد تا مشتریان بر اساس توجه به این نکات بتوانند با خیال مطمئن، مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.

 

نکات مهم قبل از خرید کانکس که دانستن آن ها ضروری است

 

متریال استفاده شده و پوشش بیرونی کانکس

قطعا شما هم می دانید که هر چه متریالی که برای ساخت کانکس مورد استفاده قرار می گیرد از کیفیت بهتری برخوردار باشد ماندگاری کانکس هم بیشتر خواهد بود. در حال حاضر از متریال های مختلفی برای ساخت بدنه و پوشش بیرونی انواع کانکس استفاده می کنند که باید از بین آنها سعی شود نوعی را انتخاب کنیم که نسبت به عوامل محیطی و فیزیکی بیشترین میزان مقاومت و ماندگاری را از خود نشان دهد. کانکس به خاطر فلزی بودن از خطراتی مانند ریزش و آوار در امان می باشد و شاید این گزینه باعث شده که آن را یک از سازه های ایمن تلقی کنیم.

 

عایق بودن کانکس در برابر سرما و گرما

در حال حاضر از کانکس در محیطهای مختلف به منظورهای گوناگونی استفاده می کنند که در هر صورت باید در برابر سرما و گرما عایق مناسبی محسوب شوند. معمولا از پوشش های مختلفی مانند پشم سنگ، پشم شیشه و … به عنوان عایق در ساخت انواع کانکس استفاده می شود که بهتر است همواره مقاوم ترین عایق ها برای خرید انتخاب شوند. عایق بودن کانکس از آن جهت است که از هدر رفت انرژی در مواقع مختلف سال جلوگیری به عمل می آورد و این ویژگی یکی از مهم ترین نکاتی است که به هنگام خرید باید حتما به آن اهمیت داده شود.

 

ضخامت جنس بدنه کانکس

هر چه ضخامت جنس دیواره ها و سقف کانکس بیشتر باشد استحکام آن هم بیشتر خواهد بود ضمن این که ایمنی بیشتری هم دارد. ضخامت جنس بدنه وابسته به نوع متریال و ورق گالوانیزه دارد بنابراین هر چه از بهترین متریال ها و پوشش استفاده شده باشد ضخامت جنس هم بالاتر خواهد بود. به طور کلی این ضخامت باید در حد استاندارد باشد تا در این صورت با اطمینان خاطر بتوانیم آن را گزینه ای مناسب در نظر بگیریم.

 

انواع کانکس

با وجود این که کانکس دارای کاربردهای گوناگونی می باشد بنابراین برای انواع آن دسته بندی های مختلفی در نظر گرفته می شود. دسته بندی کانکس شامل انواع کانکس فروشگاهی، سرویس بهداشتی، مدرسه، اداری، ویلایی، صنعتی و … می شود که مسلما از هر یک از آنها باید در مکان مناسب استفاده شود.  شاید یکی از بیشترین کاربردهای کانکس، استفاده از نوع مدرسه ای آن می باشد که در مناطق روستایی و کم برخوردار اهمیت زیادی پیدا کرده است.

 

ابعاد ساخت کانکس

 

ابعاد ساخت کانکس

با توجه به کاربردهای متنوع کانکس، انواع آن را در ابعاد مختلفی می سازند. بر اساس ابعاد ساخت کانکس دیده می شود که برخی از آنها کوچک و برخی بزرگتر هستند. رعایت نکات مهم و استانداردهای لازم در ساخت کانکس این اطمینان را به ما می دهد که از لحاظ ایمنی مشکلی ندارند و می توان با خیال مطمئن از انواع آن استفاده کرد. در حقیقت به کار بردن ابعاد مختلف برای ساخت کانکس سبب شده که در هر زمینه ای بتوان از نوع مناسب آن استفاده کرد و همانطور که می دانید انتخاب کانکس در ابعاد مناسب موجب می شود که بتوانیم به راحتی از امکانات آن استفاده مفید داشته باشیم.

 

بودجه و قیمت کانکس

بعد از مطمئن شدن از استحکام و ایمنی و کیفیت کانکس باید به قیمت آن توجه شود. شما می توانید بر اساس بودجه ای که در اختیار دارید کانکس موردنیاز خود را خریداری کنید اما از این نظر توصیه می شود هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید. مسلما انواعی از کانکس که از هر نظر ویژگی های بهتری را به خود اختصاص داده اند بهترین گزینه برای خرید هستند. تعیین نرخ و قیمت کانکس تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد که هر یک از این عوامل به میزانی مشخص موجب افزایش و یا کاهش قیمت پایانی کانکس خواهند شد.

 

اهمیت توجه به نکات خرید کانکس

توجه به نکات خرید همیشه کمک می کند با اطمینان و دید بازتری افراد بتوانند از روش های مختلف، مطمئن ترین انتخاب را داشته باشند. به علاوه، خرید باید از طریق مراکز شناخته شده صورت پذیرد. در حین خرید به ویژگی های ساختاری کانکس و از جمله ابعاد و اندازه، جنس و نوع آن باید توجه داشت. با خرید مستقیم این وسیله از مراکز اصلی نیز می توانید زمینه را برای داشتن خریدی ارزان تر فراهم کنید.

 

کانکس و اهمیت استفاده از آن

با در اختیار داشتن یک کانکس مناسب در محل فعالیت می توانیم از آن با خیال مطمئن به عنوان یک سازه آهنی مقاوم و ایمن استفاده کنیم. قطعا اگر شاسی آهنی برای ساخت کانکس به کار گرفته شده باشد کانکس مورد نظر بیشترین میزان مقاومت را در برابر ضربات سخت و سنگین فیزیکی خواهد داشت. کیفیت مناسب پوشش بیرونی کانکس هم باعث می شود که در برابر رطوبت دچار زنگ زدگی و خوردگی نشود. به کار بردن ورق گالوانیزه مقاوم و درجه یک در ساخت کانکس تا حد زیادی مشکل خوردگی کانکس را برطرف خواهد ساخت.

 

کانکس و اهمیت استفاده از آن

 

بیشتر بخوانید: مجوز کانکس

 

کاربرد کانکس و اهمیت آن در محیط های شهری و روستایی و حتی نقاط دور افتاده خیلی زیاد است. قطعا هزینه ساخت یک بنا به عنوان مدرسه، فروشگاه و حتی منزل مسکونی در بسیاری از نقاط بالا بوده و برای ایجاد بنا هم مشکلات زیادی وجود دارد لذا در این موارد انتخاب و خرید کانکس  قطعا بهترین گزینه خواهد بود. سایر مشتریان می توانند با در نظر گرفتن مشخصه های فنی و نکات ویژه و مهم، بهترین انتخاب را از میان انواع کانکس داشته باشند.

 

انواع کانکس به صورت پیش ساخته و سفارشی قابل دسترسی هستند و شما می توانید به اختیار خود و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید مناسب ترین نوع کانکس را برای فعالیت های متنوع خود در نظر بگیرید. در حال حاضر و با گذشت زمان همواره استفاده از کانکس بیشتر شده ضمن این که افراد سعی می کنند با در نظر گرفتن نکات مهم و ویژه خرید و همینطور با پرداخت هزینه ای بیشتر بهترین انواع از کانکس را برای اهداف خود خریداری کنند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

مطالب پیشنهادی