hambergermenu

چند نکته مهم درباره تیرآهن و نحوه تعیین قیمت آن

عوامل موثر بر قیمت تیراهن اصفهان

 

تیرآهن یکی از ضروری‌ترین اجزا در بسیاری از صنایع است و به همین جهت به میزان زیادی مورد توجه قرار دارد.

 

با توجه به این که تیرآهن از مقاطع فولادی تهیه می‌شود، عوامل متعددی در تعیین قیمت نهایی آن تاثیر دارند.

 

بازار تیرآهن همیشه دچار نوسان است و خریداران با شناسایی این عوامل می‌توانند بهترین زمان را برای خرید تیرآهن انتخاب کنند.

 

نوسانات قیمت تیرآهن به میزان زیادی در هزینه نهایی پروژه تاثیر دارد و ممکن است باعث افزایش هزینه‌ها شود.

 

به طور کلی قیمت روز تیرآهن به میزان زیادی روی درآمد کسب‌وکارهای مختلف تاثیر می‌گذارد و به همین جهت بسیاری از افراد به دنبال پیش‌بینی وضعیت باز تیرآهن هستند.

 

از طرف دیگر قیمت روز تیرآهن به صورت مستقیم در وضعیت بازار مسکن تاثیر می‌گذارد.

 

در ادامه این گزارش به بررسی نکاتی در رابطه با قیمت نهایی تیرآهن پرداخته شده است.

 

میزان عرضه و تقاضا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در تعیین قیمت نهایی تیرآهن موثر است، میزان عرضه و تقاضا در بازار است. در صورتی که وضعیت ساخت‌وساز در کشور دچار رکود شده باشند، شرکت‌های تولیدکننده مقاطع فولادی مورد نیاز برای ساختمان‌سازی نیز فعالیت خود را محدود می‌کنند.

 

در این راستا این شرکت‌ها سنگ آهن کمتری خریداری کرده و با کاهش تقاضا در بازار تیرآهن، تیرآهن‌های تولیدی خود را به قمیت کمتری به فروش می‎رسانند.

 

شرکت‌های تولیدکننده مقاطع فولادی در این شرایط به منظور جلوگیری از انبار کردن محصولات، تیرآهن‌ها را به قیمت کمتری می‌فروشند.

 

آب‌وهوا به میزان زیادی می‌تواند میزان عرضه و تقاضا آهن‌آلات را تحت تاثیر قرار دهد.

 

در فصول سر میزان ساخت‌وساز و پروژه‌ها کاهش یافته و به همین جهت بازار با کاهش تقاضا آهن‌آلات مواجه می‌شود.

 

در مقابل در فصول گرم‌تر با افزایش میزان تقاضا آهن‌آلات در پروژه‌های مختلف، قیمت نهایی تیرآهن گران‌تر خواهد بود.

 

نوسانات ارزی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که به صورت مستقیم قیمت تیرآهن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، نوسانات ارزی است.

 

با توحه به این که حدود 60 درصد از فولاد جهان توسط کشورهای توسعه‌یافته تولید می‌شود، نرخ ارز جهانی به صورت مستقیم در تعیین قیمت نهایی تیرآهن تاثیرگذار است.

 

شرایط بورس

بورس یکی دیگر از عوامل بسیار مهم است که تاثیر چشمگیری در تعیین قیمت نهایی صنایع فولادی دارد. تغییرات مربوط به سهام شرکت‌های تولید‌کننده آهن‌آلات در بورس، باعث می‌شود که در قیمت تیرآهن اثر بگذارد.

 

هزینه های مربوط به حمل و نقل

هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل از دو جنبه مختلف بر قیمت نهایی آهن‌آلات تاثیر می‌گذارند.

 

جنبه اول هزینه حمل‌ونقل مواد اولیه به کارخانه است. مواد اولیه برای تواید آهن‌آلات معمولا از کشورهای خارجی و از طریق کشتی وارد می‌شوند و حجم زیادی دارند. از طرف دیگر، هزینه‌های حمل‌ونقل تحت تاثیر قیمت سوخت هستند.

 

جنبه دوم شامل هزینه‌های حمل محصولاتی است که افراد بر اساس نیاز خود سفارش داده‌اند. هر چه قدر میزان سفارش بیشتر و سنگین‌تر باشد، خریداران باید هزینه‌ بیشتری برای حمل‌ونقل بپردازند.

 

قیمت تیراهن

 

کیفیت محصولات تولیدشده در کارخانه

کارخانه‌های زیادی در حال حاضر در زمینه تولید مقاطع فولادی فعالیت می‌کنند و کیفیت محصول و استاندارد بالا، یکی دیگر از عوامل حیاتی در تعیین قیمت نهایی تیرآهن است.

 

کارخانه‌هایی که محصولات خود را بر اساس استانداردهای جدول اشتال پیش می‌برند، محصولات خود را با کیفیت‌ بیشتری تولید و عرضه می‌کنند و می‌توانند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

 

تیرآهن ذوب آهن اصفهان، یکی از برترین تولید‌کننده‌های داخل ایران است که سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است و مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات را عرضه می‌کند.

 

کیفیت و برند تیرآهن اصفهان باعث شده که قیمت بیشتری در بازار آهن داشته باشد.

 

تیرآهن‌ اصفهان بر اساس استانداردهای اروپایی در کارخانه ذوب آهن اصفهان ساخته می‌شود. از سال 1346 واحدهای مختلف کارخانه ذوب آهن اصفهان ساخته شدند و کار خود را آغاز کردند.

 

در حال حاضر کارخانه تیرآهن اصفهان، مجموعه کاملی است که علاوه بر تولید مقاطع فولادی اولیه، دارای واحدهای نورد و کنترل کیفیت برای مقاطع تولیدشده است.

 

با توجه به این که تیرآهن اصفهان بسیار باکیفیت است و بر اساس استانداردهای اروپایی تیرآهن ساخته می‌شود، یکی از پرمتقاضی‌ترین محصولات در بازار تیرآهن شناخته می‌شود.

 

به همین جهت بسیاری از افراد به صورت روزانه قیمت تیرآهن اصفهان را استعلام می‌کنند تا بتوانند بهترین زمان برای خرید را انتخاب کنند.

 

انواع تیرآهن اصفهان

از بزرگ‌ترین مزایا تیرآهن اصفهان علاوه بر محصولات بسیار باکیفیت و استاندارد، حجم زیاد تولید، تنوع محصولات، تنوع سایز و وزن تیرآهن‌های تولیدی است.

 

تیرآهن‌های اصفهان در چندین سایز 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24، 27 و 30 تولید می‌شود.

 

تیرآهن‌های اصفهان در انواع بال پهن موازی یا H، تیرآهن بال نیم پهن موازی و یا IPE و تیرآهن بال باریک شیب‌دار یا IPN تولید می‌شوند.

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان هر یک از این تیرآهن‌ها را در سایزهای مختلفی تولید می‌کند و به همین دلیل قیمت آن‌ها متفاوت از یک دیگر است.

 

برای مثال باید ذکر کرد که تیرآهن H14 اصفهان به دلیل وزن و ضخامت بیشتر، گران‌تر از تیرآهن IPE14 است.

 

ارتباط سایز و وزن تیرآهن اصفهان با قیمت آن

قیمت هر یک از شاخه‌های تیرآهن اصفهان، بر اساس وزن آن تعیین می‌شود.

 

به عبارتی قیمت تیرآهن 14 اصفهان در حال حاضر متفاوت از قیمت تیرآهن 16 اصفهان است.

 

با توجه به این که قیمت تیرآهن بر اساس وزن آن محاسبه می‌شود، خریداران در صورتی که بتوانند از انباری نزدیک به محل تخلیه خرید کنند، می‌توانند به میزان قابل توجهی در هزینه‌های نهایی خود صرفه‌جویی کنند.

 

به ویژه در صورتی که خریداران بتوانند از طریق تماس تلفنی و یا اینترنتی اقدام به خرید تیرآهن کنند، می‌توانند انتخاب اقتصادی داشته باشند.

 

وزن هر شاخه از تیرآهن سایز 12 در حال حاضر 124.8 کیلوگرم است. تیرآهن 14 به دلیل کاربرد زیاد در ساخت‌وساز، یکی از پرمتقاضی‌ترین مقاطع فولادی در بازار است و هر شاخه از ان 154.8 کیلوگرم وزن دارد.

 

تیرآهن 16 با وزن 189.6 کیلوگرم و تیرآهن 18 با وزن 225.6 کیلوگرم تولید می‌شود.

 

تیرآهن 20 با وزن 268.8 و تیرآهن 22 با وزن 314.4 در بازار عرضه می‌شوند. تیرآهن‌های 24 دارای 368.4 کیلوگرم وزن هستند. تیرآهن سایز 30 با وزن 506.4 کیلوگرم تولید می‌شود.

 

سایز پرکاربرد تیرآهن 14 اصفهان

تیرآهن سایز 14 اصفهان دارای وزن تقریبی 125 کیلوگرم است و یکی از پرکاربردترین مصالح است.

 

این تیرآهن در ساخت ستون، نعل، خرپا و تیر در پوشش سقف‌ها و پل‌های لانه زنبوری سازه کاربرد دارد. تیرآهن 14 اصفهان با سایز و اندازه استاندارد تولید می‌شود و قیمت آن تحت تاثیر عوامل مذکور، دچار نوسان می‌شود.

 

راهنمای تشخیص تیرآهن اصفهان

 

راهنمای تشخیص تیرآهن اصفهان

تیرآهن ذوب آهن اصفهان بر اساس جدول اشتال ساخته شده و وزن آن مطابق با اعداد ذکرشده در این جدول است.

 

بسیاری از افراد ممکن است بعد از خرید متوجه شوند که محصول اشتباهی را خریداری کرده‌اند و به همین جهت باید قبل از خرید به نکات مهمی توجه کنند. برای تشخیص تیرآهن ذوب آهن اصفهان متقاضیان باید به برند حک‌شده روی محصول دقت کنند.

 

در بال‌های تیرآهن علامت اختصاری ESCO حک شده که نشانگر محصول تولیدشده در کارخانه ذوب آهن اصفهان است.

 

همچنین قبل از خرید افراد باید نیازهای خود را از تیرآهن مشخص کنند، تا بتوانند سایز و میزان تیرآهن مورد نیاز را خریداری کنند.

 

در این موارد افراد می‌توانند با استفاده از راهنمایی‌های کارشناسان فروش، اطلاعات کافی را کسب کنند و بهترین خرید را داشته باشند.

 

خرید تیرآهن اصفهان از مراکز معتبر فروش آلات

برخی مراکز معتبر تامین مقاطع فولادی مانند شرکت آیرومارت، امکان بازرسی کالا پیش از خرید را برای مشتریان فراهم می‌کنند و افراد می‌توانند از کیفیت محصولات خریداری‌شده اطمینان کسب کنند.

 

آیرومارت محصولات خود را از کارخانه‌های معتبر در سراسر کشور به صورت مستقیم تهیه می‌کند و در زمینه صادرات و واردات محصولات فلزی نیز فعالیت دارد.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مجموعه می‌توانند به سایت به آدرس https://iromart.com/ مراجعه کنند و یا از طریق تماس با شماره تلفن 02145306 اقدام نمایند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی